Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Můj první obchod


vladimir30

Doporučené příspěvky

Ahoj,

Vidím to podobně. Učím se na demo účtu od XTB. Zatím mám stále problém se sebekázní, a tak jsem už několikrát skončil na nule. Lepším se, ale jde to pomalu. K tradingu jsme se dostal v říjnu, když jsem se náhodou dozvěděl o soutěži o Porsche od XTB. Zkouším spekulovat komodity, forexy. Velice se mi to zamlouvá, avšak stále nedosahuji kýžených výsledků. Komoditní manuál je super, za to musím autorům poděkovat.(tu):D
Chtěl bych se ale nějak poradit, co dál? Jak se zlepšit? Jak dlouho Vám trvalo než jste začli obchodovat v reálu. A do budoucna, jakou vhodnou brokerskou společnost zvolit?
Jsem student a XTB se mi zamlouvá pro velmi malý kapitál nutný pro založení účtu (vím, že jsou zde docela vysoké poplatky, ale co jiného mi zbývá, když více financemi neoplývám?)

Uvítám jakoukoli radu, komentář, zkušenost.
Díky a Ahoj

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 839
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Luki:

né že by ti tady nechtěl někdo poradit, ale tvé otázky jsou příliš obecné a mohly by vyvolat širokou diskuzi, protože co člověk-obchodník, to jiný názor.

spíše bych ti poradil následující postup:

- poohlídni se po vhodném trhu, který by ti vyhovoval. do začátku doporučuji z komodit levnější E-miny, jako např. NQ, YM a třeba i ES, kde si můžeš dovolit menší SL kolem 50$.
- neméně důležitá je platforma, v které chceš obchodovat. každý broker může podporovat něco jiného. já osobně používám Infinity společně se Sierra Chart. v současné době se ale hodně rozšiřuje soft Ninja společně s např. Zen FIre brokers ...
- nevím co pro tebe znamená, že financemi neoplýváš, ale u zmíněných brokerů ti pro založení účtu stačí cca. 3000$ a poplatky se pohybují kolem 4,50$ za jeden celý obchod ... to jsou v současné době myslím jedny z nejlepších nabídek ...
- než se tímto vším prokoušeš, naučíš se zacházet se softwarem a najdeš si pro tebe vhodnou strategii pro obchodování, kterou backtestem a papertradingem vyzkoušíš na určitém množství historických dat, tak se k live můžeš dostat třeba až za rok, klidně i za dva. rozhodně zde platí, že není kam spěchat. můžeš začít obchodovat třeba i za měsíc, ale obávám se, že by jsi své peníze akorát rychle odevzdal zkušenějším ....

myslím, že informací tu najdeš spoustu ... musíš si zvolit svůj směr, díky kterému si musíš vybrat ty informace, které mají pro tebe smysl a nějakou hodnotu ... rozhodně nemusíš studovat vše. to by mohlo tvou cestu urychlit ...

přeji hodně pevné vůle ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Luki:

můj názor kolego studente :)

XTB raději NE, nemám s ním osobní zkušenost,ale stačí mi co jsem si o něm přečetl zde i jinde abych věděl že je něco shnilého ve...
S brokerem neporadím, používám IB kde je nyní vstupní kapitál 10 tis. USD, trochu dost. Pokud máš 5 tis. USD, je to zcela dostačujiící na obchodování NQ kde postačí SL 40-50 USD a tudíž riskuješ cca 1% účtu/obchod což je na začátku ZCELA ZÁSADNÍ - RISKOVAT CO NEJMÉNĚ. Až se to po jisté době naučíš a projdeš si jistými finančními a duševními stavy a fin. přežiješ tak si budeš moci dovolit riskovat více, třeba 2% účtu/obchod.

Pokud máš méně tak doporučuji forex, jde o to aby jsi na začátku neriskoval příliš. To je na 99,5% likvidace účtu.

