Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Můj první obchod


vladimir30

Doporučené příspěvky

Zpravam se snazim vyhybat. Ale obchoduji nekdy cca 20-30 minut po zpravach,pze pouzivam BB Fibo indikator a po zpravach se cena lehce dostane nad/pod treti fibo linku, kde se mi vytvari signaly.

Vyzkousim ted CMS a uvidim. Skoda jen, ze moje jistota je ted trochu nahlodana a zas se to urcite projevi ve vysce tepu pri obchodovani... ;)

Takze si nakonec od forexu presel na futures. :) Do budoucna to taky planuju a mozna to ani jinak dopadnout nemuze.. :)

Kazdopadne diky moc za odpovedi a preju ti hodne stesti..

mozz

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 839
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

mozz

dopadne to vzdy tak ako si to ty zariadis. ja som presiel na futures preto ze nechcem travit pri kompe cele dni. a hlavne koli vyuzivaniu statisticky podlozenych strategii. to nema nic s tym ze to tak chodi alebo nechodi. ked sa naucis obchodovat, bude ti uplne jedno co budes obchodovat, priority podla mna dostanu ine veci, ako cas ktory musis ztravit pri kompe, kolko ukazovatelov musis sledovat, efektivita obchodov , cas zotrvania v obchode, a podobne.

mrzi ma ze som ti zdvihol tlak, ako hovorim nieje to vobec take kriticke ako sa o tom pise. ak mas dobry system nemas sa vobec coho bat. teda okrem seba :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

taky bojuji s tou statistikou.. :) kdybych vedel, ze nekdo obchodoval treba deset let to, co mam ted ja, tak je to zase o necem jinem.. :)

EDIT: jeste otazka myslis, ze jde strategii,ktera je ziskova obchodovat treba zminenych deset let? bojim se toho, ze budu muset treba kazde 2 roky vymyslet neco jineho, protoze mi aktualni strategie prestane fungovat..

jinak ja studuju VS, takze casu halda. Mam nastaveny alert a to je skvela vec. Ja se treba ucim, nebo cucim na financnika a jakmile to zazvoni, tak vsechno hazim za hlavu a soustredim se jen na trh. Mel sem strach, ze to nepujde a ze se nezvladnu soustredit, ale zatim to vypada dobre.

ted si to hezky napravil. opravdu jsem klidnejsi :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

www.trading-strategies.info/node/41

na tychto strankach najdes strategiu, ktoru som obchodoval na FX. je to komplexna strategia ktorá je postavena na kombinacii otvorenia jednotlivych burz. funguje spolahlivo, poznam minimalne este jedneho cloveka ktory to obchoduje, trosicku odlisnejsie, ale princip je ten isty. Autor to obchoduje par rokov, mas tam videa, s ktorych sa vsetko naucis. len si ich treba prejst niekolko krat a pochopit princip
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Posledne komentare tu boli najma na temu fx vs futures tak prakticke porovnanie ...

... co sa tyka systemu obchodovania ako takeho, ked obchodujem napr FDAX, pouzivam hlavne trend following system zalozeny na MA crossoch, rainbow MA a upravenom RSI a tento system mi na indexovych futures trhoch vykazuje vysledky okolo 75%, viem ze sa nanho mozem vzdy spolahnut.

... ked som sa tento isty system snazil aplikovat na FX, uspesnost klesla az tak, ze som ho odsudil ako neobchodovatelny na FX a zacal som na FX aplikovat skoro cisto price action pristup, ktory mi v kombinaci s rozumnym MM vynasa stabilne profity aj na FX ...

... odhliadnuc od udalosti poslednych dni :S by som povedal ze FX je omnoho divokejsi a nepredvidatelnejsi ako index futures (podla mna aj v porovnani s DAXom o.O)

A navyse, kolko krat sa mi na FX stalo ze dojdem k PC k zaciatku london session a vidim ze trh zacal hlavny doobednajsi pohyb uz od 6 tej, spravil vyrazny pohyb a co teraz, je tam este potencial, nie je? Na futures viem kedy otvoria burzu a teda mozem s kludom vstavat :)



... moje skusenosti z obchodovania oboch su zalozene iba na 4 mesacnom zivom obchodovani a vyse 10 mesiacov priprav, preto by som ocenil reakcie skusenejsich na moj nazor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravim,

Predem chci podekovat za vase stranky, jsou to jedny z nejlepsich stranek, ktere davaji skvele informace o obchodovani.
Mam jeden dotaz ohledne leverage. Zalozila jsem si ucet na www.xtrade.oanda.com, tam mi to dava na vyber z leverage 10:1, 20:1, 30:1, 40:1 a 50:1 muzete mi prosim nekdo upresnit co toto znamena a jaky je v tom rozdil?

