Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Můj první obchod


vladimir30

Doporučené příspěvky

yendo:

par zkusenych traderu mi tady dalo dobrou radu a ja si ji konecne zacal drzet, tak ji pisi i tobe.
Zkus na zacatku delat jenom jeden obchod denne (nejlepe cely prvni mesic a lepe i dale). Na vydelavani to uplne staci a zabranis tomu, co bylo aspon pro me bylo znicujici - a to preobchodovani. Prvni ztratu jsem jeste v pohode ustal, ale po druhe uz jsem se snazil dostat penize zpet a to jsem potom koncil treba az na 10ti obchodech s -600 USD.
A ty ztracene penize jsou to nejmensi, protoze daleko horsi jsou emoce - zklamani nad sebou a pak hlavne strach do dalsich obchodu, neduvere v system. I kdyz system za nic nemohl, protoze obchody byly mimo plan. Takze nejlepsi je tomu se vyhnout a pro to je jednoznacne nejlepsi delat jeden obchod denne. Jedna ztrata cloveka nepali, zvlast kdyz byla podle planu.

Pises 356 USD za 3 dny podprumer, ale zkus si to podelit 3 a vynasobit 20. Jeden kontrakt obchodovani nedela, takze pak si to cele cislo pronasob 2, 3 a uz je to hodne slusny vydelek po par mesicich prace. Takze cim opatrnejsi na zacatku budes, tim rychlejsi bude cesta stat se profitabilnim traderem.

Pisu z vlastni zkusenosti, mam za sebou 3 mesice live a prvni mesic jsem hodne vydelal, druhy mesic jsem vsecko ztratil a 3 jsem v prvni pulce pokracoval ve ztraceni, takze jsem prestal, dal si prestavku a ted mam max jeden obchod denne, za poslednich 14 dni obchody jenom podle planu a uz se blizim na svuj vstupni bod a hlavne jsem relativne vklidu a bez tech velkych emoci, ktere me provazely ty prvni 2 mesice a to nebylo nic prijemneho.

Tak hodne stesti a hlavne pevnou disciplinu.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 839
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Fogos:

toto je skutečně velmi individuální otázka..tady na fóru jsou například hodně populární americké a evropské akciové indexy jako ES, TF, NQ, YM, FESX, FGBL..co by vám ale mohlo pomoci více je tento článek:

Jaký trh pro intradenní obchodování?
www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/jaky-trh-pro-intradenni-obchodovani.html

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Obdivuji práci michala-admina, který pořád dokola odpovídá na ty samé (nebo podobné) otázky, na které si může každý odpovědět sám, kdyby vyvinul trochu aktivity a podíval se do toho kvanta vynikajících článků co tady jsou.

to Fogos:
pro začátečníka je nejvhodnější obchodovat ten nejmenší dobře obchodovatelný trh, např. e-mini Nasdaq, což zde už bylo mnohokrát napsáno, ale někteří začali na ES, ER2 (nyní TF), ESTX50, DAX, ropě :)...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


pripojuji se k tomu,co napsal yax ( me zacatky byly velice podobne), a ano take kvuli radam od zkusenejsich traderu. Euforie z prvnich vydelanych $$$ je uzasna, ale ten deprimujici pocit z nekolika ztrat za sebou ma naprosto fatalni dopad na stav uctu. Proto je opravdu VELICE dulezite pracovat s jasnymi cisly, co je muj cil na den,tyden,mesic. A to at se tyka zisku ci ztrat. Ale nebudu se opakovat co uz napsal yax.

A jeste jedna vec,s kterou jsem ja osobne bojoval, diky sve povaze, je NECHAT SI PORADIT. Pro mne osobne tohle byla jedna z nejtezsich veci,protoze jsem hodne individualista a rad delam veci po svem, trosku mozna arogantni, pripoustim. Ale v okamziku,kdy jsem dokazal " sklopit" hlavu pred zkuzenosti a uprimne dobrou radou, pro mne nastal zlom.

to Fogos:

ja jsem asi spatnej priklad,protoze ja zacal obchodovat s ropou (e-mini) :) od samotneho zacatku. Vedel jsem moc dobre, ze panuje nazor,ze je to jedna z nejhorsich komodit pro zacatecnika,ale z mnoha duvodu tohle pro mne byla od naprosteho zacatku volba cis. 1. Chvilku to bolelo, ale vytrvalost,hodne prace a uceni se nakonec vyplatilo.

Svuj priklad jsem napsal proto,ze Ti asi 99% lidi tady poradi to co napsal ramiro001,a ze se z ropy dela velkej bubak, coz na druhe strane, pokud nejsi na 110% do teto komodity zainteresovany, je celkem opodstatnela obava :).
Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Fogos

Dobrá, začal jsem na YM, pak jsem zmoudřel a uvědomil si že je pro mě příliš riskantní mít 70-80 USD SL (který je navíc celkem malý na YM, dle mého názoru) a nyní obchoduji NQ, kde mi vystačí 40 USD SL a tudíž riskuji méně než 1% účtu/kontrakt a jsem spokojený.
Jedu live rok, pořád se učím nedělat nesmysly a celkem to začíná jít tak, jak si představuji. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

