Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 1 month later...

Já obchoduji NQ na základě PA. Včera jsem také shortoval, z oblasti, kterou uvádíš a bylo z toho pěkných 28ticks. Obchod, který se svým ziskem trochu vyjímá z posledních dní, kdy ta volatilita stála za nic. Po zhodnocení obchodu vidím, že se dalo vstoupit ještě dříve. Kde jsi vstoupil ty? Můj screen:

20425

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hola, echeck. Jsem rad ze tu v tom nejsem sam. Jedes live ci paper? Dnes jsem zonu 2840 zobchodoval obracene, tedy long po odrazu shora, prikladam screenshoty a uvitam jakekoliv komentare i kritiku. Zatim se ucim, a sotva se na SIMu motam kolem nuly. Momentalne se snazim zapracovat hlavne na zlepseni dokumentace. A s jakymi vstupnimi patterny pracujes ty? Ja prevazne IMD, HOD / LOD a DB / DT. Jinak poznamky k volatilite: pro me relativne dostatecne pohyby, ve vetsine pripadu cilim na skromne RRR 1:2 pri S/L 8-10 ticku, coz trh nabidne prakticky kazdy den.

20426

20427

20428

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jedu demo. Dnes jsem obchodoval jako profesionál. Tedy dařilo se mi.:-) obchod 1 15:51:17 prodej 2797,25 16:03:55 nákup 2790 stop-loss byl 115 USD na 2803, tj. 2 ticky nad silnou S/R z minulých dní, které trh respektoval. signál FinWin 0/v, trh zvrchu překročil nulovou linku na CCI14, pak šel proti mě a přiblížil se na 1 tick na S/R 2802,50. Můj chytrý stop na 2803 odolal náporu a pak se trh vydal opačným směrem. Když klesl i pod EMA 34 už jsem se zdál být klidný. PT jsem dal na pomyslnou micro-psychologickou hranici 2790, nebyla tam žádná micro S/R z minulých dní, profit se mi zdál dostatečný, abych nebyl moc chamtivý. Trh pak šel i níže, ale kdo to mohl vědět.:-))) obchod 2 16:38:38 prodej 2804 16:54:29 nákup 2796, PT jsem umístil na úroveň, kde jsem si myslel, kam se trh při prudkém pohybu zhroutí, když budou zasaženy stop-lossy obchodníků, kteří se nechali nachytat pohybem vzhůru nad S/R 2802,50, pak se vytvořil DT a zároveň trh nedosáhl HD(žlutá čárkována čára na 2808), tak jsem usoudil, že jsou dneska býci slabí a šel jsem short zisk 160 USD, stop-loss byl 100 USD na 2809. Kdybych takhle dokázal obchodovat stále, ale já to dokážu. Aspoň se o to pokusím.

20495

20496

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes to bylo rychle, vstup short po vyrazne divergenci na ES a YM. Behem 4 minut jsem byl venku na PT 20 ticks, ktery jsem puvodne mel trochu mensi, ale pri sile kterou jsem v trhu vnimal na stranu short, jsem se rozhodl jit pro mirne vyssi profit. Vstup byl pomerne agresivni, jelikoz jsem nechtel aby mi trh ujel, pote co se vykreslil signal. Limit jsem dal podle EMA na tickovem grafu, coz asi neni uplne logicke, ale proste jsem chtel vstoupit se slevou :)

20503

20504

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jedu demo. Dnes jsem obchodoval jako největší amatér.:-) 1. obchod nechal jsem se vybláznit falešným pohybem po vyhlášení reportů buy 16:00 2799,75 stop-loss 16:02 2795 - 95 USD, bez komentáře:-))) 2. obchod buy 16:18 2806,75 stop-loss 16:32 2801,50 -105 USD naskočil long, trh šel mým směrem, ale pak se zadrhl, udělal DT a šel 3 body pod stop-loss, pak šel mým směrem a dosáhl by PT 2813 3. obchod sell 18:03 2811,25 stop-loss 18:34 2816,75 šel jsem po DT short, trh si šel pro stop-loss, protnul ho a šel ještě 2 ticky a vytvořil HD, pak se ale otočil a šel mým směrem a dosáhl by PT na velmi silné ba přímo magické hranici 2802,50, nadělil by krásný profit 175 USD, bohužel dnes 3 krát ztráta, -95, -105, -110 USD, celkově - 310 USD

