Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jak se přenést přes skutečnost, že okolí může reagovat negativně na zprávy, že se začínám věnovat tradingu?


Doporučené příspěvky

Taka kuriozita, mna zoznamili s obchodovanim moji rodicia. Raz asi pred dvomi rokmi mi dali precitat clanok z business magazinu ktory opisoval principy. Pred tym som nemal ani paru ze nieco ako obchodovanie na burze mi moze byt pristupne.

Takze oboznamit s obchodovanim ludi o ktorych si myslite ze to ma zmysel je uzitocne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 101
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Je to těžké. A nemá smysl okolí vysvětlovat, co by bylo, kdyby bylo a co plánujeme... Lidem v okolí, co nemají ani elementární informace to stejně nevysvětlíte. Asi stejně, jako slepému člověku nelze popsat barvu modré oblohy. Nemá to cenu - alespoň to je moje osobní zkušenost. Ve starších generacích ještě navíc někde podprahově straší komunistická rezidua, že takhle se přece vydělávat nedá, nemá - a že to jsou nezasloužené, špinavé peníze... Slušný člověk přece vydělává prací od - do na místě XY...
Přitom stejně se na tradingu podílejí asi úplně všichni... alespoň každý, kdo má peníze v bance... máme mít 0,8 - 2,5 procenta zisku ročně mínus poplatky a dávat naše prostředky k instucionalizovanému tradingu bankám, jejichž neuspěchy a případný krach budeme stejně někde nějak platit z daní, nebo něco nastudovat, natrénovat - a pak to - s rozumným riskem - zkusit na sebe? Ale ani tenhle argument u většiny lidí v našem okolí neobstojí...
Já jsem v zahraničí dodělával postgraduál a hrozně chtěl dělat zajímavé projekty. Po několika letech zkušeností a jednání o grantech a sponzoringu u různých institucí jsem zjistil, že to bude muset jít jinak... Protože když to nepůjde jinak, tak to nepůjde vůbec.
Pokus s tradingem byl bohužel až pokusem třetím. A taky jsem ze začátku nějak implicitně (a zcela neopodstatněně) předpokládal, že v cizině o tom budou vědět víc než nějací dva samoukové (Petr s Tomášem) v ČR... Dnes konstatuju, jak jedinečný projekt tenhle web je a mohu být naštvaný jenom na sebe že jsem na jejich kurzy nedorazil dříve.
Před okolím o tradingu vůbec nemluvím a mluvit nebudu, pokud by se mi nepodařily nějaké opravdu zásadní výsledky. Zajímají mě akcie, studuji je - pro okolí tvrdím jako hobby. Ríkám, že mě zajímá běh světa a trhy jsou jeho nejrychlejším odrazem. Pokud máte (budete mít) výsledky, pak to nepochybně přítelkyně nebo rodiče pochopí a ocení a bude vše OK... a širšímu okolí je po vašem bankovním učtu vcelku houby i v případě úspěchů. V tom mě utvrzuje i zkušenost kamaráda, který - ač platí zcela řádně daně - nedávno čelil udání na finančním uřadu. Vše dopadlo dobře, ale ty starosti s "doměřováním" daně - to si myslím, že si můžeme všichni odpustit. Někdy opravdu platí - mlčeti zlato...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Můj příspěvek do fora je, že jsem nedávno viděl pěkný film: Štěstí na dosah a tam byla krátká scéna kdy říká otec svému dítěti cituji: NENECH SI KRÁST SVOJE SNY OD NIKOHO,ANI ODE MĚ, SNY KRADOU JEN TI KTEŘÍ SI JE SAMI NEUMÍ SPLNIT. Tím si myslím, že je řečeno vše. Doporučuji ten film vidět je podle skutečné události a z Wall Street.

V-FREDY (tu) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdarec;-)

No řeknu vám, ze začatku to doma moc nikdo nechápal, jenom mi ve sradně říkali ať už teda vydělávám. Ani moje přítelkyně moc ten princip nepochopila a zdálo se jí to jako "nesmysl". Po nějakém čase taky jí došlo, že to opravdu funguje a nemá s tím žádny problém.

