Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jak se přenést přes skutečnost, že okolí může reagovat negativně na zprávy, že se začínám věnovat tradingu?


Doporučené příspěvky

Zdravim, tedka jsem si docetl vsechny prispevky chtel bych jenom neco rict...
Vsimnete si kolik lidi tady resi jenom penize a trading? Je to skoro ve vsech prispevcich... Pokud chcetet uspet v tradingu tak to paradoxne neni jen penize a trhy. Ma to hodne spolecneho s konceptem BYT-DELAT-MIT kde MIT znamena penize, DELAT znamena trading a BYT znamena potom co? Premyslite vubec kym se musite stat aby jste trading zvladli? To ze vam lide nerozumi atd to je vse hlavne diky vasemu "BYT", takze pokud to chci nekomu vysvetlit tak musim nejdriv vedet proc bych mu to mel rict a jak bych mu to mel rict... Samozrejme ze rodina by to mela vedet prvni ale to neznamena ze prijdete a reknete tati mami jdu delat trading na praci kaslu a budu se zivit obchodovanim na burze... nejdriv si musite neco nastudovat o lidskem chovani, o tom jak lide premysleji a jak jim muzu predat to ze chci obchodovat. Mnohokrat zde bylo napsano ze "cesta je cil" a toto je jedina a hlavni podstata tradingu... vsichni se soustredi na penize a na analyzy trhu ale nikdo se nesoustredi sam na sebe a to kym musi byt aby vubec mohl obchodovat... co vam to pomuze ze rozumite trhum a vydelavate obrovske penize kdyz pak se chovate jak *** a ublizujete vsem kolem sebe?

Nejdriv musite vedet PROC delate trading a potom se ucit to kym se musite STAT aby jste naplnili vas duvod PROC.... pokud neustale mluvite jen o penezich a trzich tak pravdepodobne moc daleko nedojdete... Pokud chcete byt opravdu uspesny trader tak vas cil je CESTA sebeuceni se... penize a vsechny ty vyhody z tradingu potom prijdou... kdyz je vas cil jenom nadprumerny plat za 2 hodiny denne, tak se pravdepodobne budete motat pekne dlouho od niceho k nicemu a pro tyto lidi plati ze 8 z 10 to zabali a zbyli 2 si za nejaky cas zvoli svuj cil CESTU a budou vydelavat....

A jestli se to nekomu nelibi tak je mi to uplne jedno....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 101
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující


roman06

z tvého příspěvku je až příliš cítit rozkazovací způsob a tak by čtenář mohl nabýt dojmu, že je svazován nějakým pevným pravidlem či dogmatem - podstata příspěvku je asi fajn a možná s ní i souhlasím, ale je opravdu jen jediná cesta ? Nemůže vést ke stejnému cíli více cest? Život je cesta a já si stojím za tím, že trading je primárně o penězích, alespoň pro mne osobně ano. To, že je to tvrdý byznys, který naučí člověka i jiným věcem , než je vydělávání peněz a vnímání trhu je doprovodný efekt, který navazuje na naše učení-se .... Každou situaci v našem životě provází naše neustálé rozhodování co, proč, jak .... a tak se dá říci, že máme veškerou zodpovědnost za naše úspěchy či neúspěchy i když si to mnohokrát nemyslíme. Jak by mohlo mé okolí vnímat fakt, že začínám obchodovat či se jen prozatím učit? Okolí to může vnímat všelijak, ovšem pokud chci uspět, tak mi nezbude nic jiného, než dát přednost tomu co mi pomůže ne té "mé" cestě. Snad se to celé dá shrnout do jedné věty: Každý si sám vybírá koho má vedle sebe a s kým tráví svůj čas....
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vyky:

Osobně bych se s nikým nepřel, že trading je o penězích, problém je v tom, na co se člověk zaměří. Pokud se člověk zaměří jen a jen na peníze, tak to asi moc daleko nedotáhne za to pokud se bude snažit dělat tu práci co nejvíce zodpovědněji a nebude přemýšlet jen o tom, jak si za rok koupí luxusní vilu, tak má mnohem větší šanci se stát profesionálním obchodníkem.

