Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

Ahoj,
dneska jsem měl naopak hodně obchodů, i když celkově jen s malým profitem (+60). Tento týden končím malou ztrátou (-50), přesto jsem spokojený. Stále jsem ve fázi sbírání ostrých dat pro MFE/MAE analýzu, takže jsem systém nijak zatím neupravoval. Potenciál vidím v postupném navyšování RRR (nyní pouze 1:1,17), WIN% je 62,5 (bez BE) a to je pro mně teď hlavní.
Ať se daří

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Mcwoj trhy porad trenduji nebo nevim co myslis.. prave dneska je to mizeerie kde se nic nedeje. Udelal jsem jeden obchod za +22 usd a asi uz koncim je to nastavene dost divne, short se moc nechce a na long jsou tam bariery nebudu takto nasilu obchodovat... ale muj nazor je ze porad jsme v uptrendu a porad preferuju vstupy long...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, dávám sem dnes screen jak jsem to dnes viděl a chtěl bych od Vás zkušených vědět, jestli to vidim takhle dobře, neberte to prosím, jako že s tím chci machrovat, ptž se mi podařil obchod, naopak jsem uplnej zelenáč a ten obchod byl ještě mimo můj plán, chtěl bych jen čistě vědět a poprosit o hodnocení jestli na to koukám správnýma očima. Obchoduji spíš velmi nediskréční plán spíš mechanický a přicházím na to, že bez toho diskréční přístupu to v dlouhém období asi nepůjde. Děkují a pěkný víkend

13122

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Klepíno, tak presne takovou vec jsem kdysi na TF obchodoval, urcite to ma smysl ale musis si to poradne natestovat a udelat statistiku, mne to vychazelo na malo obchodu. Mel jsem asi tak 5-10 obchodu mesicne ale jel jsem jenom 15:30 - 16:00. Nechal jsem toho jenom kvuli prechodu na NQ ale takovyto vstup je urcite ziskovy. PT jsem pouzival 280 usd ale nevim jak ted na TF to jde takze uz nemuzu radit v primem prenosu :)

a vubec nemusis psat ze jsi zelenac a tak, kazdy se uci a ja jsem taky jeste zelenac ale netvarim se tak chapes :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Klepino, jelikoz to byl obchod mimo plan, tak je to spatne. :)
Jinak tohle byl ukazkovy pruraz trojuhelnika. Jenom je docela osidne vsupovat pred prurazem, tezke rozeznat ten pravy. Ja mam otestovane vstupy na 1. ross hooku po prorazeni, sice mas mensi profit, ale take vetsi jistotu, ze pruraz je spravny. Jinak zkoumat nejake nadechnuti pred prorazenim apod., to je podle me zbytecne subjektivni. Lepsi je proste oznacit kanal, trojuhelnik atd. a cekat na pruraz. Po prurazu pockat na 1. ross hook, ktery se ale musi zformovat pobliz patternu a nastup do pozice. V tomto konkretnim pripade, kdy je spodni hrana kanalu velice presna, jde brat i role reversal na teto SR hranici limitnim prikazem. Musi byt ale opet puraz alespon nejaky ten tick, ja mam na ES alespon 1xATR a prurazova svice musi uzavrit mimo 3U.
Pak obchoduju jeste jednu variantu vstupu v trojuhelniku. Pokud je dostatecne siroky, tak brat 123 ci DT, DB na jeho hranach a na opacnem konci patternu pritahnout na BE a cekat, zda dojde k prurazu. Musi tam byt ale prostor pro nejaky pohyb. Ja mam na ES alespon +-1xATR5 na minutovem grafu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

trosku oneskorene ale predsa pridam aj ja moj screen ako by vyzeralo moje piatkove obchodovanie. z technickych pricin som nemohol obchodovat a sobotu mi neslo pripojit sa k datam. vstup by bol podla planu, obchody podobneho typu nie su moc caste.. pri backteste mi vychadzalo cca 15 obchodov mesacne. okrem piatkoveho obchodu prikladam aj dalsi screen z backtestu ako uz mam natestovane obchody tohto typu. vidiet ze piatok je takmer totozny typ s bactestovym. pri RRR 1:2 mam uspesnost cca 72%. rozmyslam o zvyseni RRR tým že znižim SL zo 150 niekde na 100 az 120usd. od utorka som v zahranici takze nebudem obchodovat. ale samozrejme si potom spravim backtest. prajem uspesny tyzden vsetkym peterer

