Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Můj první obchod


vladimir30

Doporučené příspěvky

Zdravim vsechny tradery,
i ja se musim prihlasit do klubu tech, kteri maji svuj prvni zivy obchod za sebou. Nejsem v tom nastesti sam a protoze obchodujeme s kamaradem na spolecnem uctu je to asi z te psychicke stranky o hodne jednodussi. Svuj 1. zivy obchod jsme uskutecnili 10.7.09. Exekuce vstupu se nam podarila na 100% a jiz po chvilce jsme byli asi 140 dolaru v plusu. Pak se trh otocil trochu proti nam a nekolik svicek jsme mirne ztraceli. Pote, co trh zacal jit opet nasim smerem jsme to nevydrzeli a SL jsme posunuli pod takovou mensi S/R uroven. Behem nekolika minut jsme byli venku se ziskem 50 dolaru. Zadne zvlastni emoce se nekonaly, ale preci jen je to trochu jinaci nez simulovane obchodovani. Musim rict, ze nas to docela zklidnilo a trpelive jsme cekali vic nez 2 hodiny na signal. Hned po uspesnem zacatku jsme si rekli, ze se mrknrme, jak nam tech pade na uctu pribylo. Kdyz jsme ucet otevreli, nasledovala pomerne studena sprcha, mistu zisku 50 dolaru tam stalo, ze jsme 140 ztratili. Nechapali jsme jak jsme mohli ztratit, kdyz jsme jasne vydelali padesat. Pak nas napadlo, ze by to mohla byt nejaka zaloha a z uctu jsme se odhlasili a po chvili jsme tam mrkli znova. Ted uz tam tech padesat bylo pripsano a my meli radost, ze nas prvni obchod byl zakoncen ziskem. Druhy den rano, po oslave prvniho obchodu, jsme se na ucet podivali znovu a byl tam zisk 46 dolaru, ty ctyri dolary ktere chybely byla odectena komise. Dalsi zivy obchod jsme udelali vcera a ten jsme zakoncili ziskem 106 dolaru po udecteni komise. Ovsem, kdyz jsme se na ucet podivali hned po ukonceni obchdu, byla tam zase jina castka nez tam mela byt, tentokrat ovsem vyssi, myslim, ze plus 260 dolaru. Nevi nahodou nekdo ze zkusenych obchodniku co tyto rozdily zpusobuje?
Diky za odpoved.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • Odpovědí 839
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

