Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Market Aukce - principy a obchodovani


rossi

Doporučené příspěvky

Roman:

No to máš pravdu akonáhle je zle určená štruktúra z môjho pohľadu tak to postráda zmysel a edge mizne.

Ten long na európe pekný ešte je aj odraz od dennej TL čo mu mohlo pomôcť čo na to hvooríš? Ak môžem otázku ako zistíš či dochádza k IB rozšíreniu v tých skorých fázach max jednu časovu periódu, máš na to dáky systém či len podľa realizovaných obchodov nad/pod IB? Nemám hodnoty volume by price čo mi na to príde vhodne:(

Ja som sa nechal práve napáliť na tej TL vliezol som long až 2 krát zase som bol velmo presvedčený longom a tak po tom ako mi 1 obchod skončil na 1TP som bol naštvaný že mi vyhodilo zbytok pozície a samozrejme nezmyselný long bez podpory čohokoľvek.

Aby som povedal pravdu tak včera a dnes som dosť mimo neviem o čo sa trh snaží s robí opak toho čo si myslím. Stálo ma to aj pár € ale o to teraz nejde obzvlášť pri relatvíne malom objeme aký obchodujem si žily netrhám, musím ale nejako zapracovať na tom aby som nasilu neralizoval obchody a troška povoliť myslenie aby som nebol upnutý na jednu akciu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 395
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

iigis, prave proto jsem sel na velky PT kdyby nahodou ta TL denni jeste platila, ted je to rozpolozeni mi prijde uplne nahodne, bez smeru, volume posledni 3 dny dost bidne... proste je potreba pockat na poradnou volumovou svici ktera uda smer nebo ho nasledne odmitne.. ted je to celkem o nicem trh... scalpy ale funguji vzdy to je zas vyhoda jak se nenudit u tohoto "hnoje"....

no ja jsem myslel ze volume by price mas, bez toho se ty profily ani nepokousej, radsi si sezen kvalitni volume data nebo profil neobchoduj... samotny profil je celkem o nicem, potrebujes to mit odsouhlasene/odmitnute volumem... volume je to co dela trh trhem ne swingy nebo struktura....

a aby to nebylo tak lehke tak to jestli je volume ven z IB nekdy potrebujes videt nekdy ne - jde o to jestli obchodujes value nebo smer/trend, toto byl trendovy obchod takze i kdyz hodnota byla ostra v IB tak jsem to bral, protoze jsem spekuloval ciste na druhou distribuci, kdybych cekal normalni den tak bych do toho vubec nesel protoze hodnota byla uvnitr...

divej treba na zitrek - dnesni hodnota je pod vcerejsim low = silne medvedi presvedceni, volume je uz ted vyssi nez vcera takze da se rict ze je ten short platny... proto se budu snazit o toto :
(plati pouze pro nezahusteny trh, zahusteny by byl uplne naruby)

nad dnesnim high short - nejvetsi prilezitost
open nad dnesni value - pockat na reakci short a nasledny short
open pod dnesni value - iniciativne jit short s velkym SL
open pod dnesni value - cekat na korekci kolem vpoc a short

longy jsou temer vyloucene, ale temer neni 100 % nikdy ... jak by rekl dalton vse jsou jen informace obklopeny jinymi informacemi takze se v tom muzes nekdy pekne zamotat :D mej se... kdyztak zitra dam obchod jestli neco bude....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis, dneska to byl uplny luxus... nejdriv jsem mel na evrope long protoze asijsky setup short neumoznoval, pote kdyz se long nenaplnoval tak jsem zavrel v malem zisku, dale short pod low IB evropy, PT az na low vcerejska 80 pips, dale porad trh jednoho ramce dalo se vstupovat porad na pismenkach "h" short, "m" short a "q" short male SL velke PT na prurazech... mel jsem tam short i od TPOC, pokud vis ze za tebou stoji armada medvedu tak muzes v podstate delat co chces a vydelas....no krasa ... vse vychazelo z te vcerejsi predpovedi pro short...

