Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Market Aukce - principy a obchodovani


rossi

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 395
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

rossi:
good for U, mohu být tak drzý a zvědavý - co tě přivedlo do Colorada?

amoniak:
OT - ahoj chlape, doufám, že prst moc nebolí a vše bude dobré. Vím o čem mluvím, loni v dubnu jsem si ubrousil taky 3 mm z ukazováčku na rozbrušce (flexa, bruska, neviem ako po slovensky ;-))

Myslíš, že můj vstup byl špatný? Myslím logiku toho vstupu. Pročítám pořád dokola knihu od Toma a od pana Daltona a uvažuji takto:
- jsme ve vertical conviction up
- retracementy tvoří malé BA, které netrvají moc dlouho a potenciální breakout je ve směru iniciativního průrazu. Proto jsem jej zobchodoval, nebral jsem první průraz, ale až retest HVN. Prostě to nevyšlo.. Od ledna vedu nový obch. deník, uvidíme, jaká bude pravděpodobnost a winrate..

Pravda je, že jsem vstupoval uprostřed země nikoho. Byl to asi agresivní vstup, ale nechtěl jsem, aby mi trh utekl, proto jsem využil tuto malou BA jako možný vstup. Jinak ten pohyb z mature BA mi nepřijde moc velký, deset bodů není na ES moc, potenciál k 1300 tam jistě je. Navíc RTH jsou obyvakle značně živější než globex, dnešní volume je ale hooodně podprůměrné..
Na stranu druhou - je reálné chtít zobchodovat potenciální odmítnutí a návrat k HVN last week 1272? Pokud by se třeba objevil dnes v pozdějších hodinách spike do shortu, budu se na něj jen smutně koukat? A co v případě spiku up?

Jak řešíš časovou náročnost ty? Tuším, že jsi zaměstnaný, doma tucet dětí :D Kdy sedíš u grafů, požíváš nějaké alerty a obchoduješ pouze ES? Vím, jsem moc zvědavý, budu brzo starý..

Moje cíle a plány:
stát se konzistentně profitabilním (1000 dolls/kontr/ES není moc troufalé) na SIMu - cca 2-3 měsíce. Během toho našetřit zbývající 2000 dolls (už mám 3000), přepnout na LIVE, během toho dodělat dálkově vysokou (státnice v červenci) - našetřit na půl roku živoření - dát výpověď v práci (srpen-konec roku) - stát se šťastně nezaměstnaným :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumaczek:
Prst boli jak svina:)
Logika tvojho vstupu nebola zla len miesto bolo nevhodne a cele to bolo podmienene ze ved ked to ide tak pekne hore predsa nebudem len sledovat trh. Tiez som si tym presiel.
Potencial k 1300 tam je ale preco radsej nevstupit na 1280 s logickym SL ?

Na stranu druhou - je reálné chtít zobchodovat potenciální odmítnutí a návrat k HVN last week 1272? Pokud by se třeba objevil dnes v pozdějších hodinách spike do shortu, budu se na něj jen smutně koukat? A co v případě spiku up?
A ako vies ze sa tam trh vrati. Ukaz mi jednu jedinu vec ktora ti ukazuje zmenu nalady do shortu. Ked chces spravit nejaky rychly skalp tak to ano ale to nie je moj styl. Spike do short k 1280 by mi dal vacsiu logiku ale z pohladu MA som long a hotovo. Co si myslel spike up?
Casova narocnost
Mam 7 a 20 mesacnych synov, pracu, zivnost. Casovu narocnost neriesim ked je cas sedim a cumim ked nie je tak len vecer skontrolujem co sa stalo na mojich zakreslenych zonach a footprinte. Ked som real time tak pozeram do Investora na jednom monitore a maly na ovecku Timmyho na druhom a ked sa trh priblizi k zone volam na poplach. Cize manzelke nech si zoberie maleho.(super cirkus)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravým

Páni ako sa Vám obchoduje posledné dni pomocou aukcie?
Ja som momentálne od nabehnutia live v asi najhoršom období síce som mierne v pluse za december ale tento týžden je to jedna kalamita vôbec tým pohybom nerozumiem a z toho vyplíva že fakt porušujem čo sa dá. Dneska 2x trade proti svojej analýze na dnes a 2xSL. Viem že to treba dodržať ale psychika so mnou tieto dni bez smeru lomcuje.

Ponaučenie. Analýza je alfa omega zbytočne si ju robím keď obchodujem proti nej. (td)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis:
Ja mam tento tyzden jeden obchod v pondelok a tp. Dnes som na ESku cakal na retest 1280 ktory ale nastal v premarkete takze som nestihal ale aj tak vidim ze by skoncil na BE.
Teraz sa trh nachadza na dost dolezitom mieste a je treba byt velmi opatrny. Ono ine je ked trh cely rok vali v uptrende a ty nahanas low a poc predchadzajuceho dna:) zjednodusene povedane.
Zajtra sa vyhlasuje kopec sprav tak sa to niekam hadam pohne pretoze obchodovat v 12 bodovej balance sa mi nechce.
Inak ked budes mat nejaky obchod hod screen aj z T&S
gumaczek , rossi ako idu obchody?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

amoniak:

No ja som na tom s trpezlivosťou odjakživa veľmi biedne a z toho pramenia obchody mimo plán v takomto prostredí, napríklad dneska by som nemal žiaden vstup ale bol som ešte troška nahnevaný zo školy a jednoducho som sa začal hádať s trhom a to sa nevypláca. Namiesto 0 obchodov som mal 3 (z toho dve straty a jeden len min scale out s 1/4 pozície takže možno na horalku..).

Nahrávam si celé seancie a robím si vždy footage tak najbližšie keď nudem mať nejaký pekný trade (niesom zástanca toho že by sa sem mali postovať straty) tak to môžem dať na nejaké uložto alebo tak?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak mě osvítil duch svatý a stáhl jsem si aspoň 30-min chart z netu. noo.. já myslím, že bych asi opět vlezl do longu na 1283 area při retestu HVN (stejně jako včera). SL na 1280 area (pod HVN), prostor pro PT až k 1289 (HVN ze včera). RRR pouze 2:1. Indicie: - jsem stále long přesvědčen - IBP trade - vytvořená BA na úrovni včerejší Asie - moc pěkný break a následný retest HVN, pokud bych viděl na FP silné odmítnutí, asi bych neodolal.. Proti: - menší BA z globexu a její HVN cca 1286 v cestě long. ale to je samé kdyby, zítra budu moudřejší.

18259

Link to comment
Sdílet pomocí služby

amoniak:
Fakt? Říkal, že má manželku ze Slovenska. Mnoo, jestli to takhle půjde dál, tak bychom měli v létě něco vymyslet ;-)

S tím RRR máš pravdu, nepovažuji to za ideální vstup, ale znám se - asi bych jej vzal.
Budeš nějak měnit bias, pokud procestuje cena skrz 74 a vytvoří value pod ní? Nebo až při případném překročení 52 area?

iigis:
můžeš se podělit aspoň o pre-mkt analýzu? Jedeš stále písmenka? Nebo jen principy aukce?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...