Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jak se přenést přes skutečnost, že okolí může reagovat negativně na zprávy, že se začínám věnovat tradingu?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 101
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Podívejte je to jako by jste sousedům tvrdil ,že jste začal na zahrádce rýžovat zlato . Patrně Vás celé okolí potažmo celá obec či město zavrhne a zařadí na seznam místních podivínů a bláznů . Nezbude Vám nic jiného než to vzdát a nebo zabrat ještě větší silou , to první od Vás okolí netrpělivě očekává to druhé se nepřipouští. Ovšem je třeba se postavit na náměstí a rezolutně prohlásit já vám dokážu kdo je blázen . A věřte že nikdo tyto slova nebude brát vážně dokud nedonesete první valoun zlata ze své zahrádky .

Chci jen říct že s okolím můžete bojovat i potichu není třeba všude vykřikovat svůj názor a nechat se tak veřejně deprimovat lidmi kteří neví nic o tom jak vydělat . Je tady na finančníku komunita lidí která sdílí stejné pocity stejné pochybnosti , ale nikdo Vám to tady nebude rozmlouvat . Já už nikomu neříkám o své budoucnosti počkám si potichu na jejich úžas . A pokud se to nepovede rozhodně nebudu muset nikoho poslouchat v gardu já to věděl já ti to říkal od samého začátku a bude mne to štvát oto víc, že tenhle člověk je tak úspěšný že si za celý život nedokázal vydělat ani na nové auto a o luxusu nemůže být ani zmínka .

Budte potichu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Milí tradeři,

obvykle si články na Finančníku pouze čtu, ale tentokrát přeci jen krátce přispěji:)
Chtěl bych poděkovat za tento článek, že se tu objevil dříve, než jsem udělal to chybu a všude bych rozhlásil, že se chci věnovat tradingu. Pomalu se blížím k fázi přechodu z dema na live a proto potřebuju zrovna ten největší možný klid, jaký mi svět může poskytnout:) O tom, čemu se věnuji a chci věnovat ví mí rodiče(kteří jsou mimochodem mimořádně chápaví a v celé věci mě podporují) a můj kamarád, který je také takový svobodomyšlenkář(zakládá si vlastní firmu). Neměl jsem v plánu to rozhlásit po širém okolí, nicméně jsou lidé, kterým jsem to chtěl říct z toho důvodu, že jsem student a mám o prázdniny volno, čili se na mě otázky typu "Co plánuješ na prázdniny?" jen hrnou... V tu dobu chci začít s tradingem live a chtěl jsem jim říct, co ve skutečnosti dělám... Pro jistotu se tomu vyhnu. Ne snad proto, že bych se bál nějakého posměchu nebo tak. Ať si každý myslí co chce, časem si to povíme... Ale prostě proto, že by to mohlo ovlivnit mé výsledky. Čili díky moc za tento článek,

Josif

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zajímavá diskuze. Musím přiznat, že sám jsem o svém ať již demo nebo live tradingu z nikým moc nemluvil, jen asi dvakrát jsem měl pocit, že dotyčnému by se mohlo hodit, že existují i jiné druhy obživy a zmínil se o této cestě, vždy jsem ale doplnil, že sám jsem zatím platil jen školné.......cca 100 000 za rok a že platím jen to co si mohu dovolit a co má rodina nepozná - co ji nebude chybět. Reakce byly klidné a uměřené. Jinak jsem z nějakého svěřování vyléčený. Jediný s kým svůj trading probírám je má žena, která má neskutečně dobré reakce a která je mi tou nejlepší podporou.
Hodně štěstí PP

