Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jak se přenést přes skutečnost, že okolí může reagovat negativně na zprávy, že se začínám věnovat tradingu?


Doporučené příspěvky

Ci sa pochvalit tradingom niekomu inemu? Urcite sa chvalit netreba. Chvalia sa neuspesny tradery. uspesny traderi nemusia, lebo u nich hovori za ich uspech ta pohoda a majetok ktory okolo seba maju, tak ako za uspesnych ludi v akej kolvek oblasti.
Ale ked sa potom niekto zaujima "co robis, ze sa ti tak dari?" tak potom neje dovod nepovedat mu "venujem sa tradingu".
A ak sa zaujima o to viac, nasmerovat ho na manual. je zbytocne vysvetlovat niekomu co je to trading ak si neprecita zaklady a nepochopi im.

Zatial nesom v tej faze zeby sa ma niekto pytal "co robis ze sa ti tak dari"... cize pokojne sa venujem vzdelavaniu a tradingu v ucebnych fazach. Uzastne je ale ze mam najlepsiu snubenicu na svete ktora vie comu sa venujem a vie aj ze viac sa venujem niekedy tomu ako samotnej praci a podporuje ma v tom. Dokonca aj pri tmo ako sa starame o babatko sama mi bezvyhrad dovoli alebo uvolni od babatka aby som sa mohol ist na par hodin povenovat tradingu. Sama tomu velmi nerozumie ale dolezite je aby ma podporovala a nebola tak povediac v rozpore s mojim snom alebo cielom. Tak isto som sa zachoval aj ja ked povedala ze chce popri babatku studovat. tiez ju podporujem. Dokonca ked sa mi nedari povzbudzuje ma. aj ked som prerobil peniaze live povedala to nic, nabuduce sa ti to podari. Celkovo sa o tom rozpravame a je to skvely pocit mat niekoho komu sa mozem o vsetkom zverit, dokonca aj o tradingu. Cize je skvele povedat to niekomu, tej spravnej osobe comu sa venujeme aby sme od nich dostavali podporu ked to najviac potrebujeme a povzbudenie v tych najtachsich casoch.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...
  • Odpovědí 101
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Řeknu vám jedno, především uplným začátečníkům. V žádném případě o tradingu a jeho cílech nic neříkejte...budou z vás mít akorát s prominutím prdel.
Jen tak rozumně jsem kolegům v práci řekl, že mě momentálně zajímá trading...že od toho příliš neočekávám, ale že tomu věřím, a za rok, dva začnu jet live. Jediné čeho jsem se dočkal, byl VÝSMĚCH.
Ano...kolegové o kterých jsem si myslel, že jsou alespoň trochu rozumní. Nebylo to tak, že bych řikal, něco ve smyslu: " začnu tím vydělávat miliony uvidíte! přijede sem za dva, tři roky s porse to budete koukat" a přesto výsměch.
Nejlepší na tom je to, že v životě nic nedokázali, každý z nich a to do jednoho, každý den pláčou nad tím, jak je to nespravedlivé jak se chtějí zase snižovat platy atd. atd....přesně jako je to v psychologii popisované.
Ale to, že sázejí pravidelně tickety a věří, že vyhrají miliony, to jim přijde reálné.
Berte to jako velmi dobrou radu, nikomu o tom neříkat. Měl jsem dojem, že je dobré se o tom s někým podělit a nebýt " hamoun " a chamtivec, či "držgrešle" a vidíte jak to dopadlo.
Lekce dobrá ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,ano už jsem to psal jednou.Nejlepší je bohužel neříkat nikomu nic,je to pro tradera nejlepší.
Ovšem druhý paradox je ten,že když člověk uspěje a začne mít už nějaký slušný příjem,že si může dovolit koupit lepší věci atd,..tak zase ti samí lidé vás osočí,že jste to držel pod pokličkou,že jste sobec,že jste se mohl podělit,aby si taky něco vydělali atd,atd,..
Prostě staré přísloví říká "za dobrotu na žebrotu" a je to bohužel tak.
Krásný den
Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zatím se mi to daří držet v tajnosti i před rodinou, i když to není jednoduché a značně to ztěžuje obchodování. Každopádně to tak chci nechat co nejdéle, protože si dovedu představit, jak by mě od tradingu odrazovali. A to je to poslední, co bych potřeboval. Mám teď dost práce sám se sebou a nechce se mi někoho přesvědčovat o přednostech, které trading přináší. A nemyslím tím jen peníze, možnost práced odkudkoli nebo dostatek volného času. Jde i o celkový pozitivní dopad na rozvíjení osobnosti člověka. I kdyby mi to s tradingem nakonec nevyšlo, tak už teď mě posunul o pořádný kus dál a změnil náhled na spoustu věcí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

