Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

Cashflowz ATR indikator. Velmi klucovy indikator pri odrazoch a dokonca aj prierazoch. - uz som sa o nom rozpisal v inom vlakne ale skusim znova.

Vsetci pouzivaju ATR indikator na urcovanie PT a SL, co osobne nechapem vobec aku to ma vahu ale budis.
Ja indikator vyuzivam v ramci jeho najzakladnejsich prvkov ktore sa daju docitat kdekolvek asi takto:
- Ak indikator stupne pravdepodobne dojde k nejakej zmene smeru
- Ak klesa obchodnici su spokojny s cenou a bude prekonana aj ta najsilnejsia SR uroven ci trendova ciara (samozrejme treba vypozorovat na akych hodnotach uz byt nesmie, lebo naopak nizka hodnota ATR taktiez meni smer a to dlhodobejsie)

Treba sa s tym trocha pohrat a ak to chytite pevne do ruk je to skvela pomocka.

ja si pod narastom ATR aktivity predstavujem nespokojnost ucastnikov trhu. Samozrejme su rozne silne aktivity a celkovo to musi korenspondovat s tym najzakladnejsim co v trhu je a to je cenou.
Kto ale chce si najde ako sa da ATR aktivita vyuzit vo svoj prospech.

Mimochodom je to ta kriklavo modra ciara v grafe.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

stranger máš naštudovanú kopu teórie, máš tu skvelé postrehy k technickej analýze, ale
to čo tu prezentuješ na predošlej strane nie je záznam tvojich obchodov ale kresba trendliniek, šipiek a poznámok
tak sa potom nečuduj, že ťa tu majú za nedôveryhodnú osobu ktorá sa potrebuje predvádzať
neviem, či chceš tento obraz zmeniť ale vytvoril si si ho sám

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lucifer66 a to je tak presne ako pises, vlastne aj ten uspech v podnikani alebo v tradingu je vzdy nejako limitovany ale limity vytvaraju ludia a tieto limity vobec niesu svete pismo ak to tak mozem nazvat. Je len na kazdom z nas ako sa k tomu postavime a co mame v hlave ked to robime. Teda ked mame v hlave to ze "och ta to este 5 rokov kym budem vobec sa tym zivit" tak to teda dopadne presne tak jak na to myslime.
Ked si ale povieme a budeme odhodlany dokazat to za 2 roky tak to dokazeme za dva roky.
Tych preklatych 5 rokov sa tu spomina od kedy som tu a nikdy som s tymto limitom nesuhlasil. Dokonca nazory ludi z tejto komunity boli vecsinou skor odradzajuce ako povzbudzujuce a to v takom zmysle ze vybielis ucet, ze prv musis zaplatit skolne, ze paper je nieco ine ako live a ze ked v paperi som zarobil tak budem rad ked v live vobec zarobim na komisie a podobne keci.
Ja som to prirovnaval asi k jazde na motorke, ze nemozem ked sadam na motorku mysliet na to ze spadnem lebo sa fakt natrepem. Taze tak isto trader ked zacina nemoze mysliet na to ze strati. Vsak aj ja som stratil, prvy ucet na M6E som vybielil, ale to som bol este u AMP.

V konecnom dosledku asi tolko ze limity si vytvarame mi sami.

Druha tema - Tych 5 bodov PT co spominas. Ano vsimol som si ze vela traderov ma krasne otvorenu poziciu ale oni ju drzia len po 5 PT priu com moze z toho byt aj 30. Avsak tu je problem bud v tom ze trader to nezvladne (co si osobne nemyslim) Ale skor problem je ten v tom ako vnima trader trading, ze sa proste neda vytiahnut z trhu via tak sa uspokoji s 5 bodami
Uz od kedy tu chodim som pocuval take veci ze 1000 abo 800 usd na kontrakt za mesiac je super, je to bomba, vsak ked nasadim 10 kotnraktov tak budem mat 10 000 atd. Ale preco sa nikto nepokusa vyuzit viac z trhu to uz nikoho nezaujima, im staci mesacny zarobok 1 tis usd a bodka.

Aby som to zhrnul vsetko je to v hlave a o tom ako si nastavime nas trading. Trading moze byt tak jendoduchy a tak efektivny ako len mi chceme, je to bezodna jama penazi za ktore sa da obohatit nie len nas zivot a nasich znamych ale aj zivot ludi ktory to potrebuju, co je taktiez mojim cielom.

Lucifer pripomen mi co si sa pytal ohladom multikontraktov lebo ja som nejako neregistroval tvoju otaztku.