Hodně úspěchů

Jan Štěrba

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj vsichni traderi.
Sam jsem si zacal s myslenkou obchodovani komodit pohravat asi pred mesicem, precetl manual jednim dechem hned nekolikrat a pak i dalsi serialy na tomto serveru. Ted mam nainstalovan software ninja s zen fire daty a chci zacit koukat na nejake ty krivky.
Mam tady par otazek na ktere jsem zde zatim nenasel odpoved:
Co je to ten trh v chopu? Tusim ze nejaky nepriznivy vyvoj trhu ktereho je lepsi se vyvarovat a pockat s obchodovanim nez to prejde...ale jak se na krivce takovy chop pozna? Jaky ma tvar a tak?
Co jsou zkratky BB, BE,popr. BE+1 ktere se objevuji v prispevcich?

Vim ze toto diskuzni vlakno je spise venovano memu prvnimu obchodu, ktery jsem ja sam jeste neuskutecnil a mam k nemu jeste hodne daleko, ale snad mi nekdo odepise a tak se k tomuto obchodu dostanu o neco drive.

;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Rossi:

Zdravím,chop to je situace kdy trh nemá žádný směr(trend),je nerozhodný,jde do strany a většinou je jeho průběh hodně klidný protože se bez trendu v trhu vlastně nic neděje,pro obchodování je nevhodný právě z těchto důvodů.

BE je hodnota(cena) za kterou do trhu vstupuješ,BE+1 se používá v souvislosti posunu SL na hodnotu +1 tick nad vstup.

BB(Bollinger Bands) je indikátor technické analýzy,který když to zjednioduším se používá na sledování volatility v trhu,vytváří různě široký kanál okolo barů v grafu právě dle aktuální volatility.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobrý den.Jmenuji se Jirka Maršák. Povím vám jak vypadal můj první ,skutečně první obchod na burze.Odehrál se 7.1.2009.A byl to nářez.Můj osobní makléř byl z firmy COLOSEUM. Můj obchodní systém vyslal jasný signál k nákupu březnového kakaa za cenu 2638. I přes snahu makléře (kterýnebyl můj a jen zastupoval mého osobního) mi obchod rozmluvit jsem zadal v 8:59 pokyn k nákupu.Dodržet plán bylo pro mě důležitější.Celý den jsem pozoroval telefon a čekal až se mi ozve makléř,že jsem byl exekuován do pozice ,abych mohl umístit stop loss.Asi je zbytečné říkat jaké jsem měl pocity po celý den v práci.Napětí,strach,nápad stáhnout příkaz se mísil odhodláním dotáhnout obchod do konce.Však už víte jaké to bylo poprvé.Makléř nevolal a tak mi bylo jasné že trh nedělá co má a obchod se neuskutečnil. Když jsem přišel z práce domů, čekalo mě velké překvapení. Na jiném telefonu, o kterém věděli, že ho nepoužívám na obchodování – vyřizoval jsem sním pouze založení účtu – byla jasná zpráva.14:40 nakoupeno kakao za cenu 2640.Právě bylo 16:40.Dvě hodiny jsem byl v trhu bez stop lossu, aníž bych to tušil. Hned jsem volal makléřovi – vzala to nějaká paní - a v totálním šoku se jí ptám kde je teď březnové kakao.Chvilku ho hledala v počítači a pak řekla cifru na kterou do smrti nezapomenu.Kakao je na 1830.To je 8100 USD mínus,bankrot.Smutně jsem se podíval na svůj revolver a zařval jsem „za kolik,já nakoupil za 2640“.Odpověděla: „Aha promiňte já se spletla, kakao je na 2622“. „Děláte si srandu já se tu málem odprásk,hned mě přepojte, abych vypadl z trhu“. A pozici jsem uzavřel za market se strátou 200 USD, místo původních 150.To byly horké tři minuty,kdy jsem byl v trhu vědomě a hodně bych se divil, kdybych na ně někdy zapomněl. Můj osobní makléř se o mém obchodě dozvěděl až odemně a to v 19:50, že jsem obchodoval mi ze začátku ani nevěřil. Tak tomu říkám full servis. Asi nemusím říkat, že po tomhle šaškárně jsem účet okamžitě zrušil. Asi tak ve 22:45 jsem obchod vyhodnotil. Vyhodnotil jsem ho z pohledu průběhu obchodu na který se soustředím.Hodnotil jsem pouze to,co jsem mohl ovlivnit.Dostal jsem signál a zadal příkaz.Správně.Nenechal jsem si obchod rozmluvit od makléře.Přeci jenom, jsou to moje peníze,můj plán a moje zodpovědnost.Správně.Když jsem se dozvěděl, že jsem v trhu,hned jsem zavolal makléře a zjistil cenu.Trh byl již pod mim stop lossem.Tak jsem použil mentální stop loss a z trhu jsem vystoupil za market.Jak psával Larry, když chcete chránit peníze postupujte rychle.Opět správný postup.Nakonec jsem byl v euforii z toho, že jsem vše udělal dobře a obchod tedy vyhodnotil jako velmi úspěšný, neboť jsem rychlým jednáním zabránil daleko větší ztrátě, jak ukazuje přiložený obrázek. Rád bych se zeptal zkušenějších traderů na jejich názor na můj první obchod a hlavně na mou snahu zaměřovat se na průběh obchodu, místo na peníze. Dělám to tak hlavně kvůli podvědomí.Je asi dost divné být v euforii po ztrátovém obchodě,ale má to svůj význam hlavně kvůli naprogramování podvědomí.To poslední co chci je, aby mě v dalších obchodech brzdilo mé vlastní podvědomí.Děkuji za odpověď.

