Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Market Aukce - principy a obchodovani


rossi

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 395
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Roman:

thx za rozbor. To ako to zabrizdilo presne na excesse z toho short trendu je krásne potom že trh nemá pamäť a je náhodny... Mňa už táto BA dosť straší stále čakám na nejakú iniciatívu ale nikde nič. Inak na ten short to by som musel nabrať vééla sily lebo popravde momentálne vôbec neviem kde to pôjde aj hore aj dole v tej BA sú pekné mini excessy jediné čo tam vidím pre short je že pomaly ale isto klesá value.

Ja mám max SL 10pip takže nad takýmto dlhodobejším tradom ešte neuvažujem ale rozmýšľam že skúsim vymyslieť niečo na runnery niečo ako že nechám z 4 sady dáke runnre. Zatiaľ len v hlave musím to premyslieť. Ale takéto swing trady majú fakt potenciál obzvlásť podľa profilov:)

Chcem sa ta opýtať ako myslíš to vstupovať viac podľa profilov ja to mám nastavené tak že profilom si určím ako kde kam kedy a potom delta T&S a profil na min grafe kde sledujem či sa "prelieva" value. (tu)

Dikes

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dneska to bolo horšie sústredil som sa na short pri high BA 2xSL 1xBE.

Všetko to bolo podľa plánu takže to ma netrápi ale aj tak psychicky náročný deň lebo prvý SL ma vyhodil na spreade cena tam vôbec nebola okamžité reentry % BE. Po reporte som ešte skúsil naskočiť do shortu išlo to môjím smerom odrotovalo sa to 0,5 pip nad 1TP a šup SL. Pre dnešok končím mám 2xSL ale hlavne neviem čo má trh zalubom s tou BA.. (td)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis, vstupuj jak chces, myslel jsem to tak ze z profilu muzes cilit na targety 50-150 pipu... tam nepotrebujes SL 10... spis mentalni SL ale delej jak ti to jede...

jo mas pravdu ta BA je uz uplne obludna... ten short jako ve vzduchu visi, ale vypadl jsem z neho hned rano jak neprisla zadna reakce tak asi -15 pips sem to ukoncil, pak jsem sel jeste long na dvojitou distribuci se SL 12 pips a pak nic je to des.. uz me to tu nebavi jen scalpuju... a cekam nez nekde vyleti... jak rika dalton obchodovat zahustenou oblast je uplne nejhorsi na vysledky na psychiku a ma pravdu... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roman:

Jo tie profilové trady musím nakukať, zatiaľ len sledujem ako by potencionálny prifl trade dopadol ale ostávam ešte potrebujem vychytať denné trady. Ty robíš čisto proflové trady myslím aj timing podľa profilu?:)

Ten break do longu vyzerá celkom pekne zajtra to vidím na to že niekde k tomu naskočím dúfam že sa to nepohne do usa dáko exponencionálne. Alebo to zamietne a bude volná cesta pre medvede? Uvidíme :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dneska euro celkom pekný potenciál na trade BA. Mám ale zmiešané pocity na jednu stranu pekný rýchly trade bez toho aby cena šla proti pozícii čo i len 1pip. No na druhú stranu som nenašiel žiadnu peknú long príležitosť vo vyznačenom území. A ten long mal potenciál až sa čudujem že sa to zabrizdilo. Roman ten long by sa dal obchodovať čisto podľa poriflu vstup skoro na úplnom usa low a sl niekde na VAH tej dlhej BA, vedel by si mi niečo k tomu napísať bol by som vdačný:)

18726

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis, dnesek sel cekat den o nicem, dolu nemel duvod vzhledem k navratu k BA a vytvoreni hodnoty nad high BA, nahoru zase nemel duvod po vcerejsim pohybu, zitrek rozhodne o dalsim smerovanim, tezko rict jestli je to dneska prekryvajici se horni hodnota nebo vyrovnana... kazdopadne zitra strategie je jasna - break short a pak sledovat responz a tam reverse long pokud prijde.... pokud neprijde tak ten short muze byt pekny...

ja delam daily grafy s timingem na profilech, tyto ID trady podle profilu jsou dost silene, tam scalpuju ty S/Rky... tod vse.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak včera a dnes zatiaľ o ničom doba dni na nule len pár malých ziskov jedna strata. Na druhú stranu väčšie profity sa ani zbierať nedali. Bernanke s tým hádam pohne ale to nechcem držať nič. Dneska som špekuloval len na kontinuácia shortu bral som jeden trade pri USA high ale skrečoval som to na BE vybral som len 10 tickov. Som zvedavý ako toto dobpadne lebo je to v úzkom range už poriadne dlho break do longu tvoril hodnotu no dneska opäť short, teraz by som tipoval test aspon 1,3?