13142

13143

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roman 06, Pavel K.:
Děkuji za hodnocení, já mám právě otestovaný FW s nějakými drobnými změnami, ale je to hodně mechanický přístup a připadá mi to takhle jak to teď mám velice těžkopádné a cítím sám na sobě, že by to chtělo zapojit trochu toho diskréčního přístupu, ptž si myslím že v delším období ten mechanický přístup může selhat. Takže zapojím filtr na základě vyššího TF a variabilní výstupy. Šel jste někdo taky touto cestou, že jste si nejdříve postavil dost mechanický systém a pak zjistil že Vás to svazuje, tak začal přidávát tu diskréční složku?
Pěkný den Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 klepíno, jestli jsi cetl vsechny prispevky pozpatku tak vidis ze takovouto cestou sla vetsina zacinajicich, podle me je to dobra cesta na zacatek ale v urcitem case je potreba se od ni odtrhnout a zapojovat diskrecnejsi veci. Myslim ze tezko nekdo sestavi po par mesicich live nejaky mechanicky system a bude ho se ziskem obchodovat. Takovy mechanicky system ma potom smysl kdyz vim presne jaky edge u toho vyuzivam a ze funguje a taky si treba odlozim 10 000 usd a budu ho obchodovat ciste mechanicky s tim ze tyto penize klidne projedu nebo si stanovim napr 20% - 50% DD a prestanu atd. Ale urcite bych nebral mechanicky system tak abych ho na zacatku obchodoval se ziskem, protoze si nejsi jisty tim co delas a mas malo zkusenosti a tak po kazdem ztratovem obchode zacnes premyslet jestli uz to neni konec tohoto systemu a ze uz prestava fungovat atd a pokud za vcasu neprestanes tak to vetsinou skonci hodne zle.

Takze jestli se chces posunout dal na diskrecnejsi veci tak u toho jsou nutne dve veci - studium vseho co se da kolem trhu a neustale hledeni a zkoumani a zaznamenavani si grafu kazdy den a postupne aplikovani myslenek na konkretni graf.

Predem rikam ze to neni nic lehkeho, je to velice narocne na cas, na soustredeni a na praci hlavou ale bez toho to v tradingu nejde.... mej se a at se dari....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
dneska 1xPT a 1xSL a potom 2xBE, takže kladná nula - i když podle plánu.
V poslední době mám těch negativních BE (tj. těch co odfiltrují PT) nějak moc, možná to mám nastavené hodně konzervativně, člověk občas chytne slip 1-2 ticky a pak to často nevyjde. Budu to muset nějak zanalyzovat, zatím mám s touto strategií cca 50 obchodů, tak nechci dělat předčasné závěry, možná že je to jenom dojem nebo zrovna blbé období...
Tak ať se daří

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja dnes bez obchodu.

peepo: tusim co mas za MM,jde o to vydrzet a musis met moznost dosahnout i vetsiho pt, pritom co nejmensi SL, potom ti zbyde ze budes mit - male ztraty, male zisky nebo BE0 a k tomu obcas velky zisk, takze je treba byt trpelivy a divat se na system i z pohledu MM. a nedelat obchody mimo plan,nema to budoucnost pokud neobchodujes hlavne na MM.

klepino: ano presne toutou cestou si prochazel kazdy,viz toto vlakno a objevis plno pribehu. k FW by ti mohli pomoct clanky,ktere tu financnici min tyden napsali. - zkus myslet mimo ramec jen tak na paperu, nemit dogma - paterny, zkus hledet vic na potencial nez na cistotu vstupu, vyzkousej tipy co psali v tech clancich. - strasne to rozsiruje obzory a muze te to posunout rychlejc nez 450 backtestu(ale nepodnecuji nebacktetovat ) chce to cas a vzit to jako cestu a nestresovat se z neuspechu a hlavne se ucit a ucit, a rozsirovat obzory a nahledy na trh at si muzes do budoucna vybrat a prisit opravdu system na telo( nejen vydelecny ale i pohodlny)

mej se a drzim palce, vsichni bojujem

Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, dnes jsme realizovali 2 vstupy. Oba z meho pohledu velmi ciste a dobre citelne. Prikladam screen dnesniho obchodu at tady jen tak neplacam. System je zalozen na prurazu TL na vyssich TF a jemneho vstupu na nizssim TF za pomoci jednoducheho indikatoru a oscilatoru. Nic genialniho, ale pokud je clovek trpelivy tak je mozne generovat zisky prakticky s cimkoliv jednoduchym. Ztratove obchody zazivame samozrejme take a muzu sem klidne nekolik dat, ale snad kazdy kdo zde pravidelne prispiva tak vi ,ze bez ztrat na tehle urovni se proste neobejdeme. Asi nejvetsi problem pri nasem obchodovani vidim v opakovanem naskakovani do ztratoveho obchodu a zachranit co se da. Bez trpelivosti a pockani si na dalsi pripezitost neni mozny v tradingu dlouhodoby uspech. System prosim nijak nerozebirejme - je to skutecne zaklad, kterych si kazdy v minulosti postavil jiste nekolik. mejte se focus

13151

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mcwoj: nedalo mi to a trochu jsem si pohrál s dosavadním vzorkem obchodů v Excelu. STATISTIKA ukazuje, že to mám nastaveno překvapivě DOBŘE! Takže moje poslední DOJMY jsou ŠPATNÉ! Jinými slovy momentální emoce jsou můj největší nepřítel a jak tady už zkušenější napsali, obchodní deník je největší přítel tradera:)
Díky a ať se daří

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...