20506

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ano máš pravdu, tady jsem si šel pro PT při RRR nad 1:1, jsem na začátku, používám varibilní stop-lossy závislé na volatilitě trhu, kdybych měl menší fixní stop-loss, pak bych na volatilnějším trhu nemohl vstoupit, pokud trh dělá minutové úsečky 4-5 bodů, jde mi proti srsti se nechat 3x vyhodit na stop-lossu 40-50 USD, místo dát jeden 100-115, ale možná je to jenom mé špatné nastavení mysli:-), samozřejmě, že je dobré zvyšovat RRR, třeba včera se dalo zoobchodovat ten velký pohyb dolů od hranice 2840, zde se pak dalo při větším počtu kontraktů vystoupit postupně na 2826, 2816 a 2802,50 obchoduji 1 kontrakt a tady bych udělal 2840-2826=14 bodů=280 USD při risku třeba 60 USD, větší bych nedával zrovna v tomto případě, takže tam by bylo RRR téměř 1:5, je to všechno ve vývoji...:-), nejlepší je zřejmě obchodovat ve dny, kdy nejsou vyhlašovány žádné fundamentální zprávy, pátky se mi zdají být ideální, pozorováním trhů jsem zjistil, že pokud v pátek trh nabere jeden směr, může tam většinou klesat třeba i těch 40 bodů, vždycky když vidím, kolik se tam dá vydělat a představím si zkušené tradery, jak bezchybně vykonají svůj plán s více kontrakty, tak se mi z těch možných zisků protočí panenky...:-))), na grafu se vytvořil DT zhruba mezi 16:20-16:30, pak EMA34 přešel shora přes EMA204 a zkušený trader mohl být klidný a postupně vystupovat na výše uvedených S/R, pokud by moc neutahoval stop-lossy, tak by došel opravdu až na těch 2802,50

20522

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V pohode, ak ti to vyhovuje a ak mas k tomu nastaveny dobry risk management, tak v pohode; len co sa tyka tych velkych pohybov - konecne to vyzera tak, ze sa zacina vraciat do trhov volatilita; kontrakt H2 bol o niecom inom a tak ja osobne sa nespolieham na velke pohyby; ak by ta to zaujimalo - ja osobne tiez umiestnujem SL do logickych zon - 1 tick nad/pod H/L swingu a moj maximalny mozny SL je 3 body a minimalny mozny 2.25, RRR nastavujem nasledovne: ak max SL 3 body, RRR 1:2; PT 6, ak SL min 2.25, RRR 1:3,PT 6.75, ak medzi tak RRR 1:2

Takyto system mi dava po komisiach realizovane priemerne RRR mierne nad 2, a pritom sa nemusim spoliehat na velke pohyby, ale vyzera to tak, ze konecne prichadza volatilita :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pridavam svuj patecni obchod, i kdyz nebyl zrovna idealni. Sel jsem short limitem, kdyz byl trh uz dobre 4 body pod S/R zonou 2821.50, ale ta divergence na ES a YM byla proste presvedciva. Jen se mi moc nelibilo jak daleko jsou oba trhy oproti NQ od LOD, ale hlavne jsem daval bacha abych mel pri vstupu dost prostoru k LOD na vystup, takze to nakonec take vyslo. Jen SL jsem tentokrat vzhledem ke svemu MM nemohl dat do zadne logicke zony, takze fixnich 8 ticku poslouzilo s RRR 1:1.75 (ostatne, slo mi hlavne o to pokryt ztratu z predchoziho obchodu, ktery skoncil na SL). Myslim ze jsem mel vice stesti nez rozumu a nebyt te predchozi ztraty asi bych do tohoto obchodu ani nesel :)

i.imgur.com/IQWYr.jpg
i.imgur.com/QiQbZ.jpg

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Predchadzajúci príspevok som omylom odoslal bez textu, takze doplnam:

Dal som sem moje obchody (sim) od začiatku októbra. Ak by sa našiel niekto, kto obchoduje čisto podľa trendových čiar, budem rád za každý koment.
Ja kreslím čiary pri jasnom trende (HH, HL alebo LH , LL - proste jasná trendová štruktúra) a čakám na prerazenie linky. Ak k tomu dôjde a celkovo pohyb spomalí, čakám aj na to, kedy sa trh dostane pod/nad EMA34 až tam vstupujem. Čiže vstupujem na obratoch trendu. Z obrázkov je to jasné. Samozrejme zakreslujem si podla 15 min. grafu SR úrovne za 2-3 dni dozadu a vstupujem na 2 min. grafe. PT zhruba 5-6 bodov, SL maximálne do 3 bodov.
CCI tam mám bezdôvodne, teraz radšej pozerám na ATR.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...