Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Market Aukce - principy a obchodovani


rossi

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 395
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Patas: jo obchodujem na ostro ale mensie objemy kvli tomu za som stratil kolko som si vyhradil v normalnom MM. Tento tyzden mam pisomnu maturu tak neviem ako postiham trading. Ak bude stupat istota ako posledne 2 tyzdne pojdem na normalny MM.
Piatok siroke IB ale ziadna responzia tak som len skusil jeden cvicny long taky pokus.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak dneska som bol z toho mimo.

Obchodoval som do longu range extension oba obchody boli SL. Dneska som tam videl potenciál do longu kedže sa posúvalo počas dna value hore a bolo dosť úzke IB na USA.

Roman ako si to videl s týmito rozmýšlaním. Stále mám pocit že som tomu dobre nepochopil a tie longy tam byť nemali ale všetko nasvedčuje opaku?

Dikes

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis, po patecnim dni s value pod low, zase nastavaji 3 scenare ktere jsem popisoval, po IB to bylo na 90% pro "P" den... takze tam chce jit limitne na S/R ktere jsou v tomto pripade rozhodujici.... dnes v podstate jediny obchod, a taky jedina prilezitost, jak tyto dny nechytnes hned na evrope tak USA je fakt hrozna... tam ja ani profil uz nesleduju.. jen scalp....

19033

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roman:

Dikes za to vysvetlenie to je presne ten problém že keď mi na europe ujdú niektoré veci tak potom ma to na USA tahá do obchodu pritom to nemá veľký potenciál.

Mám to teraz trošku rozlietané včera matura ešte mám zajtra tak nestíham, k otmu ešte posunutý čas a prídem domov na USA obed. Dneska sa mi ale dalo tak som čakal na rozšírenie toho IB do shortu aj som do toho naskočil ale potom sa to nakoniec vydalo long tak som to skrečol na BE. Ako si dneska obchodoval USA ? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis, popravde usa seanci posledni dobu vypoustim, nerozumim ji a hlavne vetsinou ty potencialy pro dany den zlikviduje evropa, a usa jen tak dojizdi ... urcite se da na nizsich tf obchodovat ale na profilovem podle IB nejsem schopny byt stabilne plusovy jak bych si pral tak se vic zameruju na evropu...

patas... vycetl z praxe :)... jak jsem psal po dni s nizsi value pod low coz byl predchozi den nastavaji 3 situace ktere jsem popisoval nekde zpetne...

kdyz trh v asii prorazil low a nejel dal short, tak pak mas 2 situace podle IB :

1) bud evropske IB silne zatahne long nad predchozi vah a bude delat hodnotu mezi vahem a predchozim high (pravdepodobnost tak 10-20%)
2) udela IB v ramci vcerejsi value - idealne ani siroke ani uzke a pak je to ta situace na screenu (pravdepodobnost tak 80%)

ps. to ze se pak trh dostal nad vah a zavrel tam jenom potvrzuje soucasnou nerozhodnost na trhu.. da se rict ze je trh zahusteny ale obchoduje hodne slabe, takze to zahusteni neni tvorene zmenou pozic velkych hracu ale jen tim ze to nikdo poradne netahne... dneska je tam denni TL takze na ni bud medvedi zatahnou nebo to nekde vysumi a pojede se od znova....

Link to comment
Sdílet pomocí služby


roman:

Jak píšeš, že vynecháváš USA seanci, tak jsem si vzpomněl na jednu diskuzi na Forexfactory, kde jeden trader říká, že obchoduje všechny 3 seance...tedy Londýn, Londýn a Londýn. A jinými se nemá cenu zabývat. ;)

Jinak ten tvůj přístup k MP je fakt nevšední, ale dost mi pomohl. Změnil jsem pohled na trhy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Po maturitnom víkende som sa dneska dostal len tak tak k obchodovaniu o 15 kedže mi USA letný čas robí škrt cez rozpočet. Mal som pomerne long náladu po piatku tak som dneska hladaľ long. Úzke IB dalo pekný signál a dorbý potenciál k 1,325. Roman odkukal som od teba ten pomerne jednoduchý vstup limitom SL pod poslednú periódu. SL 10 PT 70.

Dneska mám ešte dáku robotu večer chcem nájsť dáke situácie podľa toho čo som si vytiahol z daltona tak uvidíme. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roman:

po dlhšej dobe sa ozývam:

Posledné dva týždne som troška prehodnotil obchodovanie z toho uhlu že viac čítam čo sa deje podľa času (30min periody) a sanžím sa viacej rozmýšlať nad tým prečo sa deje toto kde je value. Nad týmito vecami som rozmýšlal aj vtedy no teraz podľa toho obchodujem sám som prekvapený ako ma to môže baviť. Z tých mech vecí som zmenil SL beriem aj väčšie SL samozrejme do určitej hodnoty. Viacej vstupujem limitom na breakoch IB, periody atd. Vyskúšal som pár obchodov z daltna a pár odkukaných od teba.

Včera som mal long na 1,3161 ked trh zamietol down extension a vraátil sa nad breakovú periodu tam som mal limit sl na lows 15 pip, až dneska som vystupoval s poslednými "k". Ak by si mohol povedať ako si obchodoval USA dneska teda ak si ochodoval. Mna napadlo long pri 1,326 no bol by velký sl a vzhľadom na excess 1,33 som do toho nešiel.

Dikes budem rád ak sa ozveš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

amoniak:
ahoj, jj, přestal jsem, bo tu nebyl nikdo, kdo by se mnou diskutoval :-) Jak se ti daří? Obchoduješ ještě? Já jsem to u Toma vzdal a přesunul se čistě na písmenka, našel jsem si mentora. Ale momentálně mám od burzy pauzu, do konce dubna musím odevzdat diplomku a pak můžu zase začít blbnout :-) :-)

Povídej - proč jsi se tak nadlouho odmlčel?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to gumaczek:
Kazdy si najde svoju cestu ako zbohatnut.
To vies vsetko pomaly do seba zapada podla planu. Mal som kseft popri ktorom som nemal vobec volny cas ale zarobil som dost penazi na obchodny ucet. Takze sa vraciam spat k tradingu budem sem zasa hadzat nejake screeny tak dufam ze si tie pismenka nenechas len pre seba. Ja uz tento rok chodim posledny rok do prace ako ciel do konca roka mam zarobit 20k EUR.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...