Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Můj první obchod


vladimir30

Doporučené příspěvky

Zdravím :) Tak a už to mám zasebou :) No první obchod fakt síla tak jak jsem se zapotil za těch pět minut, lepší než v sauně :) Neskutečný adrenalin a člověk trh žene očima i když by neměl. Dnes se mi hned první obchod povedla ztráta a hned mě to z nervoznělo, přichazel pomalu vstup do dalšího obchodu podle plánu a už jsem v hlavě hledal důvod proč ho nevzít. Nekonec jsem to přemohl a umístil obchod :) Takže pro dnešek na nule a spokojenost že jsem obchod vzal i když se mi do něj moc nechtělo :)
Hodně uspěchu všem :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 839
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

-Ondar-

jak jsi na tom dnes? z tvého příspěvku mám pocit, že jsi na to šel nějak moc hrr...né nadarmo tady každý zkušený trader opakuje, že není kam spěchat a že by si každý měl poctivě projít kolečko backtesting, paper tradint a pak live. Tohle všechno děláš jen a jen pro sebe a během tohoto procesu můžeš nastřádat dostatečný kapitál, mít důvěru v tvůj OP (a tím pádem budeš přesně vědět co děláš a proč to děláš)...myslím si, že jako školené to stačilo a teď (když "víš", o čem obchodování skutečně je) by ses měl vrátit k testování tvé strategie (a možná do toho zahrnout ty tvoje "nějaké hezké formace")....opravdu ti nic neuteče a pokud uděláš poctivý backtesting a po několika měsících paper budeš v zisku,tak ti garantuji, že na tvém účtu budou přibývat peníze rychleji než v situaci v jaké jsi ty.

Ať se ti daří a přeji pevnou disciplínu, pevné odhodlání a vytrvalost jít za svým cílem!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kahiros
Ahoj diky moc za reakci,

Nejsem na tom nijak spatne ale placam se okolo nuly, zjistil jsem ze ze zacatku dne, kdy je trh hodne volatilni se dostavam do problemu. Je opravdu zvlastni ze nemam problemy s psychikou. A pri tom jsem mel prave pri paper tradingu nervy uplne na dranc, zadny adrenalin necitim. Samozrejme citim radost z PT a nastvani ze SL :-)
Ted jsi napsal zrovna ve chvili kdy budu prebacktestovavat hlavne kvuli high a low dne, ktere jsem pred tim nemel v systemu zakomponovane, tudiz mi to hazi fake obchody a diskrecne je filtrovat mi obcas dela problem. Nejcasteji mi prijde nejlepsi filtr -> Pockat na signal v dobe kdy svicka razi tam kam ma a prilis sebou nahazi na miste. Nevyhoda je ale zase tak ze clovek nekoupi ve "sleve" :-) A jedine co by mi ted uteklo je predplacena verze NT.

Diky moc,
Mej se O

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Ahoj chtěl bych se zeptat jestli tohle fórum navštěvuje ještě uživatel Libic? Učím se komodity teprve 14 dní a musím říct,že mě komodity moc nadchly a chtěl bych se jim věnovat.Čtu tohle vlákno uplně od začátku kdy bylo založeno a moc by mě zajímalo jak jde obchodování v součastnosti uživateli Libic který píše o svojem obchodování na začátku tohodle vlákna,tedy před 5lety.

Děkuji za odpověď a přeji všem mnoho úspěchů

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 týdnů později...

