Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Market Aukce - principy a obchodovani


rossi

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 395
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

vikis23,

... po prilozeni souboru byl prispevek odeslan :-)
Dostal jsem od nich tyhle dva soubory (druhy je zip) a na nejakou dobu mi to aktivovali. Jinak za to v te dobe chteli mesicni poplatek.
MP je to mizerny a rozhodne jsem jim za to nechtel platit. Nedavno jsem nekde na foru cetl, ze je to nyni dostupne v Platinum normalne.

jk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dovolil jsem si vypujcit screen z vlakna Eurex a okomentovat jej, ponevadz pekne zapada do meho pojeti obchodovani. Nejprve na 60 min. grafu je pekne videt 3 KRA, cili mista zajmu, obzvlaste potom upper a lower extreme. Lower extreme je tvoren buing tails...cili cena dolu byla rychle odmitnuta a kupci velmi rychle zareagovali na nizkou cenu aby cenu okamzite vytrelili vyse. V tomto lower extremu je tudiz vyhodne nakupovat. Potiz muze ale delat SL, ponevadz by byl prilis daleko od low nejnizsich baru tvoricich buying tails. Obvykle SL davam pod lows buying tails. Moznost k obchodu se ale utvorila dalsi den po otevreni... Trh se porad nachazel ve spodni KRA, kde mam zajem nakupovat... Trh otevrel gapem (vertical conviction up) nad posledni mini balanci, kratce sel vzhuru, aby posleze otestoval HVN minibalance, ktera pusobi jako S/R. Pod tuto S/R dame SL, pokud jdeme long. Dulezite na tomto priklade je si vsimnout ze uvedeny princip: kupovat na lows balance, je zde sklouben na 2 urovnich- timeframe. Jde o konfluenci dvou timeframu, a je to mozne protoze Market aukce je fraktalni proces. V tomto prikladu se sice neutvorila perfektni minibalance na uplnem dnu vetsi balance, ale byl zde setup kdy trh breakoutoval nad minibalanci, pote otestoval HVN minibalance aby vzapeti sel vyse a to se odehralo uvnitr KRA vyssiho timeframu (lower extreme 60 min. balance); tudiz je zde moznost maleho SL s velkym potencialem, protoze PT davam s vyhledem na vetsi strukturu, tudiz 60min, HVN.

14976

14977

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rossi: když dovolíš, tak bych dnešní screen vložil do tvýho vlákna. Naše přístupy se nijak zásadně neliší. Jediný větší rozdíl je ten, že já se snažím využívat nejen horizontální, ale i klasické vertikální volume. Dnes jsem neměl možnost sledovat FESX živě, takže tohle bude jen ex-post analýza. Trh dnes respektoval S/R úrovně a našly se v něm tři situace, které zapadají do mé strategie. Na screenech je popis, jak bych je býval chtěl zobchodovat (ale nevím, jak by to dopadlo naživo). Ještě jsem se tě chtěl zeptat Rossi, jaké používáš konkrétní vstupy. Máš nějaké vypozorované patterny?

14981

14982

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Te_o: pattern ping pong, vsimni si ze ale tento pattern se odehrava na low balance z vyssiho timeframu; je totiz skutecne dulezite vyuzivat nizkeho SL nizsiho timeframu s potencialem vysokeho PT vyssiho timeframu atak mit vysoke RRR. myslim ze uspesne systemy maji nizky prumerny win% (cca 40%) ale vysoke prumerne RRR (cca 1:5). Jeste chci dodat ze pri otevreni gapem nahoru nad CG, bylo jasne ze low extreme of balance na vyssim timeframu bylo odmitnuto a tudiz uz slo pouze o to najit setup pro vstup- najit kam dat SL....jde o kontext: viz vyse Ebbinghouse Illusion.

14983

14984

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rossi: měl jsem spíš na mysli konkrétní setup. Co tě přiměje, abys do obchodu vstoupil? Sám fakt, že se cena dotkne vyznačené S/R úrovně není podle mě signál ke vstupu. Je nutné sledovat i to, jak se trh chová v blízkosti této S/R úrovně. Sleduješ nějak vertikální volume nebo máš nějaký mechanický vstup? Kdybys vstupoval jen při dotyku ceny S/R úrovně, tak si myslím, že bys měl mnohem nižší úspěšnost než 40 %.

Ještě k záležitosti toho kontextu. Určitě bych neztotožňoval kontext jen s vyšším timeframe. Důležitý je pohyb ceny před tím, než se přiblíží k S/R úrovni a vztah mezi cenou a volume.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

@yax (odpoviem do spravneho vlakna nech sa to nemiesa) Tak to mas pravdu, clovek si postupom casu vybuduje skutocne porozumenie trhom, nejde to lusknutim prstov ale je to pristup velmi robustny takze urcite za to stoji. Ja momentalne idem FESX, BUND, poobede ked mozem YM. So vstupom si nerobim starosti, ono to je tak ze ak je v mojej dopredu naplanovanej oblasti, prip sa vyvinie situacia o ktorej si myslim ze jej rozumiem staci mi impulz v dome v podstate reverzna sviecka na 1min grafe. Vystupy mam skalpersky fixny target all in all out a jedine ked obchodujem z vyznamnych urovni z profilu pridavam druhy scaleout a treti runner k targetu - napriklad ak mam odraz od CLVN tak target pre runner bude centrum balance area. Dnes z pohladu aukcie krasna akcia na vsetkych indexoch. V skratke break z vrchneho balance area do mensieho nizsieho, test spodnej CLVN, rotacia nahor, test vrchnej CLVN navrat do balance, na YM dnes VPOC suhlasi s high volume cenou kumulativneho profilu. Obchodoval som celu session, pocet obchodov radsej nenapisem niekto ma tu obvini z overtradingu. Dam sem screen aby vsetci videli ako prebiehala aukcia medzi levelmi. Uplne napravo mam kompozitny profil a sede urovne boli vyznacene pred session.

16008

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...