Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Market Aukce - principy a obchodovani


rossi

Doporučené příspěvky

Roman:

tak dneska som bol bez obchodu. Dôvody:

Chcel som ísť len long vzhľadom na zmenu sentimentu koncom min týždňa. Pri lows usa som do toho nenaskočil lebo tam bolo ešte dosť predajcov a čakal som hlbšíu korekciu. Potom som uvažoval na dovjitú distribúciu, ale na delte bola silná divergencia a korekcie boli dosť do IB takže žiadna silná aktivita. Celkovo bol ten deň dosť o ničom z môjho pohľadu možno na skalpy do longu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 395
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tak slibeny rozbor dnesniho longu... hlavni proc se tento obchod da udelat takto agresivne je vyhodnoceni predchozich dni, o to se pak muzes oprit, a i kdyz je trh zdanlive v takovem downtrendu tak to vubec downtrend nebyl, bylo to cele rano likvidovani longu proti tomu muzes jit v klidu na velke RRR v dobrem miste v dobry cas :) jinak rano jsem tam lovil short ale tim ze se to furt sunulo dolu (v dusledku likvidace) tak jsem nedostal spravny limit... Rano proc short - IB siroke prorazilo asii low, kdyby ho neprorazilo tak potom by sme sli long... ono je to celkem jednoduche kdyz se to naucis cist.... Siroke IB obecne nenabizi velkou prilezitost tak je potreba zohlednit jestli prorazi/neprorazil asijske high/low a podle toho spravne vyhodne umisti limit, a pak to nechat tak 2-4 hodky pracovat :)

18908

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roman:

S tým longom pri štvrtkovom high tomu chápem mal som tam ja chuť vstúpiť ale nenašiel som na to miesto. a k shortu chápem dobre že IB (Europa) prerazilo lows azie, preto si hladal iniciatívny long, neni riskantné vstupovať pri lows širokého IB?

K dnešku:

Dneska som hladal long. Open nad ragne pomerne dobre tam pároval a tak som šiel long pri včerajšom hod mal som SL. Neviem si dobre vysvetliť ten shortový pohyb, ten silný rýchly short ma zaskočil preto som long pri lows nebral myslel som že bude test opačnej hodnoty. Keď to zamietlo tak som sa snažil naskočiť niekde pri low IB(usa) ale to sa mi nepodarilo lebo to išlo cez IB dosť rýchlo. Teraz nakupovať po tak dlhom longu na dnešnom highs mi na daytrade príde dosť riskantné.

Inak len ti dakujem za čas viem že sa dá tráviť užitočnejšie (z tvojho pohľadu) no pomáha mi to možno to ešte nieje ziskové ale časom sa to zlepší a za tých pár destiatok eur mi to určite stojí
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis, riskantni to neni ale je tam hodne maly potencial, proto to chytam limitem ve spodni 1/3 rozpeti a nechavam to na nasobky SL a zbytek close pri open USA... RRR vetsinou 1,5-3 .... pokud to vse dobre rozeberes tak ti SL nehrozi anebo v pripade ze jsi to spatne rozebral a jede na SL tak se ti vetsinou nabizi rikam tomu "zhrouceni" reverse a tam byva obrovsky potencial na pruraz druhe strany, ale musi to vychazet z predchozich dni... dnesek jsem dost pokazil, ten long byl pro me citelny aj jsem temer vstoupil ale nejak jsem moc rozmyslel, taky me to trosku zaskocilo tak jsem to spis jen sledoval a upevnil si to porozumeni trhu... mas to ve screenu.... ps. Muj cas se zatim da nejuzitecnej travit touto diskuzi, tyto screeny delam hodne i kvuli sobe - jak to rikal Steenbarger - zalozil jsem blog abych ventiloval svoje myslenky a postrehy verejne... pomaha mi to si ty veci viz zazivat takto vecer...

