Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Založeno nováčkem pro nováčky, kteří obchodují LIVE nebo v nejbližší době začnou


bid

Doporučené příspěvky

Tak nový rok klepe na dveře. Já už letos žádný obchod nejspíše neudělám. Za prosinec byly 3 obchody - 2. a 6. jsem byl long, oba PT. ´Poté 13. také long ale SL. Celkem +720 USD. Plán byl dodržet OS na 100% což se povedlo. Stejný plán mám i na další měsíce :) Tento rok končím po 4. měsících přesně 20% plus, podle plánu by to bylo cca 50% (nepovedl se prechod na live v září). Tento rok byl pro mě extrémně úspěšný i v mnoha jiných oblastech. To samé přeji i Vám do nového roku!

14927

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 324
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

tiez blahozelam, a chvalim taku motivacnu cinnost

ale mam otazku uz som to viackrat cital v podobnych temach, vzdy sa porovnava ze ked som obchodoval v reali ci som siel 100 per. podla planu, a co to znamena ten 100 per plan vs skutocnost?

napr mam signal setko ale citim ze to je kus chop, a ze pohyb moze byt este aj mierne vycerpany, tak ho nezobchodujem, ale potom sa ukazalo po signale pohyb siel ako mal a bol by to zisk, tak teraz to znamena ze som neobchodoval podla planu, alebo ako to vlastne kontrolujete?
otazka vseobecne pre kazdeho kto mi vie odpovedat :)
diki

roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

levatio, rob: Díky!

lucifer66:
Je to těžší, každý si to nastaví podle sebe ... Mě příjde logické vedět co je plán a jak sem to zaobchodoval. Jak se moje Realne obchodovani lisi od toho co sem mel udelat podle plánu.
Dulezite je podle me hlavne uvazovat vsechny dny - cca 20 dní. Ty pak si najdeš dny kdy jsi udělal něco jinak než jsi měl. Vzal jsi co si mel/nemel, a dulezite je take pocitat ze jsi nevzal co jsi nemel! Na to by se nemelo zapominat nevzit obchod je take moznost.

Kazdy si tam muze zahrnou co chce, mas treba OP dulezity na rychly vstup - meris si cas jak dlouho jsi vahal, atd ... Kazdy tam ma to co je pro nej dulezite.

Ja sem vzal 3 signaly ze tří, které bych udelal i na BackTestu. Naopak sem nevzal jeden v chopu, ktery by sice vysel ale nebyl dle pravidel. A to je u me 100%.
Pokud si tam nekdo da ze chvili vahal, nebyl u trhu do konce seance atd. to už je jen na nem. Jedine ty musis vedet co tvuj plan dela profitabilnim a to musis dodrzovat. Od toho si pak muzes pocitat % ...

Snad staci takto ..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

OMAR:

Pripájam sa ku gratulácií je pekné vidieť že tu stále vznikajú obchodníci ktorý sa dokážu udržať po prvých mesiacoch na nohách a ešte si aj niečo "pridať". I keď myslím že išlo hlavne o to zostať na nule ;). Idete predpokladám pozične na kratšiu dobu či intradenne s naozaj poctivím vyberaním obchodov pýtam sa zo zvedavosti vzhladom na počet obchodov.:)... veľa úspechov v novom roku!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 týdnů později...

Takže leden je pryč a bylo to teda dílo. Neměl jsem na trading vůbec čas, jsem rád že jsem zvládl všechny zkoušky, ale přece jenom byl v něčem důležitý. Utvrdil jsem se v tom co jsem cítil delší dobu, systém je přeoptimalizovaný a obashuje zbytečně mnoho nuancí, velké přebírání signálů s kombinací rychlého rozhodování na TF nemělo takové výsledky jaké jsem si představoval. O víkednu jsem měl konečně čas a udělal nový backtest který mě jen utvrdil. Pattern zůstává stejný jen s upravenými nuancemi. Zvýšila se ziskovost (průměrně na 980 USD / měsíc / kontrakt) a rozhodování bude mnohem mnohem snažší a zisky reálnější. Za leden jsem měl 4 obchody celkem +240 USD. Dle nového nastavení (které zlepší všechny měsíce nejen leden) by to bylo 8 obchodů a zisk 2250 USD. Leden byl však extrémně úspěšný jak jsem četl i pro mnoho ostatních, trhy se hýbaly hezky až až neuvěřitelně předvídatelně. Jsem rád že se daří i ostatním (ve vlákně diskuze nad obchody) zároveň ale pozor na další období. Dole equity a ať se daří tak jak nám to hezky začalo :)

