Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Seasonals


Standamora

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 375
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

mam na Vás zbehlejsich otazocku ( vzhladom na skutocnost, ze beznemu cloveku je odoprete vnimat dianie v donedavna vseobecnej teme spredov ... ale co uz, niekto rozhodol ako rozhodol...), ako jo to so sezonami urod kukurice, psenice a soje ?
Ako sa to rozdeluje, kedy vrcholia napr pre USA, juznu Ameriku, Rusko, Čína ... hm? Je to nejaký mesiac, ktorý sa kedy tedy povazuje za novú úrodu a su mesiace tzv. mimo?

dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

forex_gump:
pšenice - nová úroda je od WN
kukuřice - nová úroda je od CZ, ale když je příznivé počasí, může to být částečně už od CU
soja - nová úroda od SX
Tohle platí pro sklizeň v USA. Na ceny má samozřejmě vliv i sklizeň na jižní polokouli - tam jsou termíny posunuté cca o půl roku, ale protože se na buzzách v USA obchoduje s domácí produkcí, podstatné jsou výše uvedené měsíce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sentrix:
Nevím, moje pocity vcelku vystihl Standamora v příspěvku z 30. ledna 2012. Navíc moje debata s Raptorem byla spouštěčem pro to uzavření vlákna. Přitom se nejednalo o žádné vynášení know-how z kurzů, takže reagovat uzavřením vlákna bylo podle mě neadekvátní. No nic, je to prostor Finančníků a ti určují pravidla, to respektuju.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes přišel signál pro býčí trh QM (e-mini Light Crude Oil). Svezl jsem se od osmi rána do dvou odpoledne dvěma konntrakty a vystoupil na PT se ziskem 917 dolarů. Asi by stálo za to držet dýl, ale neměl bych na obchodování gapů, tak uvidím ještě večer. Rovněž to vypadá na pokračování býčího trendu u sojového oleje. Dobré obchody, P.

18797

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den,
tak Soybean Oil a Light Crude Oil nám krásně trendují k severu. ZL je na první (free) stránce MRCi, takže se může kdokoli podívat jak báječný je v tomto kontraktu potenciál. Současně se ukazuje zajímavým očekávat býčí signál na cooper a gas natural. MRCi doporučuje u plynu obchodovat zářiový kontrakt, ale ten má docela nízkou volatilitu.

Pokud jde o tento typ obchodů, změnil jsem momentálně strategii. Vstupuji ráno před devátou do směru sezony, pokud najdu pattern, který by sezonu potvrzoval. Snažím se celou pozici ukončit v premarketu. Jak na naftě, tak i na sojovém oleji se občas ukáží pěkné pohyby a tak není problém za dopoledne udělat od 500 do 1000 USD. Samozřejmě nesmím to podělat. Např v úterý jsem vydělal nějakých 990, abych to ve středu odevzdal. Signál na který jsem ve středu vstupoval nebyl nic moc, ale nenasytnost zvítězila. :)

Zmíněný způsob obchodování je podmíněn tomu, že zatím jsem nucen obchodovat více způsobů na jediném účtu.

Dobré obchody všem,
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sentrix,
ano v únoru sezónně obchoduji jen ZL a QM. Pokud jde o ziskovost, věřím v sezonals. Ovšem tak jak to obchoduji teď bude křivka velmi nevyrovnaná. Z dvanácti obchodů byly dva ztrátové. V jednom případě (zmíněná tato středa) šlo o špatný vstup. Ve druhém případě jsem selhal při řízení obchodu. (Wasde); Takže momentální zisk asi 1700 za únor. Winpercent = 83%
Pokud jde o Gapy, tam se cítím mnohem jistější. Z 22 obchodů, které jsem dosud v únoru realizoval jsou 4 ztrátové. Winpercent = 88% Dosavadní profit 3338.
Celkově jsem zhodnotil účet v lednu o 58%, v únoru dosud asi 75,5%. No, někde jsem četl, že je únor slabý měsíc, tož su spokojený :)
Snad to tak i zůstane.
Dobré obchody,
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sentrix,
ano přesně tak, zdůvodňuji to výše. Mám v plánu vytvořit tento rok tři různé účty. Na gapy, seasonals a na spredy, ke kterým bych se rád vrátil, ale až budu mít na ně spec. účet. Teď přes zimu ovšem z obchodování žiju, což snad tak v dubnu změním.
Dokud mám jen jeden účet snažím se brát obchody ve směru sezony dopoledne a uzavírat je tak, abych měl dost peněz na obchodování gapů. Taky se mi už stalo, že jsem v dopoledním obchodě uvízl a nemohl otevřít obchod na uzavření gapů a tak jej zobchodoval jen na demu. (V únoru myslím jen jednou)
Výše uvedené výsledky se samozřejmě týkají live.
Dobré obchody,
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

×
×
  • Vytvořit...