Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

Skap >> Jak jsme se minule bavili o MM, resp. o skončení obchodování, když se v daném týdnu dosáhne určitého profitu, nedalo mi to a v excelu jsem trošku počítal.

Start: 2 kontrakty
Start: 1.2.2013
Risk: 2% z účtu na obchod.

Ukončit obchod když: dosaženo za týden profiitu 150$/2 kontrakty

Měsíčně 600$ / měsíc .. počítám raději ale 400$ / měsíc

Když jsem propočítal tyhle hodnoty, tak bych 1.3.2016 už jel 12 kontraktů s měsíčním profitem 2 400$.

Takže ano, jde to takhle dělat, pokud má člověk relativně čas. Ale chce to otestovat systém, zjistit zda ziskové obchody přicházejí plus mínus rovnoměrně během celého měsíce nebo ne, to samé ztrátové obchody samozřejmě.

Hezký víkend.

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Remarque:

Hezký, ale podle mě to jsou hodně slabá čísla. Jestli do toho jdeš s tím, že za 4 roky bys už mohl mít měsíční profit 2400 dolarů, tak respekt. To já bych neměl asi dostatečnou motivaci překonávat ty překážky a všechno co už jsem překonal a co mě ještě čeká s tím, že budu za 4 roky vydělávat 2400 a ještě s 12 kontraktama. Neboj se stanovit si vyšší cíle, proč se zbytečně držet při zemi. Neříkám nějaké nerealistické sumy, ale určitě vyšší cíle. Třeba můj cíl se odvíjí, od kluků tady z finančníka, kteří píšou, že dobrý obchodník, by měl konzistentně v průměru vydělávat kolem 2000 dolarů/měsíc/kontrakt (NQ 2 kontrakty). A chtěl jsem tenhle cíl splnit už první měsíc co jsem obchodoval. Ne za 4 roky. Ikdyž to zatím nejde, tak se to o stále snažím a vylepšuju co se dá, abych se k tomu dopracoval. Ne za 4 roky, ale vždy už ten další měsíc.

Chtěl jsem jenom říct, že nevím jestli z hlediska motivace je tohle ten správný přístup. Ale každý jsme jiná osobnost a každému vyhovuje něco jiného. Takže pokud to takhle zvládneš a vydržíš, tak ok.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

echeck >> Souhlas, že je to hodně podhonocený cíl. Zatím mám statistiku za týden, což je absolutně mizivá statistika, chce to alespoň 1/4 roku a pak to vyhodnotit co reálné je a co není.

Jen já s tou svou povahou potřebuju mít jistotu jasného signálu (Jasný trend, kanál, IA divergence, vstup. signál u TL) a mezi 15:30 a 17:00 se mi těch signálů moc neobjeví. Po měsící zvážím zda ještě přidat seanci 21:00-22:15.

Ano každý jsme individualita a vyhovuje nám něco jiného. Já jsem v situaci, kdy mi je 25, podnikám v e-shopech, práce mě baví, příjmy jsou vyšší, ale jsem v segmentech, které jsou módní a cca do 3 let skončí..asi, ale zatím to jde, tak mě to nenutí spěchat. Prostě takový hlavní cíl je od 30-ti se živit tradingem. Sice to vychází jen na 2400$/měs za 3 roky, ale za 4 roky to už je 4000$/ měs, víš jak, příjmy jdou do paraboly.

Ale to jsou úvahy do větru, myslím, že oba dva a nejen my dva budeme rádi jak se odpíchnem od bodu 0 k pravidelným profitům :-)

xzajic >> Tím už jsem si prošel, ale snažím se poučit z chyb:

1. live - obchodování jen divergencí na CCI ještě podle WCCI - absolutní ignorace co dělá trh - sice to dle backtestu za 1 rok vycházelo ziskově, ale jak jsem jel live a vstupoval dle plánu tak mě to vydrbalo. Takže úplná blbost dát jen na indikátory. Paradoxně jsem neměl problém vstupovat a vystupovat dle plánu.

2. live - čistá PA, diskréční přístup tak 80%, samozřejmě v live to nešlo, viděl jsem pak signál všude.

Teď vstup na základě IA divergencí (potřebuju mít nějaký jasný bod, kde vstoupit), ale nebrat je automaticky, vyfiltrovat si to na základě PA, zjistil jsem, že si jich vyfiltruju tak 70%.

