Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Market Aukce - principy a obchodovani


rossi

Doporučené příspěvky

amoniak:
teď jsem dojel čtvrtý díl kurzu a jsem unešenej. Hned vidím budoucnost trochu růžověji. Hlavně se mi líbí, že Tom používá písmenka, mergeovaný MP profily mi sedí víc než heatmapový volume BA.

nějaké screeny obchodů udělám, jen co nějaké provedu. Dostal jsem se k trhům jen na chvíli a pokračuji až od 9.1. Tento přístup je časově náročný a toho času je tak mááálo :-)

iigis:
dík za osvětlení, o divergencích jsem slyšel, vím, že CD používaj kluci ve spojení s footprinty, jako další doplňující informaci. Každopádně nadále budu sledovat ;-)
Indi do NT nepoužívám, sice kompozit by se občas hodil, ale pokud jsou písmenka, naspojuji si (zdlouhavěji), co potřebuji..

Přeji všem pohodového Silvestra a vzhůru do Nového, pro mě zlomového roku!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 395
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Šťastný Nový rok všem traderů, zejména pak obchodníkům principů Market auction :-) Chtěl jsem naloadovat svou prean, ale mám nějaký problém s daty či brokerem, prostě data mi končí 30.12. :-( Připojím se tedy pouze úvahou a starším screenem: - jelikož máme interday bias stápe up, očekávám stále více iniciativní proražení 1260 a otestování 1280, potažmo 1300. trh se pohyboval v menší BA na upper extreme prosincové BA, což chápu jako možnost průrazu na sever. - efekt Nového roku může přinést více nákupů a tedy růst, pokud cena překoná 1300, možný velmi dlooouhý uptrend :-) v těchto případech nakupuji nad 1260 (pokud budu u toho), případně při prvním otestování tohoto Breakpointu. Area 1250 mě nechává chladným, nechci obchodovat na HVN. - pokud 1260 area udrží (pokolikáté už?) a po dostatečně průkazném odmítnutí vyšších cen (průraz HVN 1250 na jih) měním bias na down a očekávám možný propad k low mature BA - 1200, dále 1150. v tomto případě prodávám na 1260 se zvýšenou opatrností u 1250 area. Dává to někomu smysl? Předem dík za reakce. Odjíždím, návrat k trhům o víkendu. Btw. lednové semináře beru jako svůj nejlepší možný dárek pod stromeček ;-)

18117

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumaczek:

Dáva to zmysel, aj keď ja hladím na tie profily trochu inak. No každopádne by som sa s takýmto plánom nebál obchodovať treba si hlavne rozobrať kedy a po aký profit idem. Zober si tvoje zakreslené balanc úrovne a skús si pozerať ako by dopadol obchod keby respnzívne zareáguješ na na jednu zo strán BA (samozrejme v kontexte). Môžeš urobiť jednu sadu ako skalp do stredu balanc úrovne, druhú sadu na jej okraj a ak nastane aj "follow throught" tak môže ísť s ďaľšou sadou k POC tej veľkej BA. Len ako podnet na zamyslenie pre MM:)

Ja dneska 3 vstupy na eure všetko short. Jednalo sa o odmietanie dlhodobého low volume nodu. 1xSL, druhý obchod práve scale out na 10tick ako stred malej BA, 3 obchod držím ešte 3 sady short.

Ps: Neviem ako si na tom kapitálovo takže len navrhnem možnosť. Ja by som ešte zďaľeka nemohol ísť live keby nejdem forex (analýza na euro futures) výhoda je že môžeš pozíciu deliť ako chceš. Ak ti je známy človek s nicom roman06 tak on mi to navrhol a neviem si to vynachváliť. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aby veta z môjho predchádzajúceho príspevku mala aj zmysel pridávam moju analýzu na 5.1 (eurodolár). Moja pracovná verzia tak dúfam že tá vysvetlivka bude aspoň trošku zrozumiteľná. Dnes som mal dva long obchody prvý na 1,291 a druhý na 1,2923. Prvý obchod na tom low ma po prvom scale oute vyhodilo na BE takže som musel voliť reentry (aj to sa stáva). (tu)

18132

Link to comment
Sdílet pomocí služby

leeto:

Na analýzu používam ešte mothly a weekly profil a denný graf tak tam vidím čo sa deje cez europu.
Toto mám pracovný graf aby som videl kde sa tvorí IB a podobne...

Dneska som mal blackout porušil som čo sa dalo 2xSL... (td). Ušiel mi regulérny vstup a ďalej to asi každý pozná nervy že mi to ušlo snaha o naskočenie bez akejkoľvek podpory (td)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Po delší odmlce opět u trhů a připojuji se analýzou viz. screeny. amoniak: Nejsem si jistý současnou situací. Trh ve čtvrtek začal vytvářet value v horní polovině týdenní BA, low této minor BA otestoval v pátek globex, RTH a dnes se na tomto levelu v globexu vytvořila rovnováha. trh vyráží testovat high na 1278, je odmítnut a teď se mogluje kolem týdenního HVN. Je toto možný signál formování iniciativního proražení vzhůru? Mám na mysli, jestli čekat s nákupem až na 1260, protože ta 1269 area vypadá jako silný resist.. (viz. poslední screen) díky :D

18196

18197

18198

18199

18200

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pozri sa na to takto
BA ktoru som nakreslil je skoro cela HVN velkej balance. BA bude urcite prerazena.
Teraz sa pozri na tu malu BA 1267.5-1270.5 pohyb z nej kludne presiel cez HVN. Ak zoberies do long odraz od 1269-70 tak mas prvy potencial k 1278 s moznostou breaku smerom hore. Ak chces ist short tak ak trh prejde 1269 tak mas potencial k 1262. V prvom pripade to bude lahsie so stopkou 7 ticks v druhom tazsie.
Mne osobne sa ale shortovat nechce.
Pozri sa do minulosti ako market prerazil 1220 taky isty scenar sa moze stat pri 1285

ako som ti uz spominal tak ja sa nedrzim striktne MA ale aj mojho vlastneho pohladu a citeniu.
PS inak strasne zle sa mi pise lebo som si opilil z prsta:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...