Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Seasonals


Standamora

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 375
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

paja1
souhlasím. U mě šlo o nějaký vývoj, kdy potřebuji uvolnit marginy na zobchodování gapů v 15:30 a v 16:30.
Kupodivu to docela funguje. Včera jsem sice vyskočil na posunutém SL =+165, ale na jiných komoditách mi do dávalo třeba i opakovaně cca 700 každý den, tři dny po sobě. (ty čísla jsou orientační).

V minulých měsících mi to udělalo třeba 50% mého live protfolia. Ovšem souhlasím s tebou, raději bych příslušnou sezonu držel tak jak to tento typ obchodování vyžaduje.

Mám plán, někde jsem se již zmínil, do konce roku nafundovat tři účty tak, abych měl jeden na intradenní obchodování, druhý na sezonní a třetí na spready. V současnosti už mám dva, jeden jsem přidal ten spreadový.


Ty účty jsou malé kolem 5000, spreadový nemám ještě ani měsíc a z toho základního žiju. Ve čtvrtek jsme vybíral další 3000, (za zimu celkem 8000), taže veseleji bude až začne práce a nebudu odkázán jen na obchody i když přiznávám, že záměrně s tou prací zatím netlačím, protože skutečnost, že jsem odkázán jen na burzu, (rezervy jsme prostavili v našem domě), je pro mě zajímavá výzva.

Dobré obchody,
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Filip
ano jedu teď hlavně gapy a spready. Sezónní obchod jsem nevzal už dávno i když jsem měl políčeno na cukr. Je ovšem pravda, že jsem dost podkapitalizován. V dubnu jsem si musel vybrat 3000, abych poplatil všechny možné pojištění daně a pod. a přestože jsem si byl jist, že to najaře v pohodě nafunduji, tak zdá se, že na nás dolehla krize. Práci mám tak jeden dva dny v týdnu. Peněz tak málo, že jsem to deset let nezažil. To si nestěžuji, jen musím teď přebírat na co mám a na co ne. (Skutečně to beru jako příležitost).

Teď mám marginy obsazeny v spreadu, tak nemohu jet gapy live, ale denně je obchoduji alespoň na demu. (Když se mi uvolňuje margin jdu hned live.) Kvůli výši marginu jsem přešel na NQ, což bývají docela zajímavé gapy a jsem ziskový.
Například dnes jsem měl úspěch jak na NQ v 15:30, kde jsem udělal 115 dolarů (šel jsem play - proti uzavření gapu), tak i na Cornu v 16:30, kde jsem si musel počkat, ale nakonec gap zavřel se ziskem 210.

Sice toto není vlákno ke gapům, ale když už se zmiňuji, tak v gapy získávám čím dál větší důvěru, edge je tam skvělé, ale je pravda, že v dubnu jsem byl dost bit a když jsem to testoval zpětně, tak to byl měsíc, kdy se nedalo na gapech vydělat. Ovšem na druhou stranu jistě se dalo ztratit méně než jsem ztratil já. Je to zkrátka o zkušenosti.

Dobré obchody,
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravim.

Do meho nastaveni taktez patri sezonnost a proto bych rad upozornil na nasledujici deni na trhu.

Kveten/Cerven BUY SUGAR - v tomto obdobi nam hral do noty silny sezonni pohyb + Comm nakupovali naplno.
Z technicke stranky veci se trh pohyboval na uzemi silneho supportu, ktery se nachazel na hodnote 20.00 USc.

Cervenec/Srpen - Nyni se trh naopak pohybuje na rezistenci 23.00 USc. Ocekaval bych jit trh jeste chvily do strany a vzhledem k tomu, ze se ocividne z trhu ztraci momentum a opet je tu nas sezonni pohyb, akorat ze na opacnou stranu, tak pocitam, ze se nam kurz bude potapet k jihu.