15245

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Ahoj, za Únor se toho stalo opravdu hodně, skoro celý měsíc jsem dělal jenom na tradingu a mém stylu. Měl jsem to už vše sepsané pak se mi to ale smazalo. Zároveň mě tento server už tak nebaví jako dříve, navštěvuji jiné necenzurované fórum. Pokud ale ten zájem je, večer bych to zde nějak shrnul.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hah, no rekneme ze jsem jel pet mesicu na systemu ktery stal jen na Backtestu, PT a SL urcen dle MAE/MFE z poslednich dvou let. Nevim jestli znate charakteristiky tohoto meho systemu, ale byly rekneme trochu exoticke, to my ovsem vubec nevadilo. Casto me ale hlodala myslenka - od r. 2009 do dnes trhy silne rostou. Mit system postaveny jen na techto datech a hlavne i SL a PT je dosti rizikove, kouknul jsem tedy na r. 2007 a zde si system jel serie ztrat o 10 SL bez problemu. Poté co v únoru dosáhly indexy predkrizovych maxim, bylo dosti pravdepodobne ze se trhy dostanou do podobne situace. Coz mi potvrdilo 5 x SL po sobe. Pote jsem uz tyto signaly prestal brat - nasledovaly dalsi 3 x SL.

At je to osud nebo ne, krom celeho pul roku co obchoduji Live a cas jsem mel sotva na exekuci planu - v únoru jsem mel 3/4 casu jen pro trading. Nevahal jsem a premyslel co s tim. Abyste si nemysleli ze skacu ze systemu na system, za ten necely rok co na tradingu pracuji jsem prosel x-systemu a zadny me moc nezaujal. Co mi bylo ovsem hodne blizke a vice a vice to upoutavalo moji pozornost byl system, ktery zde nastrelil Tet40 (ve vlaknu diskuze nad aktualnimi obchody). Jedna se o velice podobny pristup jaky jsem mel doted - prurazy swingu, se stejnym nastavenim indikatoru jen TF 1min a skoro kazdy den obchod, zadne 14 ti denni obdobi ztrat. Prumerny risk polovicni SL 80 USD, a hlavne SL a PT se prizpusobuje aktualni situaci na trhu - ne 2. letemu backtestu.
Nemusim cekat 10 dni na obchod a bat se ze kdyz jeden den vynecham tak ho propasnu ... Skoro kazdy tyden par set dolaru doma.

Tech vyhod je mraky, prijde mi ze jsem za unor udelal takovy pokrok jako za celou dobu co se tradingu venuji. Ted uz je to jen na psychice, 1 min a par obchodu denne je mnohem narocnejsi nez 15RB a dva obchody tydne. Ale mam z toho radost, muzu pracovat na sobe coz je to co me nejvice bavi. Trading je proces a jdu dal :)

Dolarově jsem únor zakončil hezky kulatě -1000 USD. Na březen je cíl dodržet plán. Spokojeny budu pokud udelam tento i kazdy nasledujici mesic min. 1000-1500 USD/k.

A co vy? Nerikejte ze jediny novacek ja zde jedu live :)

Mejte se a 31. bude dalši report kdyz to teda nekdo cte :)
Zatím

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pro .:OMAR:.

Toto vlákno založil člověk s nickem bid a měl velké plány a ambice a to se mi líbilo. Z jeho příspěvků jsem cítil vůli, ale jak čas ukázal, tak při prvních chybách, a s nimi spojených ztrátách, to vzdal a přestal zde přispívat. Pak jsi přebral žezlo ty OMARE, ale výsledek je stejný. Pokud přicházeli zisky, tak jsi zde hrdě prezenotval svoje výsledky, ale nyní jsi přestal a důvod nebylo tak těžké odhandout.
Když se na to podíváš z pohledu začínajícího tradera, tak jsi zde ukazoval poněkud "zavádějící" výslekdy. Trading nefunje bez zvládání ztrát a přesně tuto ztrátu ses zde rozhodl neukazovat, což je nesmírná škoda.
Myslím, že by jsi tu měl prezentovat svou equity i nadále a nestydět se za své výsledky, ať budou jakékoli! Minimálně já se o to budu zajímat.

kvočur

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...