Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Můj první obchod


vladimir30

Doporučené příspěvky

Zdravím, tak už to mám za sebou. Na môj prvý live obchod som čakal cca 3 týždne od "naplnenia" účtu, resp. až po tomto období som nabral odvahu ísť do toho naostro..Musím uznať, že som mal z toho obavy, ale že by s mojou psychikou nejako extrémne zamával prechod z dema na live to by som nepovedal, neviem čím to je, možno som bol podvedome zmierený s rizikom straty a dôvera v obchodný systém sa pod to takisto podpísala, každopádne väčšie nervy mám z písania tohto príspevku :D .. No nech už je to akokoľvek, jedného dňa to prísť muselo :) Pre mňa bol ten deň nedeľa 14.11.2010, kedy som začal sledovať "svoj" trh a čakal na vhodné miesto pre vstup, to sa našlo 15.11. 02:50 kedy sa cena blížila k hornej línii klesajúceho trendového kanála, kde už som mal nachystaný sell limit, teda aspoň som si to myslel.. Hneď po vyplnení príkazu šiel trh mojím smerom, avšak peňažný stav pozície tomu nezodpovedal. Pravdepodobne som sa "preklikol" pri zadávaní príkazu a namiesto "sell limit" som klikol na "sell stop"... Pozíciu som našťastie zatvoril "na nule" a následne som otvoril už správnu pozíciu, avšak za horšiu cenu. SL som mal 20pips, trh šiel proti mne 15pips, následne začal padať ako vidno na priložených grafoch.. Trh som sledoval asi do 5 ráno, potom som nastavil logický PT (možnosť vytvorenia DB, vidno na H1 grafe) a šiel som spať. Po prebudení (po 3 hodinách) som trh sledoval ďalej, SL som posunul 10pips nad silnejšiu S/R úroveň.. Najväčšie nervy z tohto obchodu som zažil asi keď sa cena odrazila 3pips od môjho PT, ale prekúsol som to s tým, že k tejto úrovni sa cena ešte vráti, čo sa nakoniec po vytvorení trendového DT (krásne vidno na M5 grafe, posun SL 10pips nad) aj stalo... Ten pocit z krásneho obchodu bol na nezaplatenie a prajem ho každému začínajúcemu traderovi. Môj prvý live obchod teda dopadol ziskom 155pips pri risku 20pips..Mimochodom po celý čas (okrem pár minút pri otvorení pozície a po zatvorení) som mal skrytý terminál, mal som pocit, že by ma pohľad na rastúci účet zbytočne rozhádzal, čo by mohlo mať za následok napr. aj predčasné zatvorenie pozície. Pre mňa osobne sú smerodajné pipsy a celkový vývoj obchodu..vývoj účtu je len taká čerešnička.... Takže som sa vyspovedal :) Ak by bol záujem, mohol by som popísať aj môj druhý (a posledný v mojom prvom týždni obchodovania) obchod.. Teším sa na nový týždeň plný príležitostí. Na záver sa chcem poďakovať Petrovi a Tomášovi za založenie tohto servera, za ich nezištnosť a oddanosť pomáhať a doprevádzať začínajúcich traderov k ich lepším zajtrajškom, samozrejme Ďakujem patrí aj všetkým ostrieľaným aj menej skúseným prispievateľom a členom tejto "rodiny" :) Veľa úspechov všetkým.

14535

14536

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 839
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

OMAR

ďakujem, také slová vždy potešia (tu) veľmi rád by som sa zaradil medzi tú povestnú menšinu a podľa toho sa aj snažím k tradingu pristupovať. Stále čakám na svoj prvý stratový obchod, veľmi ma zaujíma čo to so mnou spraví, či sa vo mne niečo zmení, aké to bude mať následky, dúfam, že len pozitívne ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobry den,

Nemam vo zvyku prispievat a diskutovat, ale podelit sa o svoj prvy obchod taktrochu dlzime kazdy z nas. Eskapada s nazvom peniaze, ucet, broker, data, platforma, system zabrala dlhe mesiace. Prve vytriezvenie prislo na demo ucte, ktory ukazal, ze ten system asi nebude to prave orechove. Zaboril som sa do studia, okresal co sa dalo a vratil sa k absolutnej jednoduchosti. Na velke prekvapenie, vsetko klapalo ako hodinky (na platforme) - system od prveho momentu prinasal (teoreticke) peniaze. Po 4 tyzdnoch som sa rozhodol, ze nebudem otalat - v kalendari zaskrtol pondelok a definitivne sa pren rozhodol, nech sa deje co sa deje...

Opisovat prve pocity je neuveritelne tazke. Prvy signal som zobral precizne. O 3 sekundy vsak trh pretal moj SL a...vyrazil ukazkovym pohybom mojim predpokladanym smerom. Vyber penazi bol tak ukazkovy, ze sa trh ani neunuval natiahnut co i len o tick viac ako bol potrebny k zasiahnutiu mojho SL. Druhy signal prisiel o chvilu. Vstupil som a o na druhej sviecke vystupil s drobnym ziskom. Pochopil som to, o com som 1000x cital a 1000x som si povedal, ze to predsta nemoze byt take zle/tazke. Emocie, pulz a adrenalin mnou metali. Ale prezil som. A budem bojovat ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lacike

Nevěš hlavu chlape a pokračuj.
Tento začátek jsem měl taky. Na vlas stejný. Jen jsem měl jako první obchod ziskový, ale vlastně úplně mimo můj plán. Obchodoval za mě démon se jménem emoce.

Zkus to ještě párkrát a uvidíš. Když to nepůjde po stránce emoční, doporučuju knihu od Marka Douglase Trading in the Zone. Jiný kolega trader mi jí zde doporučil a tam je přesně popsáno, jak na emoce.