Ahojte, tak sa vitam v klube, mam to uz za sebou :) Prvy live obchod. Je to sila. Je to sila. Tie pocity sa velmi tazko opisuju, fakt si to kazdy musi zazit sam na vlastnej kozi.
Tiez som patril k tym z vas, ktori si toto vlakno cele precitali. Pripravovali sa dlhodobo na live, backtestovali x mesiacov (ja mam v backtestoch napriklad okolo 3000 zaznamov o obchodoch, MFE, MAE, pocity, atd.). Mali pripraveny funkcny plan, vsetko pripravene, skontrolovane, prepocitane, 100vky hodin pred grafmi, sny o cervenych a zelenych svieckach, 3 mesacny uspesny paper za sebou, nechty ohlodane na polovicu :) a hovorili si, co na tom moze byt. Ved je to to iste ako paper, akurat mam v dropdowne vybrany iny ucet nie sim :) (NinjaTrader) No tak si to skuste a uvidite. Vcera vecer 19.4.2010, 20:00, TF3min, vsetko pripravene, plan precitany, obrazovka prijemne salala teplo grafov, dobra nalada a ocakavanie, ake to bude. Zatial klud na dusi, ziadne roztrasene prsty, mys bez potu, vsetko skontrolovane, nastavene indikatory, swingy, svoju tabulku podla planu pred sebou. Cakanie. A je to tu prvy signal na long. Krasna situacia, vstup je presne na usecke ktora prelamuje nedavny swing high / resistance, a je tam dostatocny potencial na uskutocnenie mojho zisku podla nastavenenho PT. Cakam casujem, idem do toho MARKET na close... Ale co to, to nie je este close? Jakto? Coze moj prikaz je zamietnuty? :D bolo sice len vcera, ale ja sa na tom musim dnes smiat. Nemal som spravne zosynchronizovany cas, takze mi ninja ukazovala, ze bude close usecky asi o 10 sekund skor nez bol skutocne. A snazil som sa vstupit prikazom market gtc :D ja sa fakt musim smiat. Myslite si, ze mate vsetko na 100% skontrolovane? Tak ja sa stavim, ze nemate. A aj ked mate, tak ste greenhorn co musi urobit chybu, inak to proste nejde. Ale zachoval som sa duchaplne a uz som sa do toho obchodu potom netlacil, uz by bolo neskoro a nebolo by to podla planu. Takze som si vsetko nastavil, prikazy day nie gtc, zosynchronizoval cas a cakal dalej, Aj ked som sa snazil ukludnovat a dychat, bol som proste z toho predchadzajuceho pokusu rozhodeny. Mal som v ten den uz skoncit obchodovanie, ale chcel som sa proste silou mocou dostat do ziveho obchodu, aby som si to naozaj zazil a aby som si aj overil ci uz to mam vsetko nastavene, tak jak ma byt. Takze asi za pol hodku dalsi signal. Tak idem do toho. Tentokrat vsetko v pohode, vstup presne na close. A som v tom. Ake to je? Hm, ja ani neviem, po tom predchadzajucom nezdare som bol rad, ze som v pozicii, a ze mi vsetko funguje tak jak ma. Vstup bol podla mojho planu, akurat nevysiel. Keby bol bez problemov ten prvy vstup, tak som davno skoncil v ten den a v pluse. Takto som minus 110 USD, ale som rad za to, ze som sa zachoval tak ako som sa zachoval, nezmatkoval som a vstupy boli podla planu, takze som tu stratu ani nejak moc neprezival. Co tym chcem povedat? Aj ked sa pripravujete mesiace, roky, vzdy urobite chybu. Ak sa vsak zachovate presne podla planu, nebude vas ta chyba tak mrziet. Ta moja bola skor technickeho charakteru, preto nie som z nej nejaky zlomeny a tesim sa na dnes. Som za tu stratu vlastne rad, pretoze keby to bolo vsetko vyslo tak ako malo, a ja by som bol hned po prvom live obchode v peknom pluse, mozno by som stratil opatrnost a spravny usudok. Takto som si ju naopak upevnil a ide sa dalej. Nevesat hlavu, obchodujem pravdepodobnost a nie postupnost obchodov, teda ziskove a stratove obchody nie su zoradene, su nahodne rozlozene. Ako stale opakuju Tomas s Petrom, lepsie je na zaciatok zazit stratu, to urcite, a dodrzovat plan na 110% a nebude vas to tak mrziet, ako keby ste ho nedodrzali a lahsie sa ide dalej. Takze vela zdaru vsetkym, ja sa zase ozvem, ked budem mat dalsie nove pocity a skusenosti.

Fuxo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to fuxo

super, gratuluji (tu), rád si přečtu jak pokračujete, ja zatím backtest. Držím palce. Než začnu live, budu si chodit k vám pro rady :), vy už budete live trader se zkušenostmi. A jestli můžu první dotaz nevadí, vám jak ten trh, pokud obchodujete TF ma šílené rozpětí? co SL?
rogi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To rogi:
dik za podporu, s tymi radami si nie som isty, to si radsej berte rady od skusenejsich obchodnikov :)
Co sa tyka toho rozpatia, tak nie som si isty, ze rozumiem ktore rozpetie presne myslite. Ak otvaracie, tak to som v klude pretoze obchodujem az vecer 20:00-22:00 naseho casu. Ak myslite cele denne, tak by som povedal prave naopak, pretoze na tom sa predsa zaraba :) triend is friend a pohyb ceny je vitany. Co sa tyka SL, tak pouzivam rozne nastavenia pre rozne patterny a to jak na stranu long tak na stranu short, ale radove nemam SL vetsi nez 14 tickov, teda 140 USD na TF.