Zhruba pred dvema lety jsem se prestehoval do Londyna. V te dobe jsem uz o tradingu a financnikovi slysel. Reakce okoli na me zpravy o tomhle zamestnani doma, byly veskrze stejne jako bylo popsano vyse. kvuli situaci ve ktere jsem byl a ktera me nakonec postouchla ke zmene pusobiste, jsem se dal tradingu nevenoval. Asi pred necelym rokem jsem k nemu opet nasel cestu a snazim se mu venovat co to jde. Myslim, ze neni dulezite kde na ceste za svobodou zrovna jsem, ale chci poukazat na jinou skutecnost. Tady mohu o tradingu mluvit s kym chci. Nedelam to, ale okruh mych nejblizsich pratel vi cim se ted bavim. Pritelkyne mi rika, ze je skvele pokud delam neco co me bavi. Kamaradi, kteri tomu zas az tolik nerozumi me prosi abych jim alespon ramcove vysvetlil podstatu, ale vsichni bez vyjimky maji jen pozitivni reakce. Myslim, ze je to z velke casti tim, ze sny si sem prijel splnit kazdy, at jsou jakekoli. Nezalezi ani na veku ani na narodnosti, kterych jsem poznal desitky. Takze touto cestou, i kdyz nikdo z mych blizkych o teto strance ani nevi, diky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> Denty

[ital]Myslim, ze je to z velke casti tim, ze sny si sem prijel splnit kazdy, at jsou jakekoli.[/ital]

No ono to bude spis tim, ze v zemich "zlych imperialistu" maji trochu jiny vztah k trhum a podnikani nez v zemich, kde bylo jeste nedavno podnikani a "konkurovani" statnim podnikum tvrde potlacovanym trestnym cinem. Nehlede na to, ze zpusob, kterym v Cesku probehla privatizace statniho majetku, volnemu trhu zrovna nejlepsi jmeno neudelal. To chce proste cas...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Zpočátku jsem trochu váhal jestli sem mám vložit svou zkušenost s tímto tématem, ale s delším časovým odstupem jsem se rozhodl přispět do tohoto vlákna.

V první řadě jsem si vzal rady, která zde padly k srdci a o tradingu se bavím s relativně malý okruhem lidí tj. cca 5 lidí: nejlepší kamarádi, nejbližší kolegové v práci a manželka. Zpočátku jsem se také setkával s negativními reakcemi a v podstatě jsem čelil podobným narážkám jaké zde již zazněly.

Naštěstí mám chápavou manželku, která mě vždy podporovala v mém usilování a tak jsem u tradingu setrval i přes různé různé negativní podněty. Zatnul jsem zuby, nic jsem neříkal a postupně jsem se tradingu věnoval čím dál víc a víc.

Dnes po cca 1,5 roce jsem ve stavu, kdy jsem dokončil backtest, finalizuji obchodní plán a chystám se začít paper trading a když to půjde tak výhledově půjdu live. K mému překvapení se v posledních měsících změnily i postoje lidí o kterých jsem se zmínil. Dneska už mi neříkají, že se o mě bojí, abych neskončil pod mostem, ale když vidí kolik usilí a práce jsem tomu věnoval, tak začínají pomalu otáčet a říkat, že věří že to nakonec dám.

Nakonec jsem se vůbec nesnažil někoho přesvědčovat, ale prostě jsem si na tom v klidu makal a dneska, přestože ještě nevydělávám, tak za sebou vidím cestu, která mě stála spoustu práce a času a současně s tím i vidím, jak se mění postoje okolí. Samozřejmě si to z opatrnosti i nadále nechávám z velké části pro sebe, ale změna, která přišla z okolí v poslední době mě doopravdy překvapila.

A navíc se mění i vnitřní pocit z tradingu. Počáteční strach ze ztráty peněz pomalu přerůstá v odpovědnost a v poslední době začínám mít i já sám pocit, že by to mohlo jít, což jsem na začátku tedy rozhodně neměl.

Vím, že nic z toho co jsem napsal neznamená, že nakonec uspěji, ale věřím, že můj příspěvěk třeba někomu pomůže v tom, aby překonal počáteční fáze a nenechal se odradit od druhých lidí.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

kmotr:

věřím, že jdete dobrou cestou. Netlačíte na pilu a dle toho co píšete se věnujete tradingu (byť zatím jen teoreticky) zodpovědně a to je důležité.

Počítejte s tím, že live začátky nebudou jednoduché, ale stůjte si za svým a stále si věřte.

Po 5-ti letech, kdy ze začátku jsem k tradingu přistupoval velmi nezodpovědně a s tvrdou hlavou, vím své.

Přeji Vám srdečně mnoho úspěchů a jak jsem psal - vydržte, kolikrát to není o ničem jiném ;).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

×
×
  • Vytvořit...