Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Můj první obchod


vladimir30

Doporučené příspěvky

Zdravím Jirko!
Když jsem začínal, měl jsem tendenci si neustále přikrucovat pravidla a obcházet je, když se mi jen trošku zdálo, že by trh ještě mohl popolézt dále. Většinou se pak obrátil proti mně a já na tom byl ještě hůř. Ocital jsem se v bludném kruhu. Dnes to již neřeším. Mám definovaný výstupní signál a hotovo. Jestli trh jede dál mým směrem je mi celkem jedno. Jednou je líp, jednou je hůř. Sedím a čekám, jestli přijde další signál.
A co se týče mého pohledu na trhy před 2 roky a nyní?
- Po 1. roce jsem si myslel, že o trzích vím dost abych byl úspěšný.
- Dnes si myslím, že o nic nevím skoro nic, ale vím, že jsem pro jejich poznání už leccos udělal a obětoval. A strašně nerad prohrávám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 839
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

marzu

o akej chybe to hovoris?. podla mna ziadnu chybu neurobil, to je proste vyvoj . pokial zacinal s nejakym standardnym uctom 10-15 000 USD, tak to podla mna ustal velmi elegantne, ked prisiel len o 30%. nepoznam ziadneho tradera, ktory by zo zaciatku nebol v strate.

mal by si si vsimnut hlavne druhu cast vety, o iluzii s rychleho zbohatnutia.

Btw: poznat sam seba :) , ako by mohol clovek ktory nemal s tradingom nic spolocne vediet ako bude reagovat pod takymto druhom tlaku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jirka Maršák

Píšeš, že se snažíš moc nečíst. Myslím si, že je to velká chyba, protože z tvých příspěvků je vidět, že ti chybí spousta základních informací.
Například píšeš: "Jste první, kdo mi řekl, že bych si měl obchody zadávat do platformy sám."
Nejenže si můžeš obchody do platformy zadávat sám, ale taky si to můžeš vyzkoušet nanečisto a obchodovat bez peněz - tímto způsobem jde otestovat jestli je tvůj systém ziskový. Jak na to je zde mnoho článků a diskuzí.

O Colosseu tady toho je taky hodně: www.financnik.cz/forum/read.php?4,57,page=1 Stačilo přečíst pár příspěvků a hned by tě to odradilo si u nich otvírat účet. No jo, ale když ty to nechceš číst :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Airmike: hmm tezko rict kdyz jsem jeste neobchodoval ale podle me se da trosku poznat i s papertradingu jak se citim v urcitych situacich....treba pokud moje strategie nevydelavala tak jsem mel tendenci ji zacit menit az do doby kdy jsem se podival poradne na equity backtestu nebo si v MSA nasimuloval ruzne varianty poklesu a uz vim ze je to v klidu....ze se jede podle planu. Jinak vstupy mam jasny a vystup krome jednoho posunu taky takze do toho saham jen minimalne a sem si dost jisty ze vnitrne chapu ze kdyz to budu proste delat jinak tak to nebude ok...celou dobu jsem se snazil vybudovat si robustni system, ktery podle me je dobry, takze jsem si jistej hluboko uvnitr ze nema cenu ho nejak menit...treba napriklad na papiru se mi nekolikrat stalo ze trh nedosah meho PT jen o jeden tick...i to verim ze me necha v klidu jen proto, protoze vim ze se to stalo uz v minulosti nekolikrat a stejne se svet (system) nezboril...
na druhou stranu tezko rict co to se mnou bude delat...podle me to mm v hlave srovnany dostatecne abych se vyhnul temhle zkratum, je mi jasny ze ty podnety k nim sice muzou prijit skrytejsi a rafinovanejsi cestou o ktery ani ted nevim ale snad je odhalim :)
navic si troufnu rict, ze je to tady trosku zmystifikovany ten live trade.. :) mozn me za tohle nepochvalite ale proste si verim :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Břonda.
Bohužel musím připustit, že s překrucováním svých vlastních pravidel mám také problémy. Doufám, že po pár ztrátových obchodech se to změní a tohoto nevhodného zlozvyku se zbavím jednou pro vždy.
Také by mě zajímalo jak si vyřešil situaci po ztrátě 30 % kapitálu.Dal sis pauzu a doplnil účet, nebo jsi obchodoval dál a ono se to nějak vyřešilo samo.
Ahoj Jirka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...