Inak pokracujem tak nemastne neslane :( po prvom tyzdni vela zaciatocnickych chyb. 2 obchody mimo plan samozrejme stratove, 2 obchody zo strachu nebrane samozrejme ziskove :) uplne typicky start zaciatocnika v live, takze na dalsi tyzden plne sustredenie sa na dodrzovanie planu, pracovanie na psychologii a pocitoch, kym nie som na stanovenom drawdavne a SL pre prerusenie obchodovania, tak sa vykaslat sa na stav uctu, to nie je vobec momentalne dolezite. Vyhlasujem vojnu svojim pocitom! :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To fuxo:
Ja to sleduji na 3 min.grafu 15,30-18,00 a jedna úsečka,svíčka má rozpětí ze začátku třeba i 180 a víc dolarů, tak budu muset snížit na 2 neba 1 min. graf. abych se vlezl do SL 150 USD, nebo počkat ať se ze začátku zrealizují ty příkazy z noci, a pak jak se rozhodne trh pro daný směr tak se napojit :) backtest, backtest, backtest no a jak říkate, co při live udělá psychologie to bude další stádium v kterém vy už bojujete.
Ať se daří (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taky se rád podělím o svůj první obchod. Dnes 3. května trh TF vstup 17:46 hodnota 724,1 a výstup 724,8, profit 70 USD. Každý nováček se může přesvědčit stejně jako jsem se na vlastní kůži přesvědčil já, že je hodně nutné vydržet s nervama. Kdybych i já vydržel, celkový výsledek by byl o poznání lepší viz přiložený obrázek. Chytil jsem zatím největší pohyb dne,ale bohužel jsem neudělal,co jsem měl. Ale na druhou stranu, i když vím, že první obchod nic neznamená, tak 7 pětek potěší, o proti ztrátě 40USD, který jsem měl nastavané jako SL. Všem, kteří jsou na začátku stejně jako já, držím palce a hlavně pevný nervy. Je to vzrůšo!!! :) Honza

13150

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím komunitu traderov :)

Rád by som sa s Vami podelil o svoje skúsenosti s prvými live obchodmi. Svoju prípravu na trading som začal zhruba pred rokom kedy som zároveň natrafil na stránky finančníka a úžasný projekt Tomáša a Petra. Za ich prácu,osvetu a obrovský prínos im na tomto mieste veľmi ďakujem. So štúdiom som začal asi ako väčšina, obrovský prílev informácii zo všetkých strán, veľké nadšenie a dlhé hodiny strávené nad knihami a grafmi.Moje štúdium bolo naozaj intenzívne.Práca v nadnárodnej firme ma už dlhší čas nenapĺňala, takže všetko ostatné bokom a tradingu som sa mohol venovať priemerne 6-8 hodín denne celé mesiace. Prečítal som množstvo e-books v slovenčine,češtine a angličtine, sledoval som americké a európske trhy, prečítal mnoho strán diskusií tu na finančníkovi. Postupne som si tak hľadal trh vhodný pre mňa a pre môj kapitál našetrený na trading.
Zostavil som si svoj obchodný plán postavený na indikátoroch RSI a CCI, trh FGBL. Ručne som zbacktestoval posledných cca. 6 mesiacov. Zaznamenal som si asi 30 strán screenshotov s popismi čo sa dialo, ako trh reagoval atď. V marci som sa zúčastnil e-mini seminára v Prahe, ktorý bol naozaj skvelý. Šiel som tam viac-menej už len kvôli tomu aby som videl Petra a Tomáša na vlastné oči a nasal trochu z tej atmosféry nadšených budúcich traderov.
Nasledovalo 6 týždňov čistého papertradingu keď som nerobil okrem toho nič iné, maximálna sústredenosť a prežívanie emócii tak ako by išlo o skutočné peniaze. Tak ako prichádzali zisky, boli aj straty, pocity frustrácie a pochybení ale aj úsmev na tvári a super nálada keď som chytil dva zisky za jeden deň. O náročnosti psychológie obchodovania som si naštudoval hodne a bol som si vedomý všetkých úskalí,ktoré na mňa čakajú. Pocitový denník je samozrejmosť.