Děkuji za reakci a hodně zdaru chlapi ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Remarque

Trading je byznys jako kazdy jiny - ma vydelavat $$$. Dlouhodoby plan je nutny, ale to co jsi popsal je silne demotivujici. Pokud zvladnes MM a psycholgii - myslim do te urovne, aby jsi nesklouzl k tomu, ze zacnes bezhlave klikat, neni nejmensi duvod stanovovat si max denni zisk. Pokud ti system dava signaly a nedosahl jsi max denni, tydenni ztraty neni proc prestavat. Pokud Te to bavi a funguje Ti to.

Planovat, ze za 4 roky budes vydelavat 2400$ je asi tak prinosny jako si koupit pozemek na Mesici. Trading je jedinecny v tom, ze muzes vydelavat uz prvni mesic. Neni treba si vymyslet vlastni bariery, trh Ti jich par nachysta sam.

Sorry, pokud chces tohle delat pro $$$ tak to co jsi popsal je nesmysl. Ale pokud se chces jen bavit, tak proc ne.

Vykasli se na to, co si prectes ze "zarucenych zdroju na forech", rid se tim, co si sam udelas a vyzkousis. Tohle je jedinecny, individualni byznys kde uplne nejvic plati to, ze to co delaji ostatni nemusi fungovat nikomu jinymu. A to co bude prinaset vysledky Tobe, muze u ostatnich vyvolavat salvy smichu.

Je to jednoduchy: obchoduju, pokud mam signaly, nedosahnul jsem max ztratu a mam chut pracovat. Pokud jedno z tohoto seznamu neplati, prestavam a zacnu zitra. Nebo pozitri.....




Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, chlapi.
Rozhodně se nepasuji na znalce nebo zkušeného tradera, jsem totální začátečník. K tradingu jsem se dostal úplně náhodou někdy v polovině září loňského roku, ani jsem netušil že něco takového existuje a že je to reálné. Takže po 3 měsících čisté teorie jsem začal s backtesty, vybral jsem si právě NQ na základě informací o ceně a míře rizika. Striktně se držím systému FinWin, určitě se v něm dopouštím řady chyb a nepřesností, ale za leden až květen 2011 mi to vykázalo zisk cca 7.700,- $ po odečtení komisí a při jednom kontraktu. NQ se mi jeví jako zatraceně zajímavá záležitost. Grafy si posouvám o jednu úsečku, nikdy nevím jaká bude ta další, simuluju aspoň z části reál a snažím se filtrovat vstupy. Je tu mezi vámi někdo, kdo je v NQ live a skutečně profitabilní? Zajímavé jsou totiž "pohyby" mimo obchodní časy, vždy zhruba mezi 8:00 až 11:00. Obchodujete někdo tenhle čas a jaké bývá plnění? Já vím, spousta otázek, ale koncem jara nebo začátkem léta to chci rozjet live, tak dychtím po jakékoli informaci. Zatím se rozhlížím po nějakém brokerovi, ale to je taky docela džungle...
Díky za každou info a přeji strmou equity.
Martin.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martine, nevím sice jak dlouho jsi obchodoval live a jak velkou statistiku live obchodů máš, ale ta moje myšlenka byla mířena právě sem. Spočítat si prognózu v excelu na tři roky je fajn, ale ty skutečné výsledky máš v obchodním deníku a z těch potom vycházím při úvahách typu - ukončení dne nebo týdne po prvním ziskovém obchodu, neobchodovat v pátek atd. Padají z toho někdy velmi zajímavá čísla, proto to doporučuji k zamyšlení.

Úplně teď pominu stanovování cílů, které si stejně většina nováčků stanoví nepřiměřeně vysoké vzhledem ke své úrovni zkušeností, důležitá jsou čísla, která jsi schopen vytvářet. Padají tu názory, že pár set dolarů na kontrakt měsíčně je málo, nízký cíl atd. , ale zkus si z těch čísel vytvořit equity za první rok a myslím, že by ti ji spousta nováčků v live tradingu záviděla. Pokud má navíc někdo slušně fungující byznys, tak pro něj pár set dolarů měsíčně na kontrakt, při práci hodinu denně v pondělí nebo v úterý, může být časově a psychicky nenáročná forma přivýdělku. Těch přístupů a důvodů proč trading děláme je spousta a každý si to může nastavit a spočítat podle sebe. V konečném výsledku mohou být 3 obchody měsíčně více než 3 obchody denně.