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Myslím, že každý člověk -trader je v prvé řadě nebezpečný sám sobě.Prakticky všechny tradery zničí česem špatné myšlení. A to.... raději budu pracovat, protože to mě živí. Obchodování mě neuživí...... Tímto se začnou pomalu vzdalovat až přestanou uplně. Píši to, protože takových lidí znám spousty. Všichni začínají s velkým optimismem, který se postupně vytrácí. Někdo to vydrží rok, někdo i tři roky, ale pokud se nedostaví předpokládaný úspěch začnou povolovat až skončí. Tady se právě dělá chyba. Chybí trpělivost. Když chci být dobrý doktor, budu potřebovat třeba 10 let příprav a treninku. Tady je to stejné. Taky jsem si všiml, že někteří umí obchodovat s jedním(dvěma) kontraktem, ale mají problém navýšit účet a obchodovat více kontraktů. Prostě nesnesou zvýšenou zátěž, která z toho plyne. Nejsou schopni se pohybovat ve větších číslech. Toto je pak drží od jejich úspěchu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


MNovak :

Lidé, kteří se zabývají problémem úspěch/neúspěch došli k závěru, že největší položkou úspěchu není ani tak talent , ale čas, který efektivně danému oboru věnujete. Spočítali, že mistr v jakémkoli oboru na to, aby dosáhl opravdu úspěchu, potřebuje se danému oboru věnovat cca 10.000 hodin. Toto platí obecně. Přeji hodně trpělivosti.

Ať se daří.

P.J.


Link to comment
Sdílet pomocí služby


katmar :

výše uvedené bylo publikováno letos v tisku, žel si všechny články neschovávám. Mě zaujal výsledek tohoto pojednání a fakkt, že se tím někdo seriozně zabýval a svůj výzkum publikoval. V tomto článku byl uveden příklad houslistů a také skupiny Beatles, což Vám bude asi bližší, která ještě než začala být slavná a byla jednou z mnoha neznámých, jezdila hrát do klubů a do barů do tehdejšího Západního Německa. Hráli několik hodin denně a mnohdy 7 dní v týdnu.Když přišel jejich čas, tak byli jednou z nejvyhranějších a nejlépe připravených kapel v Anglii. To znamená, že jejich úspěch nebyla náhoda, ale předcházelo tomu tisíce hodin hraní. Toto bylo v tom článku uvedeno. Určitě se najde mnoho příkladů mimo tuto publikaci. Já jsem tu v jednom příspěvku psal za sebe, co se týká tzv. nakoukání grafů - u mě se situace začala zlepšovat po nakoukání cca 2.000 hodin. Je to velmi individuální, ale dost věřím pojednání, které jsem se pokusil citovat.

Ať se daří

P.J.




Link to comment
Sdílet pomocí služby

vakov :

děkui Vám za upřesnění. Já jsem pouze citoval z tisku. Vzhladem k mým dlouholetým životním zkušenostem si myslím, že je v tomto velký kus obecné pravdy. Zkratky podle mého názoru neexistují , a když tak je to pouze šťastná náhoda a stou se dopředu nedá kalkulovat.

Ať se daří

P.J.









Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Zdravim,
pridam taky drobnou zkusenost: moji kolegove z prace maji z tradingu reality show. Vetsina zaujala postoj "no bylo by super kdyz bys to zvladla, dalo by mi to nadeji, ze je to fakt mozne, takze makej!!" ;-) a prubezne se chodi ptat jak to jde ... muj nazor je, ze rada lidi v zasade vidi situaci podobne (ve smyslu kyosakiovskeho cesta bohateho taty/chudeho taty), ale nemaji viru a sebeduveru, ze by se jim to mohlo podarit nejak prorazit. Potrebuji nasledovat scenare chovani, ktere jsou "podporene vetsinou", tj. chovat se do urcite miry stadne. Protoze prece to, zda ja v tradingu uspeju, je pro jejich zivot irelevantni... ...ale stejne vypadaji jako by se chteli rozhodovat dle toho ;)


Je na to tusim i nejaky obecny koncept "difuze inovaci" ve smyslu schopnosti lidi akceptovat novotu. Viz tento obrazek

en.wikipedia.org/wiki/File:Diffusionofideas.PNG

Podle meho nazoru v tradingu muzou uspet pouze inovators a early adopters. Z principu, jakmile zacne byt nejake chovani "majorita", ztraci se edge, ktera davat nejaky naskok. Vetsina lidi povahove ale proste spada do majority (proto je to vetsina) ;-). Cili ono se ani neda divit, ze postoje early adopters (traderu) nechapou; jsou proste jinak udelani.