Ale posledního půl roku, co obchoduji přes Demo účet u ICM Trading (WinTrader - v reálu bych do toho nešel, ale je to docela přehledné a zatím dostačující), mám tak trochu opačný problém s tím, že brácha s tatikem se sem tam ptají nebo taky dívají jak mi to jde. No já jsem každý ten měsíc pravidelně v plusu, některý měsíc několik tisíc, některý třeba jen pár stovek, podle toho kolik obchodů udělám. Nevím čím to je, ale takhle se mi zatím daří a ikdyž vím, že v reálu je to podstatně jiné, tak slýchávám od obou z nich reakce jakože bych s tím měl začít, že když vydělávám teď, tak by mi to přece mělo jít v reálu, stačí si přece jenom zachovat stejný klid jako teď atd. No a mě to čím dál víc láká, se do toho pustit, na druhou stranu mě taky dost ovlivňuje to, že vím, že se to nesmí uspěchat, ale je to těžké se ovládnout, když jim zároveň musím někdy vysvětlovat, že v reálu je to jiné a že bych nerad litoval, že chci být dobře připravený.

Pak si zase někdy sednu a napadají mě myšlenky jako: "Třeba by to ale doopravdy šlo, stačí být v klidu a není možné aby to nešlo,když jsem ještě ani jeden měsíc nebyl v mínusu". Samozřejmě, že se střídají obchody kdy vydělám a pak zase prodělám, ale nakonec vždycky vydělám:-) Takže mě doma spíše nahlodávají takovým způsobem no :-) "Naštěstí" mě teď ale brzdí finance, protože svojich dost nemám, ikdyž bratr se mi i nabídnul, že by mě založil, no to už jsem měl fakt dost a odmítnul jsem to, protože cizí peníze bych nerad riskoval.

Takže takhle to mám já;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chtěl bych poděkovat Petrovi za tento článek, myslím si že by měl být inspirující pro lidi, kteří věří v sami sebe. Sice nejsem z těch, kteří diskutují v různých fórech, ale myslím si že k tomuto tématu mám docela slušnou "story". Určitě je na začátku pro každého velice těžké (stejně jako mě) vyrovnat se ze skutečností, že lidé v okolí reagují na toto téma velice negativně. S tradingem a finančníkem vůbec jsme se seznámil cca před dvěma lety, v tu dobu jsem byl do tradingu tak zapálený, že jsem o tom mluvil doslova všude a s každým. Nenašel jsem jedinou spřátelenou duši, která by mě upevnila v tom, že jsem se nadchnul pro správnou věc. Nicméně poté jsem odcestoval do Austrálie, kde jsem se shodou okolností seznámil s lidmi, kterým tento business přinášel docela slušné příjmy. Byl jsem jak "Alenka v říši divů", konečně jsme se mohl bavit s někým o něčem, co mě tak inspirovalo. Řekl bych, že lidé v AU mají daleko větší přehled o tom co to vlastně spekulování na finančních trzích je, tudíž Vás okolí neztrhává ke dnu jako v ČR. Je to asi také dáno tím, že životní standard zde a tam je zcela na jiné úrovni. Lidé se tam snaží užívat život na 100%, tudíž i příjmy jsou z takových zdrojů, aby člověk měl dostatek času na svůj osobní život. Což bohužel u nás stále "trochu" pokulhává.
Chtěl bych tímto příspěvkem poukázat hlavně na to, že je velice dobré mít podporu z okolí, která by Vás motivovala k cíli, který jste si stanovil. Ovšem v ČR to může být velice složité, proto bych se zaměřil hlavně na to co dělám a věřil v to, že to co dělám je na 100 (spíš 110%) správně.