tak po dnesku mam za sebou aj ja svoj prvy live den. Citil som sa pripraveny po dvoch rokoch studia, ale od rana som zacal pocitovat akusi vnutornu nervozitu, zacal som pocitovat, ze to bude ine ako sim ale bol som odhodlany to prekonat. kratko po 15:50 som dostal short signal na ES. Ked nad tym teraz uvazujem, nepacilo sa mi to, ze trh uz z velkej casti isiel dole(vyberanie stopiek) a ocakaval som kazdu chvilu rast a utok na tisicku. Bolo to, ale podla planu a ja som sa rozhodol, ze minimalne prvy mesiac sa zameriam na jeho co najpresnejsiu exekuciu a taketo subjektivne hodnotenia trhu zapojim mozno neskor. kazdopadne moj prvy obchod skoncil stratou -275 dolarov avsak uplne podla planu. Bol som zvedavy ake emocie budu so mnou lomcovat a bol som prekvapeny, ze som to zvladal celkom dobre. Bol som uplne pokojny, nechcel som ani posuvat SL ani nic podobne. proste som veril systemu a backtestu a takisto som tu tie zaciatocnicke chyby cital uz tisic krat. kratko po neuspesnom obchode prisiel dalsi obchod. PT som mal nastaveny na 999,25. Utok na tisicku zapocal, ale mal som obrovsku smolu podla mna, lebo trh dosiel presne po moj PT ale ostal mi nevyplneny prikaz. potom som sa rozhodol posunut PT na 999,00. nech to vezme aspon tam ale trh sa uz obracal naspet a nemal silu dojst k mojmu profitu. trosku zaskoceny som nevedel co mam robit, ale rozhodol som sa vytrvat v obchode a cakal som ze sa to vrati spet. Bola to zaujmava skusenost, kedze trh sa obratil az do takej miery ze som bol -150 v strate ale moj SL to zvladal a ja som stale veril, ze sa to este otoci. V tomto trade som uz par krat mal nutkanie aj posuvat SL aj vyskocit skor z trhu, ale vzdy som potom sam seba presvedcil, ze to nieje spravne ze presne vtedy by sa to pohlo mojim smerom ked by som vystupil. v obchode som zotrval sa mi zda cez tri hodiny. to uz som stracal pomaly trpezlivost, hlavne ked som pomyslel, ze stacilo aby moj pt bol vyplneny a uz by som v trhu nebol. problemy potom nastali okolo urovne 998,00, ktoru trh nevedel nijako prekonat a ked hej tak maaximalne o dva ticky a hned sa vracal spet. zacal som sa obavat, ze tu uroven uz neprerazia a tak som nakoniec po tak dlhom cae zavrel za 998,00 a vzal 112,50 dolarovy profit namiesto 175. Z toho druheho obchodu som bol trosku sklamany a aj vycerpany ale hodnotim pozitivne aspon to, ze som sa tak dlho drzal a nevystupoval po kazdom naznaku obratu ale ze som vydrzal korekcie. samozrejme neskor trh vystupil nad moj PT takze z toho mohol by plny target, bohuzial nestalo sa. podla planu dnes malo byt pohodlnych -100, nakoniec z toho je -162,50 za dve obchody. Je to naozaj trochu ine live ako sim, ale verim, ze sa da nato casom zvyknut a budem na sebe pracovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Neznám váš obchodní plán, ale vidím, že riskujete na jeden obchod 5,5 b. Což je celkem dost. Váš profit musí být min. 10 b, jinak vás trh časem dostane na kolena. Tak velký profit je prakticky nereálný. Srpen , doba dovolených, s velkými profity raději nepočítejte. Otestujte si srpen lonského roku at vidíte jak by to bylo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mam negativne RRR, ale za cenu velkeho poctu winnerov. Moneymanagement mam nastaveny tak, ze neobchodujem na kazdodennej baze. jediny mesiac, ked sa systemu nedari je jul. August 2008 dopadol v backteste nasledovne: 10 obchodov, 8 vitaznych, 2 straty. uspesnost 80 percent a zisk takmer 1000 dolarov. system je mechanicky takze vacsi profit od neho ani necakam. na zaciatok mi to staci hlavne ze to pojde. je to trosku upraveny system zo stranky daytradetowin.com kde takisto pouzivaju negativne RRR.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

komin:

jestli muzu poradit zastavte obchodovani uz nyni. Z Vaseho prispevku je videt ze nemate ujasneno co budete na trhu delat a nechavate prostor pro uvahy typu -

"trosku zaskoceny som nevedel co mam robit"
"V tomto trade som uz par krat mal nutkanie aj posuvat SL ale vzdy som potom sam seba presvedcil, ze to nieje spravne"

pokud si kladete tyto otazky v prubehu live tradingu tak myslim ze odevzdate penize tem, kteri si je nekladou ......

Vas SL 275 pro ES / predpokladam ze nejedete na 1H grafech/ je pro zacatecnika opravdu vysoky - myslim ze jej umistujete do log. zon nad/pod swing. Takto umisteny SL jiste funguje, ale profici k nemu vetsinou trh nikdy nepusti ...

Zkuste si udelat jednoduchou tabulku kde budete zapisovat 3 veci.

1/ Co na trhu umim
2/ Co neumim - nezvladam
3/ Jaky je muj ukol na tento den/tyden/mesic - na co se chci zamerit - /ja pouzivam tydny/

Budte k sobe uprimny a pokuste se denne hlavne bod 2 vyplnovat. Zacnete planovat napravu uz na pristi tyden a neplanujte vse naraz ale max. 2 ukoly na tyden. Vzdy to co zvladnete presunte do bodu 1.