7131

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den.Jmenuji se Jirka Maršák.
Povím vám jak vypadal můj první ,skutečně první obchod na burze.Odehrál se 7.1.2009.A byl to nářez.Můj osobní makléř byl z firmy COLOSEUM.
Můj obchodní systém vyslal jasný signál k nákupu březnového kakaa za cenu 2638.
I přes snahu makléře (kterýnebyl můj a jen zastupoval mého osobního) mi obchod rozmluvit jsem zadal v 8:59 pokyn k nákupu.Dodržet plán bylo pro mě důležitější.Celý den jsem pozoroval telefon a čekal až se mi ozve makléř,že jsem byl exekuován do pozice ,abych mohl umístit stop loss.Asi je zbytečné říkat jaké jsem měl pocity po celý den v práci.Napětí,strach,nápad stáhnout příkaz se mísil odhodláním dotáhnout obchod do konce.Však už víte jaké to bylo poprvé.Makléř nevolal a tak mi bylo jasné že trh nedělá co má a obchod se neuskutečnil.
Když jsem přišel z práce domů, čekalo mě velké překvapení. Na jiném telefonu, o kterém věděli, že ho nepoužívám na obchodování – vyřizoval jsem sním pouze založení účtu – byla jasná zpráva.14:40 nakoupeno kakao za cenu 2640.Právě bylo 16:40.Dvě hodiny jsem byl v trhu bez stop lossu, aníž bych to tušil.
Hned jsem volal makléřovi – vzala to nějaká paní - a v totálním šoku se jí ptám kde je teď březnové kakao.Chvilku ho hledala v počítači a pak řekla cifru na kterou do smrti nezapomenu.Kakao je na 1830.To je 8100 USD mínus,bankrot.Smutně jsem se podíval na svůj revolver a zařval jsem „za kolik,já nakoupil za 2640“.Odpověděla: „Aha promiňte já se spletla, kakao je na 2622“. „Děláte si srandu já se tu málem odprásk,hned mě přepojte, abych vypadl z trhu“. A pozici jsem uzavřel za market se strátou 200 USD, místo původních 150.To byly horké tři minuty,kdy jsem byl v trhu vědomě a hodně bych se divil, kdybych na ně někdy zapomněl.
Můj osobní makléř se o mém obchodě dozvěděl až odemně a to v 19:50, že jsem obchodoval mi ze začátku ani nevěřil. Tak tomu říkám full servis.
Asi nemusím říkat, že po tomhle šaškárně jsem účet okamžitě zrušil.
Asi tak ve 22:45 jsem obchod vyhodnotil. Vyhodnotil jsem ho z pohledu průběhu obchodu na který se soustředím.Hodnotil jsem pouze to,co jsem mohl ovlivnit.Dostal jsem signál a zadal příkaz.Správně.Nenechal jsem si obchod rozmluvit od makléře.Přeci jenom, jsou to moje peníze,můj plán a moje zodpovědnost.Správně.Když jsem se dozvěděl, že jsem v trhu,hned jsem zavolal makléře a zjistil cenu.Trh byl již pod mim stop lossem.Tak jsem použil mentální stop loss a z trhu jsem vystoupil za market.Jak psával Larry, když chcete chránit peníze postupujte rychle.Opět správný postup.Nakonec jsem byl v euforii z toho, že jsem vše udělal dobře a obchod tedy vyhodnotil jako velmi úspěšný, neboť jsem rychlým jednáním zabránil daleko větší ztrátě, trh spadnul ještě o 65 bodů od mého výztupu.
Rád bych se zeptal zkušenějších traderů na jejich názor na můj první obchod a hlavně na mou snahu zaměřovat se na průběh obchodu, místo na peníze. Dělám to tak hlavně kvůli podvědomí.Je asi dost divné být v euforii po ztrátovém obchodě,ale má to svůj význam hlavně kvůli naprogramování podvědomí.To poslední co chci je, aby mě v dalších obchodech brzdilo mé vlastní podvědomí.Děkuji za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Uf tak ja som v biznise uz nejaky cas, ale taketo prispevky ma vazne dokazu dostat. hlavne pri slovickah revolver a osobny makler sa mi srdce rozbuchalo. :) myslim ze viac ako rady skusenych obchodnikov sa potrebujes poriadne zamysliet .

