Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Nemal som nejak priestor na vypisovanie nakolko som musel ist prec. Mrzi ma ze je to tu takejto atmosfery ked niekto povie ze sa mu dari (A to ani nemusim ist live uz ked som isiel paper a prezentoval vysledky reakcie boli take iste) ci mi niekto veri alebo nie je mi to jedno. Uzite si to dneska prezentujem prvyraz a posledny raz moje obchody. Pracovne poznamky som si samozrejme zakril a tiez nezverejnujem pocet kontraktov. Obchodoval by som dalej ale musel som ist o 18 prec , takze len prikladam graf ja dnes uz neobchdoujem, lebo ked sa mi "pretrhne nit" tak potom uz nerad nastupujem. Rad sa veziem od zaciatku a ukoncujem pozicie len reverz poziciami, co je moj styl obchdoovania od zaciatku Dovod vstupov si myslim prezentovat netreba a ani nebudem, je to dlhorocne knowhow taketo chytanie vrcholov a dnoch. Dnesny profit hlavny prisiel z trendoveho pohybu, avsak vstup bol na zaciatku protitrendovy. Nikdy nestupujem trendovo, ale v pripade trendu sa viem pripojit ak ma silu trend pokracovat, vid graf

20735

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Este mi prepacte moju uprimnost ale viete co ma najviac mrzi, ze kazdy tu povazuje novacika za nejakeho luzera co nemoze proste uspiet za menej ako 5 roklov. Pamatate ked som prisiel sem a zacal som sa venovat tradingu? V skratke asi tolko ze pri spravnom pristupe ziadne 5 rokov nesu potrebne.
Co ma najviac mrzi je ze nikto sa ma neopytal "ako na to" "jak to robis" "prezrad nieco zo svojeho systemu?" Ake nastroje pouzivas a poodbne... pri com uprimny zaujem sa dozvediet nieco je prirodzene, lenze ja som tu zaskatulkovany takze sa tomu ani necudujem. Preto aj sam co to prezradim o svojom systeme co pouzivam, akurat ze to kuskujem. Aj minule som spominal dobry navod ako chytat protitrendy a dnes som ho doplnil. Avsak stavim sa ze nikto si z toho nic nezobral :)

Nevadi, hlavne ze sme vsetci zdravi, to je to najdolezitejsie.
prajem pekny vecer a dobru noc

P.S. este k tomuj vystatovaniu ako tu niekto napisal. Za cele LIve som napisal len asi 3x kolko sa mi podarilo urobit body. AK by som sa vystatoval tak by som to tu daval denne. To nemam za potrebu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stranger
Ono je to asi preto lebo popri tvojich vstupoch tu asi kazdy vypada ako amater,aj mna sameho to zaraza.Ale budis,zrejme sa na trh pozeras inac ako my vsetci a tym padom sa ti odhalili nove moznosti.
S tvojich vstupov usudzujem ze nepouzivas cenove paterny akehokolvek typu aspon nie na vstupnom TF,a teda sa domnievam ze zadavas cakacky na nejakch predom stanovenych urovniach.Zda sa mi ze si niekedy spominal fibonaciho jinak si to neumim vysvetlit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger, nediv se ze reakce na tvuj prispevedk ze zacatku dnesni seance nebyla pozitivni, sam jsi ho zformuloval umyslne provokativne, a musel jsi dobre vedet ze "jen 34" bodu je nesmysl, protoze to kazdy trader povazuje za dobry vysledek, takze zadne jen... takze spise bylo vhodnejsi uvest neco ve smyslu "dnes mimoradne uspesny den, vyzdimal jsem z toho v ramci nekolika obchodu 34 bodu", navic kazdy si to vylozil tak ze to bylo v jednom jedinem obchode..
Urcite si beru z prispevku ostatnich inspiraci, proto sem na forum chodim, jen bohuzel nevim ve kterem vlaknu jsi se o komponentech sveho systemu rozepisoval, takze muzu jen pogratulovat k dnesnimu vysledku a sam pokracovat ve svem skromnem RRR 1:2 s mizernou uspesnosti....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to all:
nechapu proc se porad navazite do Strangera, znam ho pouze pres jeho prispevky, na ktere cekam automaticky negat. ohlasy. Kazdy si muze tady psat co chce (teda temer cokoliv), kazdy si to muze precist a udelat vlastni nazor. Vysmech a zavist je tady casto videt a zabira zbytecne misto. Strangerove nazory jsou takove i makove, jsou to jeho nazory, tak mu je neberte. Muzete s nim souhlasit anebo ne. Diskuze je od toho aby jste se podelily o svoje poznatky, postrehy, napady a posunulo vas to dal. Kazdy si muze nejaky dobry napad vyzkouset sam, otestovat a mozna i vyuzivat, a kdyz ne, tak staci kliknout na jinou stranku. Budte radi ze sem nekdo jeste pise, hodne vlaken je jiz davno mrtvych.
Ano, hlaska dnes pouze 34 pips samo o sobe nic nerika, ale kdyby jste misto haha, to neni mozne, kecas.... pouzily hmm, tak jak?, kde ? zeby, ukaz jak, kdes to ?... tak by Vam jiz to davno vkladal kompletne. Ale takhle to melo byt jiz od zacatku.

