Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Můj první obchod


vladimir30

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 839
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tak už je to také za mnou a rád se s vámi podělím o mé pocity a zážitky z mých prvních obchodů. :)

Nejprve nějaké detaily: obchoduji na třech párech(10M TF) a u dvou z nich mám PT 40 a SL 20 a u jednoho mám PT 30 a SL 15. Účet mám u CMS za 300 dolarů.

Můj první obchod jsem chtěl otevřít na páru GBP/USD,ale hned mě překvapilo něco,
s čím jsem se na demu vůbec nesetkal, a to, že nakoupit za market bude maličko problém. :)
Intuitivně jsem zrušil objednávku, protože to pro mě bylo něco nového.
Chvíli na to přišel další signál. Velmi mile mě překvapilo, že po jasném signálu,
mačkám bez váhání tlačítko pro vstup do pozice. Vše proběhlo pro tentokrát
dobře a já byl ve svém prvním obchodě. Ihned jsem nastavil svůj SL a PT a nechal
to běžet tak jak jsem byl zvyklý na demu. Cítil jsem, jakoby mi mělo srdce vyzkočit z hrudníku.
Byl to opravdu velký stres a když jsem si pak šel změřit tep,tak to ukazovalo 210 na 100.. :)
Takže obchod byl otevřený a já vyčkával co se bude dít. Řikal jsem si dodržuj OS a bude to OK.
Systém jsem dodržel, ale přišla ztráta. Zklamaný jsem ale nebyl,protože jsem si před začátkem obchodu řekl,
že můj účet je už jen 280dolarů.. :)
Chvíli na to přišly dalsí sidgály. Byly celkem 4 a všechny ztrátové. Dost mě to vydeptalo,ale zachoval jsem "chladnou" hlavu a otevřel další 2. A přišlo to. Obě dvě byly ziskové. :) Ale bohužel pro mě jsem nedodržel u těchto dvou
pozic obchodní plán a když jsem byl s oběma v zisku, tak jsem utáhl stopku. Jeden zkončil 5$ v plusu
místo potencionálních 40, ale zase ten druhý jsem vyšponoval na 50$. :)
Celkově za první den 95$ ztráty (za sebou) a 55$ zisk místo 80$..
Mám ale pocit, že jsem začal v tu nejnevhodnější chvíli. Trh byl v silném trendu a proto mě vyhodil
tolikrát na stopce.
Tak to bylo včera.

Dnes mi systém dal pouze jeden signál. Bez váhání jsem ho zase vzal a nastavil vše jak má být.
Tep opět něco kolem 200 na 100,ale trh mě vyhodil na mém PT a já ztáhnul svou celkovou ztrátu na 10$.

Jsem velmi spokojen s tím, že dokážu vzít obchod a neměnit plán při chodu pozice. Teda až na ty včerejší
2 ziskové pozice. Ale to určitě vylepším.. (tu)
Jen doufám, že můj tlak bude časem klesat a já se dostanu z životabezpečné úrovně.. :)

Přeji všem úspěšný start a hlavné úspěšně doražte do cíle..

Mozz

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Mozz,

ahoj, po prečítani článku od Petra a Tomáša kde zdôvodnujú prečo neobchodujú forex by som ti odporučil prejst na futures trhy a to práve robím aj ja. Forex je trocha nadnesene povedané "počítačová hra" kde karty rozdáva spoločnosť u ktorej máš účet respektíve banka s ktorou majú zmluvu. Môj známy ktorý obchoduje forex mi to už dávnejšie vysvetloval ako to funguje , ale nechápal som čo "trepe"..))) Má otvorený účet s 1 mil USD a preto je pre banku zaujímavým partnerom a tak mu banka sprístupnuje info ku ktorým sa mini hráč nedostane ani náhodou. Priamo vidí počet kontraktov a ktorým smerom sa obchoduje takže radosť obchodovať, vtedy som ešte nechápal aká je to podstatná informácia až kým som nezrušil svoj účet 2000USD. Čiže niekto z banky sedí pri PC s jojstickom v ruke a hrá sa s najivnými hráčmi vlastnú hru!!!! Možno sú to silné slová a vystihujú podstatu , pri tomto type obchdovania ťa zrušia skôr či neskôr takže nad tým pouvažuj. Pokial si myslíš že "trepem" tak ako som si to myslel ja ked mi to hovoril známy tak sa hraj dalej kôli dávke adrenalínu a nie kôli zisku.S účtom 300USD máš väčšiu šancu hrať "skořápky" a vyhrát ako seriozne obchodovat..))))

