Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Market Aukce - principy a obchodovani


rossi

Doporučené příspěvky

iigis, 42 pips je rozpeti SL-PT abych mel dobry pomer vstupuju v horni 1/4 a zbytek 3/4 rozpeti je pro profity... uzke IB na usa sice jo ale je spatne chodit proti DD... to spekulujes na to ze ten trh selze a to nikdy nedelej, to delaji prodelavajici, kteri tipuji co by se mohlo... trh sedl na DD dost dole takze bud short nebo nic, ten potencial uz byl hodne maly... dalo se to brat jedine na normalni den nekde kolem ceny 2.15 short ... ja sem mel uz docela hodne pobrane z rana na trech tf jsem tam mel shorty tak jsem tu usa uz vypustil... screen - podle dennich grafu sel cekat velky pohyb, kdyz trh otevrel uprostred vcerejsiho dne a dolu k low uz ujel 50% range ctvrtka (larryho pruraz volatiliy) tak long uz je celkem nesmysl.... takze hledas shortry, krasny vstup je na DD ktera se utvori pod low, dulezite je kde je to vpoc musi byt pod low... pak muzes dat vstup na vpoc se SL na zavriti DD.. to jsou jedny z nejlepsich obchodu tyto prurazy... Pote co "S" dole selhal jsem 2/3k ukoncil na +8 pipech... to nemelo selhat... ale hned potom se nabidl znovu pekny short v podobe 3-I varianty intradenni, - siroke IB prorazilo low, vstup limit na 1/3 rozpeti IB... problem je ten ze mam asi 8-10 paternu a ty pouzivam podle situace kterou chci zobchodovat takze ti tady tezko muzu vysvetlovat proc tady 1/3 , nebo proc tam 1/4 nebo jinde 1/2 jinde primo market... to je prave to co musis pochopit co se na tom trhu deje a pak kdyz to pochopis tak zjistis kde jsou ty nejlepsi vstupy... vse vychazi z okolnosti obklopenych jinymi okolnostmi :) Daltonova oblibena veta.... jinak jestli mas maturitu tak to je prave dobre, aspon pak budes mit cas.... Patas, jestli nedelas Euro tak to ani neres, nic ti tyto screeny nedaji, jsou to konkretni rozbory trhu ne obecne... jak sem psal je tech paternu moc.. takze nekdy po IB nekdy pred IB nekdy v IB :)

18963

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 395
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Roman:

Dobrý rozbor hneď som tomu shortu pochopil, mám larryho doma tak idem preštudovať ten prieraz volatility čo to obnáša určite to dá iný pohľad na vec. Keď sa na to pozriem tak ten long som tam fakt nemal dávať už sa dáky veľký pohyb pravdepodobne nedal čakať. Skončil som Daltona mám z toho dosť strán výpisov tak moje pokračovanie vidím takto znížim výrazne objem a idem obchodovať tie prípady o ktorých hovorí vtedy keď sa dejú a vtedy keď si budem myslieť že to má potenciál. Časom v tom dúfam najdem systém a postavím profitabilné obchodovanie. Jediné čo musím doriešiť ako naskakovať do týchto situácii či robiť timing na delte a T&S alebo tam jendoucho mrskať limity keď budem chcieť vstupovať. Ak by ti nevadilo nevedel by si presne povedať ako vyzerá tvoj vstup (nastane situácia - ako dávaš limit teda či vieš za akú cenu chceš ísť dnu a ked tam nepríde si bez obchodu? tieto veci mi niesú dosť jasné. Samozrejme ak je to know how tak chápem že sa nepodelíš ja som ale zatiaľ nenašiel know how a podľa mna ani neexistuje každý musí robiť sám chcem to len pre inšpiráciu.

No po mature už bude pokoj ale teraz je to s časom bieda idem mať písomné, praktické a ústne takže práce je veľa času málo určite ale idem obchodovať aspoň prvé 3-4 hodky z usa. Keď bude po všetkom mám pár mesiacov voľno tak pôjdem aj európu na to sa teším:)

Dikes za pokračovanie pomoci:) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak dneska to bolo pre mňa pomerne dobre čitatelné takto som to videl:

Europa odmietla down pohyb a začalo sa tvoriť value do longu, open USA nad range IB prekrývalo piatkové HOD no value sa tvorilo jednoznačne vyššie. Nasal extension do shortu no POC ostával v IB pri paitkovom POC začali lietať slušné offre tak som do toho šiel o niečo agresívnejšie vstup na 1,3206 SL len 6 pips bolo to buď alebo čakal som silnú responziu ktorá aj nastala. 50% pozície som už zrušil na +16 +30 zvyšok ešte držím do longu tak uvidíme SL mám pár pips pod IB.
Chcel by som to držať k 1,33 tak uvidíme. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis .. no jasne uz jsem to pochopil, my mame uplne jine nahledy na trhy.... ja jsem mel dnes den uplne bez prilezitosti na obe strany to neslo brat a nevidel jsem potencialne velky pohyb, coz mi vyslo, ale ty jsi udelal takovy maly scalp to potom jo... proste jit proti rozsireni IB je dost hazard s malym a nejasnym potencialem PT... ale jestli budes schopny to opakovat no tak proc ne :)

zitra mam jasno - cekam velky long budu agresivni, ale bacha na dnesni high, tam jeste je moznost reakce do trendu, takze tam to chce byt pozorny, jinak longy potencial velky... vecer kdyztak napisu jak jsem to zobchodoval...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roman:

Ono toto bol dosť agresívny vstup presne preto čo píšeš že to bolo proti tomu zošíreniu, nadruhú stranu mi ale do obchodu hralo všetko či už higher VA to spomínané odmietnutie Europy a agresia offrov. Inak ale som čakal väčší pohyb nakoniec ma to v noci vyhodilo na TSL ale dačo som z trhu urval. Inak ale nudný deňako si vravel ti vyšiel :)

Troška som zmenil prístup k trhu vždy som sa limitoval len na určité úrovne stále si ich značím ale snažím sa viac čítať trh či pomocou IB odmietnutí POC a podobne. Samozrejme je to podľa včerajška utopické hodnotiť ale prinajmenšom je to oveľa zaujímavejšie ako len čakať na niečo:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis, jenomze to nemuzes vcera cekat velky long, to by musel byt vybezek to spodni rozsireni a to po "K" uz bylo jasne ze neni, takze tam jsi to mohl zlikvidovat, navic denni grafy vylucovali velky pohyb, teda jediny vetsi pohyb mohl byt rano korekcni nahoru ale ten tim ze do open USA obchodoval dole a tvoril hodnotu prekryvajici tak se taky dal vyloucit...

vcera jsem psal o longu protoze jsem ho tam chtel :) ale to jsem nedopovedel proc - trh prekryl hodnoty - takze pruraz na obe strany nebo pruraz a reakce na obe strany, takze dnensi nejlepsi vstup pruraz uzkeho IB short na evrope - to jsem videl ale neobchodval, proste jsem hnup....

ale pruraz dole uz jsem mel, a jeste prikup na open USA short... ale to co trh predvadi doted je dost narez...
mam SL na BE utazene a necham to uz tak na gamble protoze nemam to podle ceho ted zavrit.. chop neni duvod...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dneska som bol dosť zaskočený tou neaktivitou cez USA. 4 hodiny bez breaku z IB to nebol trh pre mňa. Celkovo som čakal že dneska príde k dačomu väčšiemu podobne ako ty som čakal long no ako vidím mýlil som sa. Potom som tam začal hľadať short ale tiež bez vstupu.

Dneska pre mna zle čitatelný trh, ako si to videl ? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dneska som tam mal dva longy:

IB tvorené vyššie ako value včerajška, break do shortu nehcel som tam ísť až tak agresívne tak som čakal na vrátenie do IB. Prvý long po 16:00 nevyšiel kedže tam ešte nastal jeden pokus o short. O longu som už velmy neuvažoval ale keď som videl silnú responziu a POC bolo stále v IB tak som šiel na priraze do IB long SL 11tick pod VAL. 3/4 už mám von posledné na 1,316 ešte držím do 1,32 jednu sadu.

Je tam logika?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis, je v tom logika? Nemam paru... spis neni.. reknu ti v cem je logika...

v tom ze vcerejsi hodnota byla pod low predvcerejsi - z toho vyplyvaji 3 situace pro dnesek :

1) korekce - hodnota z kraje dne vyleti nad vcerejsi vah a bude se drzet mezi vah a high vcerejska avsak nesmi prekrocit high ani low vcerejska = inside day, ten se da dost dobre obchodovat na profilech

2) prekryvajici se hodnota, trh zacne tvorit hodnotu v ramci vcerejsi - musi se podivat pod low vcerejska avsak nebude tam hrnout hodnotu = mrcas den o nicem, toto ja neobchoduju a dneska jsem vydelal tim ze jsem nebral vubec nic, krom 2 scalpu...

