Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Můj první obchod


vladimir30

Doporučené příspěvky

Dobry den

Znovu jsem si precetl co jsem napsal. Dava mi to smysl.
Jeste bych dodal.. pokud se nekdo odhodla vydelavat na onech 'vlnach' o kterych
jsem psal a bude pri tom hledet na celkovy smer trendu, at si da pri tom pozor
na klasicke formace dvojity vrchol a pod, ktere naznacuji mozny obrat trendu.
Je pochopitelne, se se nazory intradenich obchodniku a pozicnich obchodniku na tom:
'co je dobra prilezitost' mohou (a budou) lisit. Je mi jedno jestli platim vice poplatku nez je zvykem,
kdyz na jedne takove vlne trvajici do deseti minut ziskam 100.000 kc. (na deseti lotech)
Z dlouhodobeho prumeru vim, ze se takoveto prilezitosti daji rozlisit s pravdepodobnosti 72%.
A pokud jste na sebe pri analyze prisnejsi, je toto procento vyssi(za cenu mensiho rizika i poctu
prilezitosti).
Nekdo se tu ptal o kolik jsem kdy nejvic prisel za jeden den. V multi obchodech se logicky pohybuji velke
penize. Bylo to mnoho statisic korun.

ForEvil

Dnesni motto: "Ne, tady jsme ohnive zeny nikdy nemeli, leda tak ohnive piti..."

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 839
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

abych se vrátil k tématu,
první obchod jsem zrealizoval dříve než jsem si o komoditách cokoliv přečetl, myslel jsem že když umím obchodovat s akciema budou komodity to samé.
Žádný backtest, žádná strategie.
Bohužel jsem prvním obchodem něco málo vydělal a pustil se do dalších, neprodělal jsem naštěstí celý účet a začal studovat tenhle server, hledat strategii a backestovat.
U každé nové strategie jsem měl pocit že jsem objevil svatý grál a budu do měsíce milionář, dokud jsem ji nezačal obchodovat naživo...
Tak jsem začal zase studovat a více backestovat.
Pár týdnů se mi daří vracet účet pomalu na nulu a časem ho snad i budu zvětšovat.

Všem hodně štěstí. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to rolex and forevil:
ja tedka testuju na demu neco podobneho jak jste se bavili o tech vlnkach.
takto vypada ma strategie:
1)cekam az se vytvori kanal, ktery ma smer
2)udelem si trendline a zadam limit presne na high/low kanalu na trendline
3)sl dam par ticku nad to - staci klidne i pet az deset, pokud je limit posazeny opravdu presne na hrane kanalu
4)vstup, cekam co se bude dit a pri prvni rozumne mini korekci posouvam hned na be+1 a davam limit na opacnou hranu kanalu
5)behem obchodu samozrejme postupne opatrne posunuji SL abych neprisel o cele penizky, ktere se tam v pripade dobreho vstupu nahromadily

nic sloziteho, staci maly sl, protoze kdyz na nem skoncite, vite, ze uz je porusena hrana kanalu a ze muze dojit k otoceni. s tim take souvisi velke RRR, ktere Vas podrzi i pri nizsi uspesnosti...
na TF bylo dneska prvni dve hodiny aspon deset takovychto vstupu, takze se jedna o castou formaci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobre rano

To GRAND.davis
Dulezite je mit spocitane, ze predpokladany konec pohybu vynese potrebny zisk(zaplati RT + zisk pro mne).
Dale konec techto pohybu velmi casto konci trvalejsim trendem a nebo formaci zvanou trojuhelnik, po ktere
graf muze rychle vytrelit nejakym smerem. Takze budte ve strehu.

ForEvil

Dnesni motto: "V mladi jsem byl namysleny idiot, ale dnes... dnes jsem konecne dokonaly!" :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobrý večer

ForEvil

Je zde psáno mnoho o nejrůznějších idikátorech, ale jak spočítat kam půjde vlna na nižším TM (na jakém) oproti 1 hod.TM.
Kdyby šlo nám sem dát, ukázku, příklad, poučení myslím, že nejen já se velmi rád něco naučím a rozšířím možnost příp. obchdování.

