Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

Dam sem aj ja vcerajsi obchod . Vcera to bol riadny trening discipliny. Na signal som cakal 2 hodiny . Uz som myslel ze ani nic nezobchodujem ale nakoniec som dostal signal a vzal ho. Vstup do short na prielom EMA100 a CCI pod 0 PT som mal 20b ale trh nemal silu takze close pred zatvorenim. ;)

18248

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Moje dnešní obchodování: Trhy mi dnes seděly a nabídly velké množství příležitostí. 1. vstup (NQ) nebyl vydařený, vstoupil jsem trochu zbrkle a předčasně. 2. vstup (YM) už byl ok, ale pro změnu jsem vstoupil opožděně a SL nebyl tím pádem nastaven ideálně. Trhy mi dávali jasný signál down, tak jsem i přesto vstoupil. Výstup na PT. Vstup 12364, PT 12339, SL 12376 3. vstup (NQ) dobrý vstup, rozjelo se to do mého směru, ale poté se to zastavilo u EMA a nevykazovalo to sílu pokračovat, ikdyž ostatní trhy ve směru pokračovaly. Vystoupil jsem tedy předčasně. Nakonec by byl PT zasažen. Vstup 2370,25, PT 2364,25, SL 2372, Výstup: 2366,50

18255

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim tradeři, je tady někdo kdo jede jenom samotny ZLR? Jsem z toho ted nějakej zmatenej, skoro žádnej signál pro vstup po novym roce. Přitom konec lonskyho roku byl super, je to normální že start do novýho roku je tak pomalej? Jedu live teprve chvíli tak se ptám. A ještě jaký máte timeframe pro ZLR? Díky za odpovědi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rozhodl jsem se, že budu obchodovat jen od 15:30 do 17:00. Sledování IA divergencí je trošku náročnější, takže hodinka a půl je tak akorát. Dnes jen jeden vstup: DB na NQ v 15:39, ES a YM 123. Trošku divné DB, ale hlavní pro mě je, ať je zcela čitelný trend, do kterého jdu a ten tady byl, cena pěkně na okraji kanálu, navic TL ukázala, že se objevil i RR. PT na úrovni swingu. Ta platforma Plus500 je děsná, už bych měl pomalu začít řešit zase Sierru :-) Martin

18257

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Skap >> Tak alespoň bylo čisté nádobí, manželka nebo přítelkyně musela mít radost :-) Myslel jsem si, že ten 1.PT na úrovni SL a jeho častý výskyt dodá člověku trošku křídla a vede k neopatrnosti. OK budu na to dávat pozor. Ale to budu ujasňovat pak, do konce roku budu dělat paper, získávat statistiku svého systému.

Klikat mimo plán to néé, z toho jsme snad už vyrostli :-) Já mám ten problém, že ne vždy jsem schopný určit trend, prostě TL se divně kříží a strašně mě stresují situace, kdy si nejsem jistý zda převažuje long nebo short. Uvažoval jsem jak na to vyzrát. Už jsem na to příšel.....vykašlat se na to...takže moje hlavní pravidlo je "když si nejsi jistý jaký je právě teď hlavní trend, nevstupuj". Třeba dneska ten můj vstup - TL, kanál, vnitřně jsem cítil, že na NQ je jasný long, tak jsem vstoupil. Jen jsem zvědavý kolik takových IA divergencí v jasném trendu se objeví do měsíce. Víš jak, dělat jen 3 obchody do měsíce by bylo trošku málo :-)

Tak ať se daří a nemusíš umývat nádobí :-))

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomm02: jak zvládáš čekání na výsledek obchodu? Neumím si představit, že bych se díval jak jde trh 3 hodiny proti mojí pozici (10.1. 18:30 - 21:30)

echeck: otvíračka a prvních 15 min bylo hodně neurčitých a trhy se nemohly rozhodnout. Shortoval jsi nejsilnější index, kde hrozilo vyskalpování high dne pokud se nahoru hnou i ostatní. Jinak tahle zbrklost tě hned na začátku může pořádně rozhodit a ovlivnit následující obchody. V posledních dnech se ze začátku do ničeho nehrnu, nechávám trhy rozdýchat a pak teprve čekám na signály.
2. vstup byl lépe vidět na vyšším tf - 12370 určitě zajímavá oblast pro short, když YM zůstavál nejslabší.
3. vstup mi přijde trošku "stranger vstup" :-), ale jestli jsi měl signál a viděl jsi to jako příležitost, tak proč ne.

cotijedotoho: jestli si dobře pamatuji, tak zlr je čistě trendový pattern. Zkus zpětně prozkoumat období, kdy bylo nízké denní rozpětí, které nepřeje trendovým obchodům (např. únor - květen 2010, prosinec 2010 - únor 2011 atd.) Určitě najdeš odpověď na svou otázku.

