Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Market Aukce - principy a obchodovani


rossi

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 395
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 7 months later...

amoniak: na denním grafu (mám narolovaný už březový kontrakt) jsem si vyznačil začátek hlavního up pohybu a jeho vrchol. nic moc dalšího na denním nevidím, chybí mi tam data? nechápu ty mezery... to samé na 240 min TF (budu jej taky využívat, přijde mi to jako logické rozdělení: 30; 240; daily) - trh narazil na stop price 1198 a začal krok tři - develop kolem stop price - horizontalní pohyb. z 30 min TF vidím jasné vytváření BA mezi 1197-1225. Trh právě testuje její HVN. Od 14.12. hodnota konsoliduje v tomto pásu.. tak toto vidím já, ale netroufám si na jakoukoliv predikci - budu vděčný za reakci. a teď mi prosím dovol pár otázek: 1) Jaký je tvůj názor na zobchodování dnešního shortu na 1212 v 12:30? byl to odraz od HVN. Jakou to mělo dle tebe edge, pravděpodobnost, možný PT? SL bych dával nad HVN, kolem 1214, PT k spodnímu extrému (1197,75), RRR 1:7? Ale co oblast 1205, která je v cestě? vytváří se tam taky velké volume.. 2) Psal jsi, že nejedeš klasickou MA, ale já popravdě nevím, jak se obchoduje "klasická" MA. V tradingroomu tápu, nějak Troye nestíhám. chápu, že čeká na vytvoření mini MA na extrému té větší, chápu principy reakce a iniciativy, ale ještě mi nikdo nevysvětlil, jak tedy vlastně obchodovat... Mluví často o setupech, uvidíme v dalších dvou dílech kurzu. 3) můžeš mi doporučit nějaký trigger na otevření pozice? jak jsi vstupoval ty před footprinty? Budu muset vysledovat reakce na těchto levelech z TaS, footprinty zatím nemám a v dohlednu asi ani nebudou. Mohu pozorovat divergence na cumulative a normální deltě, popř. nějaká PA reverzní patterny... Mám v tom zmatek, ale nevzdávám se!

18059

18060

18061

18062

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to gumaczek:
To ze tam mas tie medzery vizera ako keby si mal iba RTH a nie 24hr session.
Na dennom su z mojho hladiska zaujimave:
minibalance okolo 1185
bottom a test hvn 1143
1240-1245 HVN z balance odkial zacal pohyb dolu.
Na 240 min som na obrazku viznacil zony kde mozes ocakavat sellers ale momentalne nic zaujimave. A tiez tam mozes vidiet elevator shaft.
Na 30min pozri prosim ta obrazok tam som to vyznacil.

K tvojim otazkam
1. Nezmyselny obchod nema nic spolocne s obchodovanim pretoze nenastal breakout z tej velkej range bolo tam len range extension. To ze trh testuje tento HVN nic neznamena iba to ze tam mozes ocakavat two side trading.
2. Sam si napisal ze som si tu MA tak trochu vylozil po svojom a tak o nej aj pisem. Tym som myslel ze nie som nejaky striktny obchodnik MA. Ja sa snazim zit s tym trhom robit analyzu a rozumiet co sa stalo.
Co sa tyka tradingroom uz som ti povedal ze mne najviac pomohol vlastny usudok. X krat som sa tam nieco pytal oni mi to vysvetlili ale vobec mi to neslo do hlavy. Ale Troy je ochotny chlap on je super.Oni traduju niekedy aj ine veci ako MA hlavne Troy a vsimni si ze on si moze dovolit vstupovat na breakoutoch s vacsim stopom pretoze pre neho je min. ucet 50000. Inak v tych kurzoch melu to iste dookola ja by som z toho spravil jeden hodinovy a zrozumitelny.

3. Ak chces obchodovat market aukciu a obchodujes na zivo a nechapes tej aukcii uplne tak sa na to vykasli. Nemyslim na MA. Chod na sim a zacni si robit kazdy den analyzu a vyznac si na trhu miesta kde chces vstupit a hlavne preco a kludne to daj sem. Ked budes vidiet ze tvoja analyza dava zmysel zacni pomaly skumat co by bolo najvhodnejsie pre vstup do obchodu a hlavne do akeho typu obchodu chces vlizt. Rozdielny vstup do testu a iny do breakoutu. Na testy mozes kludne supnut 123 na 1 min. Mne dava footprint zmysel v kritickych zonach kde hladam vycerpanie sellers a nastup buyers napr.