Roman:
Tie čisto profil trady sa musím poučiť určite pomôže do diverzifikácie:)
Len neviem ako sa robí toto napríklad držím dlhši long (1-2 dni) ale intra day chcem shorty. Ono mi to ale bude brať z tej long pozície nie?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis, v patek tam krasne ten short sel pochytat na high evropy, uprostred evropy a jeste na prurazu evropy, dale potom jeste prikup pod low ctvrtka jakmile se udelalo vpoc.... ja sem mel spatne vyhodnoceny setup takze jsem jen "cumel" a nedelal to co bych obvykle delal.. skoda no ale rikam to porad prilezitosti je kazdy den...

doporucil bych ti se vzdat toho tipovani "test 1,3" proc by mel? Trh byl zahusteny nekolik dni, v utery ho prorazil a vytahl hodnotu ven = trh presel z reakcniho modu na hledani smeru, je to uplne jiny trh ted nez byl tech par dni predem....

patecni den byl jasne shortovy (value cela pod low ctvrtka) ale s nizsim volume, jeste neumim tyto vztahy poradne vyhodnotit - takze dnes mam nahore shorty nejake a chci je drzet pod patecni low, zatim celkem dobry prubeh... ale vis jak kdykoliv se neco muze stat s cim nepocitas...

takze z patku je nastaveny short a jestli je platny tak by tam mohl byt hodne velky pohyb az pod zahustenou oblast, pokud neni platny tak dnesek by mel vyrovnat a zitra long od denni TL... vse se meni ze dne na den, takze takto to tady komentovat je dost slozite... a to co jsem ti tady popsal tak stejne neni vse co se tam da cist... tezko si z toho neco dobreho vemes :) klidne ti popisu ze setup je short ale nakonec vemu longy....

ty obchody se daji krasne delat na oande, udelej si vic uctu, a tam si delej long short jak chces...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis, ted nemam na trhu moc co delat tak jsem ti cvicne rozebral ten vstup, vsimni si te delty divergence presne v miste kde jsem to chtel, (je to cumulative delta indikator).... PT jsem dal nasobky SL po 20ti a 2/5k si nechavam a ten zavru podle dnesni nalady jestli se rozjede dolu nebo ne... kazdopadne uz mam TSL na +10 pipech nad high IB usa ted kdyz prorazila dolu na "C"....

18781

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roman:

Ten piatočný vstup vyzeral pekne vela indícií, ten vstup niekde pri C fakt silný potenciál niekde tam by som sa snažil naskočiť. :).. inak hovoril som o usa kedže iné sa obchodovať u mna nedá a to bolo nemastné neslané snažil som sa short ale nič z toho len TSL. Akurát som už na konci Daltona mám z toho pár desiatok strán poznámok tak to idem študovať ako sa dá a pravdepodobne pridám aj nejaké swing trady podľa profilov mešie pozície kvôli SL.

Dneska som to tutovo pohnojil bol som tak psychicky nastavený na long niekde pri 1,323 že som úplne ignoroval čo trh robil a bezhlavo skákal longy na trhu vidno ako to asi dopadlo (td). Neviem prečo som sa na to tak upol.

Soft máš Sierru tie charty a nástroje vyzerajú masne určite vyspelejšie ako je na tom s profilmy NT.. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis, to je nejhorsi pokud mas spatne vyhodnoceny smer z vyssich tf, ale postupne se ucis vic a vic, diky profilum to vidis cerne na bilem a nehadas.... dnes rano jsem mel short temer vylouceny a long tak 30% ale velky RRR tak jsem hledal longy, ale pouze na reakci velkou za ucelem velkeho PT.... na screenu krasny 3-I den, - dulezite body : IB prejelo high asie, je tazene nakupy - cumulative delta, rozsireni na "C", vstup kdekoliv v hodnote, schvalne se podivej na patecni evropske IB situace je temer stejna ALE : IB nevyjelo nad high asie, a nebylo tazene nakupy - delta nulova, a tam se bral short a dneska long.... temer stejna situace ale kvuli drobnym nuancim jeden den short druhy den long.... ja sem chtel ty PT vytahnout minimalne nad vcerejsi vpoc coz se nepovedlo takze mam lehunky PT a ted na usa nejspis nebudu delat nic... podle me ten trh vubec nevi ted kde je... chce to dalsi dny....

18796

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...