Vladko je to tvoj nazor ja ti ho neberiem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger
pri tom budovani obchodneho systemu, nieco v tom zmysle ze ako by si odporucil ty navysovat pocet kontraktov, ci klasicky ze si stanovyme urcite percento rysku a do toho percenta upravujeme pocet kontraktov... alebo nejak pevne si stanovit navysovanie ... aky je tvoj typ? alebo ako to robis ty? keby si mi odpovedl potesil by si ma dik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mily traderi na vzdory pochybnosti (Mimochodom, kaslem na vase pochybnosti tzv neveriacich tomasov)...
Takze este raz. na vzdory toho ze tu boli prejavene nejake seriozne zaujmy o ukazku obchodovania ako obchdoujem som sa rozhodol pripravit cca polhodinove z terajsieho premarketu (premarket som este neobchodoval - ale tesi ma ze aj tam system funguje) kde na zivo v realnom case prezentujem svoje obchdovanie a kde za spominanu menej ako polhodinu som zarobil 200 USD na jeden kontrakt.


Sakra ako mam pridat video na financnika?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Stranger PAr veci mi nie je jasnych,resp vacsina :) V grafe som ti popisal vacsinu.Hlavne mi nejdu do hlavy tie tvoje paterny,poznam ich ale pravdu povediac tie tvoje vstupy mi nepripominaju ani jeden.Vidim tam tredn linky ale akoby boli zakresle az po obchodovani(moj pocit). Tym ze vstupujes skoro na High/low sa tam ziadny patern ani nema cas vykreslit. Rad sa poucim ak budes ochotny Filip

20754

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lucifer66
o tom aky pouzivam position sizing som pisal v tomto vlakne
www.financnik.cz/forum/read.php?23,223536,page=1 a konkretne niekde v strede October 30, 2012 11:11PM

Chcel som to video hodit na youtube ale odmietlo ma ze vraj nemoze byt viac ako 15 minut - co nechapem lebo ine videa tam pozeram a maju aj hodinu...


K tomu videu nahral som to na ulozto - len mi nejako blbne pretacanie toho videa neviem preco...

K samotnej situacii dneska, V premarkete som este neobchodoval dneska som natocil video pre tych co prejavili uprimny zaujem vidiet ako obchodujem.
Video je natocene na druhom monitore kde som len nechal bezat graf a kde vidno prikazi.
Myslim si ale ze kazdy uvidi suvis mojich vstupov s zakladnymi prvkami toho co vidia na grafu s samotnou cenou.
Na otazky pripadne odpoviem, avsak rozoberat do detailov preco som vstupil prave tam a preco tam to nebudem.

Dneska uz neobchodujem nakolko ideme na dusicky, takze ja dneska koncim. par minut v hlavnom obchodnom case ked som video vypol som este urobil par obchodov cize dneska celkovo 21,5 boda.

pekny obchody "vidime" sa vecer

Spominane video www.ulozto.sk/xzSaDSh/aktual2-avi


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Stranger, Jsem začátečník. Koneckonců můj počet příspěvků tomu odpovídá. :) Rozkoukávám se a zkouším první věci. Ale jedno vám chci říct. Závidím vám! Ale ne negativně, jako většina lidí. Spíše jako mladej kluk, kterej má nalepenýho hokejisty nad postelí a chce se mu vyrovnat. :) PS: Pro ostatní, asi chcete vidět tohle. Můj back test. :D

20760

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vsetkych "nasdaqouch" pozdravujem, tak dneska nam sa to teda zastavilo. Ja som este pred odchodom otvoril obchod na 2681 15:57 a nechal smo ho bezat s tym ze SL bol na cene 2685 cize cena ho minula o jeden tick.
Teraz som prisiel a pozeram ze od kedy som odisiel mame chop, pravdepodobne to uz hore nepojde. Ale uvidime lebo volatilita je tak nizka ze staci nejaky vecsi zaujem a mame prestrelenu tu trendovu ciaru navratovu.
Ale skor nie ako ano.

Detroit, tak ja viem ja som to nahral cez camtasiu a hend som to ulozil bez nastaveni.

Zigiman toto neje nic strasne, svedci to len o tom ze ste si nenasiel tu spravnu cestu, tu svoju, hladajte dalej. Zhodnote svoje silne slabe stranky a najdite si svoju cestu ktora bude plne korenspondovat s vasimi povahovimi crtami.
Mimochodom kolko ma tento bactesting? ved uz od zaciatku je vidno ze v nom nemate ziaden Edge, naco pokracujete niekde kde to nefunguje? Pri tradingu si polozte dve otazky:
1. Ako sa citim ked obchodujem (bactestujem, paperujem ,replayujem) Zakladom je citit sa dobre
2. Svojim pocitom ktore vas drzia v pohode prisposobte svoj plan.
Dovod? ked sa budete citit pri obchodovani dobre, budu aj take vysledky, znamena to ze ste nasli ten svoj styl.
Ako sa obchodnik citi uz dokazete poznat z nejakeho papera, a dokonca aj bactestingu.

Na zaciatku som mal dve systemi, jeden sa riadil neutralnymi barmi, teda doji svieckami a druhy SR urovnami. Obe som nechal behom par dni, pre dovody vyssie. Cize automaticky som tento obchodny styl nevedel obchodovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...