Děkuji Jiri11

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jiri11,
Nejde spočítat kam cena půjde na vyšším, a kam na nižším timeframu. Trading je o pravděpodobnostech. Proto pokud je souhlasný trend na nižším TF s vyšším TF, pak je pravděpodobnost úspěchu vyšší než kdyby oba timeframy byly v opozici.
Doporučuje se, aby vyšší TF = 5 x nižší TF. tedy jestli obchodujete na 3TF, pak jako vyšší TF sledovat 15TF apod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja osobne si na 5min TF urcuju jen trend. Pokud utvori dve za sebou jdouci svicky s higher high nez ta predesla pri uptrendu a opacne pri downtrendu tak pote hledam vstup na 1min grafu na korekci..
uvazuju jeste ze budu na 5min grafu vystupovat s druhym kontraktem casem..a budu se ridit nejakym indikatorem. zatim mam tak zevrubne vyzkouseny CCI

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý večer, rád bych oprášil název tohoto vlákna a popsal svůj první obchod, resp. cestu k němu :-) Vím, že jsem teprve na začátku, ale vzpomínám si jak mně tehdy "nakoply" příspěvky traderu Vladimira30, bolji atd..., tak se pokusím pospat svůj příběh. Finančníka jsem objevil cca před 1,5 rokem. Asi jako všichni. kteří čtou tyto příspěvky, byl jsem tímto byznysem naprosto uchvácen. Okamžitě jsem pochopil, že jsem se dostal na cestu, kterou chci v životě jít a uskutečnit tak své sny. Musím říct, že cesta k mému prvnímu live obchodu byla dost strmá. Považuji se totiž za člověka používající spíše selský rozum, proto "proniknutí do tohoto byznysu", kde jsou různé technické výrazy a grafy mi zpočátku dělalo problémy. Postupně jsem ovšem začínal mít více a více jasno. Několikrát jsem přelouskal manuál, navštívil několik seminářů a přečetl hodně knih. Asi největší problém jsem měl s nastavováním různých software (absolutně nejsem tech. typ a počítačům rozumím opravdu jen na uživatelské úrovni). Věnoval jsem zkrátka veškerý volný čas komoditám a přes studium různých stylů se rozhodl pro ID obchodování. Začal jsem dle informací z backtestingvého workshopu testovat finwin. Výsledky byly zajímavé a já (podobně jako určitě mnoho z Vás) počítal měřítkem kolik budu vydělávat, co si koupím atd...:-) Věděl jsem, že trpělivost v tomto businessu je důležitá, nicméně nechtěl jsem zůstávat příliš dlouho na místě a proto jsem fundoval účet u IB a založil PaperAccount. V simu jsem po čase zjistli, že mi začínají vadit indikátory. Abych řekl pravdu, nevím proč (naopak od začátku se mi jejich použití velmi líbilo "nakup/prodej, když tohle překříží tohle" - jak jednoduché!! :-), ale postupem času mně začaly znervozňovat. Kolikrát mě nepustili do obchodu a přitom trh třeba prudce vyrazil nějakým směrem...zkrátka a dobře postupně jsem si z plochy monitorů vše odstraňoval...(hlavní pracovní plocha je pouze graf a dole chop indikátor - vysvětlovaný na emini II. - samozřejmně nepočítám další úrovně grafu na identifikaci trendu a obecně komplexnější představu o trhu jako celku) Ale k meritu. Dnes jsem poprvé jel live a to YM. Bohužel jako na potvoru dnes trhy skoro stály (psal jsem si s kolegou a říkal, že v USA jednají o zachraném balíčku pro tamnější automobilky) Udělal jsem 1 trade viz. příloha, ale sám jsem ho ukončil, protože trh byl skutečně pomalý a já nechtěl riskovat. Moje dnešní seance tedy končí v profitu +80 USD (po odečtení RT). Jsem rád :-). Uvidíme zítra. Pro nováčky, kterým je tento příspěvek věnován, připojuji souhrn podle mně nejpodstatnějších kroků v začátku: - musíte se nadchnout pro věc (pomůže Vám to překonat myšlenky typu : dnes se mi nechce backtestovat...) - studujte systematicky (pochopte nejprve jednu věc a pak se pusťte na další) - neupínejte se striktně k indikátorům - vždy sledujte aktuální cenu - SNAŽTE SE OBCHODOVAT CO NEJMÉNĚ! (vím, že to tady najdete všude napsáno, ale realita je jiná - 1, 2 obchody denně jsou naprosto dostačující) - pracujte na psychologii (pamatujte, že výsledky z backtesu jsou pouze testováním systému) - snažte se pochopit trh (když si po pravdě přiznáte co tvoří cenu a kdo může rozhodnout o tom kam se trh pohne, máte velký náskok) - přečtětě si knihy "Jak se stát intradením finančníkem" a "Dlouhodobá tajemství krátkodobých obchodů" (přečetl jsem včechny české hnihy, ale tyhle jsou nejlepší - můj názor :-). - buďte pozitivní Na závěr bych rád poděkoval tvůrcům serveru a všem kdo sdílí konstruktivní příspěvky (mnohokrát jsem z nich čerpal a ušetřil si tak mnoho času). Především trader s nicem MNovak, mě naučil opravdu mnoho, díky. Pokud bude zájem, mohu průběžně informovat, jak se mi vede :-) Pěkný večer a omlouvám se za dlouhé čtení :-) Pavel