Norbert888

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Norbert888

no nemyslim si ze trepes , ale myslim ze to nieje uplne tak ako pises. Hlbku trhu mozes vidiet tak isto aj na futures a aj ked obchodujes akcie. to je standardny order book, ktory ti broker bud spristupni alebo nie. vacsina forexovych obchodnikov pocita s tym ze im do kariet vidiet , takze je asi o tom ci si ochotny na tuto hru pristupit alebo nie.
Druha vec je ze ked si na medzibankovom trhu, tak ti nikto nevymetie stopku 20-30 bodov len preto ze vie ze ju tam mas, a to su take tie standardne, najnnizsie, s akymi sa pracuje. porovnall by som tie manipulacie so slipom pri spravach na future, ale kedze futures neobchodujem tak nemozem povedat ze to je podobne.

zrejme to nieje uplne to co si pod tym predstavujes ale je to pochopitelne. uz to pisem asi 100ty krat, ale FX sa obchoduje vacsinou inac ako futures, (zabudnite na SL5-10 a PT10-20 to moze fungovat pri indexoch, na FX je to utopia) tazke vynasat sudy hlavne pre niekoho kto nema skusenost ani s jednym ani s druhym, nieje najvhodnejsie. (nieje to namierene proti tebe , v podstate s tebou uplne suhlasim, zacinajuci trader by mal podla mna obchodovat futures.ale nevidim dovod preco na FX neuspiet) futures davaju aku taku istotu, ze ked system zbacktestujes a budes ho dodrzovat tak vyhras. u FX je to trosicku ine.) ale vyhrat sa kazdopadne da. aj na tomto serveri su toho dokazy, a neni ich malo :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Norbert888 Napsal:
-------------------------------------------------------
> To Mozz,
>
> ahoj, po prečítani článku od Petra a Tomáša kde
> zdôvodnujú prečo neobchodujú forex by som ti
> odporučil prejst na futures trhy a to práve robím
> aj ja. Forex je trocha nadnesene povedané
> "počítačová hra" kde karty rozdáva spoločnosť u
> ktorej máš účet respektíve banka s ktorou majú
> zmluvu. Môj známy ktorý obchoduje forex mi to už
> dávnejšie vysvetloval ako to funguje , ale
> nechápal som čo "trepe"..))) Má otvorený účet s 1
> mil USD a preto je pre banku zaujímavým partnerom
> a tak mu banka sprístupnuje info ku ktorým sa mini
> hráč nedostane ani náhodou. Priamo vidí počet
> kontraktov a ktorým smerom sa obchoduje takže
> radosť obchodovať, vtedy som ešte nechápal aká je
> to podstatná informácia až kým som nezrušil svoj
> účet 2000USD. Čiže niekto z banky sedí pri PC s
> jojstickom v ruke a hrá sa s najivnými hráčmi
> vlastnú hru!!!! Možno sú to silné slová a
> vystihujú podstatu , pri tomto type obchdovania ťa
> zrušia skôr či neskôr takže nad tým pouvažuj.
> Pokial si myslíš že "trepem" tak ako som si to
> myslel ja ked mi to hovoril známy tak sa hraj
> dalej kôli dávke adrenalínu a nie kôli zisku.S
> účtom 300USD máš väčšiu šancu hrať "skořápky" a
> vyhrát ako seriozne obchodovat..))))
>
> Norbert888