3) trh pujde od vcerejsiho vpoc dolu a bude rozvijet hodnotu smerem dolu zase pod low vcerejska a na zitrek se znovu objevi tyto 3 situace...

takze jestlize dnes byla druha varianta, dalo se cekat ze dolu moc nepojede pod low a vrati se do hodnoty ktera je krasne akceptovana... - v tomto je logika, ty jsi se akorat trefil do te logiky, coz je oka vydelal jsi ale dulezitejsi je vedet proc jsi vydelal aby jsi to mohl duplikovat a mega zvysovat v budoucnu kontrakty, jinak to bude porad vareni z vody ala backtesty...

No a po takovem dnesku bude zitrek trosku tezsi - nejde moc urcit smer, ale zase mel by to byt den s vetsi prilezitosti, uvidime co se nabidne :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roman:

No ja som možno zle napísal to čo som chcel povedať, kedže som na pondelkovom high mal zlikvidované už 3/4 kontraktov preto lebo som čakal že by tam trh mohol opäť nabrať južný smer. Posledné som trailol pod to zhustienie ktoré bolo pri tom high a nechal som to bežať hlavne kvôli tomu, že marcové POC je stále na 200 a velmi sa netlačí dolu.

Dneska som na to zvedavý kedže trh pravdepodobne otvorí riadnym gapom. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis, vsmini si jednu vec - ty pokazde rikas nejake nove veci - gap, mesicni POC, denni POC, high pondelka... a vsmini si ze ja ti tu porad pisu ty same principy ve screenech.. tak treba dneska tradicni DD nad vcerejsim high, potencial vznikl po tom onicem vcerejsku jak jsem vcera popsal... prvni zamer byl jit nad vcerejsim high na reakci do shortu, ale nedalo to patern pro vstup tak cekat co bude a pak to dalo dokonce 2 paterny - jednak DD, a taky uzke IB slo kdyztak vzit pruraz, kdyby jsi nebyl v tom uzkem DD... hlavne se zamer na par veci aby jsi je mohl duplikovat, ne vydelat a pak to nejak vysvetlovat... a stejne nevim o cem mluvis kdyz to porad menis chapes :) lidi casto nechapou ze i kdyz vydelaji tak si tvori spatne navyky... zezacatku ze sebe musis udelat profi tradera a pak prijdou vydelky samotne.... ne vydelky prvni a pak se je snazit profesionalne okomentovat..... ja vim jsem na tebe tvrdy ale nemyslim to zle....

19007

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roman:

vôbec niesi tvrdý určite je lepšie ked napíšeš svoj pre mňa hodnotný názor ako keby povieš len áno malo to logiku len tak dalej. K tým mojím pomenovaniam no verím že sa nevyznáš lebo ja často poviem jednu vec 10 spôsobmi moja povaha.
Dneska sa ten long dal ráno pekne chytiť ja by som spoznal IB prieraz.

Môžem otázku ako si do toho vliezol píšeš že si tam šiel na tom IB ty si vstupoval tam ako je ten malý oranžový štvorček? Ak áno tak ako si vedel že dôjde k prierazu IB do longu keď k nemu ešte ani z daleka nedošlo? Alebo si vstupoval až na prieraze v tom prípade si ako určil SL? Ak to je druhá varianta dal si tam len jednoducho stop príkaz alebo ako?

Dikes (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nene, vstup je tam jak je tlusta sipka, v pripade DD vstupuji na vpoc se SL bud na zavriti diry nebo pod posledni 30min swing v tom jeste nemam uplne jasno... jde mi jen o to se snazit ty SL narvat co nejmin abych mohl co nejvic kontraktu koupit...

Ten pruraz IB jsem tam kreslil jen kdybych nebyl long od vpoc, proste ze se to dalo na 2 zpusoby chytit, pri prurazu IB je SL pod low prurazoveho pismenka.... a tam taky davam reverse na druhou stranu, ale ne v dnesnim pripade kdy byla cena nad vcerejsim high ackeptovana ....

no a aby toho nebylo malo tak jsem jeste na swingovem uctu long podle larryho, aktualne 60 pipu zisk... GSV + pruraz volatility... to si nacti a jak to spojis s Daltonem tak je to vylozene zbran na trh ... zatim mi to funguje uplne uzasne....

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...