Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

paulus: přikládám ukázku. Jedna je podzim 08 a druhá tento rok. Svíčky na 3m dosahovaly v pohodě 300 USD a normálně to je kolem 60 USD. Právě tohle mi zastavilo backtest a začal jsem přemýšlet, jak to zahrnout do OP. Jediná možnost, která mě napadá, aniž bych musel zastavit live je upravit počet kontraktů podle volatility zhruba ze 4 na 1. Kdybych tedy neměl odpovídající účet asi bych stál hezkých pár týdnů stranou a to není dobrý...

14245

14246

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

tomas262:

urcite, pokud je SL moc velky tak nebrat a to zel i v pripade ze to trva dlouho nebo kdyz jde, snizit kontrakty. ja pouzival snizeni timeframe, ale melo to zase jine nevyhody (kdy presne prepnout a tak).

nemuselo by byt spatne pouzit SL a PT jako nejaky nasobek ATR (at v tom je nejaky rad), pise se zde o tom, nezkousel jsem, tim by se nezhorsilo RRR i pri vetsim risku, osobne ty velke SL rad nemam a nakonec jsem zustal u nizssiho TF, pokud trh lita moc, snazim se jen koukat a planuju vyresit to pridanim jeste nejakeho dalsiho trhu (if mozno nekorelujiciho), kde by se clovek vyzil, nabizi se treba ta evropa (FESX, DAX, dopoledne, sice koreluji, ale dopoledne nemaji s cim, neb v usa se spi:)) no ale v pripadne blbem obdobi asi bude tezko hledat klidny trh.... skvele reseni je asi ten velkej ucet:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Myslíte si, že vstup v situaci, který je zrovna uvedený ve screenech, je ten správný ? jde mi o to, jestli už tady někdo v praxi takhle neobchoduje a nemá nějakou pomůcku nebo vylepšení. Jedná se o snížení rizika s menším SL, než který je běžný a vychytnutí větší korekce nebo změny trendu. Je zde flip na TL na nízkém TF, zde VOL 100 a proražení swingu nahoru, vstup je hned v menší korekci směrem dolů, SL 6 tick. Celkově, myslíte si, že má smysl takhle rozebírat grafy, nebo je to ztráta času a vše se událo jen jednou podle tohoto schématu ? Jde tam o velmi malé pohyby ceny.

14315

14316

14317

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Marxtone: ahoj, sam jsem se tímto zabýval, jednalo se o trochu jiný kontext, ale vesmes stejné. rozebírání grafu nevidim obecne jako ztrátu casu, kdyz je to trochu rozumne, cos si myslim v tomto pripade je. takových situací je určitě víc a dá se s tím i hlouběji pracovat. ja jsem to ale nechal byt, vyladuji system hrube, a toto povazuji uz za jemnejsi praci a necham si to na pozdeji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ok, podle screenu je to Low včerejšího dne. Jak byste vstoupili do pozice, stejně jako já, tj. limitem s malým riskem nebo až limitem přesně v horní úrovni posledního swingu ? Já měl naučený vstoupit až po proražení posledního swingu směrem nahoru, ale ihned a nepočkat si na menší korekci dolů, kterou trh, podle mě většinou udělá. Tím pádem mně vymetl stopku jen proto, že byla pevně stanovená a nebyla úplně dole pod Lower Low. Prostě si myslím, že tohle je profesionálnější vstup, co si o tom myslíte ? .. :)

14318

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Marxtone

ahoj,
ja na tom prvnim grafu vidim divergenci na cervenym indikatoru hned pod grafem (nejspis CCI) a pokud bych mel vstoupit long dal bych buy stop prikaz nekde kolem 2118.75 (nebo i vejs), proste nad high te formace.

jinak jev, ze se prolomi trendline a trh se k ni vrati a pak se definitivne obrati je podle me celkem castej, urcite by to slo zuzitkovat. tez hledat divergenci nebo nejakou formaci na vyssim TF a jit vstoupit na nizssi je urcite OK. taky jsem zkousel chytat ruzna dna/vrcholy, ale casto me vypekl nejaky vetsi pokles/rust, tak jsem nakonec presel na vstup pres stop prikazy a sazim az na prolomeni nejake hranice, SL musi byt trochu vetsi, ale pokud to zafunguje, da se rychle zmensit... a dal uz to znate:) jinak je urcite dobry si najit zonu kde jsou sance na vstup lepsi, vstupy na pullbacky jsou lakave, me treba vadi kdyz mi to utece, ale jsou lidi kterym to nevadi, muj znamej rika, nabzim cenu, kdyz si ji trh nevezme, je to jeho problem...:)

co treba si tam pomoci tim indikatorem (nejspis stochastics), ten zelenej se po odrazeni od trendline ohne nahoru, tak by slo jit rovnou za market, nebo pockat na limit za 2117 pak:) kazdopadne se klonim k tomu vstoupit nejak jednoduse a jednoznacne.

hodne zdaru vsem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Deluxe, právě o to mi šlo. Já myslím, že takhle vstupuje většina, ale napadlo mě, jestli není lepší vstoupit až po pullbacku za nižší risk na SL. Ve screenu je to hned u té šipky. Cena už tam samozřejmě nemusí dojít a je možnost, že mi to uteče. Ale pokud trh nepůjde nahoru a zase bude pokračovat dál, riskuji mnohem méně. No, byla to jen taková myšlenka, protože vychytat změnu trendu nemusí vyjít hned na poprvé a kontrolovat můžeme opravdu jen to riziko... Zase na druhou stranu rozdíl mezi SL 6 tick a 10 tick už není tak velký..

Paulus, jj, de facto jsi to řekl, co si o tom myslím ... buď riskuji menší SL a trh může utéct, nebo jdu do toho po hlavě. Ze spodního screenu, tj. volume 4000 je na SMI krásně patrná divergence a opravdu stojí zato brát pak ty menší na nižším TF. Jen si dobře naskočit.
Btw pozdravuj tvého známého. Je to zajímavě řečeno a něco na tom pravdy bude .:)


..keep your eyes open..

Mark




Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja si sam testoval, z dlouhodobýho hlediska, jaky ma dopad vstup na pullbacku versus nad korekcí - ale ne ve smyslu ze bych mene riskoval, ale spise, ze bych mel vyssi SL o 2-3ticky, aniz bych zvysoval risk (pri vstupu na pullbacku)... pak je pravda ze nektere obchody ujdou, ale to jsou jak ztratove tak ziskove.... strucne receno jsem v tom nenasel nic zasadniho - obchoduji na VOL1500

Link to comment
Sdílet pomocí služby

me zatim spis delalo problemy nejak tunit vstup, casto sem pak delal chyby-a otestovane hodnoty se nedostavovaly, dat si prikaz nad nebo pod formaci je pro me pohodlnejsi, byt to mozna neni tak efektivni, kazdopadne, pokud vstoupime, tak at uz to bylo jakkoliv, stejne se pak deji vzdy ty same veci ktere je potreba resit... kdy jit ven, kdy posunout SL, kdy brat profit...

tak urcite to muzem shrnout tim, ze pokud ti vstup vyhovuje a umis ho, ma pro tebe logiku, je cokoliv v poradku.
co si myslite o SL v NQ 1 bod:) na grafu je takovych mist hodne, kde by stacil, nicmene v praxi se to nejak nedari:)

hodne zdaru vsem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...