18929

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jo a jeste 18:00 na 64 limit short PT1 14 pips a zbytek close na nule pred close dne... tyto malo siroke dny maji o nicem potencialy.... ale chce to delat porad nidky nevis kdy to da pekny PT :)

zitrek bude hodne v podobnem duchu jako dnes s tim ze bych cekal vetsi akci, ale dulezite bude kde se nejdriv rozvine hodnota a podle toho budu obchodovat smer... samozrejme visi ve vzduchu pruraz do trendu nahore....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

patas... sory nevim o jakem low mluvis... kdyztak to pribliz...

jinak dnesek moc komentovat nebudu podelal jsem ho ...1xSL a 2x ujety velky PT.... jedine co k tomu muzu rict je ze jsme v zahustenem trhu takze zitra agresivne dole longy s velkym PT....

zahusteny trh se obchoduje nahoru/dolu dokud z toho zahusteni nevyjede a neudela hodnotu vne... coz muze samozrejme prijit zitra ale nikdy to netipujte kdy to prijde na tom se vylamou vzdy vsichni, taky jsem to pochopil ze se to nema delat :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roman:

Ja dneska podobne 1xSL a 1xlen malý PT ja som lovil práve agresívne longy dole okolo 1,335 ale nenasatlo to čo som predpokladal. Na zajtra podobne dole agresívne longy.

Inak vravíš o velkom PT vedel by si chytiť ten short? Lebo dalo sa to obchodovať ako IB extension lenže včera bolo higher VA a silnejšia responzia pri lows, preto som nad tým shortom neuvažoval, čo mu hralo do kariet?

dikes

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis, na jinych tf jsem ten short mel na 2 obchody , 90 a 70 pipu plus, ale nemel jsem to na mem hlavnim profilovem to me nastvalo, vstup jednoduse reverse pod low "C" pote co to "C" nerozjelo trend nahoru... protoze bylo uzke IB a ve vzduchu visel velky pohyb prave kvuli tomu zahusteni.... To co pises prave o silne responzi dole tak je slaba... trh jel nahoru, pak udelal korekci - nizsi value a pak bud pokracuje v korekci dolu nebo musi prijit silny long s value nad high... ani jedno se nestalo takze trh presel do zahusteni... nikdo nevi jak dlouho v tom zahusteni bude ale vzdy se vyplati hledat nahore shorty dole longy... napriklad muj dnensi agresivny long ve screenu :) vubec to na long neslo jit i kdyz jsem moc chtel, tak jsem nakonec vzal short a dopadl pekne... podle dneska visi ve vzduchu zitra zase pekny pohyb, ale tezko uz ted rict kam bud short a opusti zahustenou oblast nebo long zpatky do ni az na horni hranu... jinak na usa jsem bral flip short hned na "g" (SL) no a od te doby to nechapu a nedelam nic... patas.. jo uz chapu.. ty tluste sipky delam tam kde jsou vstupy.. SL pod low vcera je predchozi den low....

18954

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roman:

No ja som to dneska vyhodnotil podbne ako ty rovnako som robil shorty na highs, rozdiel ale medzi nami dvoma je že ja 2xSL a ty profity, SL som chytil na tick (o to tu nejde) zjavne mám zlý timing respektíve vstupnú stratégiu, musím sa po dačom poobzerať poprípade ak povieš na základe akého princípu vstupuješ tieto profilové trady budem rád:)..

Ale každopádne som rád že už niektoré veci vidím tak ako sa dajú zatiaľ z toho neviem profitovať ale ako základ je to určite vhodné aby som vedel čo kde prečo ako. Sicíe stratový deň ale myšlienky boli dobré

dikes
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Konkretne dnesni vstup uplne jednoduse - SL je nad high asie PT je pod low dne , rozpeti (42 pips) / 4 = 13 takze 13 SL a pak vystupy mam na nasobky SL, takze limit je 12 pips pod high.. v grafu je spatne napsane 15 pips sem se spletl.... v tomto neni vyhoda jenom si hlidam dobry pomer.... vyhoda je v tom ze to IB je siroke a netazene bykama a long je pro me vylouceny... pak uz je na trhu jestli dojede dolu nebo ho zavru nekde treba kolem +15 ....

hodne lidi casuje profily na FP coz se nesnazim delat, protoze na FP mam scalpy a ty kolikrat taky odpovidaji profilum takze to nekdy spolu koreluje.... zalezi co si ty vyberes...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roman:

Tak dneska som to videl takto:

úzke IB pokus o rozšírenie do shortu sa neporadil tak som tam rúbal longy placement tradu som mal zlý skončil som na SL, ale trh aj tak neurobil očakávaný pohyb do longu.

Inak tento týždeň celkovo pre mňa dosť zle čitatelný trh dosť pohybom som nechápal ked sa diali neskôr už zmyslel dávali (po vojne je každý generál), už sa len naučiť čítať trh ako dáva informácie. Idem mať prázdniny tak dačo naštudujem, bohužiaľ mám ale na ďaľší týžden maturitu tak treba aj tam (td)


Inak rozpetie 42pips si myslel denné či IB a ak smiem vedieť prečo /4?

Dikes

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...