Remarque: Martine s tou hodinou a půl soustředění mám také problém. Upravil jsem to na bloky po 45 min po kterých si dávám 5 min přestávku. O platformě Plus500 jsem to nechtěl psát, nakonec jsi to napsal sám :-)

Ty 3 obchody do měsíce bych úplně nezatracoval. Zkus si spočítat, jak by vypadal tvůj účet, pokud bys například týden ukončil hned v pondělí po prvním ziskovém obchodu, nebo vzal sice jen 3 ukázkové divergence, z toho 2 ziskové (+400) a jednu ztrátovou (-100). K tomu přidej další kontrakt a už jsme na zajímavějších číslech.

A ohledně toho nádobí - má to skutečně spoustu pozitiv - potěšená přítelkyně, narovnáš si záda a odreaguješ hlavu nenáročnou mechanickou činností a ještě si můžeš trochu zamlátit talířema.

Úspěšný zbytek týdne.

Skap

"Nezdoláváme trhy, ale sami sebe"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak ja dneska strata.
Obchod nebol vobec podla planu,. Mal som sa drzat dalej od trhov.
Ked to hodnotim spatne dovod bol ten ze trh vykreslil 16:03 nadhernu podla planu situaciu ktoru som ale nemohol zobrat, pretoze moj provider mal dnes naplanovanu nejaku servisnu pracu ktora sposobovala vypadky internetu a tak som sa radsej drzal naspat. Vo vnutry som ale bol troska nahnevany, pretoze nakoniec ziaden vypadok nenastal a ja som tak stratil dobry obchod. Takze ked skoncili vypadky chcel som aspon nieco dohnat a tak som vstupil (v tej chvili som si myslel ze podla planu) ale spatna analyza mi potvrdila ze to bola blbost. Takze obchod bol stratovy.
Vstup bol na cene 2370, 20:45 a vystup na 21:27 cena 2372,25 smer vstupu bol SHORT samozrejme
Strata mimo plan zamrzi a troska aj frustruje, ale aspon som dostal facku ktoru uz nezopakujem.
Zle veci su vzdy na nieco dobre a aspon lepsie si ich clovek pamata.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Skap:

Asi tak ako cakanie na vstup (stale na to myslim) ,ale takuto poziciu uz nesledujem cely cas - je to bud SL alebo PT (Musis si predsavit co moses ziskat a co stratit a ak mas RRR 1:10 tak to ide lahsie ). Nikdy neviem co sa stane ale viem ze SL to zastavi, takze pohoda a trening discipliny.

Tento den bol z mojich studii Open High Day a ten zvykne niekedy uzatvarat na open cene (takze zisk 20b by potesil) :) :)

Stanger: v jednej teme si niekomu napisal : " a toto pravidlo este porusis a nie raz" ( nieje to celkom presne)

Neboj takychto faciek este bude hodne , aj poruseni pravidiel :D :D :D


" Je lepsie vzdy stracat malo a mylit sa ako stracat vela a mat pravdu. " (tu) (tu) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Skap:

jo ten třetí obchod byl trochu "stranger vstup" :)), ale rozhodl jsem na základě svíčky u ostatních tří grafů a slabosti trhů se dostat k high dne, zatímco NQ vytvořil nové high. Myslím, že 1. a 3. obchod bych na live nevzal, já spíš teď zkouším různé vstupy a jak vůbec vstupovat apod. Je zvláštní, že mi to poměrně dost vychází, ale vsadím se, že až půjdu na live, tak to bude přesně naopak ;). Btw. chystám se tam od pondělí. Není na co čekat, pač uplně vidím, jak na tom simu obchoduju jinak než live. Ikdyž se snažím to si to simulovat jako na live, ale není to ono. Tak uvidíme.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...