Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Market Aukce - principy a obchodovani


rossi

Doporučené příspěvky

to gumaczek:
Ja som si myslel ze ak niekomu pomozes tak sa ti to niekedy vrati naspat takze radsej nebudem komentovat prispevok vyssie.

Ked si to nevies predstavit nemozes to ani zazit,
najprv musis o tom snivat zaklady spravit,
no vela krat sa rozhodneme tie sny samy zabit,
zrovna jak sa nam chystaju pred ocami zjavit.

To len na zamyslenie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 395
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...

To Amoniak: chodim sem velmi malo...obcas si prectu clanek na hlavni strance...pokud mohu doporucit tak na tema market aukce je ke zhlednuti webinar od Futures trader 71 na strankach Bigmiketrading.com.....mozna se to taky da najit na youtube. stejny pricip ale jina technika.....vyborny webinar

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to rossi:
Mozes sem dat este nejake grafy co si ukladas ako zaujimave? V podstate FT71 som pozeral este pred alexandertrading.
Ked sa v podstate nad tym zamyslis tak cela market aukcia nie je az taky problem. Ja som teraz este na chvilu u alexandertrading ale co sa mi v poslednej dobe nepaci je ze nedostanes ziadnu konkretnu odpoved. A spatne na grafe vidi kazdy ze tam bol breakout alebo falosny breakout. Ked sa pytam Troya preco nie tato BA tak je vraj prilis mala nasledne na to on shortne polovicnu balance z tej mojej. Neviem ale je to take divne.
Ja si myslim ze k obchodovaniu market aukcie potrebujes 2 veci a u alexandertrading ta naucia len jednu
1. Princip Aukcie aby si vedel urcit KRA's toto je ta lahsia cast(toto ta nauci Troy)
2, Setup ktory ti da trigger cize nieco na zaklade coho zadas obchod z KRA.(toto ti nikto u alexandertrading nepovie).

Dufam ze sem budes este prispievat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Muj obchodni screen...3 min timeframe, volume a breadth...potom 233 tick kvuli sledovani orderflow na delte (zadne divergence, pouze me zajima barva), a pro celkovy prehled mam 30 min graf...pak jeste koukam na Troyuv screen tri indexu a davam bacha na to kdyz se vsechny indexy rozjedou najednou.