Cili, co se tyce mluveni o tradingu s lidmi, pokud nekoho znervoznuje odmitnuti/zpochybnovani, vyhybala bych se hovoru s temi, kdo obecne pomalu prijimaji inovativni myslenky (to se da poznat i z jinych temat hovoru ;)). Ale v principu si myslim, ze "vyflaknout se na to kdo si co mysli" ;)

mejte se

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Trading se může stát součástí našeho životního stylu, protože jsme nějak vychováni, zdílíme nějaké hodnoty a vlastně tak trochu k nám patří. Každý člověk podle svého zaměření, životních hodnot, koníčků atd., si hledá i kamarády, známé a partnery, se kterými si má co říci. Proto nevidím důvod, proč by nám lidé z okolí neměli rozumět. K tradingu určitě patří hodně pokory a tolerance, proto i ta by měla oboustranně fungovat mezi námi. Předpokládám, že ten kdo se chce věnovat tradingu, s tím, že se mu jednou stane zaměstnáním, tak ke svému životu potřebuje témata, která mu nejsou schopni zodpovědět lidé, kterým naopak k životu bude stačit pouze pět piv a tisícidílný americký seriál v televizi.

Vím, že někdo může namítnout, že jsem to napsal příliš idilicky. To připouštím, protože doba se hodně rychle mění a například někteří rodiče nejsou schopni nové době, ani svým dětem porozumět. Někdo byl kdysi naprosto obyčejný člověk, bez ambicí, ale dokázal se změnám přizpůsobit a svoje kamarády přeskočil o několik příček, stále se s nimi schází, ale oni jeho dnešním názorům nerozumí. My již, ale nejsme malé děti, které oddanně hledí na svého o dva roky staršího spolužáka, ale svéprávní jedinci, kteří chtějí něčeho dosáhnout a je nám úplně jedno jaký má majorita na to, co děláme názor. Dnaska je například módou štíhlost. Líbí se vám vyzáble modelky, u níž poznáte pohlaví pouze z občanského průkazu, nebo normální ženy, které mají nějaké to kilo navíc ? Proto se i my vykašleme na nějaké společensky zažité stereotypy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 11 months later...

