Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jak se přenést přes skutečnost, že okolí může reagovat negativně na zprávy, že se začínám věnovat tradingu?


Doporučené příspěvky

prvni clovek, kteremu jsem o tom rek byl muj nejlepsi kamarad. Rekl jsem mu, ty se mi budes smat, ale ja chci obchodovat komodity ;-) Kamarad je hlava otevrena a tak jsme zacali oba studovat clanky na tomto serveru. Az teprve po 2 letech jsem se rozhodl jit na kurz a tehdy jsem o tom rekl nejblizsimu okoli (rodice, prace).
Rodicum jsem to oznamil, ostatnim kamaradum odpovim jen kdyz se zeptaji cim se zivim. Jinak to nikde aktivne neprotlacuju mezi lidma.
Rodice a pribuzni: reakce priblizne 50 na 50. Zeny prevazne preji at mi to vyjde, o podrobnosti se nezajimaji, muzi reaguji negativne ve smyslu je to jen dalsi zpusob jak oskubat "plebs" ale zajima je jak to funguje.
Kolegove v byvale praci (zahranici): nikomu jsem to necpal, kdyz se nekdo zeptal co to porad ctu, tak jsem mu to rek', prevazne nezajem, malokdo se vyptaval na podrobnosti, zadne odsuzovani.
Kamaradi vrstevnici v CR: zenati s rodinami, kdyz se zeptali co delam, tak jsem jim to rek', ale jako prilezitost to asi nevidi, spise skepse. Vidim, ze jsou v kolobehu prace, rodina, vikend-kamaradi.
Tak jak majkll psal i ja si myslim, ze lidi v okoli k tomu musi dozrat a jednim ze silnych podnetu bude to, az si budou moc't sahnout na to co vzejde z vysledku meho obchodovani.
Touhu nekoho presvedcovat nemam, jen bych rad prilepsil svym rodicum v priblizujicim se duchodu.
Budu se stehovat do male vesnicky a mam uz vymyslenou dokonalou kamuflaz. Na otazku cim se zivim budu rikat, ze jsem programator a ze pracuju z domova pres internet.
Otazky "tak jak to vcera slo?" jsou neprijemne ale taky povrchni. Takze to uz moc neresim a odpalkovavam nic nerikajicim "dobre", to vetsinou staci.
Jinak velmi ocenuju spolupraci se svym kamaradem-obchodnikem, skoro kazdy den si vzajemne reportujeme vysledky, pokroky, chyby, povzbuzujeme se, je to velka mentalni vzpruha. Diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 101
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

uplne az zasnu kolika traderu se to dotyka a to nehlede na ty co sem nenapisi nebo vubec neznaji financnika. pritom je to vlastne o tom Samen. lidi kteri maji radi jistotu nikdy nebudou verit podnokani,investovani a jakymkoliv podradcum. taky je fakt ze je hodne podvodniku, tak ztratili I duveru a Cnut hledat jehlu v kupce sena.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

moja rodina sa k tomu postavila prekvapujuco pozitivne, az tak, ze teraz dostavam neustale otazky tipu "kedy uz zbohatnes"?
U priatelky to bolo trochu nervoznejsie, taktne mi naznacovala ze ona by nevedela tak riskovat. Tak som jej urobil taku malu prednasku z moneymanagementu, nazorne som jej ukazal ako sa da zarabat a pritom v 6 pripadoch z 10 sa mylit, a ked pochopila ze to nie je o predpovedani buducnosti a jeden omyl ma nezruinuje, tak sa ukludnila :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pozdravujem. S článkom sa stotožňujem. Na začiatku môjho snaženia v obchodovaní som sa pred kolegami v práci tiež pochválil, vysvetlil ako to asi funguje. Ale rýchlo som zistil že to nie je ten správny prístup. Asi si myslia že som trochu "ujetý" ohľadom aj na moju ďalšiu záľubu./paragliding/. To bolo cca pred 1,5 rokom keď som začal live obchody. Od vtedy som sa prestal na tému obchodovania s kolegami baviť. A vôbec mi to nechýba. Ten prvý nával eufórie dávno prešiel a takéto "potreby" pokladám za kontraproduktívne. Už sa nepotrebujem pochváliť s úspešným obchodom....Z najbližšieho okolia sa o obchodovaní bavím akurát so synom. Manželka vie že niečo takéto robím ale tiež ju s tým nezaťažujem. Ale ako vidím podobný prístup má veľa obchodníkov. Takáto zhoda názorov na túto problematiku v tejto diskusii je zaujímavá. Tam je možno aj dôvod prečo ziskový obchodníci ,resp. obchodníci ktorí to s obchodovaním myslia vážne, necítia potrebu sa vychvaľovať a nedávajú o sebe tak často vedieť.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím tradery,