Jedna věta z knihy... K tomu, aby si vydělával na trzích, nepotřebuješ vědět, co trh udělá. Musíš se neaučit myslet v pravděpodobnostech.

Honza :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Tak mam to za sebou :) Ked som pred viac ako rokom objavila financnika, toto vlakno bolo pre mna jedno z najzaujimavejsich. Takze sa podelim o skusenost aj ja. Rozhodla som sa svoj system vyskusat tyzdnom na LIVE a na zaklade toho, ako mi system sadne pod psychickym tlakom , budem system doladovat a urobim hlbsi back test. Kazdopadne prvy den live = 3 vstupy (jeden obrazok da za tisic slov, takze pridavam graf) 1. vstup bol relativne podla OP, ale nervozita spravila svoje a ja som vstupovala neskoro. Pri vstupe som sa hlavne bala, ci mam vsetko nastavene tak, ako ma byt, ci sa prikazy z Ninja prenesu v poriadku na TWS. Vsetko som mala vyskusane paper ucte, ale nervozita zo zlyhania technickeho charakteru bola znacna. Srdce tlklo, ale nakoniec to bolo vsetko ok. 2. vstup bol total mimo OP. Je to okomentovane v grafe. 3. Ten uz bol znova podla OP. Den skoncil sice plusovym vysledkom , ale mam zmiesane pocity. Je to rozcarovanie z mojej discipliny, ale aspon trocha spokojnost, ze som sa po poruseni OP dala dohromady a vzala dalsi vstup presne podla planu. Kazdopadne som rada, ze som sa na tyzdenny live odhodlala, dava celemu tradingu uplne iny rozmer a chut do dalsieho studia, citania knih, backtestov je teraz niekolkonasobne vyssia. Je to nova obrovska motivacia. Obrovske podakovanie patri tvorcom tohto webu, ako aj traderom, ktori mi na mojej ceste davaju svoje rady nezistne a s velkou ochotou! Je az neuveritelne, ze len pomocou citania tohto webu clovek moze otvorit ucet u americkeho brokera, naucit sa pracovat s potrebnym softwarom a zostavit obchodny plan. A to uplne sam, s informaciami, ktore tu lezia zdarma! Ci uz bude cesta tradera uspesna, alebo nie, to uz bude len na mne... Dakujem! PetraSR

15974

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Krásné barvy :)
Myslím že více škody než vstup mimo OP udělá sebobviňování, které následuje. Je přece logické, že když člověk začíná, dělá chyby. Naopak vstup mimo OP dává možnost naučit se v takových situacích reagovat.

Může se klidně stát, že vstoupíš přesně podle OP, ale trh singál ani pořádně nedotáhne a během chviličky udělá protisignál, schopnost v těchto situacích klidně reagovat se dá získat právě tím, jak člověk řídí obchody, které nejsou zcela v souladu s OP.

díky moc za to, že ses s námi podělila a hodně štěstí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jirib: Dekuji za komentar :) Urcite se jeste stane hodne vstupu mimo OP, musim si v mozku vypracovat imaginarni gumu a vymazavat pocity z predchazejicich obchodu. Nastvanost z druheho obchodu nebyla na miste, protoze trader by nemel mit v obchodnich hodinach zadne pocity... (tu)
PS: jojo, ja to rada barevne, jsem kreativni duse :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Moje prve obchody boli hned 3 naraz asi pred rokom (Eurobund, €bobl a myslim, ze GBP - vsetko futures). Neboli live cez platformu, takmer az dodnes som zadaval prikazy cezt telefon. Skratka, vsetky 3 "vyleteli"....odvtedy som si dal pozor a uvedomil si, ze aj broker je len clovek a ani jeho tip nemusi vzdy vyjst. Takze som sa rozhodol viac-menej robit si podla seba a realizovat aj jeho pokyny len vtedy, ked som s nimi bol uplne "stotozneny". Vysledok po roku je cca +100% na ucte a keby som bol opatrnejsi, urcite mohlo byt aj +500, ale nechcem byt neskromny ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

dobry den, tu je moj prvy Live obchod, nechystam sa este obchodovat, skor testovat. Kvoli tomu som aj moj ucet zatial zakladala, kvoli datam. Samozrejme mi to nedalo vyskusat si to. Uplne prve info o tradingu som mala asi pred dvoma rokmi, nahodou som natrafila na tento vyborny server. Najviac informacii mam asi odtialto, nieco z knih. Su dni, ked ma od toho nik neodrthne a dni kedy nevladzem ani zapnut pc a som rada, ze mam kedy spat aspon. Takze sa tomu venujem tak striedavo. A ozaj k tym pocitom. Ja som bola absolutne kludna, nic take ako som citala sa so mnou nedialo. Nejaka mala nervozita ano, ale to bolo vsetko. Mozno aj preto, ze trh isiel mojim smerom by sa dalo povedat (alebo ja jeho :)). Netusim. To bude asi tak vsetko, prajem kazdemu vela uspechov

17198

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ardore

Zdravím,
rád bych se Vás zeptal, jestli jste vstoupila vědomě do obchodu před hlavními obchodními hodinami a nebo o tom nevíte?
Já osobně jsem to nikdy nezkusil a nevím, co by se vlasntě stalo. Ale podle mého názoru by se mi odečetly daleko větší komisní poplatky, než v hlavní obchodní hodiny. Broker AMP.
A druhá otázka: Co to máte za nastavení grafu? Je tady na finančníkovi o tomto nastavení nějaké povídání?

Děkuji Honza..

Jinak pěkný obchod...gratuluji..

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...