Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

Zdravim,
mam takovy dotazek.Dari se nekomu dle neceho poznat kdy bude trh "v pohode" a bude trendovat s normalnim rozpetim svici ci jak napriklad dnes je jak "z divokych vajec" kde je rozpeti svici treba i 8 bodu.Pokud je trh takhle rozlitany tak me to vzdy stoji SL.Problem je v tom ze si reknu ze nebudu na zacatku obchodovat, ale pak treba par dni je trh klidny a utece mi spousta peknych pohybu a kdyz pak zkusim vstoupit tak se deje tato divocina.Ma nekdo jak rozeznava kdy vstupovat a kdy ne?Mam na mysli cca prvni pul hodinu az hodinu US seance.

Diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Kouba:

To sis sám odpověděl, ne? Dnes je zatím dost volatilní, tak když tě tohle stojí SL, tak neobchoduj nebo uprav tvůj systém aby to tak nebylo. Když trh tak volatilní není, tak obchoduj. Musíš trhy sledovat a na základě toho se rozhodovat. Přece ti nikdo neřekne, další svíčka bude takhle dlouhá, další zase takhle. Trhy se neustále mění a musíš se umět přizpůsobit. Mně to prozatím dnes taky nevyhovuje, takže čekám jestli se to zklidní a dá nějakou příležitost k obchodu.

Ještě dodám. Tvoje věta:
Problem je v tom ze si reknu ze nebudu na zacatku obchodovat, ale pak treba par dni je trh klidny a utece mi spousta peknych pohybu a kdyz pak zkusim vstoupit tak se deje tato divocina.

To si popsal přesně. To je problém. Ty si nemůžeš říct, dneska to budu dělat takhle a takhle. Musíš reagovat na to co se děje v trhu, ne že ty si řekneš.

Nemyslím to zle, jenom se snažím pomoci.

Zatím ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: honzasek a echeck

Diky za reakce a rady.
ATR prave v grafu mam a ten mi nejak nepovedel jestli je nebezpecne vstupovat-je ale fakt, ze jsem moc netestoval nastaveni periody atd.
Nehledam zadny nastroj, ktery mi rekne jak dlouhe budou svice:-) takovy ani nalezt nejde.Spis mi jde o to ze jsem porad hodne velky zacatecnik a s takovym to trhem si nevim rady...proto hledam co by mi mohlo napovedet ze bude divocina.
Jak jsem psal jedine co me napadlo tak proste prvni pul hodinu nevstupovat.
Jinak kdyz je trh "normalni" tak tam se mi pomalicku zacina darit vcera az abnormalne...za 2 vstupy celkem 700 USD.Ale to je asi velka vyjimka.A SAMOZREJME SIM.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já ATR používám také. Spíše mi to zjednodušuje práci. Nemusím počítat jak dlouhé jsou svíce, ale kouknu na číslo na ATR a vím jak je to volatilní a podle toho se zařizuji. ATR musíš taky nakoukat abys věděl jaké hodnoty jsou pro tebe ideální. Jinak hodně záleží jaký máš systém a jak obchoduješ a podle toho upravit systém abys dokázal vydělat i v té divočině jak píšeš. Mně napoví jaká bude divočina ATR, předešlé svíčky a aktuální svíčky podle toho jak jezdí a jak se chovají.

BTW. přijde mi nesmysl si říct, první půlhodinu nevstupovat, když nevíš jak ta půlhodina bude vypadat.

