Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Market Aukce - principy a obchodovani


rossi

Doporučené příspěvky

amoniak: přesně na tento případ jsem taky myslel (1220 v prosinci), bylo to uplně stejný. Začínám tomu asi přicházet na chuť:-) Napadají mě ale otázky: 1) Budeš čekat až na opravdové otestování této malé BA nebo trade vezmeš i dříve (třeba před hodinou 71,50 viz. screen) 2) Použiješ (použil bys) striktně SL 7 ticks? Low mini BA je na 67, čili tři body pod potenciálním vstupem? 3) Jakým způsobem bys monitoroval 78 area? myslím tím, že se dá očekávat responsive aktivita na tomto levelu, jak bys tedy ošetřil výstup z pozice popř. iniciativní break? Pokud by to byl rychlý pohyb skrz 78 tak je mi jasné, že držím, ale co když tam začne např. na 5 min TF vytvářet BA? PS: Bohužel nerozumím frázi opilit z prsta? google nepomáhá :-) Ale snad to nebude nic vážného :-)

18202

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 395
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to gumaczek:
1)budem cakat na otestovanie nepojdem do toho skorej
2)pouzijem 7tick stop pretoze to ma pre mna logiku na 1.25 range footprinte
3)budem tam vyhladavat silne buying footprinty ktore sa zaseknu . Cize vela buyers ale cena nejde hore a nasledny nastum sellers. Ak sa zacne vytvarat na 5 min balance posuniem stopku pod balance o 1 bod.

divergencia na footprinte samotna nic neznamena(pre mna). Na tvojom grafe sa nic extra neudialo pre moj vstup.

PS:S prsta mi chybaju 2 mm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dnes jeden obchod. short 1271. PT 1260, možná 1250 (HVN prosinec). SL 1273,50 (miniresist nad týdenním HVN). Indicie: - vytvořen NEUT, obchod do směru proražení - responsivní odraz od pátečních high následovaný hladkým průrazem týdenního HVN - očekávání průrazu na nové hodnoty Proč nebrat: - špatně dedukuji iniciativní pohyb z minor BA, obchoduji falešný break, trh se odráží od HVN asie. Správný postup viz amoniakův tip výše. Jakou jsem cítíl výhodu: - mizernou, najednou jsem nevěděl, co chci dělat. Rozhodnutí při pre-an šla do kytek vlivem pobytu v tradingroomu a videí:-) Další postup: - dále si sedět na rukou a vyčkávat na iniciativní break, možný spike nad 1277.

18213

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dnes 1 obchod.
long 1271 pt 1276,5 sl 7tick
Indice:
pripravena analyza trhu
trh vytvaral value vyssie cize ako som pisal som viacej bullish
klasicky vstup na teste HVN BA ktora je na lower extreme vacsej BA.
Co bolo proti
trh vytvoril ovela vacsiu BA ktora breakla smerom nadol a mohol nastat test HVN 1274-1275 ale to uz som bol na BE takze ma to netrapilo.
Riadenie pozicie:
po vytvoreni malej BA som stopku posunul pod malu BA.

Preco som nesiel sell? Pretoze som nechcel ist hlavou proti muru ako som ti pisal tak short az po prekonani 1268-69.
Urcite Troy spominal ze NQ uz je dole v ramci Intermarket Analyzy.
Ten short nevyzeral zle ale mal v ceste prekazku ktoru neprekonal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

admin:
sorry, schválně to jistě nedělám. Bohužel Váš software při uvědomění si chyby nedovolí příspěvek smazat/dodatečně editovat.

amoniak:
dovol mi citovat svůj příspěvek:
"Jakou jsem cítíl výhodu:
- mizernou, najednou jsem nevěděl, co chci dělat. Rozhodnutí při pre-an šla do kytek vlivem pobytu v tradingroomu a videí:-)"

moje analýza = zelenáč = nulové zkušenosti = učím se a plavu v moři = nulová cena..
tvoje analýza = cena zlata, jseš dobrej (teď nechci lichotit, prostě konstatuji) a obětuješ mi svůj čas.. uznal jsem to a vrývám si situaci do paměti, učím se.
troyova analýza = rovněž velmi cenná, věřím mu i Tomovi, speciálně pro tenhle případ se naloadoval do místnosti a diskutoval o něm...

Vím, bylo to špatně, už vzhledem k longer TF bias. Ale byl jsem mooc dlouho u počítače a nic nedělal, už mě svrběly ruce. A dřív jsem tyhle NEUT průrazy obchodovával... Klasicá failed auction na upper extreme a následoval range extention down, short na pullbacku jasná volba..

Prosímtě, pokud jsi byl v místnosti, pokud jsi sledoval pre-mkt analysis, popř. DBSA, jaký tam byl rozpor v Tvém a Troyově/Tomově vnímání? Díky a dobrou noc..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumaczek:
Ja to vidim takto
tvoja analyza = cena zlata robis ju spravne len podla nej neobchodujes
moja a Troyova = pozriem co tam ti dvaja vyznacili ale nebudem to obchodovat pokial nepochopim preco to tam vyznacili.
Inak obchodovanie breakoutou je asi najtazsie co poznam pretoze ich je strasne vela falosnych. Ja osobne som obchodoval 2 breakouty z 10 moznych pretoze mi davali zmysel a value sa postupne menila v smere breaku. Ked to niekde vyhrabem tak to postnem.
Ja uz som v miestnosti neni. Pre mkt analyzu som nesledoval ani DBSA ja som sa snazil pochopit ked niekde nastal pohyb preco tam bol a ako to obchodovat. Pre mna bolo dolezite pochopit smerovanie trhu a k tomu mam market aukciu. To ale neznamena ze teraz budem obchodovat vsetky extremy breaky testy atd.
Tom povedal Ty ako trader mas obmedzene mnozstvo penazi ale trh ti ponukne neobmedzene mnozstvo prilezitosti.