Prišiel teda deň "D" , keď som mal nafundovaný účet, papertrading so slušnými výsledkami a cítil som sa pripravený začať naostro. Ten deň bol tento pondelok 3.5. Trh celý deň bez výrazných pohybov, žiaden signál podľa môjho OP,tak som trpezlivo čakal a už už som bol pripravený ukončiť platformu keď prišiel signál 15 minút po 18tej keď som už podľa OP obchodovať nemal....No ale poznáte to, celý deň nič, teraz konečne signál a šanca urobiť môj prvý live obchod...Vstúpil som teda do obchodu, pritiahol PT keďže trh už nemal silu....Srdce som cítil až v hrdle, napätie, strach, adrenalín a dalšie pocity o ktorých som vedel,že prídu a že to je úplne v poriadku. Obchod skončil samozrejme na SL. Keď sa nehýbal celý deň tak sa predsa nepohne len vďaka mojim hypnotickým očiam...Týmto prvým obchodom sa mi narušila karma a navštívil ma pán Murphy so svojimi zákonmi.
Druhý obchodný deň som chytil 2xSL napriek tomu, že trh urobil rekordný pohyb s potenciálom viac ako 1000eur. Prvý Vstup bol plne platný podľa OP, pri druhom som sa nechal zmiasť trhom a vstúpil opačným smerom. Podľa môjho OP ak chytím 2xSL tak v daný deň ďalej neobchodujem. Ďalší signál som teda už nezobral. Samorejme práve ten by bol môj prvý profitový.
Aj napriek prvým dvom dňom som si stále opakoval,že stratové obchody sú neoddeliteľnou súčasťou obchodovania a aj podľa backtestu viem,že môže prísť aj 7 strát za sebou a je to úplne v poriadku. Moje podvedomie si to ale nemyslelo a stále sa mi v hlave vracia suma, ktorú som už v trhu stratil a čo všetko som z tých peňazí mohol mať....

Včerajší deň som začal v skvelej nálade a presvedčení, že stratové obdobie musí raz skončiť. Ozbrojil som sa heslami ako jeden obchod nič neznamená, verím svojmu systému a nehľadám svätý grál, každý musí v trhoch na začiatku zaplatiť "školné" a podobne....
Hneď na začiatku dňa trh ukázal, že má silu na ďalší rast, počkal som si na signál presne podľa OP a naskočil...70 euro v pluse, pocity napätia sa uvolnili, teším sa už predčasne na svoj prvý profit 240 euro....Trh sa však rozhodol, že to až také ľahké nebude, otočka, korekcia a môj štvrtý SL v rade....Jeden bod pod mojím SL trh ukončil korekciu a priam vystrelil hore....bohužiaľ už bezomňa. Frustrácia a pocity sklamania asi nemusím opisovať. Pozeral som na trh ako krásne v swingoch rastie a stále prekonáva historické maximá. Prepol som na sim account a len tak z recesie som bez rozmýšlania vstúpil do trhu a šiel som sa na 15 minút von prejsť, prevetrať si hlavu...Keď som sa vrátil neveriacky som sledoval ako som v otvorenom profite 250 euro....na sim accounte...

Myšlienky nad tým komu som ublížil, prečo a kto ma takto trestá som sa snažil rýchlo zahnať... Povedal som si, že sa len tak ľahko nevzdám a rok tvrdej prípravy predsa nezahodím len kvôli horšiemu začiatku...Môj ďalší a zatiaľ posledný vstup do trhu na live skončil v poradí piatym SL za sebou...
Oddnes si dávam od live oddych, idem sa vrhnúť na ďalšie backtesty, prehodnotím svoj OP, doplním svoje paterny ďalšími screenshotmi a pozriem si pár motivačných filmov....Potrebujem nazbierať odvahu a prekonať strach, ktorý ma prepadol.

Ako vidíte aj takto môže vyzerať začiatok live obchodovania...Tak ako som predpokladal, najťažšie je na tradingu prekonanie samého seba a zvládnutie psychológie obchodovania...

Prajem všetkým úspešné obchody a veľa, veľa trpezlivosti.