Cervenec/Srpen SELL SOYBEANS - Comm nehodlaji za tuto cenu nakupovat a je otazka casu, kdy se zacne v teto komodite vyrazne prodavat - nahrat nam muze opet sezonni pohyb, ktery by mel zacit v polovine cervence. Cena 1700 by se s velkou pravdepodobnosti mohla stat silnou rezistenci.

Dobre obchody vsem. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetrPavel,
doufam ze se nas par lidi najde a nebo uz naslo, kteri by jsme to tady mohli ozivit :)
Buy Eurodollar Mar13 - byl jsem v tomto obchodu a sel jsem si pro profit cca 300/kontrakt a muj PT to zasahlo na 99.6 . Mozna budu zvazovat jeste nakup pri nejake korekci.
Sell Soybean oil - u tohoto obchdou jsem byl pripraven jit sell az se vytvori 123, ktere se utvorilo ale momentalne trh jeste nesel dolu a neprotnul 3. Sezonost vypada pekne ale momentalne se bojim vsech grains. Takze do toho asi nepujdu ale rad bych si v tomhle pripade nechal od nekoho poradit.
Sugar Oct13 - paradni obchod, akorat me mrzi ze jsem neprikoupil kontrakt na korekci.
10r bondy Sep - mam koupeno
sell Cocoa Sep12 - vstup po 123, momentalne cca okolo nuly
v hledacku mam jeste sell Mexican Peso Sep12 a premyslel jsem i o sell ES Sep12 ale to jsem si nakonec rozmyslel a cekam u Pesa na 123.


FilipK,
urcite na zacatek obecne sledovat zrniny. Bohuzel v teto dobe bych to nedopucoval. Na zobrazovani pouzivam TnT a end of day data.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

FilipK
pro sezonu používám často MRCi pro výběr, ale mám i nakoupen TradeMiner od Gecka, které vyrábí i TnT.
Track N´Trade používám pro shodnocení a čekání na průraz či jiný pattern. Více mi vyhovuje služba MRCi, dnes bych TradeMiner již nekoupil.

S tím výběrem vhodných komodit máš dle mého úsudku pravdu, jen tak jak říká Kasym letos jsou zrniny docela nebezpečné.


Momentálně mi příjde zajímavý cukr, který prorazil a mohl by 1 - 2 dny jít na sever až někam 24,56 24,70.
MRCi naznačuje potenciál až někam k 27, ale to bych byl opatrný. Vím, že na cukru si tu už pár lidí vylámalo zuby i na bezpečnějších spreadech.

Dobré obchody,
P

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetrPavel,Kasym:
díky za rady..
V tom MRCI to vypadá celkem good, rád bych si dělal analýzu v TNT, ale místo "čárového" (spojnicového) grafu bych chtěl OHLC. Jde to nějak nastavit s EOD daty nebo se spokojit se zobrazováním v Mrci?
Jinak ten cukr v pátek jel suprově, mám ho ve spreadu Oct2/Jul3, dneska ho zkouším zavřít..
Jak vidíte ten eurodollar s doporučením MRCI? Přijde mi OK..
Zkoušíte někdo aplikovat Joe Rosse ? 123 používáme asi všichni, ale Ledges, Hook, Congestion?

Ať se daří

Filip

Link to comment
Sdílet pomocí služby

FilipK
v TnT jde zobrazení OHLC bezproblémů, je v nabídce pravé myši do grafu. Sám u sledování sezony toto zobrazení použvám s eod. TnT umí i candle.

Eurodolar sleduji, ta sezonost je velice pěkná, ale zatím čekám na korekci.

Rosse studuji, ale zatím moc nepoužívám, snad jen hook, ale spíše jako běžný nástup po korekci. To očekávám i na tom eurodolaru.

Jinak momentálně nejraději beru pro signál vstupu do směru sezony proražení nějaké S/R úrovně, kdy současně %R trend potvrzuje a cci-20 vytváří Véčko.

Dobré obchody,
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...