P.S. Ake mas plany do buducna. Kolko by si chcel zarobit obchodovanim na jeden kontrakt mesacne?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gumacek...netrap se prilis zacatecni nejistotou....tenhle pristup chce cas, nejde to zvladnout pres noc....vim o cem mluvim. Nevim jak dlouho jedes MA, ale i troy rikal ze mu to trvalo 6 mesicu nez pochopil co ma a nema delat. Me osobne pomohlo si uvedomit co nemam delat a od toho stavim obchodni plan.
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dnesni pre-mkt: očekávaný iniciativní pohyb vzhůru, s pěkným retestem 1280 - nebyl jsem u trhu. 1. trade: long 1290,25; SL 1286,75; PT 1300; RRR 1:3 Indicie: - zakladní teze iniciativní break vzhůru, dostatečný potenciál k 1300 - vytvoření mini BA, long při retestu mini HVN (vstup šel udělat lépe, uspěchal jsem jej a teď pykám s vyšším SL a nižším RRR), SL pod BA (resp. HVN area). Pokud HVN neudrží a padne 86 area, monitoruji 1280 pro případný long (retest breakout pointu). Short neplánuji.

18220

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumacek: koment ke tvemu prispevku:
Ja bych asi nesel long na 1290, cena uz svuj pohyb ma za sebou a ty se iniciativni break z balance snazis chytit s krizkem po funuse. Jeste vetsi duvod ale je ten ze 1290 je dalsi S/R....a cesta nahoru ma spoustu prekazek. Iniciativni pohyb z balance se snaz chytit pred tim nez se stane, protoze jinak hrajes hru breakoutu a ty velmi casto konci retracementem do balance. Chapu ze jsi se snazil limitovat risk tim ze jsi si nasel mensi balanci, ale to jsi mel udelat pred tim breakoutem z vetsi balance....kdyz ti pohyb utece jako se ti to stalo na 1280, tak uz trh nenahanej a cekej na retest HVN nebo 1280. Ja osobne vstoupil na 1279.50 a vystoupil na 1286, protoze byla prolomena IBP dolu...doufal jsem taky ze pohyb bude pokracovat k 1300, ale nestalo se a tak skusim znovu na 1280, nebo jeste lepe na HVN-1273.
Pro zacatek ti doporucuji nevstupovat na minibalancich (napr na 5 min timeframe) a sledovat je pouze abys vedel kam smeruje value intradenne.
Vstupy planuj na extremech multidennich balacich (jako napr te co se tvorila od 3. ledna) a nebo max. HVN of evropske a asijke session uvnitr teto vetsi balance.
Co se tyce strategie iniciativni faze z balance, tak u indexu se to stane vetsinou pote co balance se tvorila 3-5 dni...pote co je balance stara 3 dny, tak bud opatrny se vstupy na extremech a snaz se chytit iniciativni pohyb...smer tohoto pohybu ti muze napovedet treba prave intradenni pohyb mini HVN.
Good luck!
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rossi: díky moc za reakci. přikládám další screen, vidím to v podstatě stejně jako ty. plánuji long na 1278-82 area (breakout point, HVN Asie, low červencové BA,...), popř. na HVN minulého týdne. Jak řešíš časovou náročnost tohoto přístupu? Přeci nemůžeš sedět u compu celý den? Jasně že kdybych byl u trhů v deset dopoledne tak obchoduji retest 1280..

18226

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja ziji v Coloradu a vstoupil jsem vecer kolem pul osme. Bohuzel tento pristup opravdu vyzaduje velmi mnoho trpelivosti a casu, coz je vlastne jeho hlavni edge oproti jinym traderum...kteri chteji mit za 2 hodiny hotovo a chteji si trhy prizpusobit vlastnim pozadavkum...casovym, emocionalnim a financnim....toto ale podle me nejde... naopak se trader musi prizpusobovat trhum v podtate nepretrzite podle pohybu cen a volatility.... Da se to castecne vyresit tim ze obchodujes vice trhu..dalsi edge tohoto pristupu je jeho robustnost a moznost obchodovat v postate cokoliv kde jsou free markets, vcetne forexu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to rossi gumaczek:
Ja som sa dnes pozrel na graf a prve co ma napadlo bolo Kto vcera nesiel long so mnou bude dnes nezmyselne vstupovat long do trhu ktory hlada value. Idealny long bol vcera a ten drzat k 1300. Dnes to vidim long pri teste 1278-1280. Ja pouzivam 5 min balance na riadenie pozicie a stop lossu.
Rossi hod aj screen nech to je vizualne.

gumaczek vies co je v den ako dnes najtazsie ? Priznat si chybu ze si vcera nenastupil a pozerat sa na trh ako ide up.
Najlepsi trejd dnes pre mna je no trade pretoze naskakujes v strede nicoho randomness.
Prosim neber to ze tu mudrujem ked je po vsetkom ale real time mi to pri detoch niekedy nejde.
rossi tvoj vyrok "cena uz svuj pohyb ma za sebou" je na povazenie pokial nie si jasnovidec

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...