ja jsem akorat zmrvil ten ranni short neudrzel jsem ho cely jak bych chtel, proste ta asijska dvojita distribuce me trosku rozhodila moc jsem ji nerozumel co to ma znamenat...... skoda ze dillinger nezverejnil svoje "komentare" driv to bych asi toho vyuzil :D ne delam si srandu, vidis jak nekdo jen hloupe recni a nekdo obchoduje a vydelava.... nas zadne Recko zajimat nemusi to s tim ID tradingem nema zadnou souvislost....

zitra bacha muze se dit cokoliv, nejlepsi obchody nekde nahore short nebo dole long... setup vicemene shortovy s moznosti reakce na long - prekryta hodnota pres vcerejsi low... to je docela nerozhodne, na druhou stranu na vysokem volume... spis budu hledat shorty ale nebranim se nicemu....

dale si dam zase oddych zde s prispevky, kdyztak kdyby jsi cokoliv chtel zeptej se v tomto vlakne na konkretni den/situaci a nekdy zareaguju... mej se... (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roman:

Thx za tieto reporty, neodpisal som lebo mám v meste kalamitu a nešiel mi net takže až dneska. Tá analýza je nesmierne dôležitá napríklad ja som včera chchel longy a asi vieš kde to skončilo... Vôbec som neprihladal na to čo sa deje len som videl silný low vol hodnotu a čakal som odraz lenže v tých podmienkach to bolo vylúčené...

Viem že teraz je najdôležitejšie aby som obchodoval ale stále sa motám okolo 0 a neviem sa vymotať aby som šiel aj nejaké konzistentné zisky. Problém mám s tým že akonáhle začnem konečne plniť plán a dobre analyzovať dostanem sa do plusu tak potom prídu chyby a všetko zmažem, psyhologický faktor?.. Ak by som sa mohol spýtať aké boli tvoje začiatky na profiloch také story. Cítim že trh chápem čím dalej lepšie ale neviem to pretaviť do konzistencie, momentálne som v tom kruhu z kzorého musím preraziť a nabrať dáke to mometum :)

keep going

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis, kdyz se ptas na zacatky.... uplne se vyprdni na nejaky vysledek - proto jsi sel na forex... ja jsem delal 5-20 obchodu denne asi pul roku, ekvita sla strme dolu bez jedine nadeje na obrat, no a co?? Ale ucil jsem se chapat ty trzni pochody... jedine obchodama se naucis o co jde.. az tomu budes rozumet tak se pak soustred vic na presnou exekuci, tu ze zacatku uplne ignoruj, zbytecne te bude ovlivnovat... vcerejsi evropa... dobre citelna....

18850

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roman:

Ono nejde mi ani tak o tú finančnú strnáku lebo kapitál mám taký že by to bolo skoro nič. Skorej také povzbudenie že idem správnym smerom a stále som bližšie k snu. Momentálne som na tom od prechodu na live najhoršie neviem urobiť zmysluplný obchod lebo chcem aby mi toto hento neušlo a končím na SLs. Proste potrebujem vidieť že úsilie má výsledky lenže teraz je to presne opačné, najhoršie je že neviem ako s tým bojovať čo robiť čo zmeniť..

Dneska som chcel long niekde pri 1,323, naskočil som skoro dostal som SL, potom klasika bol som rozhodený tak som radšej nerobil reentry no nechal som hlavu ovplivniť správne rozhodnutie...

Stále vytrvám a budem sa učiť tam je jediná cesta.. (td)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jojo chapu, proto potrebujes cist knizky na mysleni.... kazdy uspesny clovek ma tzv "J curve" - neco se naucis, pak to zacnes pouzivat a tezce dostavas pres hubu... a v tomto bode jedes pouze na viru ve sve sny.... toto hodne lidem unika... potrebujes vic snit, napis si 100 snu a cilu, sezen si o nich obrazky kazdy den se na nejake divej, najdi si o nich neco na netu a zij s nimi... a vis co ? Po nejake dobe zjistis ze trading je jen cesta k nim... trading jako takovy je nastroj, nic magickeho.. je to obycejna prace... ale ten pad dolu prekonas jen temi cily.. vim o cem mluvim, a taky vim ze o tom mluvi ti nejlepsi z nejlepsich... pouhe penize bez snu jsou jen docasny uspech.... a tady mas dnesni zaviracku... po hodne dlouhe dobe se ten trh tak usporadal aby to slo vzit.... mrkni zase na deltu ktera to jen potvrzuje ze ten long nebyl tazeny byky...