Podobně bych to viděl s problémem s tímto článkem související. Pokud někdo začne nezasvěcenému člověku vyprávět o tradingu, tak se většinou dopouští jedné velké chyby a to když mluví o tom, jak brzo začne díky 2,5 hodinám práce vydělávat sta tisíce či milióny korun. Nikdo se pak nemůže na ostatní lidi zlobit pokud si o něm myslí, že je to blázen či hazardér. Já bych takovému člověku řekl jen to, že trading je super věc, ale není to jen o penězích, ale především o velké dřině a zdlouhavému studování všeho co s tím souvisí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nejlepší zastání a podporu nacházím v literatuře. K obchodování patří i psychologie obchodování, a ta se pro spoustu lidí stala zrovna tak zajímavá jako trading. A začli se jí věnovat nad rámec běžné potřeby (motivační p., p. úspěchu, duchovní p.) I kdybych nikdy nezbohatl penezi tak psychologií jsem bohatý už teď a nikdo mi ji nevezme.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den, mam 52 rokov a pred dvoma rokmi som začal v reale obchodovat, predtym som nemal ani tušenie , že niečo take existuje. Prvy rok bol prepad - takzvane školne, teraz druhy rok obchdujem -da sa povedat v -ČOPU- raz hore raz dole , ale hlavna vec že prepad som zastavil. Obchdovanie forexu som rozširil na indexi a som už spokojneši. Takže nevzdavat sa , mat trpezlivost , bojovat. Ahojte!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pokud mate hodne konzervativni rodice, dovolim si doporucit, se trochu poptat u pribuznych na sve predky. me sveho casu hodne potesilo, kdyz jsem slysel ze nekteri byli hazardnimi hraci a jini obchodniky-spekulanty a ze treba proto pak moje babicka touzila aby jeji deti mely skoly a stale zamestnani:) bylo to v dobach kdy to (stale zamestnani) taky bylo mene obvykle nez dnes. konzervatismus rodicu ma tedy sve opodstatneni a lze jej pochopit. a je fajn vedet ze mate v rodine nejake spriznene duse, nebo spise geny... (tu)

hodne zdaru vsem!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
neprispievam príspevkami, pretože zatiaľ nemám čím, ale možno neskôr. Moja "cesta" k tradingu bola čudná, ako asi všetko v mojom živote. Mal som ísť pracovne "relaxovať" do zahraničia a hľadal som na nete vhodnú banku na výmenu peňazí a skončilo to tak, že som ostal doma a venujem sa paper tradingu cez dva a pol roka. Deň čo deň od rána do večera pozerám na tie zelené "čiaročky" a hľadám to, čo v nich mám nájsť. Moja povaha mi nedovolí použiť cudzí prístup ani po vlastnej úprave, tak možno preto som, tam kde som. K jednému som však dospel. Graf komunikuje niekoľkými "rečami" a pokiaľ sa naučíte počúvať ho, povie Vám naozaj všetko a to bez jediného indikátoru. Čo to som už aj ja objavil, ale bolo to neobchodovateľné. Dokonca patrím aj k tým, čo sú neuspešní v paperu. Nikdy sa mi nepodarilo "nevybieliť ho". Dokonca nemám s kým prebrať trading. Rodičia nezáujem, tak ako brat a priatelia. Dievča v nedohľadne a som aj rád. Ťažko by som jej vysvetľoval, že aj keď už nikdy nemusím pracovať, som z tých, čo hľadajú životné výzvy a čím väčšie tým lepšie. Slovo nemožné u mňa jednoducho neexistuje. Tak trading rozoberám iba so samotným grafom a ten vie byť niekedy tak "ukecaný" a niekedy tak nudný, že nebyť naučenej sebakontroly a trpezlivosti, skončím na psychiatrii. Vyskúšal som všetko, čo len na rozum prišlo, od otáčania grafov "hore nohami" až po nočné vizualizácie v hladine alfa s "telovým" signálom pre vstup. V mojom prípade to bolo kýchnutie. Fungovalo to priam perfektne, až som niekdy neveril vlastným očiam a točil to na kameru, avšak prvé prechladnutie ma vrátilo naspäť do reality. Mojou najväčšou výhodou je moja psychika. Tú nezloží naozaj nič a nič ju nerozhádže. Večný optimista. Je tu však pre trading aj nedobrá vlastnosť - môj perfektcionalizmus. Nie a nie sa ho zbaviť. Preto som musel vylúčiť viacmenej všetky cenové patterny ako napr. DB. Opticky mi nesedia v dokonalosti. A úspešnosť tých dokonalých je naozaj mizerná. A ako večný optimista si dávam ešte ďaľší rok na okukovanie a možno ma niečo zelené osvieti. A keď nie, tak nech zozeleniem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj,
rekl bych, ze mame skoro vsichni stejne zkusenosti. Napred jsem si myslel, ze to vyplyva z toho, ze lidi v Cechach nejsou pripraveni na neco, co se vymyka standardu "prumerneho" cloveka ( a vsichni od nas prece ocekavaji abychom byli prumerni, ne??). Bohuzel to ale neni jen veci Cechu. Ziju dlouhodobe ve Spanelsku a nez jsem o mem konicku chtel povedet manzelce, tak jsem si otestoval 2 vysokoskolsky vzdelany Spanely. Jaka byla jejich reakce?? Hadejte: 1. rikal, ze vsechno prohraju a ze je to jako gemblerstvi. Na 2. bylo videt, ze uz si v duchu sacuje muj ucet v bance a pak to uzavrel vetou: "No, ty uz jses za vodou". Tyhle zkusenosti me utvrdily v tom, ze nema cenu rikat nikomu nic ... ani manzelce. Kdyz lidem reknete to "sladky tajemstvi", co vas tak pohltilo, tak pak vas totiz lidi budou brat jako "nestandardni individuum" a zacnou se na vas divat pres jiny brejle. Nejdulezitejsi je mit na to klid a nenechat se rozhodit nejakejma kecama.
mejte se a tradingu zdar.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Athoos:

Mám velmi podobnou zkušenost, většina známých má k obchodování velmi skeptický postoj, buď přišli o nějaké peníze sami nebo o ně přišli jejich "známí" a nebo jej vůbec nepavažují za seriózní business, jen za gambling na burze, neboť obecné povědomí je u nás poměrně slabé. Sama se tedy již nikomu nesvěřuji, jen nejlepším přátelům, pokud mají skutečný zájem se něco přiučit a samozřejmě manželovi, který má velké pochopení, ale po roce backtestů, 1 měsíc papertestů a nyní 3 měsíců live, kdy se motám kolem nuly začíná být trochu rozpačitý... Neboť když jsem s ním konzultovala, jak úžasně mi vychází backtesty (cca 1000 obchodů čárku po čárce a 85% úspěšnost), byl hodně nadšený, jako já... I když jsem ho krotila v očekávání.. Není snadné změnit hlavu (myšlení) nejen sobě (neptej se mne na denní výsledek, ale zda jsem dodržela plán), ale také jemu, aby pochopil, že cesta je dlouhodobější a vyplatí se vytrvat. Zatím mám hlavní slabinu, že dělám oproti plánu více obchodů, nejsem tak vzorně selektivní. Dělám FDAX 3 min Finwin a divergence na CCI, jedu Ninju.

Držím palce!
Petra


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jj, Airmike to stručně vystihl.

Moje skorožena má strach, že to, co do toho vložim, o to přijdem. Vyřešil jsem to jednoduchým: "Buď si to nech vysvětlit podrobně, nebo mi věř." Tak mi začla radši věřit.

Celkově bych ty názory lidí kolem přirovnal k situaci se kterou se setkávám často:
Hodně lidí věnujících se bojovým umění odsuzuje kopy z otoček, protože je považujou za pomalé a nepraktické. Má to jeden důvod. Oni ty kopy prostě neumí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

...je opravdu zajímavé sledovat reakce lidí, když zmíníte trading. Poznáte, kdo vám přeje vše, co sami chcete - a kdo vám přeje, aby jste byl to, co chce on. A kdo vám třeba přeje, ale nechce, aby jste ho předstihnul, natožpak už ve 24 letech. A kdo vám fandí v osvobození - a kdo by rád, aby z vás byla oběť režimu jako on sám. A kdo by byl nejradši, aby jste všechno prodělal a tím mu potvrdil jeho lenost a lhostejnost k vlastnímu životu. Typů je opravdu hodně... Sám jsem již dospěl k tomu nemluvit o tom pokud se mě na to sám někdo nezeptá. Občas se i některý kamarád opravdu zeptá jestli pořád čumim na ty grafy. Tak slušně odpovím, že ano. Pak se většinou zeptá jak to jde. Říkám, že dobrý, ale o penězích se příliš nerozvádím. Končím zkrátka většinou diskuzi tím "dobrý". Protože když položí další otázku jdoucí dopodrobna, tak se s radostí rozhovořim a melu a melu a pak mi ani nedojde, jak už ho to nebaví :)) Někdy na trading přijde řeč třeba úplně nevinně. Když se zeptá kamarád "co si dělal celý dopoledne". Povidám: "ále jel jsem si nějaký obchody" nebo "koukal jsem na grafy" atd. Většinou zahlédnu takový ten výraz závisti, ale neberu to jako ryzí závist, protože v očích vidím spíše, že na mě kouká a říká si "sakra ty šmejde ty to fakt jednou dokážeš". A tím mi vyzná neuvěřitelnej kompliment, i když o tom ani neví.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...