zdravim kolegovia...
tak ja sa budem asi opakovat, diskusiu som necital, nech som neni ovplyvneny, a navyse kazdy sme iny, na kazdeho platia ine zasady. pisem sem hned po skonceni mojho prveho obchodu na burze v mojom zivote a vyzeralo to nasledovne:
drzal som sa taktiky ako kliest. v paperi som dostaval pekne na drzku tym, ze som nedodrziaval taktiku. cize na ostro zacinam spamatany, ruzove okuliare su prec, nadeje na rychle zbohatnutie su prec a snahy cokolvek robit mimo taktiku - "lebo vsak trh spravi co ja chcem" - su prec. obchodujem na fixny PT 200 usd, ktore som si statisticky vyhodnotil a takyto profit mi da rovnaku uspesnost ako patterny - takze ide to ruka v ruke. SL je 100 usd, teda robim s RRR 2,0 (prakticky je to o malicko menej, lebo sa odrataju komisie). cokolvek spravi dalej burza ma nezaujima a po dennom limite 100 usd koncim. Takto viem profitovat aj v chopoch. moje heslo je "konzistentne zarabat" (cca 1500-2500 usd mesacne)a vacsinou obchodujem velmi kratko. Rovnako to ma za nasledok maly pocet obchodov mesacne.
A ako prebiehal moj prvy obchod? absolutne to so mnou nemavalo, neklepal som sa, netriasli sa mi ruky a zobral som to uplne triezvo. kazdemu odporucam dlho paperovat a riadne nabuchat konto, nech mate risk tak 2-3% aby ste to psychicky uniesli.
Pevne si zelam, aby tieto snahy ktore som mal dlhodobo v tomto biznise, aby sa zurocili a nech je stale tolkto dobrych obchodov a hlavne nech sa plni moje motto. zacinajucim traderom rovnako zelam nech vydrzia, nech nemaju vidiny velkych ziskov a nech sa nedaju odradit neprajnikmi... tradingu zdar :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

marko99999

sam uvidite co s Vami udela live trading po cca 100 obchodech - jeden obchod skutecne nic neznamena. Ale podle toho co pisete vypada ze jste se pripravil svedomite. Hlavne pozor na serii treba 3-4 ztrat po sobe .... to uz byva narocnejsi na dodrzeni OP. Taktez pozor na profity .... jsou stejne nebezpecne jako ztraty a celkem rychle si podvedomi zvykne na jednoduchost vydelavani penez na burze. Vse je skutecne o konzistenci, dodrzeni OP a duvere v backtesty.

mejte se Focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Od vcera som v klube aj ja. Co sa tyka psychickeho stavu - pred obchodom som bol celkom kludny. Po vstupe som zacal byt mierne rozruseny a tlacil som sviecky po obrazovke ocami kam som chcel aby isli. Obchod skoncil tuknutim do SL, samozrejme ze sa potom rozbehol do spravneho smeru a do SL len tukol. Napriek tomu som sa potom necitil frustrovany ani deprimovany a ani som sa nesnazil dohnat stratu. Ale ani som to nezavrel. Keby prisiel dalsi signal tak by som ho zobral. Bud som viac psychicky odolny :D alebo vnimam 150USD ako bezvyznamnu stratu. Uvidime ako to bude vyzerat s mojou psychikou pri vacsich stratach/ziskoch.

Moj prvy obchod: vstup - dodrzanie OP 85%, vystup na pevnom SL.

Vsetkym dalsim zacinajucim ale aj skusenym traderom prajem pevne nervy, volu a vela trpezlivost! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Ahoj,

chápu, že pro zkušené live tradery je toto vlákno nuda, ale když člověk na svůj první live obchod teprve čeká, těší se nadšeně na každý další příspěvek - tedy alespoň v mém případě to tak bylo. Sám jsem si před téměř dvěma lety říkal, kdy asi sem budu moct napsat i já, takže nyní píšu ;).

Zakládání účtu se táhlo šíleně dlouho. Než jsem se prokousal správným vyplněním registrace se vším všudy, odesláním peněz mimobankovní cestou do USA, pronajmutím licence na NinjaTrader (a hlavně věcmi k tomu potřebnými), přičemž se mi stavěly do cesty čekané i úplně nečekané problémy, trvalo to skoro měsíc. Naštěstí to byl ale měsíc, ve kterém se trh pro mé záměry tak špatně hýbal, že mi v papertradingu dovolil za celou dobu jen 3 obchody (oproti průměru 4/týden) - dokonce všechny ztrátové. Pro přechod na live ne zrovna nejlepší situace, ale v backtestu takovéto období trvalo vždy max. týden, nemá tedy cenu vynechávat nějaké validní signály.

A teď už k tomu prvnímu obchodu. Odehrál se včera. I když to z předchozího vývoje vypadalo, že se trh z té několikatýdenní letargie vyhrabává a já tedy vykreslený pattern vzal, opak byl pravdou a výsledek: MFE 0 ticků, čili plný SL.

Obchod byl podle plánu, takže se samozřejmě nic neděje. Z čeho mám ale radost je, že pocity při obchodu byly na 95 % totožné s pocity při obchodech na simulovaném účtu. Ale nějaké ty emoce asi přijdou teprve časem...

Ostatním přeju hodně sil ve vytrvání a zejména hodně vůle k poctivosti a neklamání sebe sama!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Štěpáne,

jak už tady bylo mnohokrát napsáno, jeden obchod vůbec nic neznamená. Hlavní je pořád obchodovat podle pravidel. Což začne být hodně obtížné, když člověk spadne do prvního většího drawdownu. Když děláš ziskové obchody mimo plán, tak to nikoho nebolí, ale když pak přijdou ztrátové mimo plán, tak to bolí dvojnásob. Takže po každém dni porovnávej živé obchodování proti backtestu a když se začnou výsledky rozjíždět, tak klidně přestaň dokud nepřijdeš na příčinu a způsob jejího odstranění. Na začátku vůbec nesleduj peníze, ale pouze dodržení pravidel.

Tak hodně zdaru a hlavně disciplíny.

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...