Dobrý deň.
Rozhodol som sa, že tiež trochou prispejem do tejto diskusie. V prvom rade by som chcel zareagovať na otázku “Spomenúť to niekomu, alebo nie“
V každom prípade si myslím, že to je potrebné. Sám vo svojom okolí nepoznám nikoho kto by sa týmto zaoberal (Som z východného slovenska) a pociťujem istú túžbu s niekým osobne, hoci pri pivku pokecať o tradingu a veciach okolo. Myslím, že takéto stretnutia môžu človeka posunúť ďalej. Také stretnutie môže prísť vhod, keď sa človeku napríklad nedarí, alebo mal stratový týždeň a podobne. Z toho dôodu si myslím, že spomenúť o tradingu svojmu okoliu áno, ale pozor na to komu. Spôsoby „priznania sa“ k tomuto môžu byť hocaké. Napríklad môj.
Jediný človek, ktorý vie o tom, že sa o trading zaujímam je priateľka. Vôbec nieje na veci finančné a teda nerozumela o čom hovorím. Mala za to, že je to vec ľudí ako vo filme. Ja som sa začal v lete minulého roku zaujímať o trading a v zime som skúšal prvý backtest. V asi apríli tohto roku (písal som o tom v inom vlákne) som sa rozhodol pre miniloty. Opakujem viem, že to tu skoro nikto neschvaľuje a ja s Vami súhlasím, ale keďže nemám potrebný kapitál na otvorenie LIVE účtu a ani nie som ešte pripravený, rozhodol som sa psychiku trénovať na takomto účte kde je môj PT asi 5USD a SL asi 1,5USD. Môžem však povedať, že trénovať psychiku sa dá, ale pozor, nevravím, že to je náhrada. Doporučujem tým, ktorí nemajú potrebný kapitál na LIVE.
Ďalej k môjmu prípadu. Tak som sa jedného dňa rozhodol, že to len tak spomeniem priateľke. Raz sa ma spýtala čo porábam a povedal som jej, že som si práve kúpil 1/100 akcie Google. Samozrejme pri minilotoch je 1/100 všeobecný pojem. Neviem koľko to je v skutočnosti. Ona sa zarazila o čom to hovorím. Tak som jej povedal o tom, že v dnešnej dobe môže hocikto, nieje to ako vo filme a podobne. Postupne šli dni a ona sa pýtala čo a ako v tejto veci tak som jej povedal, že toto je systém taký, že nie je možné baviť sa každým dňom o tom koľko som zarobil. Povedal som, že je to otázka roku poprípade pol roka, aj keď si myslím, že to môže byť otázka aj menšieho úseku. Postupne som jej vysvetlil čo je SL. Že ak vstúpil do obchodu (tedy som už prešiel na backtestovaný trj US30 DJ) tak si zadám spodnú hranicu a že viem, že najviac toľko stratím. Vysvetlil som jej, že mne stačí dobre odhadnúť smer len v tretine prípadov a podobne. Veľakrát sa sama pýtala na veci okolo a bolo vidieť, že sa zaujíma. S odstupom času mi volala, čo budem porábať tak si asi po mesiaci zvykla, že prídem z práce domov okolo 1520a že o 1530 začína seansa. A teraz hoci len po mesiaci a pol to už berie ako fakt, že je to ako keby koníček. Takže to dopadlo asi lepšie ako u iných. Avšak nikto iný to neie.
Rady pre lepšie vyjdenie na povrch s tradingom
1. Mne osobne pomohlo, keď som dal priateľke prečítať prvé strany z knihy p.Podhajského a p.Nesnídala. Konkrétne tie časti, kde sa píše o tom ako začali. Prvá eufória zarobil som 250USD a o minútu už nie a podobne.
2. Netreba vravieť, že dnes som zarobil toľko a toľko. Viem, že eufória s obchodu mesiaca je veľká ale netreba to hneď hovoriť okoliu. Kým sa na to nikto nespýta netreba vravieť nič. A ak sa niekto spýta, treba povedať zárobok za posledný mesiac. Ak náhodou bol posledný mesiac stratový, treba povedať za posledné dva. Aby to bolo podané tak, že sa darí. A ak sa nedarí treba to trocha prikrášliť napríklad, že som v podstate tam kde som aj bol alebo, že tento mesiac som si dal oddych a podobne
3. Možno ma ešte niečo napadne a to tu dopíšem. Píšem to v práci a sem tam musím riešiť aj iné veci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Ahoj všetkým,
patrím tiež do skupiny ľudí, ktorí sa pochválili kamarátom o novej možnej zárobkovej činnosti a to som ešte o tradingu vedel dokopi "kulové" :) Moje začiatky siahajú niekde do čias keď sa ešte brokerom zadávali nákupné pokyny telefonicky. Samozrejme, že som sa na to nedal, lebo sa mi to zdalo komplikované a mohol som vychádzať len na základe fundamentu, ktorý kým sa ku mne dostal bolo to už dávno premietnuté v cene. Asi pred pol rokom som sa znova začal zaujímať o trhy a celkom som sa pre túto oblasť znova zapálil. Raz som tak mojim kolegom povedal, že zarábam dosť veľké virtuálne prachy na demo účte na obchodoch s komoditami. Po chvíľke ticha mi jeden z kolegov hovorí, "hm, ale máš také priestori abysi dokázal tú pšenicu uskladniť?" myslel som si , že sranduje, ale myslel to úplne vážne :D od vtedy sa o tradingu nebavím s nikým. :)
Úspešným obchodom zdar!

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...