Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

echeck: velmi hezky ti to vyšlo. Já jsem o něco dříve předtím uvažoval o shortu ES, ale byl by to "pocitový" obchod mimo pravidla a racionální uvažování nakonec zvítězilo. Do longu mi to pak nesedělo právě kvůli slabosti ES, ze kterého jsem nespouštěl oči. Myslím, že dnes to bylo opět o tom, kdo dokáže včas přestat a nenechat se strhnout k impulzivním obchodům. Bereš ty obchody live, nebo jsi nakonec zůstal v tréninkovém režimu?

Remarque: já to nechci nikomu vnucovat a cpát, proto to vždycky uvádím jako doporučení podpořené vlastními zkušenostmi a někdy draze zaplacené vlastními penězi. Vezmi si, že to sice můžeme brát jako první zákon, který nelze ignorovat a s tímhle vědomím do obchodování jdeme a pak to stejně dopadne tak, že to tam naklikáš zákon nezákon :-)

K tvým divergencím na vyšším tf - popsal jsi to velmi dobře a ten rozdíl mezi trhy je na první pohled evidentní. Spolu s nějakou silnou SR si můžeš najít zajímavá místa ke vstupu. A zase bych neviděl nic tragického na tom, že jich bude třeba jen 5 do měsíce s potenciálem 6 - 12 bodů. Výsledek 500 - 1000 na kontrakt na NQ mi přijde pro začátečníka v live velmi slušný.

Pěkný víkend

Skap

"Nezdoláváme trhy, ale sami sebe"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Skap:

Díky ;)... Tenhle týden, jsem byl takovej rozlítanej a nestíhal jsem být pár dní včas u trhů, takže jsem to dal ještě na simu. Od příštího týdne už bych měl být ok a jdu zpět na live. Za tu dobu co jsem teď 2 a půl týdne obchodoval IA na simu, tak se mi nesmírně dařilo a doufám, že to přenesu do live. Vím, že to nebude lehký, ale už jsem si na live něco prožil a věřím, že jsem v psychice zase o něco dál.

Ty už obchoduješ všechny trhy, že píšeš, že jsi přemýšlel jít do shortu na ES?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já jsem si právě říkal, že jestli jsi byl tento týden live, tak to z hlediska divergencí nebylo nic moc. Pokud se trh v příštím týdnu utrhne dolů, tak to bude zase na trendové patterny, ale necháme se překvapit.

Bral jsem tento týden jeden trendový obchod na ES a skončil na BE. TF jsem začal znovu obchodovat jednak kvůli zajímavým příležitostem a jednak kvůli poplatkům za data od IB. Když už do něčeho na ES a TF jdu, tak s polovičním počtem kontraktů oproti YM a NQ, abych se vešel do psychicky komfortního risku a zatím mi to nedělá problém.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petře, tak jak mi tvůj styl přišel ze začátku čistý a logický, tak mi z posledních screenů přijde, že jsi to tam střílel trochu zvláštně. Jednou divergence ze zdola za chvíli shora, bereš i hodně široké divergence atd. Jedeš to podle pravidel, nebo tě zlobí psychika? Předpokládám, že se po včerejšku trochu vzpamatováváš.

Podle toho, jak jsem pochopil tvůj styl, tak dnes vidím příležitost ve 21:12, odraz od 50% retracement. Potenciál obchodu je sice na zvážení, ale když se SL vejdeš kolem 1 bodu a jdeš pro 2 až 3, tak je to v absolutních číslech málo, ale RRR je ok.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To PetrJansky

souhlas se Skap, mas to trochu rozhazeny

Z Tvych screenu:
- MACD histo mi nepripada uplne nejvhodnejsi pro obchodovani, pokud chces jet div podle jednoho indikatoru a v podstate na jednom TF
- Tvoje "klikani" 19.1- proste pokud nechces v trhu nechavat $$$ nekomu jinemu, tak se k obchodu musis postavit vic zodpovedne - udrzet ruce v kapsach, pokud nemas jasny signal. Ze jsi ho nemel je videt z toho, co vsechno zminujes jako doprovodne podpurne signaly o kterych v ostatnich screenech neni zminka.
- jednou beres div mezi dvema vedlejsimi vrcholy macd, jindy to beres ob jeden - toto je docela zasadni otazka v obchodovani div
- co ten graf 5min?
-proc obchodovat v chopu?
- atd