to Norbert888

Ahoj,
Petr a Tomáš ve svém článku sice píše, že mnoho brokerů "ladí své algoritmy" aby obrali své klienty, ale podstatné je toto: [ital]Tato oblast trhu není navíc příliš regulována a tak mnoho brokerů působí z velmi exotických offshore destinací, kde je praktická vymahatelnost čehokoliv nemožná. A bohužel praxe ukazuje, že až příliš „exotických“ subjektů v této oblasti hřeší na skutečnost, že řada traderů „prodělá tak i tak“, tomuto nastaví své algoritmy. [bold]To samozřejmě neznamená, že by neexistovali kvalitní mimoburzovní brokeři. Hlavní světoví lídři se samozřejmě chovají ke svým klientům tak jako normální brokeři.[/bold][/ital]

K výběru CMS mě přiměl fakt, žě náš FX guru SID u nich má také účet a doporučuje ho a to je pro mě důležité.
Netroufám si tvrdit, že CMS lidi neobírá, ale prostě tomu nevěřím.
Pokud sis vybral nějakého offshore brokera, tak je to spíš tvůj problém, ale rozhodně bys neměl házet všechny do jednoho pytle.. Hm?
Ještě dodám k tomu účtu jestli je 300$ málo nebo to stačí? Můj názor je ten, že pokud neznám jak emocionálně budou vypadat mé první obchody, tak tam určitě nedám 2000$. Ze začátku stačí, když přijdu o 300.. ;)

Hodně štěstí na komoditách.. Do budoucna taky plánuju, že je zkusím, ale teď mám jasnou prioritu na forexu..

mozz

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mozz

mozno by ta zaujmalo ze prave CMS sa sprava ako nie velmi solidny broker. prave ich strategia zalozena na tom ze maju fixny spread aj pri spravach pada na tom , ze sa ich grafy pri spravach lisia od ostatnych brokerov. to ze spominas SIDa je ok, ved aj on cez nich obchodoval, skus sa ale pozriet na chat a opytaj sa aky nazor maju ostatny stari borci , podla toho co som cital posledne ich uz pri CMS vela neostalo. vela novacikov si ucet zaklada ako ty, lebo aj Sid ho tam ma :), ale pytal si sa ho kde obchoduje?
Minulesom sa pytal radovana preco je s tych forexovych dinosaurov posledny co ostal u CMS, tak vravel ze zo vsetkym co mu CMS vyvedu uz v podstate rata. takze ostava . ale aby si nebol prekvapeny, ked ti zmiznu grafy a budes mat otvorene pozicie, alebo dostanes nejaku divoku rekotaciu, alebo sa dostanes do situacie kedy trh na CMS pri spravach bude vypadat inac ako pri ostatnych brokeroch. ale na druhu stranu su aj nebezpecnejsi brokeri a je ich kopec :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike Napsal:
-------------------------------------------------------
> mozz
>
> pytal si sa ho kde obchoduje?

tohle trosku nechapu. :( mohl bys to prosim rozvest?

> Minulesom sa pytal radovana preco je s tych
> forexovych dinosaurov posledny co ostal u CMS, tak
> vravel ze zo vsetkym co mu CMS vyvedu uz v
> podstate rata. takze ostava .

tady jsem to taky moc nepochopil.. :) neumim bohuzel tak moc slovensky a nejake vyrazy mi unikaji.. :(
Tady mi konkretne unika "vsetkym co mu CMS vyvedu uz v podstate rata"..

> alebo dostanes nejaku divoku rekotaciu

tohle znamena, ze me hodi do trhu treba o x pips pozdeji?