bb

Link to comment
Sdílet pomocí služby

filip44 tak jediny takto nevstupujem, lebo si pozri kolko je cakajucich prikazov na tychto urovniach.
Skusenostami sa meni pohlad na trhy, ako vo vsetkom. Napokon v tradingu je potrebne mysliet inak, tak myslim inak.
Nikto tu neje amater, su tu skvely ludia co sa usiluju v zivote uspiet a usiluju sa aby ich rodinam nic nechybalo. Niekomu sa to dari lepsie niekomu menej, ale nikde neje napisane ze sa tomu co dari menej nemoze darit jedneho dna viac. Tuzba, nadsenie, vytrvalost a huzevnatost su velmi silnym nastrojom. Verim tomu ze vsetci traderi tieto vlastnosti maju alebo su na ceste ich objavit. Nesu to cakacky su to markety, veccisnou je slip 1 - 2 ticky aj pri viac kontraktoch.
Pouzivam tie najzakladnejsie cenove patterny technickej analyzy a to najme pri prvom vstupe lebo ten je klucovy.
Pri reverznych poziciach uz pouzivam tiez technicku analyzu ale uz nedbam na kazdy tick presnost, skor vypocitavam ci percentualny risk definovany bude v logickej zone ked vstupim do reverznej pozicie. ň
Taktiez pouzivam indikator volatility - ako ho pouzzivam som sa rozpisoval v nedanom vlakne
a samozrejme predstihovy indikator stochastic nakolko chcem byt v trhu v predstijhu skor ako sa rozbehne.
Dalej indikator momentum ako filter (v ramci neho som vypozoroval urcitu strukturu ktora sa opakuje s 90 % uspesnostou, takze je to velmi doby filter.
Samozrejme pouzivam aj SR urovne a trendove ciari, rad spekulujem na odraz od nich ale tak aby moj SL bol v logickej zone za / pred SR urovnou


detroit ako som napisal vyssie - si na dobre ceste, makaj a hlavne tak rob aby si bol ty spokojny



badbone Dakujem nieco pozitivne na moju osobu potesi, Asi si prvy za 2 roky :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nepoznam strangera osobne a ani jeho sposob obchodovania. Viem vsak, ze ked je niekto "mimo" beznych barier vnimania ostatnych, tak je problemom. Toto sa tu zrejme deje. Vacsina diskutujucich nevie prijat moznost, ze sa veci daju zvladat aj inak, ako je bezne prezentovane a ako to maju v podvedomi nastavene. Vacsina nevie prijat tento fakt preto, lebo sami castokrat nedokazu podobne vysledky napodobnit ani len z malej casti. A to je kamen urazu. Pri porovnani sa citia tak mali, ze ich reakcie su agresivne a neprijemne. To uz ale nie je problem strangera...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger,
po pravdě s Tebou se hodně těžko často diskutuje :) máš svůj názor a vše ostatní moc nebereš, OK každý jsme jiný, ale Ty zase pls vezmi to, že tohle je otevřené diskuzní fórum a anonymní internet snese hodně a jak historie tohoto webu ukazuje, snese i hodně lidí, kteří si jen na úspěšné a profi hráli a bavili se tím, jak je tady všichni hltali a obdivovali, netřeba jmenovat, kdo je tu déle tak si řadu vzpomene, navíc řada z nich je tady pořád, ale pod jiným jménem

jestli můžu svůj názor na Tebe: pro mne si jako z jiné planety, naprostý nováček, který se přišel zcela nepolíbený tradingem a investováním a prakticky na první pokus vymyslí svůj diskréční systém, který dává 15k USD/k na NQ, to je po pravdě šílené a různé reakce se daly čekat, navíc po cca půl roce jedeš už přes 20 kontaktů, což je další sci-fi pro drtivou většinu tady. Nemám důvod Ti nevěřit, hodně Tvých příspěvků má hlavu a patu a je vidět progres, kontinuita názorů a evidentně i výsledky, jen někdy neštěstně prezentované a komentované. Ne každý kdo s Tebou nesouhlasí Ti nutně musí závidět a např Tvůj poslední "skromný profit 34 bodů" mne spíš pobavil, je to suma, která je pro mnohé měsíční target na kontrakt.