já se tomu věnuji už skoro 2 roky, velmi pomalu, postupně, v pohodě. Dív to bylo tak, že jsem po zaměstníní k tomu sednul a až třeba so 20.00 jsem se tradingu věnoval. MLuvil jsem o tom s kamarády, ale zkušenost jako že by mi říkali, že je to blbost, takovou nemám. Postupem čassu mě napadlo, že bych si rovnou mohl najít i takový job a nakonec našel. Obchoduju pro jednu společnost elektřinu a plyn, mám veškeré info, a hlavně o tom mám denodenně s kým mluvit, a to mě strašně baví..že jsem si prostě našel "své" lidi, kteří tím taky žijou. Já zkouším indexy, oni forex apod...připadá mi že jsem udělal nejlíp jak sem mohl..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, asi jako vsichni mam to stejne... predevsim se mi libi prispevek Jirise pod to bych se mohl podepsat...
Na nahravkach od Marka Gormana (Amway) rikal - jsou dva typy lidi kteri vam berou sny

1. lidi kteri vas opravdu miluji a nechcou aby jste se spalili nebo si ublizili atd...
2. lidi kteri jsou mimo a nejsou schopni pochopit to co delate a maji opacne mysleni (coz neni nic prekvapive v tradingu)

Takze 1. skupine se to snazte co nejtrpelivej a vytrvale alespon zaklady vysvetlit aby chapali ze je to dobra vec (nemusi obchodovat staci pochopit)...jak pise majkll je to taky o zpusobu jakym to podate - znam hodne lidi co rikaji "ta moje matka je uplna krava, vubec to nechape" otazka je jestli jste ji dali sanci to pochopit.... no a na 2. skupinu se musite co nejdriv vykaslat nebo vas potahnou pomalu dolu... prinejmensim vam nic nedaji a jenom s nimi ztracite cas...

Ja osobne se dnes bavim s par lidma z rodiny kteri chapou co delam a tak 1-3 kamaradi a to je uplne vse... Je to taky tim ze jeste stabilne nevydelavam a tak ani nemam zajem se o tom s nekym jinym bavit... a az budu stabilne vydelavat tak to bude nejspis to same :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

První reakce mého muže byla: A proč si myslíš, že by jsi zrovna ty měla patřit do těch 10%? Co mohu na takovou otázku odpovědět? Je to stejné jako kdyby se někdo sportovce zeptal: Proč by si měl ty vyhrát medaili? Protože jsem poctivě trénoval, ne jeden rok ale 10 a možná víc. Postupně se zlepšuji a každá výhra i prohra mne posiluje a žene dopředu. Najednou začínají převažovat výhry, ale na ty musím být psychicky připraven, abych je ustál. To všechno stojí čas, spoustu práce a trpělivosti. Jenom ten, kdo projde celým procesem může uspět.
Zpět k tématu. O tradingu jsem v začátcích řekla pouze svému partnerovi. Nemohu říct, že by z toho byl odvázaný, ale nezakazuje mi to. Rozhodně s ním však neřeším denní ani měsíční výsledky. Po delší době jsem informovala i své dvě přítelkyně u kterých jsem předpokládala pozitivní reakce a nespletla jsem se. Tímto myslím seznam informovaných ukončím a budu se dále vydávat za ženu na mateřské dovolené.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Popíšu svůj příběh jako tradera. Trading jako takový jsem objevil v roce 2006. O té doby jsem se věnoval studiu, hledání více či méně úspěšných cest a spoření kapitálu. Už v té době jsem hledal podporu u své (v té době ještě) přítelkyně. Protože začátky byly těžké a sny veliké. Nesnil jsem o jachtách a tryskáčích, stačilo mi jen si vydělat +- stejně jako v normální práci a nemuset chodit do králíkárny (čti openspace kanceláří).

Přítelkyně tomu ale moc nevěřila a vše komplikovalo ještě plánování rodiny. Zásadní zlom přišel v okamžiku, kdy jsem začal vydělávat tolik, abych si mohl dovolit 14ti denní dovolenou v USA na "vysoké noze" placenou celou z tradingu. Myslím, že v té chvíli přitelkyně viděla, že to opravdu funguje a že se z toho asi bude moc dát i žít. Nemám jí to vůbec za zlé. Myslím, že to celé myslela dobře a že za tím byly prostě obavy budoucí matky.
S ostatními mluvím o tradingu velmi opatrně. Protože jsme v ČR a závist je sportem. Kolikrát zůstanete koukat od koho se vám jí dostane...Dál na sebe můžete nabalit spoustu rádobykamarádů, kteří se potřebují rychle dozvědět jakže se to celé dělá aby byli bohatí. Na takovýhle druh je třeba dávat pozor, protože vynaložené energie mi příjde dost zbytečná.