19382

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to rossi gumaczek:
Ja ked som nad tym rozmyslal tak som dospel k nazoru ze idem obchodovat nasledovne(len budem musiet sim aspon dva mesiace)
1. Obchodovanie market aukcie pomocou toho co som sa doteraz naucil. Cize z daily, 120min a 30 min grafu si vyhodnotim KRA's a z nich sa budem snazit vstupovat do trhu.
2. Na samotne vstupy pouzijem jednoducho 1-2-3 a Rh od Rossa ak sa tam vytvori congestion(BA) tak Rh po prerazeni congestion popripade Ledge a jeho prerazenie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Amoniak: vazim si toho ze tady davas screeny, citim z tebe uprimnou snahu a usili stat se uspesnym traderem Ctu ted knihu Reminiscences of the stock operator (Jesse Livermore) a nejak me zacina dochazet o cem tato hra vlastne je. Co platilo tehdy na zacatku 20 stoleti plati i dnes... Taky zacinam mit pocit ze hledani onoho triggeru pro vstup do obchodu je hledani neceho co neexistuje, a nikdy neexistovalo a je zbytecne se timto zabyvat. V podtate v te knize je popisovano usili Jesseho pochopit trhy a jeho zapas a vyvoj jako tradera a nakonec mu dochazi ze opravdu co musi pochopit jsou naproste zaklady. Clovek musi pochopit kam smeruje value a potom najit mista ktera budou levna pro nakup ( uptrend) a opacne pro downtrend. A potom studovat obecne podminky trhu a jejich zmenu (fundamenty). Byl jsem jednou na prednasce Larryho Williamse a ten nam rekl: "prozradim vam velike tajemstvi: Pohyby trhu nejsou zpusobene grafy, ale zmenou obecnych podminek - fundamentu, neplytvejte casem zkoumanim grafu na malych timeframe" Myslim ze male cenove fluktuace na dennim timeframe jsou osetrene pocitaci a je tam velmi tesno....vydelat tam je zazrak. Jsem ve fazi kdy me nedela problem urcit trend a kam smeruje value, horsi je to najit ta mista kdy ucastnici trhu zacnou povazovat momentalni cenu za prilis levnou v kontextu trendu. Myslim ze je zde treba zapojit cit a take je dobra rada nesnazit se chytit spodni ci horni tick. V pondeli to odmitnuti 1354 bylo velmi zretelne a uplne bylo citi jak v tomto levelu nastoupili kupujici. Myslim ze je dobre sledovat co dela breadth....casto napovi tu zmenu nalady drive nez cena. Na screenu je videt jak cena testuje HVNs a low extreme balace. Jeste k tomu triggeru: Futures trader 71 se zminuje o dvou typech risku: informacni a cenovy...v postate clovek chce budto vice informaci nez vstoupi do obchodu ale potom nemuze chtit maly risk. Nebo bere maly risk ($$$) ale zato nedostane moc informaci- potvzeni o svem vstupu. Profesionalove pry uprednostnuji risk $$$, protoze trh tak jako tak nabizi pouze neuplne informace. (4+4=8 platilo vcera ale dnes je to 10. A market ma vzdycky pravdu) Proto si myslim ze hledat trigger je zbytecna snaha...bude to na ukor $$$ risku. Je lepsi se zabyvat value migration a hledat cheap areas- jak je vidi ucastnici trhu. Zminil jsem se Troyovi a taky napisu email Tomovi ze bych rad kdyby se v traderoomu rozebiralo vice If-than scenare a predpoved na zitrek ve smyslu If-then. Taky mam pocit Troy i Tom pouze popisuji udalosti co se staly a to vidim i jejich bez komentare. Troy tomu je naklonen. Jde mi o myslenkovy proces, ne o predpoved podle ktere bych obchodoval. Kazdopadne jsem rad ze se timto pritupem k trhum zabyvas nadale a rad uvidim nejaky tvuj screen a neco si prectu.

19393

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim. "... nejak me zacina dochazet o cem tato hra vlastne je ..." Pekne napisane a suhlasim. Vediet analyzovat priebeh aukcie a urcit odkial kam trh pravdepodobne ide je omnoho podstatnejsie ako hladat trigger. Pre analyzu aukcie a levely sledujem zlozeny profil poslednych dni, v terminologii ft71 microcomposite. Sledujem v ktorom value area sa cena nachadza, kde su jeho hrany, ci ich cena respektuje, ak nie kam asi ide, atd. Pre exekuciu, trigger, sledujem usecky delty. V kombinacii s profilom a cenou tam jednak vidiet absorbciu co je moj jeden trigger, ale hlavny trigger je nastup aktivity v mojom smere, co sa prejavi v delte vyraznou useckou v porovnani s predchadzajucimi useckami opacneho smeru. Screen kde vidno absorbciu na grafe:

19396

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tiež len potvrdzujem to, že trigger samotný je zbytočný. Prvé mesiace live som šiel do dobrých triggerov ale celková nálada trhu mi unikala nedával som dôraz na to kde ide value či je trh v up pohybe a netreba mu ísť do cesty alebo naopak. Od apríla som zmenil pohľad na to o čo vlastne ide a sledujem práve trh a teda kde ide hodnota a podobne. Triggery ktoré používam teraz sú asi najjednoduchšie aké môžu byť hodím limit nad určitú úrveň po ktorej prekročení očakávam pohyb v smere value či už je to IB alebo určité profilové periody. Je to celkom iná vec ako to čo som robil do teraz vstupy časované podľa T&S a delty boli dosť o držku samozrejme SL boli niekolko násobne menšie lenže to že mi unikalo smerovanie value bolo základný kameň úrazu. Teraz pracujem na tom aby som k takémuto obchodovaniu pridal vstupy na základe T&S low risk high reward týchto situácii nieje za týžden veľa ale ked do kariet hrá aj smerovanie value aj T&S aj delta tak je to v vysoko pravdepodobné. Ale na začiatku je fakt hlavné ísť po smere trhu nie po trggeroch ja som na tom narazil a 3 mesiace som tomu nevedel pochopiť že prečo... (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...