Co sa tyka DBSA ja to ani nesledujem. Ak budes mat zaujem tak ti s tym pomozem pretoze sa mi paci tvoje vystupovanie a odhodlanost. Ja sice nie som ucitel a sam sa mam co ucit ale rad ti odpoviem na akukolvek otazku.

P.S. inak ked cumim na tvoje grafy v Ninja tak som z toho zufaly ako som si zvykol na Investora:)
Uvidime ako dopadne dnesny session prajem vela plusovych bodov.(min 10)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

amoniak:
Ahoj chlape, fakt děkuju za projevený zájem. To se jen tak nevidí a opravdu si toho cením.
Odhodlanost vyplývá z nechuti chodit do zaměstnání:-) Jsem voják z povolání, do toho dodělávám dálkově páťák VŠ a můžu ti říct, že v práci gumujeme tak silně, že už začínám být uplně vygumovanej (gumáček;-) Takže je to spíš nutnost pro zachování duševního zdraví..

Ale zpět k tématu. Já obchoduju na SIMu, dokud nebudu aspoň dva měsíce konzistentně v plusu, vůbec o live neuvažuju.
Dnes jsem z toho pěkně zmatený, nebyl jsem schopný to zobchodovat. zajímalo by mě, co způsobilo tak silný růst.
Ty levely kolem 1235 a 1250 jsem si vyznačil taky - jedná se o HVN z 13.12. a HVN té velké BA ze začátku měsíce. Trh tam teď pěkně odmítl pokračovat výš a udělal selling tail. Uvidíme, jak to dopadne..
Zajímá mne, jak jsi obchodoval ty? stihl jsi někde rozumně nastoupit do longu? A prosímtě, můžeš mi vysvětlit pojem elevator shaft? chápu, že je to silný nástup kupujících, ale jaké se k němu vážou vazby apod.. bungee jump chlapci asi nazývají opačný případ..?

Ještě jednou díky za podporu. Zítra připojím další pre-mkt skoroanalýzu.

jo, ještě k tomu softu. Prosímtě poděl se se mnou, jaký datafeed používáš a jakého máš brokera? Já jsem u ampfutures.com, data mám zadarmo od cqg. investor/rt je ale nepodporuje. takže se poohlížím po něčem novém za zajímavý peníz.

jsem na simu a platím 129 za membership, do toho přibude 55 za i/rt... skoro by to chtělo nějaká data zadarmo od brokera ;-)

PS: trh teď krásně odmítl cenu v té 1235 oblasti :-) co ty na to?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumaczek:
Tipujem ze sa volas Ondrej ja som Andrej
Ked sa spatne pozrem na moju analyzu pre dnesny den tak vidim ze som ju spravil spravne aj napriek tomu ze trh si ide po svojom.
Ja som dnes bez obchodu. Vstupit som mohol na 1220. Ked si vsimne moju zonu 1216-1219 kde som ocakaval sellers tak ked som cumel na T&S a footprint bolo tam vela nakupujucich. Vstup 1220 je po tom ze HVN nedokazala cenu udrzat. Neobchodoval som len kvoli tomu ze sme sa nachadzali blizko upper extreme takze hrozilo ze cena sa otoci proti mne. Moc nemam rad tieto initiative move pretoze to nemam dobre napozerane. Dalej k upper extreme tak isto dobre vyznacena zona ktoru by som shortoval keby som nevidel footprint a t&s.
Po tom breakoute z Balance Area uz pre mna nemalo vyznam vstupovat niekde na 1228 pretoze target by siel na 1234 a kam dame stopku? Cize nevhodny obchod este bude hrozne vela lepsich prilezitosti.
1234 sa mi shortovat nechcelo pretoze je tu mozna zmena trendu na uptrend a po tak vydatnom long dni mi to nepripadalo ako dobry napad. Nevydel som tam ziadny masivny nastup sellerov ani ziadny rejection.
Dnes si vravel ze trh testoval HVN zo spodu ale az teraz bude mat vyznam obchodovat tento HVN ale zvrchu a v ramci 240 min timeframu.
Co sa tyka brookera ja mam infinityAT a Investor + DNT pretoze infinity nema moc historickych dat ktore ja potrbujem.
Uvidime co sa stane cez noc a doobeda a hodim sem svoj pohlad na trh zajtra.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

amoniak:
máš pravdu s těmi jmény. já teda myslel, že jsi majkl, páč ten se taky pořád na něco ptá :-)

mám určitý vztah k písmenkům a typům dne a cítím v nich velkou edge. 1220,50-23 vznikl single, v případě up nálady by měl posloužit jako solidní support. stejně jako dnešní HVN. Nejdůležitější bude asi monitorovat premarket.

chápu, že jsi chtěl použít BA ze včera (1215-19) jako resist. Já tak chtěl použít HVN z celé mature BA. Jaký v tom vidíš rozdíl? I mean, proč jsi uvažoval o resistu na malém HVN z jednoho dne a ne na velkém HVN ze čtyř dní?

