Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Skap >> Těch emočních jizev se člověk hodně těžko zbavuje, podvědomí je mocné. Cca před 3 lety jsem měl autonehodu, narazilo do mě zezadu auto a předtím, než do mě narylo jsem se mrknul do zrcátka a došlo mi, že do mě vrazí. Od té doby stále nepříjemný pocit, když v zrcátku vidím nějakého blba, který se na mě lepí. Stejně tak ty divergence, strach..ale snad se to poddá zkušenostmi :-)

Ty IA divergence mi nedají spát :-) Nic světoborného to není, ale jak se tak dívám, tak je zde větší pravděpodobnost, že se cena alespoň malinko pohne daným směrem, než u klasických systémů. Pro obchodování s 2 kontrakty na různých PT ideální.

Hodně zdaru zítra přeji všem :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetrJansky: díky za objasnění, vypadá to čistě, logicky. Přeji mnoho úspěšných obchodů.

Remarque: světoborné to opravdu není, ale v podstatě se dá jet jen podle ceny a nemusíš ani zkoumat všechny 4 indexy, ale stačí ti třeba jen dva. Já mám sice grafy barevné jako omalovánky, ale pomáhá mi to se zorientovat, kde se jaký index nachází.

Jinak za sebe obchodování s dvěma PT doporučuji. Pomohlo mi to překonat psychický blok, kdy jsem sice zaznamenal příležitost, ale nedokázal jsem ze strachu kliknout. Pak jsem si spočítal, že ve více než 65% případů cena udělá pohyb mým směrem alespoň ve velikosti SL a už to šlo lépe. Na prvním PT jsem byl často velmi rychle a pak už to byl v podstatě bezrizikový obchod, zmenšil se psychický tlak a impulzivnost v průběhu obchodu a posílila se sebedůvěra. Když se daří, tak vidíš, že vystupovat s oběma kontrakty na vzdálenějším PT by sice přineslo vyšší výdělky, ale jakmile přijde ztrátová série, tak tě tenhle přístup podrží, protože často i po chybných nebo impulzivních obchodech skončíš na nule.

Ať se dnes daří!

Skap

"Nezdoláváme trhy, ale sami sebe"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Skap >> Možná by stačily dva trhy, ale stejně jako Tobě i mně sledování více trhů dává takový celistvější obrázek. A taky když se sledují jen dva a najednou vytvoří mezi sebou opravdu větší odchylku, tak nevíš, který trh má "pravdu". Já sleduju 3 (ES,NQ,YM), takže když nastane odchylka, tak to zatím bylo vždy 2 proti 1. Souhlas, ty 2 kontrakty patrně vyhladí equity, ale hlavně to asi pomůže psychicky. 1PT mám o 2ticky výše, než SL, ať v případě zásahu 1PT a následném otočení je výsledek čistá nula vč. komisí. 65% obchodů se došplhá alespoň na úroveň SL? Myslel jsem si, že se bude jednat o podobné číslo. Taky si už dělám statistiku jak by to dopadlo s 1 kontraktem a jak se 2 na 2 různých PT. Dnes 2 obchody 1) 2bR do trendu na NQ, hezký trendový kanál. Low svíčky (i patternu), na kterém jsem vstoupil bylo od vstupu vzdálené 2ticky. Vymetlo mě to 2x plný SL 2) Trendové DB na SP, trendový kanál, CCI divergence. Mohl bych se pozeptat jak řešíte ideálně vstupy na 2bR? Napadlo mě dát příkaz při překročení ceny zpětně na úroveň levého ramena, ale to už je trh asi dost daleko. Doufám, že se ostatní taky podělí se screeny :-)

18228

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak ja dneska jeden obchod
vstup: 18:30 na cene 2359 LONG
dovod: cena sa dostala k SR urovni ktoru nemal silu prerazit. v tomto pripade divergence zlyhala ale kedze divergence neje prioritnym signalom tak som tento obchod zobral.
Vystup teraz na cene 2368,50 o 21:06
dovod: cena sa dostala na 50 % retracement. (vystup nebol tak celkom podla planu, ale dnes koncim)

PetrJansky super idem na to. dakujem pekne

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Remarque: equity to samozřejmě vyhladí, já jsem to začal aplikovat hlavně kvůli tomu, abych se nebál vstoupit do obchodu. Nakonec to dopadlo tak, že jsem se přestal bát úplně a začal vstupovat mimo plán a impulzivně, takže návrat zpátky na začátek a opět kolečko - nastavení pravidel, porušení pravidel, mytí nádobí za trest ;-), nastavení pravidel atd.

Co se týká 2bR, tak jsem to nikdy blíže nezkoumal, jel jsem spíš klasicky podle DT/DB a vstupy na první růstové/poklesové úsečce.

Jinak myslím, že dneska se hodně ukázalo, jak je na tom kdo s dodržováním pravidel a psychikou. Pohled na grafy mi hodně připomíná dny, kdy jsem dokázal nadělat největší ztráty a nechal se strhnou k impulzivnímu obchodování.

NQ bez obchodu, na YM jsem zobchodoval divergenci po silné skalpovací úsečce v 16:06. Vstup na 12449, PT nedosažen a vystupoval jsem předčasně na 12434. Kvůli slabosti YM a NQ jsem vyloučil další případné long obchody a do short se nic podle mých pravidel nevyrýsovalo.

Skap

"Nezdoláváme trhy, ale sami sebe"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

echeck: buď přizpůsobím SL aktuální volatilitě, což je ta méně příjemná varianta, nebo lovím cenu limitem, tak abych se vešel do požadovaného SL. Spousta obchodů uteče, ale to je cena za menší SL a je potřeba se s tím smířit. Zrovna včerejší obchod na YM se dal realizovat limitem s rozumným SL. Close úsečky v 16:09 na 12447, SL 75 USD nad high skalpovací úsečky, nebo limit pokyn na 12449 (tato cena byla vyplněna na obou následujících úsečkách) přijatelnější SL 65 USD.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

echeck o umiestnovani SL plati ze ho mas umiestnovat do logickej zony. Najlogickejsie umiestnenie SL je pod/nad swing/low/high a navyse ak je to podporene este nejakou SR urovnou ci trendovou ciarou. TO je to najlogickejsie umiestnenie. Jednak mas tak lepsiu kontrolu nad svojou poziciou cize riskom a druha vec ze mozes si uz dopredu podla ponukaneho RRR urcit ci vezmes tento obchod alebo nie. V tradingu v prvom rade ide o chranenie svojho kapitalu az potom zarabanie penazi. A chranit svoj kapital mozes tym ze logicky vstupis a este logickejsie budes mat umiestneny SL. S logicky umiestnenym SL zaroven mozes znizit riskovanu ciastku a tiez mozes uplne eliminovat stratu posunom na BE+1. Ak vstupis nelogicky a SL bude umiestneny nelogicky, potom mozes tiez posunut SL na Be+1 ale mnoho krat ta trth z toho vyhodi a pojde tvojim smerom. Ja pouzivam tento model a vychadza mi to perfektne Opat nacrt z mojhho OP (komiksu) jeden obrazok je za milion slov

18247

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...