Ale pro zacatek upravte OS tak aby jste obchodoval mechanicky na 100%.

mejte se focus


Link to comment
Sdílet pomocí služby

praveze na uvahu priestor zatial nenechavam, ale predsa len kazdemu to chvilu trva kym si zvykne ze je to live. Je pravda, ze som mal nutkanie posuvat SL ale pravda je, ze som ho neposunul a zaskoceny som bol preto, lebo mi ostal nevyplneny prikaz tak som zacal rozmyslat ci to mam vziat za horsiu cenu, alebo pockat kym sa tam trh dostane opat, ale nepanikaril som. Dnes na tom zapracujem, a necham vsetko podla planu. Zatial som teda nezvladal drzat tri hodiny poziciu a cakat kym sa trh vrati k mojmu PT, ale vysledok (trh tam nakoniec dosiel aj ked bezomna) ma utvrdil, ze treba za kazdu cenu vydrzat. To, ze by som mal okamzite zastavit obchodovanie bolo trochu tvrde, myslim si, ze dokazem zapracovat na chybach v kratkom case, teda aspon sa o to budem snazit. Mam prvu skusenost, nedopadla az tak zle, aj ked mohla dopadnut lepsie. Poucil som sa a uvidim co dnes.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2komin:
no ked som si tvoje hodnoty hodil do mojho excel kalkulatora ktory som si spravil aby som zistil ake % uspesnosti potrebujem na to aby mi moj obch plan zarabal viac ako 0, tak pri 10 000 obchodoch (co je docela velka vzorka) mi vyslo ze na to aby system neprerobil / nezarobil budes potrebovat +-63% uspesnost (pri zaratani komisii $4.8). pride mi to docela divocina, obchodovat nieco taketo ako zaciatocnik, hlavne po psychickej stranke. Ako este by som to pochopil keby si to mal naprogramovane ako AOS ale manualne to obchodovat tak to klobuk dole. Hlavne mi pride divne ze pouzivas takyto system a hned v druhej vete vravis ze ""trosku zaskoceny som nevedel co mam robit" ".Niekto kto takyto system obchoduje by mal mechanicky vediet co robit, vzdy a za kazdej situacie. Myslim ze tento system moze byt zarobkovy ale len niekym/niecim co nema problemy s psychikou.

kazdopadne prajem vela stastia a uspesnych obchodov

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dnes som bol opet skoro hodinu v pozicii ale skoncila ziskom 175 dolarov. pocas obchodovania som necitil nic, az ked som skoncil tak som pocitil stastie. 5,5 bodovy SL je zakladny ale ten upravujem na zaklade otvracieho rozpatia. Dnes som mal SL 3 body teda mierne pozitivne RRR. Zaskoceny som bol, lebo nieje to situacia, ktora sa da vypozorovat z backtestu a predsa len bol to moj prvy den. Dnes som s tym nemal problem pouceny po vcerajsku a verim, ze uz s touto vecou problem ani mat nebudem. co sa tyka tej percentualnej uspesnosti tak pracujem s trochu zlozitejsim money managementom pracujucim s maximalnym mesacnym ziskom a podobnymi vecami, takze to trochu skresluje pohlad na vec. Ten system zarobkovy je a psychiku praxou urcite vytrenujem. urcite sa nedalo cakat ze hned od prveho dna budem majster sveta. dnesny den dopadol presne podla planu, a zajtra si opet dam na tu rozoberane veci pozor a budem pokracovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

ahoj. tak okrem toho prveho dna ked som nedokazal dodrzat plan som zatial vsetky dni zobchodoval presne podla planu. uz asi 4 krat sa mi stalo, ze som obchodoval 5-10 minut a bol som hotovy, vzdy so ziskom. Celkovo som zatial urobil 12 obchodov 8x win a 4x loss. Balance mam zatial +400 takze zatial spokojnost.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já pořád nějak nechápu, proč všichni říkáte, že když člověk obchoduje s negativním RRR, že vás trh časem dostane na kolena, a že je to psychicky více náročné. No nevím tedy, ale mě přijde psychicky mnohem náročnější mít pozitivní RRR, ale mnohem menší úspěšnost. A proč by vás jako měl trh dostat na kolena? Lary Williams obchoduje co jsem četl jeho knihu většinu systémů s negativním RRR. Riskuje např 2000USD aby vydělal 1000USD. Záleží přece na povaze tradera, co mu vyhovuje více a co má natestované, ne?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

KOMIN
Ahoj ,uz davnejsie som pozeral na ten Paulov system na daytradetowin. Pravdepodobne si ho backtestoval. Dá sa tomu chlapíkovi veriť ??? Hovoria výsledky tvojho backtestu ze je to OK ??? Prípadne Ťa poprosím ak máš chuť napíšeš mi zopár skúsenosti s týmto systémom trebars aj na mail . Adresa je moj nick na post.sk. Dik

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...