Pokud tě dobře chápu, ten mature HVN (1212+-) je začátkem (=by mohl být) většího long pohybu a pokud trh chce pokračovat na sever, musí tato oblast udržet? čili retracement ok, čekám, že nastane, ideálně odolají singles viz výše (strong přesvědčení), při slabším by se mohl podívat až k onomu HNV 1212.? Proč na 240 min TF? Bereš ho jako kompromis mezi přílišnou podrobností 30 min a naopak jako podrobnější a jasnější vyjádření longer timeframes?

Druhý scénář vidím v neúspěšném breakoutu a návratu do mature BA. Třetí scénář je, že se trh bude moglovat na místě kolem 1235 a vytvářet nové hodnoty. Na toto asi odpoví pouze premarket?

Andreji, kolik ti je? Jen ať mám představu ;-) Jo a četl jsi Tomovu knihu "Practical Trading Application of Market Profile"?

Přeji dobrou noc na Slovensko, see ya tommorow
(tu) (tu) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to gumaczek:
To s tym Majklom nie je az tak pravda ze by sa stale pytal pretoze je tam 5 Majklov:) Ja mam 29 rokov.
Ja co sa tyka market profilu a obchodovaniu pomocou neho nemam ani sajnu. Ked si spominam na zaciatku bol MP skor na predurcenie typu dna na zaklade IB a predchadzajucich dni. Ja obchodujem co vidim.

CHcel som pouzit tu HVN ako resistance ale napis mi preco? Preco si chcel pouzit tu velku hvn pre odraz ty? pozri sa lepsie na tie dve miesta.

Pokud tě dobře chápu, ten mature HVN (1212+-) je začátkem (=by mohl být) většího long pohybu a pokud trh chce pokračovat na sever, musí tato oblast udržet? čili retracement ok, čekám, že nastane, ideálně odolají singles viz výše (strong přesvědčení), při slabším by se mohl podívat až k onomu HNV 1212.? Proč na 240 min TF? Bereš ho jako kompromis mezi přílišnou podrobností 30 min a naopak jako podrobnější a jasnější vyjádření longer timeframes?

Druhý scénář vidím v neúspěšném breakoutu a návratu do mature BA. Třetí scénář je, že se trh bude moglovat na místě kolem 1235 a vytvářet nové hodnoty. Na toto asi odpoví pouze premarket?

Vsetky tvoje otazky su aj odpovede:) Chapes to spravne.

Knihu som cital ale ze by som bol po nej mudrejsi nemozem povedat

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj, přikládám dnešní pre-mkt, schválně jsem se nedíval, jak to vidíš ty, to zčekuji až po stisknutí tlačítka odeslat :-) Podařilo se mi prodloužit si licenci na TPO's, takže můžeš porovnat :-) Včera byl dle MP teorie normální varianta normálního dne (NVD). Po zprávách z Německa a pak z améru to začlo, vstoupili kupující a akceptovali potom hodnotu na 1232-35 area (monitorováno). Troy naopak říkal, že tam žádný signifikantní level nejni.. Dnešní premarket dle mě odmítnutí vyšších cen, prozatím ale funguje support včerejšího HVN (+ HVN předcházející mini BA kolem 1232). Očekávané scénáře? 1) trh se bude moglovat kolem 1235 a vytvoří novou value. 2) návrat do major BA dolů 3) iniciativní průraz výše skrz 1250. Takže v podstatě jsem vyjmenoval jediné tři scénáře, víc jich není. buď horizontal, nebo verical zvoleným směrem. čili zase nejsem chytřejší :D Musím monitorovat (nesnáším slovo monitorovat, to používají snad ve všech kurzech - wtf does it mean? :-)) Tak, ale teď mi prosím pověz, jak toto zobchodovat :D Jinak dobrá zpráva, budu mít měsíc i footprinty, mohu vysledovat, příp. porovnat užitečnost a patterny' (tu)

18073

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...