Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

echeck: zajímavý, co se týká intermarket divergencí, tak včera se nabídly 2 pěkné signály, toho prvního jsme si všimnuli stejně, druhej pěknej se vytvořil asi kolem 16:34 na Nasdaqu vždycky mě fasicnuje jak trhy korelující i přes 95% dokážou divergovat ... Edit1: Opraveny překlepy a gramatické chyby :)

18369

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

zury: toho jsem si také všimnul, nicméně jsem to nezval, protože to nebylo podpořené žádnou mojí S/R úrovní, což je pro mě dost podstatné. Pro mě bylo spíše zajímavé vstup okolo 16:20. ES, TF a YM pokračovali dolu, TF dokonce ke svému low a vytvořila nové low. Ostatní trhy sílu dosáhnout low neměli plus divergence na NQ. Tudiž to byl signál vyhledávat long obchod na NQ, ale bohužel pro mě nebyla šance ideálně vstoupit. Viz. screen

18370

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes žádný signál ke vstupu, tak jsem z dlouhé chvíle uvažoval jak IA divergence fungují na vyšším TF. Místo 1 min. jsem zkusil 5 min. a byl jsem překvapený. Obchody si hodně vybírám na základě určitých specifik, zvláštní, že včera na 1 min. TF žádný signál a na 5 min. byly signály 2. Zvažuju, že vyšší TF by byl možná vhodnější, graf je o dost čitelnější. Ale píšu dneska ohledně něčeho jiného. Rád bych s Vámi rozebral IA divergence, kterých jsem si všiml náhodou. Včera a dnes jsem sledoval H/L dne. Včera se na NQ utvořilo DT na high dne, byla tam i docela silná S/R, dopoledne to o danou hodnotu 2x ťuklo a když jsem se mrknul na ES, tak byl trh očividně v shortu. Potenciál 12b ke swingu. Dneska opačná situace, hned po otvíračce na NQ 2bR u low dne, opět S/R (2x to dopoledne ťuklo o tuto hranici). a Když jsem mrknul na ES, tak jasný long. 6b k swingu. Viz. screen. Zkusím to trošku posledovat, ale myslím si, že takových obří IA divergencí se objeví ani ne 5 do měsíce :-(

18378

18379

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Projíždím si zpětně grafy tohoto týdne, který divergencím moc nepřeje a přikládám screen k zamyšlení, jak je důležité zohledňovat divergence vzhledem k síle trendu. Vyznačené situace jsou ze středy 18.1. a popíšu je spíš prakticky z vlastní zkušenosti. První signál přišel v 17:30, což je čas, kdy už se může dostavovat únava, nepozornost, frustrace. Spousta obchodníků už má doobchodováno, někdo po SL čeká na další příležitost, někdo po tom, co mu ujel uptrend čeká na jakoukoliv příležitost do proti trendu, aby už konečně udělal nějaký obchod. NQ s TF mají sílu vytvářet vyšší high, ES s YM už hodinu slábnou. Krátce po 17:30 přichází silná momentová úsečka na všech trzích. Pro nedočkavého obchodníka evidentní signál short. Trh se okamžitě zastavuje a následuje pohyb do strany a pomalý návrat zpět do long. Podle silné long úsečky (červená šipka) je vidět, ve kterých místech měla většina shortařů své SL a jak jejich vyplnění posunulo trh vzhůru. Troufám si tvrdit, že většina nováčků v tomto obchodě končí na plném SL. Ti rozumnější si na další protitrendy dávají pozor, amatér čeká na další short příležitost, aby to trhu konečně nandal a ukončil den v zisku nebo alespoň na nule. Další divergence o něco později, nové high na NQ a TF, double top na ES a YM. Potenciál obchodu tentokrát o něco lepší, ale přesto NQ dokázal udělat jen 4 body dolů, YM kolem 20 bodů, což znovu nestačí na většinu PT a obchodník je postaven před dilema, jestli posunout na BE, nebo riskovat plný SL a nechat trhu prostor. Tohle všechno píšu proto, že se v tomto vlákně rozjela diskuze o divergencích a vším co tady popisuji jsem si dříve prošel včetně obchodování každé divergence do short, která se vyskytla v silném uptrendu (úplně stejně jak nedávno popisoval Remarque). Na konci dne potom obchodník nevěří vlastním očím, proč šel celou dobu short v uptrendu, když stačilo vzít jeden trendový vstup long a pěkně se svézt s hlavní sílou v trhu. Moje doporučení je: zapomeňte na divergence, jakmile se trh silně rozjede jedním směrem a má tendenci neustále vytvářet nová high/low, ušetříte si spoustu peněz a zbytečných emocí. Přeji úspěšný pátek. Skap "Nezdoláváme trhy, ale sami sebe"

18413

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vsimli ste si ako krasne cena koriguje v trendovom tunele? sam som zvedavy kam sa dnes poberie a ci mi nadeli obchodnu prilezitost. V minulosti som pozeral vdaka jednemu diskutujucemu na 25 rocnu historiu, ze cena bola ovela ovela vyssie ako je teraz. Myslite si ze sa tam poberie? alebo dojde k odrazeniu? V kazdom pripade ten trendovy tunel mi uz nadelil zopar peknych ziskov. predpokladam ze aj ostatny ho vidite a mate zaznaceny vo vasich grafoch. Tak pekne obchody dnes, ale len podla OP...

18414

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, pro ukázku, můj dnešní obchod: Vstoupil jsem na NQ v 16:09 na 2427. Byl to poměrně diskréční obchod, ale podle mých pravidel. Trhy po otevření jely lehce up. TF a YM dokonce dosáhli na high dne. Poté přišla korekce. ES jako jediný se rozjel poměrně dost dolu až ke svému low. Ostatní trhy tento pohyb neakceptovali a vytvořila se IA divergence. Platná pro mě byla z několika důvodů. Byla podpořena S/R úrovní (low dne na ES), chování a pohyb svíčky v 16:05-16:08 a celková charakteristika trhů za poslední dny. Vstoupil jsem na NQ. SL jsem umístil pod swing na 2425 a PT k high dne na 2433. RRR 1:3 což je dobré. Rozjelo se to up a byl trefen můj PT.

18421

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V pripade trendu divergence vytvara vela falosnych signalov, to je jeho nevyhoda. Tam je lepsie pouzit Skryte divergencie, ktore su v tomto pripade silnejsie. Navyse v tomto pripade funguje dobre aj indikator Williams % pretoze pokial ide trh smerom LONG a vytvara stale vyssie High tj trenduje, a najdes na grafe skrytu divergenciu a zaroven R% sa nachadza v prepredanej oblasti, je to slusne potencialny signal ze pravdepodobne bude trend pokracovat a da sa nastupit na danej korekcii.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...