Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Market Aukce - principy a obchodovani


rossi

Doporučené příspěvky

Asi jsem mel k tomu napsat i nejake povidani
Zaprve prominte ze je to v Anglictine, sam se to ucim anglicky a tak nejak mi to prijde prirozenejsi si to takto popisovat, nez vymyslet ceske pojmy... Taky to bude asi tim ze 8 let ziji v Coloradu.

V Market Aukci jde mimo jine o to ze neustale posuzujete silu byku a medvedu. K tomu pak potrebujete nejake zachytne body ktere kdyz budou trhem prekroceny tak menite hru 9 nebo jenom nazor na to co budete dale delat), stejne jako kdyz dostavate karty u pokra.

Po zpravach napriklad nebo staci i kdyz bezduvodne trh udela vyrazny pohyb nejakym smerem, urcite me bude zajimat jestli je to zacatek neceho vetsiho nebo jenom male povykoceni ktere bude ihned retraktovano zpet do range.

Prvnim bodem je zacatek rustove usecky (RU), ktery je dulezity, protoze jde o miste ve kterem se napriklad nejaka instituce rozhodla o smerovy pohyb. Dalsim mistem je breakout point (BP) , ten je casto otestovan a je ucebnicovym mistem o kterem se pry uci jako z prvnich veci traderi v bankach. Pokud trh neotestuje breakout point, kupci jsou v silne prevaze a pohyb bude s vetsi pravdepodobnosti pokracovat. Pokud dojde k testu a BP drzi pak jde mensi presvedceni kupcu...atd. az k zacatku RU, ktere je carou v pisku pro pozice long pokud byl puvodni pohyb na sever. Je-li i tato uroven prekonana, nema smysl hledat vstupy long, ale zacit premyslet o shortu. Tato logika se da dobre pouzivat pro rizeni open pozic...


tak zas priste :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 395
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim,
zeptal bych se na rozdily mezi principy Market Aukce (MA) a Market Profile (MP). Jen z precteni par informaci zde mi prijdou zakladni myslenky hodne podobne. Bohuzel jsem slaby v Eng, takze si moc nepoctu o MA.
Prijde mi, ze jestli je kvalitni nastroj zabyvajici se rozborem aukcniho procesu, je to prave Market Profile (MP). Ten primo rika, ze slouzi k porozumeni aukcniho a vyjednavaciho procesu k pochopeni logiky, ktera je za pohybem trhu. A dal aukcni proces i vizualizuje.

Díky, R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Obchoduj s trendem! Velmi snadna rada pro kazdeho tradera a urcite i dobra, nicmene budu-li se pitvat jak se takovy trend pozna, pak se nabizi hned nekolik moznosti. Mnoho traderu pouziva moving avarages- klouzave prumery, jini se proste jen podivaji na graf a vedi jestli je trh v trendu nebo v chopu-rangi-balanci. Zmena trendu je jeste zapeklitejsi, protoze nemuzu urcit zmenu trendu jen podle klouzaveho prumeru-a podle jake periody se zmena trendu ridi? Je zde ale jeste jeden velmi objektivni a konzistenti zpusob jak poznat jestli dochazi ke zmene trendu, nebo je-li to jen pullback. Timto zpusobem je Market Aukce. Tento pristup totiz rika ze trend je dan pohybem hodnoty-value. pohybuje-li se value nahoru, pak mame uptrend, pohybuje-li se Value dolu, mame downtrend. Vice uz jen obrazky.

14285

14286

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

rossi

Díky za zajímavé vlákno.
Mohl bys přiložit screen a popsat, jak se díváš na ideální vstupy eventuálně výstupy z pohledu Market Aukce ?
Taky by mě zajímalo,jakým způsobem se určuje V MA rostoucí/klesající value.Je na to nějaká technika ve stylu market profile a počítání TPO nebo jde spíše o cit podložený teoretickými znalostmi MA v trhu?


Dík
Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stomas, nejde ani tolik o konkretni pocitani TPO's, ale ma to k tomu blizko. Jde o vizualni zhodnoceni v jake urovni probehlo nejvice aktivity- obchodovani, a zde je value. Cenove urovne kde bylo malo aktivity, jsou extremy aukce a cena se zde nezdrzela prilis dlouho, a vratila se rychle do oblasti ferove hodnoty. Toto je vysledek aukce - zakladni princip trhu je ten, ze je tady proto aby zprostredkoval obchod (prodejce mohl prodat kupci) Proto bude nejvice obchodu probihat v mistech kde je cena vnimana jakozto ferova a v okamziku kdy je cena povazovana za nefer, nebude nikdo ochoten obchodvat, pak se cena vrati zpet do Value- oblasti ferove hodnoty , aby mohl obchod dale pokracovat. Tato mista: Extremy a pak vlaue jsou mista ktera si zaslouzi obzvlastni pozornost obchodnika. Jde o mista ktera byla budto odmitnuta, nebo uznana jaozto ferova cena. Rostouci value je jednoduse vizualni zhodnoceni ze HVN (High Volume Nodes) jdou nahoru....cili value - ferova cena uznana ucastniky trhu jde nahoru. Neni objektivnejsi zpusob jak urcit trend nez je tento. Rika nam ze Value uznan ucastniky trhu jde nahoru. Pokud neni predchozi HVN prekonan, pak je trend zachovan. Pokud je prekonan a vytvori se HVN nize nezli predchozi HVN, pak jde o: A/ nejpravdepodobneji tvorbu balance, nebo B/ zmenu trendu. Co se tyka vstupu: Prilezitost k obchodu je kdyz se cena odchyli od Value...clili v extremech. Nejlepe je vstupovat v extremech do smeru vetsiho trendu. Pzn.: ten vertikalni obdelnik na 2 screenu se mi tam nedopatrenim pripletl

14460

14461

14462

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chápu, že tímto způsobem určíme trend , chop a hlavně Trade Location.Od toho se odvíjí parametry MM jako RRR a úspěšnost.To je bezpochyby velmi důležité.Tyto oblasti lze hledat na základě MP,MA,PA nebo čistě intuitivně.
To však samo o sobě není žádná edge,ikdyž si to možná řada lidí myslí. Co by mohlo být edge, je právě umění vypozorovat nuance při přechodu ceny z Value do extrému a chování v samotném extrému.Mám na mysli chování ceny před vstupem.

Tady by mě zajímalo jestli lze MA využít i na tyto situace a popř. jak?

PS:
hledal jsem ten tvůj TPO Chart na Ninja supportu,ale nebyl tam.Můžeš poradit,kde ho sehnat?

Díky
Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...