Predem moc Dekuji za odpoved

Lenka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, můj první obchod jsem zobchodoval minulý čtvrtek, klepal jsem se celý den jako ratlík, ale vyšlo to, získal jsem 84 USD. ( můj počáteční vklad byl 10000,- USD u AMP Trading). Byli perfektní, reagovali na každý e-mail. V pondělí jsem převedl peníze a ve čtvrtek jsem mohl obchodovat. Bohužel to byla má poslední radost z obchodování.
V pátek jsem chtěl obchodovat, ale hlašení o malém účtu mne nedovolila nakoupit ani prodat. Když jsem se podíval
na účet, zjistil jsem, že na účtě mám pouze těch 84 dolarů. Okamžitě jsem je kontaktoval telefonicky i mailem, ale mimo ujištění, že to prověří, zatím nemám. Takže zatím z toho obchodování mám neklidné spaní. Vím, že je to teprve dva pracovní dny, asi není potřeba dělat paniku, ale chtěl jsem se zeptat, zda existuje nějaký kontrolní orgán, kde bych si mohl stěžovat? Děkuji.

Málem bych zapoměl, chtěl bych poděkovat Petrovi a Tomášovi za rady a finančník.cz.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den

Rad bych take pridal sve poznamky zacinajicim obchodnikum, nebo tem, kteri teprve studuji grafy. Patrim k intradenim obchodnikum. Zameruji se na pohyby men. Bezpochyby si mnoho z vas vsimlo, ze nektere meny delaji behem dne vyrazne pohyby nahoru a dolu ve velmi kratkych casovych usecich. A to aniz by sel trh celkove nahoru nebo dolu. Je mozne na techto pohybech celkem spolehlive vydelavat, ale je nutne dodrzovat nekolik zasad.
1) nez nakoupite nebo prodate, podivejte se na presnou cenu a nebudte lini si vypocitat, o kolik se musi 'vlna' pohnout aby jste vydelali. Kdo nakoupi/proda bezhlave jen podle citu, muze zjistit ze vlna musi udelat mnohem vyraznejsi pohyb, nez jak se nyni pohybuje, aby vubec neco vydelal...
2) nez nakoupite nebo prodate, podivejte se na hodinovem grafu na celkovy trend daneho trhu. NIKDY pri tomto vozeni se po vlnach neobchodujte proti trendu trhu. A to i kdyz tech vln, ktere se za posledni hodinu "tak spolehlive opakuji", bylo jiz tolik a jste si jisti :-) ze se jeste budou opakovat dale. Vysvetlim po-lopate. Kdyz jde vlnka nahoru nakoupite, za tri minuty na vrcholu vlny prodate kontrakt a hned prodate dalsi. Posleze za tri minuty na minimu vlny zase nakoupite kontrakt a nakoupite novy...atd.. Jednou se totiz trh vyda vyrazne ve smeru trendu a vy budete uvezneni stale doufat, ze se trh obrati..coz se nestane. A protoze tyto obchody jsou velmi rychle a neni cas na rozumne nastaveni stopky, prijdete v nejlepsim pripade o mnoho, ale nejspis o vsechno. Proto je dulezite aby jste dodrzovali vydelavani pouze na stoupani, nebo klesani podle toho, jestli je celkovy smer trendu stoupajici, nebo klesajici... Navic se to staci, protoze vlny delaji ve smeru trendu vyraznejsi pohyby. Nebudte chamtivy. Na burze prezije jen ten, kdo nechce zbohatnout, ale jen slusne vydelavat. Pockejte si na spravny moment. I kdyby jste cekali
20 dnu. Ten moment vam pak vydela jednorazove mnohem vice nez trvale uzdibovani.
Ptate se kolik jsem dnes vydelal? Mmt juknu priblizne 50 tisic korun za tri ranni hodiny.

Takze se opatrujte,
Vas ForEvil

motto: "Mohlo to urcite dopadnout mnohem hure, jenom mne zrovna ted nenapada jak..."

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to ForEvil:

díky za tvůj příspěvek. konečně nám tu někdo vysvětlil, jak parádně vydělat "vozením se na vlnách", nepoužívat SL, nebýt chamtivý atd. ... :)

možná by bylo dobré ještě uvést konkrétní trhy měn, které obchoduješ a na kterých bychom mohly tvůj propracovaný systém "vln" aplikovat ... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Stopku používám vždy. Psal jsem varování, ne můj návod.
Pokud někdo vlnám neodolá ať aspoň zachová základní
pud sebezáchovy.
Obchoduji USDolar proti ostatním měnám, popřípadě
ještě měny na těchto kurzech závisle propojené.


ForEvil

dnešní motto: "Když dojde na vyjednávání, je palebná převaha na vaší straně výhodou."
Link to comment
Sdílet pomocí služby


ForEvil:

Jen tak pro upresneni. V prvni casti rikas, jak se da skvele vydelat na trzich,ktere se obcas pohybuji ve vlnach nahoru a dolu,kdy nikam netrenduji. Ale jednou z podminek potom,kterou uvadis je "vozit se na vlnach" pouze ve smeru trendu :).
Ten prvni priklad by se spise vztahoval na situaci,kdy je v trhu chop,cili presne situace,v ktere si ja osobne jdu udelat jidlo nebo mrknout na film. Nicmene Tvuj bod 2 dava smysl az do te chvile,dokud nezacnes prodavat na tom kratkodobym obratu.Protoze pokud se trh vyda jednoznacne na sever,jedinou veci,kterou by mel obchodnik hybat je stoploss,posunovat jej ve smeru pohybu, nikoliv 10x stridave zadavat BUY/SELL ,ktere tak z dlouhodobeho pohledu masti kapsu pouze brokerovi.
Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...