Par nametu
-zkus se podivat na div na vic TF - staci 5 nebo 3min, a brat ty, kde je zaroven i na 1min
- otviraci, zaviraci cena dne a odrazy od ni, retracementy, S/R, prolomeni swingu.... - proc? Popremyslej co jsou to vlastne div a co Ti rikaji (obraci trend a potvrzuji trend) -nic vic neni potreba. Kombinovani vice pristupu Ti obchodovani maximalne znepruhledni a vytvori protichudne signaly
-zkus otestovat jiny indikator, nebo treba kombinaci dvou....
-proc nepouzit formaci DT, DB ve spojeni s divergencemi? -mimochodem jedna z nejsilnejsich kombinaci
-silne spojeni je i s paterrny PA - na 5min uz ma slusne vypovidaci schopnosti (Pinbars, Engulfing, Doji, Congestion)
-podivej se jak div vznika - myslim jak dlouho, jak rychle roste, klesa cena a popremyslej co to znamena
-jednoduchy market sentiment poslednich 2-4 svicek na 3-5min TF?
-vypada to, ze zatim moc neresis vystupy

Pokud vezmes v uvahu par techto "mouder" myslim, ze Te to posune vyrazne dal. Podrobneji se da o div najit na zahranicnich forech - ceske weby div moc dopodrobna neresi.

Dobry lov











Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak pre mna bday . ;) Prvy vstup mimo O.P. a este SL skoncil namiesto -50 na -70 USD (sklz) a takato malickost ma uplne vytocila ze obchodovanie mimo O.P. (Zasa my to pripomenulo ze trading je narocny na psychiku a ze malickosti dokazu sposobyt velke skody) (tu) (tu) (tu) Ale vzdy sa to da ukoncit a povedat si ze bolo toho dost a vratit sa na spravnu cestu. Tak dnes aspon stastny koniec.

18455

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Včera jsem zobchodoval situaci, kterou jsem už dvakrát popisoval v dřívějších příspěvcích. Spekulace na otočení trendu na základě IM analýzy. V 15:54 se na NQ začala rýsovat vstupní situace. Zadal jsem buy limit vstup na 2421,5, tak abych se vešel do přiměřeného SL. Cena se zastavila o tick nad pokynem a svíčka uzavřela o 2 body výše. Opět jsem to považoval za momentum, ve kterém jsem chtěl být už na první pokus, limit jsem zrušil a smířil se s tím, že mi obchod utekl. O chvíli později se cena začala vracet zpět. Tentokrát jsem limit pokyn nezadával, protože mohlo dojít k vyskalpování předchozího low, nebo vytvoření double bottom. Na ostatních indexech ale nebyla vidět ochota jít short a signál byl definitivně potvrzen. Vstupoval jsem marketem, který se vyplnil na 2422. Vystupoval jsem v 16:15 na 2429. RRR 2,8 Mám dlouhodobě problém vydržet v long obchodech a nejraději shortuji. Jednak jsou shorty často rychlejší a prudší a do longu to celkově leze pomalu a celkově jsem tak trochu long pesimista. Nevím, kde se to ve mně vzalo, ale pořád mám pocit, že se trh bude otáčet. Má někdo ze zkušenějších live obchodníků stejný problém? Když vyhodnotím loňský rok tak mám poměr long/short skoro 50/50 a long obchody výrazně ziskovější než short a přesto v sobě pořád mám nějaký blok. Skap "Nezdoláváme trhy, ale sami sebe"

18481

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger,
informace z trhů sleduji online zde: www.marketwatch.com/story/newsviewer
když si tam najedeš na včerejší večer (našeho času), tak vidíš jak šly ven informace o Applu a co dělal NQ

obecně kalendářů o vyhlašování je více, stačí pohledat v Google "earnings calendar" a vybrat si co se ti líbí a je přehledný, třeba tady www.bloomberg.com/apps/ecal?date=20120125&strtpt=1&endpt=50&c=US

většina vyhlašování je po uzavření trhů, ale to taky znamená, že před velkýma firmama, jako Google, Apple, Intel, Yahoo apod u NQ může trh rychle klesnout po 22 hod (našeho času), v očekávání, co se bude dít, takže je i lepší tam po 22hod nebýt vůbec, zejména u klasické velikosti SL u ID

jinak pokud trh udělá nějaký "nečekaný" pohyb a neni zrovna oficiální report, neškodí si rychle projet zdroje, jako
www.bloomberg.com/
www.reuters.com/
www.marketwatch.com/
www.cnbc.com/

většinou zjistíš, co se děje, případně i proč

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Skap:

Chtěl jsem vstoupit na stejném místě jako ty, vypadalo to dobře. Jenže jsem to nějak nestihl a nezvládl tak, abych nastavil dobře SL, takže mi bohužel tento obchod utekl. Dost jsem si za to nadával, nebyl jsem asi dostatečně soustředěný, ale beru to jako další ponaučení do budoucna.

Přeji úspěšný den.

echeck

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...