6852

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Svuj prvni obchodni den uz mam take za sebou, a tak se take podelim o svoje zkusenosti. Co a jak dlouho jsem studoval sem moc nepatri, proto jen ten obchodni den.

System FinWin, vybral jsem si pouze 3 indikatory, rangebar1,3, intraday prvni 2,5hod obchodni seance, trh TF.
Jako prvni obchodni den s live uctem jsem si vybral patek. Ne ze by vychazel nejlepe v backtestu, ale po nem je vikend. At uz dopadnu vyrazne ztratove nebo ziskove, nebo budu plny emoci z jineho duvodu, mam pred sebou dva dny na srovnani.

Prvnich 10min neobchoduju, sleduju trh, volatilitu. Teprve potom zacinam vyhledavat vstupy. Prvni prisel. Dobry vstup short, na market jsem jeste dostal "slevu" 1 tick, SL, PT byli v trhu. Tak jsem pustil mys a cekal jsem. Rozjel se takovy mensi naprosto ukazkovy chop: jedna svice cervena, dalsi zelena atd. Stejne vysky. Kmitalo to okolo vstupu, mirne v minusu. trvalo to asi 5min. Pak se trh nadech, zasahl muj SL (bylo to high te svice) a rozjel se dolu, dosel presne na muj uz neexistujici PT a zase sel do boku. No co, rekl jsem si, i to se stava.

Ten den jsem udelal jeste dalsi 4 obchody. Celkove 2x SL, 3x BE+1. Chytl jsem nejaky slip samozrejme a tak jsem skoncil -320 bez komisi. Docela neprizniva bilance. Dva dny na analyzu jsem stravil zavaleny v knizkach o psychologii. Protoze hned dalsi rano jsem prohledl na cistou hlavu svoje obchody a zjistil jsem toto: vstupy jsou OK, rizeni obchodu je spatne, impulsivni, emocioanlni. Timto jsem se sam pripravil o 280 dolaru z tech 320. U posledniho obchodu jsem posunul na BE+1 po 120dolarech pohybu, ne po 150, jak by to melo byt dle systemu. Vyletlo to na BE a pak se to rozjelo na PT. U jednoho z obchodu predtim jsem misto na BE+1 posunul na BE-3, protoze jsem mel pocit ze trh potrebuje volnost. Proc jsem testoval takovou dobu a zjistoval vsechny tyto hodnoty? Abych to hned prvni den porusil? Slo samozrejme nejdrive o chamtivost, pak po ztratach o strach z dalsi ztraty. To uz se mi trepala ruka, abych vzal z toho obchodu aspon tech 70dolaru, co tam aktualne je. Ale zvladl jsem to. Ani jednou jsem neklikl na vystup marketem. Vzdy jsem cekal na rozuzleni (PT, SL, BE+1). Aspon to je pozitivni. Neco hluboko ve me rikalo: Neblbni, nepokaz to, nikdy jsi toto nedelal, zadny vystup za market, pockej. Poslechl jsem. Treba to byla jen krec ze strachu? To jeste nevim.