takze.

zabudni na vsetky veci ktore ti povedali o fulltime servise , poradenstve a pomoci odbornikov. pokial clovek ktory ti radi nema podiel na zisku ktory s obchodu mas. nema ziadnu motivaciu poradit ti dobre. myslim ze fulltime servis v podobe zamestnancou collosea si uz zazil a o podobne skusenosti zrejme zaujem mat nebudes.

zabudni na dohovaranie obchodov cez telefon s maklerom, sme v 21 storoci , dnes je standard uplne iny, kazdy obchod musis zadavat sam, kontrolovat a zatvarat sam. mame dnes vsetci mobili , laptopy, vreckove pocitace. nenechaj to robit pseudoodbornikou ktori na teba hraju divadlo. najdi si serioznu spolocnost ktora sa zaobera KAPITALOVIM TRHOM nie MARKETINGOM.

ak nemas cas kontrolovat svoje obchody. obchoduj tak , aby ti stacilo 5 minut denne. ak ti niekto bude tvrdit ze sa to neda alebo ze to stoji vela penazi (velke stopky) tak ta jednoducho klame. ci uz vedome alebo nevedome. riziko do ktoreho sa pustas je na tvoje triko. ked si to uvedomis, tak si najdes pohodlnu cestu ako si svoj kapital zhodnotis, a nebudes sa pustat do hazardu porovnatelnemu s ruletou. dnes je mozne v ramci moneymanazmentu a kontroly rizika uplne vsetko. tak sa podla toho zariad.

musis si uvedomit ze vsetko co si precitas alebo vypocujes su len rady inych. ktore s tvojimi peniazmi nic nemaju. skus trochu premyslat risku ako takom a o kontrole rizika

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jirko,

tenhle příspěvek nepatří sem, ale do vlákna s vtipy. Protože to nic jiného než vtip není. Tak by mě zajímalo jakého brokera si vybere teď? Pár jich tady v čechách ještě je, hlavně se ujistěte, že mají váš správný telefon.