Kajo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nazdarek panove,
to honzasek: gratulujem k prvemu obchodu a este uspesnemu, ale fakt to nic neznamena, naviac nepoznam tvoj system, ale zda sa mi ze nastupoval na 0/v ale nemal si EMA v souladu, naviac sa ti zbiehali dohromady, takze zaciatocnicke stastie ;) ja by som nevstupoval, ale hovorim nepoznam tvoj plan len hadam :)

to Kajo:
tak to si presne opisal moje pocity a zaciatok. Ja som chytil 5 SL za sebou hned na zaciatku. Minus 400 USD po prvych 3 dnoch obchodovania. Potom jeden maly zisk a zase strata. Zisk a strata. Razom -670 USD. Chcel som skoncit. Ale neskoncil. Podla backtestu, to mohlo byt presne takto. Nic proti planu. Akurat zvladnut to psychicky a hned na zaciatku, to je problem. Stanovil som si DD na 1090USD, tak to vychadza aj z backtestov, ked to dosiahnem, prerusim live a idem na sim a zhodnotenie obchodov.
Oklepal som sa, povedal si ze je to presne podla backtestu a pokracoval som dalej a prislo to. 3 ziskove dni za sebou, zo svojej straty som stiahol 400 USD. Teraz je to 2 a pol tyzdna co obchodujem a stale obchodujem. Je to hore dole, raz strata raz zisk, ale pomalicky ukrajujem z toho minusu a blizim sa na nulu. Uvedomujem si presne kde robim chyby a viem co som mal brat a co nebol platny obchod. Viem uz aj ze musim zapracovat na RRR a vystupoch, ale momentalne je ciel vydrzat v tom live co najdlhsie, pretoze je pravda ze nikdy sa tolko nenaucis ako v live!!! Nikdy to nebude take ako v live. Nikdy nebudes sledovat grafyna sim tak ako v live, nech budes sam seba presviedcat akokolvek len chces. Live je proste live a je to najvacsia skusenost.
Zkontroluj si backtest. Ak si stale podla backtestu, tak by som pokracoval dalej, vies s akym strachom budes bojovat potom ked to teraz ukoncis? Samozrejme ak uz si mimo co ti hovoril backtest, tak je lepsie prestat a analyzovat, ale ak je toto normalne v tvojom backteste, tak je to tym padom normalne v live, zvlast ked sme uplni novacikovia.

Ja viem ze je to lahke napisat, ani ja sam to nedokazem, ale teraz fakt prestat sledovat ucet, samozrejme sledujem ci nemam uz prekroceny DD lebo to koncim, ale inak u toho sedim ako kamenna socha, a obchodujem. Po kazdom obchode si dam cigaro, dva obchody za den a vypinam pocitac, lebo by som nahodou este vymyslel nieco :)
Som stale v strate, ale stale je to podla planu. Nepresiahol som ani najvacsi draw down, ani pocet startovych obchodov za sebou, ani draw down v rade za sebou. Co sa tyka uspesnosti, takzo po 20 obchodoch hodnotit, to je malo.

Takze drzim palce, som na tom presne ako ty, napis co a ako.

Vela zdaru vsetkym,
Fuxo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kajojel

Hmm, napísal ste, že [ital]"stratové obchody sú neoddeliteľnou súčasťou obchodovania a aj podľa backtestu viem,že [bold]môže prísť aj 7 strát za sebou[/bold] a je to úplne v poriadku." [/ital]
A o kúsok nižšie ste napísal toto: [ital]"zatiaľ posledný vstup do trhu na live skončil v poradí piatym SL za sebou... Oddnes si dávam od live oddych, idem sa vrhnúť na ďalšie backtesty, [bold]prehodnotím svoj OP.[/bold]"[/ital]

Zdá sa mi to neuveriteľné. Veľa ľudí tu už neraz napísalo, že jedna z najčastejších chýb začínajúceho obchodníka je to, že sa vrhne na LIVE a po pár stratách (ktoré zatiaľ vôbec nič neznamenjú) začne hneď prehodnocovať a meniť svoj OP. Ja skúsenosti s live teda zatiaľ nemám, ale je to vážne na neuverenie, ako človek začne pri live náhle jednať takto nezodpovedne, aj keď sa dlho pripravoval a vedel, že pár strát nič neznamená.

Každopádne to neberte osobne, len ma to zaujalo a ďakujem za vašu cennú skúsenosť, s ktorou ste sa s nami podelil. Držím palce, nech sa vám darí! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...