V pondeli to nebylo o moc lepsi s psychikou. Ale uz jsem se snazil odstoupit od stolu abych nedosahl na mys. Bylo to lepsi. Neni to sice snadne, ale jde to se naucit nejake podobne finty. Casem to prijde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cerny-kun
Jestli vám můžu poradit začněte obchodovat levnější trh, protože drahý russel vám vymaže účet dříve než se naučíte obchodovat. Počítejte s tím, že se budete učit obchodovat min. 2 roky ale spíše 3 roky. Jde o to , aby vám účet vydržel po celou tuto dobu než se to naučíte.

Šťastný trading!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To MNovak:

Dekuji za radu. V me situaci je kazda draha. Cesta, ktera me dovedla az sem byla dlouha a trnita. Zdaleka vsak jeste nekonci. Nevzdam to vsak po prvnim neuspechu. Jeden ani dva dny nedelaji nic. V dlouhodobem meritku jsou kapka v mori.
Natestoval jsem Russel, mesic a pul jsem jel paper Russel, tak v live take pojedu Russel. Mozna to spatne rozhodnuti bylo uz hned na zacatku nekde pred rokem, kdy jsem definitivne zvolil ID v trhu Russel, ale o vysledkach se da soudit jen po nejakem souvislem casovem intervalu v live.
Pojedu do konce tydne a pak udelam nejake zavery. Sest dni je sice take malo, ale je to lepsi nez jeden. Pro doplneni vysledky mych dalsich dnu: v pondeli jsem byl mirne v plusu - cca 50USD s poplatky, utery jeden PT 220, streda -80. Celkem jsem tedy cca -195USD od pocatecniho stavu vcetne poplatku. Je to lepsi nez v patek, ale porad je to ztrata. Navic vcera jsem nebyl spokojeny s jednim vstupem.

Rozhodne dekuji za nazor. Drive jsem premyslel i o NQ, jehoz denni range je opravdu nizzsi. Take jsem jej trochu testoval. Nakonec jsem stejne zvolil Russell. Nechci byt roztekany, tak vydrzim.

Alex

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Tak mam za sebou zhruba stovku obchodu na FX a podarilo se mi zdvojnasobit muj pocatecni ucet 1500. Nadelal jsem spoutu chyb a ze zacatku jsem mel velky problem dodrzet muj system. Nemam az tak problem s tim, kdyz momentalne ztracim dalsi obchod otevirat bez stresu. Na demu jsem mel pocit, ze dodrzet system ktery funguje neni problem, ale v realu je to problem velky. Mam vstupy jen obcas, obchoduji na 4H grafech a tak jsem tak nejak "kreativne" mimo system otevrel obcas pozici, predpokladanym smerem. Po nejake dobe jsem svete div se zjistil, ze obchody mimo system nadelily vetsinu ztrat a jeste ty nejvetsi. Musel jsem se zastavit a rict si "takhle tedy ne". Mym nejvetsim problemem je tak rikajic nedostatek akce mezi jednotlivymi vstupy - nemam rad nudu :) . Snad uz muzu rict, ze jsem s tim zabojoval. Uvidim ale za delsi cas. Chci tim jenom rict, ze tyhle veci jsem tady a jinde cetl mnohokrat a mel jsem pocit, ze se reci vedou a voda tece. Realita live uctu ukazala, ze neni az tak velky problem najit ziskovou strategii, ale velkym problemem zustava ji ziskove obchodovat. Vsichni co jeste neobchoduji na zivo tu ctou spousty rad a mysli si, ze tohle se jim stavat nemuze. Udelejte par desitek obchodu a napiste sem kam vas to posunulo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...