Jestli jste to myslel vážně, tak se omlouvám za ironii, ale ten příspěvek je jak z pravěku. A v tom případě si absolutně nevážíte svých peněz. Zvlášť když tady na finančníku najdete dost článků o obchodních platformách, navíc i videotutoriálů, dále v diskuzích máte i návody, jak si zařídit učet u amerického brokera a to včetně převodů peněz a to všechno navíc v češtině.

A když už věnujete dost času psychologii obchodování a programování podvědomí, tak věnujte aspoň zlomek času technické stránce tradingu. Nic proti Barchartu, ale mít reálná data doma na počítači je asi přece jenom lepší, navíc když jsou u některých brokerů máte zadarmo či za velmi malý poplatek, který je určitě levnější než jeden příkaz telefonem do colosea.

Ale jak už jsem psal pro vtipy je tady jiné vlákno.

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jirko!
Jen několik poznámek:
1) Pokud tě tento obchod bude ještě hodně dlouho strašit ve spaní, pak splnil svůj účel.
2) Snažíš se zřejmě obchodovat pozičně, ale jako příklad jsi uvedl intradenní graf, takže není možno posoudit na základě jaké situace jsi do trhu vstupoval (z ID pohledu je to v hodně nesmyslné situaci)
3) Pokud by jsi pořádně přečetl diskusi, zjistil by jsi jaké zkušenosti má hodně traderů s Coloseem.
4) Nikdy neplať za full-time servis a nedávej na rady jiných. Jsou to tvoje peníze a tvé obchodní rozhodnutí, kterému musíš důvěřovat. Jinak můžeš peníze poslat na charitu a budeš na tom stejně.
5) Jaká byla volatilita na denním grafu, že jsi měl SL jen 150. Dle mého pohledu na tvůj ID graf to zdaleka nemůže pro poziční obchody stačit.
6) Na základě jakého systému a základě jakých výsledků backtestů jsi do obchodu šel?
7) Je mnoho otázek, které je třeba zodpovědět, aby bylo možno se k tvému obchodu vyjádřit. Připadá mi pouze jako velmi, velmi nepřipravený výstřel do tmy.
8) Pokud toto byla snaha o intradenní obchod (viz. tvůj 5min. graf), pak jsi zvolil nejhorší možnosti (špatný broker, nevhodný software, špatný plán a příprava a nevhodné provedení bez jakékoliv kontroly toho co se děje) ID obchody se dělají na el. platformách s okamžitým plněním, na jiných trzích, jiném softu a u jiných brokerů. A hlavně s neustálou kontrolou toho, co se v trhu děje. Pokud chceš dělat poziční obchody, tak zřejmě budeš hodnotit vývoj z EOD cen a ne z ID průběhu a budeš muset počítat s mnohem větší volatilitou, s mnohem většími SL atd. (podívej se na denní rozpětí trhu, který chceš obchodovat). A také s podstatně vyšším účtem než je nutno pro ID - 10k je min. a zřejmě ještě hodně poddimenzovaná částka. Elder považoval za hazard jít pod 20k USD.
9) Závěrem:
- podstatně více studovat a zlepšit přípravu
- důkladně zanalyzovat obchodní systém aby jsi byl připraven na to jaké dává statistické výsledky za delší období, jak je úspěšná, jaké vyžaduje SL, jaký můžeš očekávat drawdown a nejdelší série ztrát atd.
- Pokud jsi jen naslepo vystřelil (usuzuji tak z tvých informací ... 1.obchod --- 1.ztráta 200USD ... následné okamžité zrušení účtu u brokera) a myslel jsi již na jachtu, tak takhle to nefunguje. Trading je tvrdá dřina a věř, že po 4 létech intenzivního studia a několika live obdobích prokládaných návratem ke studiu a přípravě vím o čem mluvím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

On to zase takový hazard nebyl, (snad až na to nenastavení SL hned při zadávání pokynu) takhle po telefonu se kdysi běžně obchodovalo a fungovalo to. Dneska už bych takhle opravdu neobchodoval, není k tomu jediný důvod, leda snad při výpadku proudu a internetu kvůli uzavření pozice bych volal brokerovi...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...