18856

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roman:

Ten ocbhod bol podľa toho času čo som sa dávnejšie pýtal? Ak som správne pochopil tak si vlastne bral o 18:00 lebo trh urobil istý pohyb?

Ja dneska pokračujem v mizeríí 2xSL už prestávam vládať znižujem objem lebo už som stratil skoro 10% účtu idem na malých objemoch trénovať. Horšie je že niečo robím zle ale neviem ani za ... prísť na to že čo robím zle.
Inak motiváciu mám sny mám nebojím sa že prestanem, ide tu o to že potrebujem impulz lebo už to psychicky nevládzem ťahať. Za tento a min týžden 10 obchodv ktoré som nemal brať ale chcem vyrovnať stratu, nehcem aby mi čokoľvek ušlo a potom to končí tak že už vôbec nevládzem.....

sorry za tolko pesimizmu ale musím niekde povedať to čo cítim...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jojo byl to casovy obchod v 18:00 na close Londyna.... s tim ze ten pomer risk-zisk nebyl moc dobry tak jsem sel 1/2 market a 1/2 limit o 10 pips vys jeste...

Streda neprorazila high/low tak se pruraz posunul na ctvrtek s lepsim pomerem risk-zisk, takze doufam ze jsi byl long? :)
ja sem naskocil a zhroutil se mi net pak jsem vystoupil kolem 20 pips no nic moc.. PT jsem mel na 3.25 na tom vrcholu...

Dalsi vstup jeste byl ciste profilove na cene 2.80 pri vytvoreni dvojite distribuce nad high (cim uzsi ta DD tim lip) - long na vpoc SL na zavriti distribuce 15 pips... to jsou dost dobre obchody nabizi velke profity....


Jo neco robis zle - ze si kazdy druhy den stezujes zes neco nezvladl.. ja delam chyby porad ale nemluvim o nich jen si je zapisuju a a ucim se z nich a nenavidim je do te doby nez zmizi....

makej dal :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06 Napsal:
-------------------------------------------------------



>
> Jo neco robis zle - ze si kazdy druhy den stezujes
> zes neco nezvladl.. ja delam chyby porad ale
> nemluvim o nich jen si je zapisuju a a ucim se z
> nich a nenavidim je do te doby nez zmizi....
>
> makej dal




:) :) Výborná praktická psychická podpora... (tu) Mám rovnaký názor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis : Až máš obavu o stratu peňazí z tradingu, tak hlavný fakt tradingu je, že nie je možné, aby bol trader ziskový, keď sa bojí straty. Je to súčasť obchodu. Pracuj ďalej, nevzdávaj to a zníž objemy obchodov, na FX máš na to spústu možností od minilotov, mikrolotov, taká Oanda umožňuje ísť aj nižšie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roman, truncus:

sorry bol som mimo domov od piatku tak preto som nereagoval. Jo stažujem sa viac ako zdravé pritom to je dosť zbytočné kedže s týmto mi nikto nepodarí... Inak ak by si nebol proti a mal čas chcel by som sem hádzať obchody aj tie stratové a občas ked budeš mať čas či by si mi nepovedal prečo je to podľa teba zlý obchod. Nemyslím teraz timing ale skorej myšlienka podľa profilu?

Vďaka

Jo prechádzam teraz na polovičný objem z toho čo som tradoval čisto na sústredenie lebo s tým teda problém mám. Momentálne to je ale celé dosť zložité lebo budem maturovať takže času je málo poviností veľa dáko to musím skĺbiť:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis, neni problem - davej obchody.... akorat je zbytecne abych ti rikal jestli mas dobrou myslenku protoze to ja nemuzu vedet... spis ti to okomentuju z meho pohledu a ty si to pak nejak preberes...

dneska to bylo zase dobre na usa seanci long... vecer poslu rozbor.... jinak v patek usa uzke IB pruraz - RRR 3,6 sem tam udelal ale to jen tim ze vystupuju mechanicky 2/3k ... PT max byl az nad excess 1.3468 na RRR 5.....

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...