Takže pro mě z toho plynou ponaučení, že než se snažit někoho snažit "uargumentovat", tak je lepší ukázat aspoň částečné výsledky své práce a všechno bude jednodužší. A taky je třeba přemýšlet dřív než mluvit.:-)


To jsem se ale rozepsal;-)


Hodně štěstí.



Ondra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,tak tenhle článek na finančníku si myslím chyběl už delší dobu.Skvělé,že tady je. :)
A co bych já napsal,se vším tady souhlasím,nejlepší je o tom zbytečně nemluvit,jak se říká "ZA DOBROTU NA ŽEBROTU" bohužel je to tak,smutné ale pravdivé.Nevadí mi blízcí kteří to myslí dobře,ale "závistivci" děsíci se myšlenky,že by jste mohli nedejbože zbohatnout.Ve svém okolí mám bohužel takových lidí dost,ale vzal jsem si ponaučení od zkušenějších zde na finančníku a moc jsem o tom nemluvil.
Myslím,že bude hovořit za vše to,že jsem původem automechanik bez maturity,jistě si umíte představit reakce z mého okolí.Když jsem začal mít reálné zisky,přišel jsem asi o 2/3 "kamarádu".Ale ti co zůstali jsou mi ještě bližší ;)
Mějte se hezky a nenechte se ovlivnit okolím :)
Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO: marko99999

Velmi pekne napisane, hlavne ten zaver.

Moze byt naozaj velkym prinosom ked clovek ma moznost sa porozpravat s niekim komu trading tiez dava zmysel :) A hovorit cokolvek, komukolvek, kto nema o tradingu predstavu je naozaj zbytocne. Osobne som v tradingu sam cize pokial je niekdo z okolia BA rad sa stretnem.

DJ.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pekny clanek a hodne dobrych pripominek v diskuzi.

Ono take hodne zalezi na tom, KDO a JAK o obchodovani mluvi. Ja osobne uz jsem nekolik lidi take "uzemnil", kdyz zacali basnit o tradingu a bohatstvi a evidentne nemeli ani paru, do ceho ze to vlastne jdou. Pokud nekdo prijde v 18ti po maturite za rodici, aby mu pujcili 100 tisic na obchodovani, ze bude za rok milionar, tak to samozrejme moc duvery nevzbuzuje... na druhou stranu clovek, ktery uz v zivote neco dokazal, nese zodpovednost za sve ciny a je zavisly pouze sam na sobe (co se zivotnich rozhodnuti tyce), ma mnohem vetsi sanci, ze mu budou lidi z okoli naslouchat (zase to chce trochu premyslet o mentalni urovni cilove skupiny, jestli ma vubec cenu se na toto tema bavit :) ).

Ja mam v soucasne dobe trading jako plan B, ktery se pomalu presouva do role planu A. A kdyz se me lidi zeptaji, jak to jde v praci a reknu jim, ze na ho*no, ale ze je mi to jedno, protoze mam uz nejake plany jine, tak se obcasi ptaji, jake ty plany jsou. Pokud jim reknu o tradingu a zajima je to, tak jim k tomu par veci reknu a nasmeruji je na dalsi zdroje, kde muzou cerpat informace, kdyby chteli. Pokud mi reknou, ze je to riskantni, tak jim reknu, ze jsem si toho vedom a ze riskantni je treba i koupit si na benzince bagetu s majonezou. Pokud mi reknou, ze je to gamblerstvi, tak se usmeju a odpovim "v tom pripade doufam, ze mi padne suda!".

Nekoho presvedcovat nema cenu. Ale lide v mem okoli reaguji vicemene pozitivne, kdyz jim vysvetlim nektere elementarni zaklady kontroly risku (skoda ze tohle se neuci na skolach) a ze to opravdu neni o volani kartarce a predpovidani budoucnosti.

Az Vam zase jednou nekdo rekne na Vas zajem o trading neco negativniho, usmejte se a v duchu si reknete "uspech se neodpousti, takze jsem na spravne ceste!". A jeste jedna vec - nemluvte o necem, pokud o tom moc nevite!!! :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na túto tému je úplne vyčerpávajúca odpoveď daná v knihe Trading Is A Business - Joe Ross:
"Púšťate si hubu na špacír. Nehovorte nikomu nič, čo by vás prinútilo brániť svoju dôstojnosť. Držte ústa zatvorené! Nepotrebujete znášať tlak plynúci z toho, že ste nútený plniť očakávania druhých alebo to, čo si myslíte že od vás asi očakávajú. Budete pociťovať dosť veľký tlak z tradingu ako takého, takže nepotrebujete ďalší plynúci z toho, že sa budete snažiť zachrániť svoj imidž.
Plne môžem potvrdiť tieto slová.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...