Včera byl hezký trend a dalo se vydělat moc hezky ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím kolegy tradery, take bych se s svámi chtěl odělil o své obchody. Normálně obchoduji dopolední FESX a odpoledne Ameriku přibližně 15:30 až 17:00. Nicméně díky zkouškovému teď obchoduju na SIMu a jenom část US, která mi teď zacla i dost vyhovovat. Pripravu tento tyden publikovat nebudu, protože jeste na to neni cas, ale od pristiho tydne bych sem rad vkladal i pripravu. Cele bych tomu chtel dat alespon mesic a pak se uvidi. Ted v simu obchoduji čistě SL 40 USD a PT 80 USD. Vstupuji celkem agresivne hned, co v DOMu je videt nejaka rejection.Dneska byl typicky priklad toho, jak se spatne obchoduje s jednim kontraktem, zisk mohl byt krasne rozlozen do vzdalenejsich urovni s PT alespon 130-160 USD. 1)První obchod byl odraz od drobne LVN a šlo o hodně ozkoušené pre-market high. 2)Ciste obchod z DOMu, na BID pres 250 limitu a navic na vcerejsim close, tak jsem si dosel akorat pro 5 ticku na odrazu. Riskoval jsem asi 3 ticky. Normálně riskuji 2 ticky, ale byla tam jeste jedna silna uroven, tak jsem SL posunul pod ní. 3,4)Odraz od premarket low a hezke HVN, která pro mě symbolizovala poslední silnějsi uroven pred propadem dolů. *)Tam jsem chtel vstoupit long, protoze slo o VPOC cele oblasti, ale vstup mi utekl. Dneska zisk cca 280 USD. Preji hezký den :) Ota

19748

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: echeck

Dobra, dobra zkusim ATR nakoukat a snad mi vice poodhali sve tajemstvi:-).System mam zalozeny na W%R a nedavno jsem zmenil TF na vyssi a to na 5 minutovy a zatim mi vyhovuje vice.
Popravde zatim si moc nedokazu predstavit jak divocinu zobchodovat.Samozrejme jsem toto parkrat chytl, ale porad mam spise pocit, ze je to loterie a mel bych se tomu vyvarovat.
Mohl bych se zeptat s jakou periodou ATR pouzivate a jaky TF mate?Jaka by se mohla hodit k 5 minutovemu TF?

Ať se dílo daří:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Thoft Wrote:

Pouzival jsem RSI pro divergence v zacatcich, ale nedavalo mi to moc logiku, tak jsem sel hledat neco jineho. Typicky kruh tradera . Jakym stylem RSI pouzivas? Preji hodne uspechu

No zatím hledám směr kterým se vydat a co zkoušet. Jsem začátečník, takže nevím co to umí. :) Zkoušel RSI 9 překřížení pod 50 na 5min TF a testoval jsem to od 18:00 do 21:55. SL jsem měl 400 bodů od close nejnižší svíčky v obchodě. A jen jsem shortoval. Nevstupoval jsem v poslednich 10 minutach do obchodu. To byl můj začátečnický obchodní plán a zbacktestoval jsem jej v květnu.

A výsledek byl nějakých 1 300$. Ale nejak se mi tomu nechce verit. :D... MM jsem vubec nepouzival.

A co ty? Zkoušel si jen ty divergence? Nebo nejaky blizsi poznatky k tomu? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji hezký den všem. Dneska jsme měli poměrně zajímavý den, který přinesl 4 obchody. 1)První obchod jsem provedl na né moc silné LVN úrovni ze včerejšího profilu. Nicméně pravděpodobnost poklesu zde byla dle mě větší než longu a to je asi vše, co potřebuji vědět :). SL jsem posunul nad high úsečky poté, co se trh vydal mým směrem, ale pak short odmítl. -30 USD 2)Čistě DOM obchod, opět na BIDu spousta limitů, popravdě jsem neočekával, že tato úrověň vydrží. No každopádně jsem si došel pro 5 ticků. +25 3)Hezký RR (nebo jak se tomu říká), zde mě SL podržel a došel jsem si po čase na PT. +80 4)Odraz od premarket high a yyVPOCu. Tento vstup jsem trochu unáhlil nicméně SL mě zezačátku podržel, ale buyeři byli více agresivní a po krátké snaze jít short trh vyskočil nahoru. 5)Zde jsem trošku zaspal 6)Tento vstup mě celkem mrzí(chtěl jsem spekulovat na proražení high), na svíčkách je krásně vidět, že se jim do shortu moc nechce a i delta šla UP. Trh se i dostal na mojí cenu, ale nedostal jsem plnění. Dneska 30 USD 2 Zigiman No já jsem zkoušel všechno možný, ale to už je dlouho. Backtest mi vždycky vycházel uplně super ať jsem zkoušel cokoliv, ale realita je vždycky trochu jiná (alespoň pro mě). Takže teď už zásadně backtest nedelam.

19756

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...