Přeji úspěšný týden

Skap

"Nezdoláváme trhy, ale sami sebe"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

trader77:

nevím, jestli nepíšete aktuálně do fóra i pod přezdívkou "gulii", protože se neustále ptáte na jednu a tu samou věc opakovaně...každopádně - prosím pročtěte si náš manuál zdarma (v horní liště webu) - tam pochopíte, jak fungují trhy jako NQ..vy si žádné množství komodity, indexu apod. nekupujete tak, jak si to myslíte vy, vy si v případě NQ "kupujete" tzv. kontrakt, ze kterého ale platíte pouze velmi malou částku - tzv. margin, který vám broker zablokuje z účtu a po skončení obchodu opět vrátí...margin na NQ je dnes u levných brokerů kolem 500 USD intradenně..tj. toto je částka, kterou musíte mít na účtu pro otevření jedné pozice NQ (samozřejmě plus další prostor na případnou ztrátu v obchodě)..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rekapitulace po 2.týdnu obchodování, mám obrovské problémy s identifikací a vstupu do obchodu. Hlavní důvod vidím v nesoustředěnosti na obchodování a dodržování discilplíny. Modrá křivka ukazuje stav po dodržení obchodního plánu, zelená zobchodování podle backtestu respektivě porovnání se paper obchody – červená křivka. Petr

18330

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetrJansky:

možná by ti mohly pomoct moje nedávné příspěvky:
www.financnik.cz/forum/read.php?7,196648,206094#msg-206094
www.financnik.cz/forum/read.php?7,196648,206113#msg-206113

já bych nehledal problém v nesoustředěnosti nebo "špatné disciplíně"..problém totiž je, že do těchhle pojmů schováš úplně všechno a sou tak šíleně nekonkrétní, že tě to nikdy nemůže posunout nikam dál..

naopak bych spíš hledal chyby v obchodním přístupu, v jeho nastavení...ono totiž ze začátku se těžko naučíš disciplíně, když máš špatně nastavený plán...říká se, že se člověk musí přizpůsobit trhům, ne chtít aby se trhy přizpůsobily jemu..ale u obchodní strategie to podle mého platí opačně - lepší než přizpůsobovat se svému plánu (snažit se jej naučit obchodovat) je přizpůsobit svůj plán sobě..tj. upravit podmínky tak, abych jej byl schopný dobře exekuovat..protože hlavně na začátku je exekuce vstupů kritická pro budování konzistence...

manipulace (resp. nemanipulace) s SL či PT se učí a odchytává daleko snadněji a z mojí zkušenosti bych řekl, že tomuto se přizpůsobit dá..ale vstup do pozice provází největší stres/nerozhodnost, a proto je potřeba mít toto nastaveno co nejvíc jasně..

řekl bych, že největší problém lidí není to, že by nedokázali najít systém, který může vydělávat..ale právě to, že jej nedokáží exekuovat..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

díky majkll,
zaměřím se na vstupy do obchodu s přihlédnutím na vyšší TF. Uptrend, downtrend - trendové divergence, range - protitrendové divergence na hraně kanálu. Dopředu budu vědet jaký typ div. hledám a zobchoduji :-) . Prošel jsem a vyzkoušel hodně systémů, ale div. mě sedí a potřebuji jen najít zprávný způsob jak s div. pracovat.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Skap >> Live jsem moc dlouho nejel. Live jsem začal dokupy 2x a pokaždé skončil zhruba po měsíci, kdy jsem zjistil, že obchodní plán je trošku postavený nahlavu. Jak jsem psal, 1. live jsem jel indikátory jak robot, ignorace trhu a 2. live čistá PA a to je na nováčka asi velké sousto.

Uvidím jak to pujde.

Hodně zdaru tento týden :-)

majkll >> Naprostý souhlas. Sám jsem si před 14-ti dny taky uvědomil, že sice chci jet PA, ale zároveň chci mít jasně definovaný vstup, když tohle člověk nemá vidí signál tam, kde není a naopak nevidí tam, kde je.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...