Hodně úspěchů

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

O trading se zajímám pouze pár měsíců, ale už jsem přesvědčen, že je to TO, čím se chci v životě zabývat a živit... taky to pro mne představuje způsob, jak chci život prožít... neustále se učit novým věcem a pracovat na zdokonalování sebe sama, cestovat, zabezpečit své blízké... a tak čtu, backtestuji, pozoruji trhy, spořím kapitál... Je to otázka času. Začátky byly a budou těžké vždycky a ve všem. Ale obtížnost splnění svých cílů si stanovujeme při jejich definici, aniž si to možná mnohdy plně uvědomujeme hned od počátku... Jsem přesvědčen, že když jde člověk za svým snem opravdu vytrvale a systematicky postupuje krok za krokem, může dosáhnout v podstatě čehokoliv... občas je cena vysoká... téma, o kterém se zde dnes bavíme je toho důkazem... z počátku jsem byl ten, co pod návalem eufórie bombardoval své okolí zprávami o tom, že konečně prozřel a přišel na to, jak život prožít dle svých představ.. tj. uživit sebe, svou rodinu a zároveň život prožít, co nejsvobodněji... a reakce okolí byla hádejte jaká :D :D asi tak osm z deseti mou radost nesdílelo :) zbývající jsou mi však neocenitelnou oporou... nyní už se o tradingu bavím jen s těmi, co o to mají skutečně zájem... zatím ještě studuji VŠ a pracuji na poloviční úvazek, přibral jsem i další práci z domu, abych šetřil rychleji :) můj studijní obor mne baví a rozhodně jej chci dokončit.. při troše štěstí, píle a dobré vůle to ani nebude trvat tak dlouho :) tradingu se zpočátku chci naostro věnovat při polovičním úvazku, který mám již nyní... teď už ale vím, že mimo nejbližší o tom nemusí nikdo vědět, jsem ale povaha jindy hodně otevřená, a tak to ve mně trochu hlodalo :)) díky vám jsem se v tom dnes i utvrdil a zjištění, že je tomu tak u mnoha z vás mne ještě dále uklidnilo... za to, že jste se tu o své zkušenosti podělili, bych vám všem chtěl moc poděkovat. Díky :))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já jsem s tradingem začal dva roky nazpět a od první chvíle jsem nějak věděl, že to je to, co chci dělat. Zatim jsem jen ve fázi vzdělávání, back-testů a paper tradingu.
Moji kamarádi se k tomu nějak nevyjadřovali. A jelikož je to ani nějak nezaujalo tak jsem s nima o tom ani nikdy moc nekomunikoval. Jen s jedním, který to dělá přibližně stejně dlouho jako já, konzultuji vše možné. Horší to bylo s příbuznými a hlavně tátou, který mi to věčně vymlouval (dnes už je jeho postoj o něco lepší) s tím, že určitě prodělám a zkončim na ulici atp. I přes snahu mu vysvětlit, co to trading je jsem u něj neuspěl. Dnes se už na toto téma moc nebavíme a pokud ano, tak jen okrajově, protože by jsme se akorát pohádali. Horší jsem to měl s mou přítelkyní, která si ze začátku myslela, že mě to počase přejde a spokojím se se svou stávající prací a životním stylem. Asi po roce zjistila, že to myslím vážně a chci se tomu věnovat. Zvolila tedy jiný postoj. Začala mi vyčítat, že se jí věnuji méně než dřív a i přes mé snahy jí vysvětlit, že se tradingem zabývám ne jen kvůli sobě, ale i kvůli ní a lepšímu životu celkově to nepochopila. Ať jsem udělal, co jsem udělal, jakmile to bylo okolo tradingu tak se to u ní setkalo s velkým neporozuměním a nepochopením. Nakonec to dopadlo tak, že jsme se nedávno rozešli, jelikož ona prý chce něco jiného. A nebýt mého kamaráda, který mi napsal mejlem důvody, proč dělat komodity i nadále tak jsem toho asi nechal a to minimálně na nějakou tu dobu.

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Váhal jsem, zdali sem napsat, svou zkušenost, kterou právě prožívám, ale vzhledem k tomu, že jsem "mezi svými lidmi" (tradery), tak nevidím důvod, proč se nepodělit.

O tradingu ví pouze má rodina a přítelkyně. Rodina to bere v pohodě a trošku s rezervou. Říkám jim, že chci podnikat na burze a že se chci stát úspěšným. 26.5.2010 jsem začal LIVE (nikomu jsem to neřekl, nikdo to neví) a zatím si stojím asi jako každý nováček.

O dost horší to je s přítelkyní. Nechce o obchodování na burze vůbec slyšet. Chce žít, jak ona říká, "normální život", jako střední třída (já mám dělat karieru a ona si nejde nějakou práci, kde bude slušně placená). Říká, že až budeme mít nějaké zázemí, že se můžu začít podnikat. Já si však myslím, že nejlepší okamžik je právě nyní (svobodný, bez jakýkoliv závazků), protože kdy budeme mít pak zázemí? Až bude zázemí, bude se myslet na děti, pak na hypotéku a pak někdy třeba na obchodování, třeba za 20 let... A těch 20 let chodit do práce a dělat něco, co mě nebaví?

Upřímě, jsem v slepé uličce. Řešení nevidím, nebo ho nechci vidět... Obchoduji nyní bez jejího vědomí, páč kdyby to zjistila, nevím, jak by to dopadlo, ale dobře určitě ne dobře. Vím, že to takhle dál nepůjde, ale víceměně se, alespoň já, vidím v roli buď trading nebo přítelkyně....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to gerimo:
Jestli můžu poradit, tak rozhodně bych netlačil na pilu. Myslím, že není třeba situaci vidět tak radikálně (trading vs. přítelkyně). Sám jsem byl v situaci, že přítelkyně tradingu nevěřila ale když jsem jí ukázal, že je to fungující business jako jakýkoliv jiný situace se dost změnila. Teď v ní mám velkou odporu a dokonce z tradingu živím svojí čerstvě rozrostlou rodinu:-)
U mě to probíhalo tak, že jsem přítelkyni vysvětlil, že tomu opravdu věřím a že je to co chci dělat. Když jsem opustil svojí "normální" práci, tak přítelkyně viděla ještě další benefit. A tím je čast. Neznám ve svém okolí "normálně" pracující nikoho, kdo by si mohl dovolit celé dopoledne strávit s rodinou. A musím říct, že prožívat první měsíce s mojí dcerou je opravdu nádherná věc. Že mi příjde až škoda a moc líto, že to "normálně" pracující nemají šanci zažít.