Moc dekuji Airmike. Tohle je pro me velmi zasadni zjisteni. Kdyz sem zacinal, tak jsem vsude jen cetl, ze je to nejferovejsi a nejcistsi byznys na svete a po 9 mesicich se dozvim tohle... Je to dobra rana pod pas.. :(

mozz

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mozz

ono to nieje zas take tragicke, robia to len obcas, ale robia to . biznis je ferovy, len si treba premysliet s kym don pojdes.
je totiz rozdiel aj medzi marketmakermi a ECN na forexe. to totiz v clankoch spomenute nieje. tam sa hadze vsetko do kategorie forex a cfd. len preto ze je FX necentralizovany, neznamena to ze ta vsade budu chciet obrat o prachy a ze manipuluju. ale tak to nieje. su proste brokeri ktori ti daju bid ask 0,5-1 pips, a samozrejme commision. a nemaju zaujem ta oberat o prachy, lebo ziju s poplatkov, a teda cim viac sa ti dari, a zdvihas svoje objemy, tym viac sa dari aj im.

ale toto su vsetko len take reci. aj keby si mal toho najhorsieho brokera na svete, tak mozes zarobit , je len treba brat do uvahy ze broker nieje tvoj kamarat. a podla toho aj postavit system

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike Napsal:
-------------------------------------------------------
> mozz

> je len treba brat do uvahy ze broker nieje tvoj kamarat. a podla toho aj postavit system

co bys doporucoval za system? :) ja mam napriklad kazdy obchod pevne dany SL 20 a PT 40. Na demu to fungovalo dobre, ale pokud nastavim hned po realizaci prikazu stopku a profit, tak tim brokerovi odkryju vsechny karty.. :(

no zkusim to snima..ten system co mam vypada hodne slibne, pokud nebudu delat chyby..

mohl bys prosim napsat co ten radovan?

dekuju mozz

Link to comment
Sdílet pomocí služby

system si kazdy jeden clovek musi prisposobit. ale vzhladom na tvoj kapital zasadne nezvysuj objem aspon kym nezarobis 2000 USD, akonahle si totiz zvysis pri tak malom ucte poziciu, tak mas velku sancu vymazat ucet.

Btw: brokera urcite nebudu trapit tvoje miniloty

co s radovanom? neviem,:) ak mas otazky nanho tak sa ho opytaj, cez tyzden je tu stale.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jasny. MM mam nastudovany, jasne nalajnovany a zabudovany do meho systemu. Teda az na ten zacatek,ale beru to spis jako skolne na psychologii. Ten ucet by mel zvladnout i muj maximalni DD, ale vzhledem k emocim to stacit nemusi,ale pocitam i s touhle variantou, ze stacit nebude.

kvuli mym minilotum urcite nezmeni smer trhu o x pips,ale kdyz se ke me prida clovek s 10lotama,tak uz sem v ri*i..

o radovanovi si psal toto:
> Minulesom sa pytal radovana preco je s tych
> forexovych dinosaurov posledny co ostal u CMS, tak
> vravel ze zo vsetkym co mu CMS vyvedu uz v
> podstate rata. takze ostava .

ja ti odepisoval, ze nerozumim nekterym slovenskym vyrazum.
nepochopil jsem tohle: "ze zo vsetkym co mu CMS vyvedu uz v podstate rata." ma to byt jako ze stim pocita, ze mu CMS neco udelaji? po cesky :)

jeste se zeptam jakeho brokera pouzivas ty. je videt,ze tomu rozumis, tak bych uvital tvoji zkusenost s tvym brokerem.

diky mozz

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mozz

ani ked sa k tebe prida niekto s 10 ich to zaujimat nebude :) neboj . toto nieje zrovna ich taktika, pri spravach sa ale nakopi neskutocne mnozstvo, hlavne ked ide o takeho velkeho ako je CMS :)

ano myslim ze to vravel tak ze s tim pocita

nerozumiem tomu nejak zvlast dobre, len ako kazdy kto vyskusal niekolko brokerov. bol som 1,5 roka u IBFX, posledne mesiace u jedneho bulharskeh brokera, toho sem radsej ani nenapisem :) . takze v podstate mi ostala len Oanda, cez ktoru som ale neobchodoval.

nic nemozem odporucit, zatial som nebol uplne spokojny nikde, kazdy broker ma svoje + a aj -.
FX uz riesim len ako doplnok, takze jedina volba ktora ma napada je Interactiv Brokers

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...