Takže podtrženo a sečteno, to co tady prezentuješ jsem zatím nikdy neviděl a to ani u zkušenějších traderů, máš můj respekt a držím palce v další tradingu, když dáš screen s obchody nebo komentářem situace bude to jistě pro mnohé inspirací, včetně mne, taky obchoduji NQ. Osobně samozřejmě nepotřebuji jakékoli dokazování příjmů, výpisů, to mi nikam neposune, screen se vstupem nebo komentářem jistě ano

měj se (tu)
M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger,

pekny screen, vcera ste mali uspesny den. Mna Vase cisla vobec neznepokojuju, som zvyknuty ist po vacsie targety, a tak rad vidim, ze su tu aj obchodnici, ktori maju odvahu drzat pozicie kludne aj cely den. V mojom pripade to ma vsak cenu nizsej % uspesnosti, ale to vobec nevadi. Vstupim do obchodu a viem, ze nemusim vela rozmyslat nad riadenim pozicie. Nie je to moja silna stranka - nie som dobry v "citani" trhu. Ale vsetko krasne funguje a som tak spokojny.

Rucne obchodujem uz iba YM a vcera sa tiez darilo. Na rozdiel od Vas ja fungujem sposobom 1 obchodu za den - uz ked vystupim, dalej nerozmyslam, kde nastupit dalej. Ale dakujem za screen, je to zaujimavy sposob obchodovania.

Nech sa Vam dari!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger
no v podstate som sa celkom trafil... ako som pisal pre ditroita... od vrchu short a dole ten odraz si dal rverz a este ceresnicka na torte dva dalsi reverz uz v tom vycerpanom trende... hm... fakt mas nejaku nadprirodzenu schopnost takto korelovat s pohybom trhu... ale ten prvy vstup je mi zahada... no ani nie vyzera to tak ze beries tie odrazi od kanala co tam mas zakresleny (aky to je timeframe, nchce sa mi to porovnavat:P ), ale ako tu vysie niekto napisal fakt si jak z ineho vesmiru...
a vtom stebou suhlasim... tu prevlada uplne vsade taky spolocny nazor... ze kazdy kto pride obchodovat musi prvy ucet vymazat.. apotom za 5 rokov ked vydrzi sa mu nieco mozno podari... ja som tiez toho nazoru... ze ak by tomu clovek uveril... ako vzil sa stym a isiel by do tradingu ze neptorebuje tych 5 rokov a moze byt uspesny hned tak moze byt uspesny... inac to mas aj takych sportovcov... napr niekto zacne chodit do fitka chodi tam 10 rokov... a stale len ostane akysi amater, pritom ked sa niekto rozhodne ze ide robit profi , tak hned od zaciatku uz je v hi kategorii kde sa ten amater nedostane ani po 10 rokoch (lebo uz je stary :DD)...
inac tie reverzy su fakt ine takto tu nerobi nikto... , ked mozem otazku kolko cca pouzivas SL? inac ja som sa ta inac pytal na niektore veci len ze si mi neodpovedal... ale to je fuk (vo vlakne o stavbe systemu na multikontrakty),

a este k tej aure tu na fore... tiez tu vseci zastavaju nazor nejakeho rozumneho rr cize snazia sa to brat napr 1:2 cca puls minus... a to je take sekanie tych ziskoch z tvojho pohladu... proste su radi ked z toho vytazia PT 5 bodov a dalej ich nezaujima... ako ze tak sa da... ale clovek sa natrapi.. uspesnost, nejaka neuspesna seria.. este to oreze posunom na be... ale ty si prikladom ineho myslenia... ale ako fakt vsade a j v knihach aj vo vyjdreniach trejderi hovoria ze su radi ked z nejakeho pohybu si zoberu aspon maly zlomok... a to je polda mna uz hned to prve zle myslenie s ktorym sa ide do trhu...

este som mozno chcel k dacomu sa vyjadrit... ale uz som zabudol... ta len ten sl, pripadne tvoje odporucanie na multy kontrakty ked budes mat chut...

hej a na tvojom mieste by som to robil presne tak isto... ako som pisal.. sa ti cudujem vobec ze tu prispievas do fora a sa rozculujes nat tym co tupisu... mat take vysledky... ta si klikam radsej po forach ze ktora dovolenka je dobra, alebo ake auto je lepsie ;) ... vela stastia...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...