Petře a Tomáši díky moc za otevření takovýhle dveří!

Vytrvejte, stojí to za to!!! :-)


Ondra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gerimo:

v prvé řadě - je to tvůj život, takže se určitě finálně rozhodni podle sebe a ne podle rad z fóra!..jinak bych poradil přesně to, co píše kuguar - pořádně jí to v klidu vysvětlit bez nějakých pohádek, že do dvou let budete multimilionáři..především ji pořádně seznámit s RISKEM...to je z mojí zkušenosti největší strašák u většiny "normálních" lidí..naprosto typická hláška, až se sám divím, jaktože se lidi můžou nezávisle na sobě tak opakovat: "no jo, vydělávat to může pěkně, ale pak ti jeden obchod nevyjde a přijdeš o všechno"..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim,
nechci se nikoho dotknout, ale dotaz citovany v clanku je jak z kategorie "mile bravicko..." myslim, ze kazdy zodpovedny dospely clovek by mel unest nejaky tlak okoli. navic kazdy disponuje alespon zakladni socialni inteligenci, takze by jiz z predchozich zkusenosti mohl vytusit jak bude okoli reagovat. pokud ocekavate reakci, ktera by vam mohla delat problemy, proste se o tom nesirte(vykecavat se muzete tady na foru:)). prijde mi ze spousta lidi, co se zacne tradingem zabyvat je jim tak fascinovana, ze ackoli si to nepripousti, pristupuje k nemu s az nezdravym respektem a hleda problemy tam kde nejsou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim,

přečetl jsem si všechny příspěvky v tomto vákně, ale neobjevil jsem zatím žádný názor nikoho, kdo stradingem skutečně dlouhodobě živí, nebo to na první pohled není zřejmé, na plný úvazek. tento názor a zkušenost by jistě zajímala i ostatní.

Ať se daří.

P.J.







Link to comment
Sdílet pomocí služby

P.J.

diskusia skutocne nieje o tom ci sa tradingom niekto zivi alebo nie, ale ak to skutocne chces vediet, tak nazor laickej verejnosti je rovnaky ci je to tvoja praca alebo hobby.pokial s tebou niekto nezije a nevidi co kazdodenne robis tak to proste nedokaze velmi pochopit.vseobecny nazor ze je to loteria a hazard a ide len o to ci mas stastie alebo nie. to ze tvrdo makas rok dva pat desat nikoho nezaujima.

ak sa predsalen do diskusie nechas vtiahnut. co sa vacsinou stane lebo predsalen to nieje povolanie ako kazde ine a otazkam sa nevyhnes. tak sa ta zacnu vypytovat ze ked je to tak super preco nerobis pre nejaku banku. no a ty mozes vysvetlovat ze banky nemaju trading floori ako investicne banky alebo prop.trading comp. v zahranici, ze u nas tento biznis funguje len ako marketing, predavanie produktov edukacneho charakteru , dealing a predavanie balikovych produktov(banky makleri), bez riadenia rizika, portfolia su neriadene a parazituje sa na klientoch pretoze firemna politika retail bank nepripusta spekulacie na vlastny ucet , ako take. no a ked vychrlis nieco taketo tak si uz niekde tak mimo vnimanie bezneho obcana zamestnanca ze sa diskusia zvrhne a ludia ti zacnu rozpravat bajky o tom co vsetko poculi a precitali si o ludoch ako si ty :) no a to ze sme podvodnici proste nevyvratis :).

najdu sa samozrejme aj vynimky ale je to skor rarita.

najprimitivnejsie utoky su samozrejme tie ze si klamar lebo obchodovat na burze sa neda, lebo podla teorie efektivneho trhu su uz vsetky spravy zapocitane a neda sa zarobit lebo mas ovela menej informacii ako velky hraci. no a takto to moze ist do nekonecna .

v tomto sme vsetci spekulanti na jednej lodi.

:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...