Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

Drbo38,
předně vydělávání v tradingu neni o kumulaci maximálního profitu na 1kontrakt, ale o konzistetním dosahování nějaké částky a pak position-sizingu. Samotné číslo toho moc neřekne, jak píše Richard .. kolik to je obchodů, průměrný obchod, DD ... jinak obecně vzato průměr 800 USD/k/měsíc je myslím dostačující ;)

btw: ale současně neni od věci si udělat cvičení, kolik potřebuješ na svoje živobytí, kolik máš náklady, potřeby, představy, sny ... a z toho ti vyjde částka a pak si zhodnoť, zda je pro Tebe 800 hodně nebo málo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý večer,
po učení se všmu možnému jsem si zalíbil DT / DB a začal zkoumat NQ, 3-min. graf. Konečně po cca 18 dnech od začátku mého tradingu jsem si sestavil obchodní plán , kde jsem si dal za úkol zbacktestovat NQ, YM , TF a ES a po 100 obchodech vyhodnotit...mmj. jsem si řekl, že nebudu do té doby o ničem spekulovat. Jenže Mam jeden zásadní problém, a to ten, že jsem za první backtestovaný týden viděl cca jen 4-5 možných log. vstupů...a to 2 z nich byli v protitrendu takže nic extra. Abych to upřesnil, vyhranil jsem si vždy čas 15:30 - 18:00 a to 2 vstupy byli navíc 15:27... :D. V daném čase se tedy v trendu nacházel pouze a jen jediný vstup.
Můžete mi poradit, co teď mám dělat? Snažím se nevstupovat do nesmyslných pozic, které se nedají odůvodnit + vstupovat do pozic, které mají slušné RRR (SL dávám 2 ticky nad SR úroveň a PT 2 ticky nad max LOW úroveň mezi DT, příp 2 ticky pod max HIGH mezi DB) - > pokud není RRR alespoň 1:2 tak o tom ani neuvažuju.
Vím, že trading není o vstupech, ale kde není signál DT / DB tak proč tam vstoupit, že...ještě upřesnim, že jsem backtestoval 1-4. 3.2011 + 7.3.2011. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

spec799:

1. týden nic neznamená
2. DT/DB dobře fungují jako protitrendové
3. Najdi si S/R úrovně a na nich vyhledávej možné vstupy pomocí DT/DB
4. obchodovat v 15:27 je nesmysl

víc ti nepovím, aby ti to pomohlo, musíš na to přicházet sám právě testováním a hledáním jak to funguje a jak ne apod.

Přeju hodně vytrvalosti ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

echeck: velmi pěkně zobchodováno! NQ byl sice nejsilnější a proto jsem na něm vstup nevyhledával, ale pokud sis dokázal takhle počkat, než se to tam spolu popere a vylítají nějaké předčasné shorty a pak teprve vstupoval, tak gratulace. Já jsem se svezl na stejném pohybu se vstupem o něco dříve na TF. Ten mi z hlediska slabosti přišel pro short nejvhodnější.

Ještě k tvému dotazu z minulého týdne ohledně charakteristiky trhu. Mně to nevyhovuje skoro nikdy, buď je příliš malá volatilita, jindy zase moc velká, nebo trh uteče a silně trenduje aniž by mi nabídnul vhodný vstup. Nezbývá nic jiného, než se přizpůsobit a respektovat trh. Obchoduji pořád stejně protitrendy i trendové vstupy, jen teď častěji končím na BE. Mám nastavené denní a týdenní limity, takže když se nedaří, jdu od toho. Pokud máš pocit, že málo obchoduješ, tak je otázka, jestli máš málo signálů, nebo neklikneš, když signál máš. Měl jsem vždycky největší problém s druhou možností. Dodnes na to používám jednoduchou pomůcku - o víkendu si pustím v replayi jednotlivé seance a sleduji místa, kde jsem měl vstoupit a nevstoupil. Jakmile tě nic netlačí a nedíváš se na trh přes emoční záclonu, tak máš objektivnější pohled. Můžeš sledovat tikání úseček a identifikovat situace, které nakonec přispěly k tvému rozhodnutí nevstoupit. Ty si pak můžeš znovu přehrávat a trénovat vstupy i následný management obchodu. Určitě doporučuji vyzkoušet. Uvidíš sám, jak ti to pomůže.

Úspěšný zbytek týdne

Skap

"Nezdoláváme trhy, ale sami sebe"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Skap:

díky, hodně mi teď pomohla knížka o price action. Dokážu teď lépe na základě svíček analyzovat trh. Ještě jsem jí úplně nedočetl, ale včerejší vstup je první známka toho, co jsem se v ní zatím naučil.

To s tím replayem je dobrý nápad a určitě to zkusím. Díky za radu a přeji úspěšné obchodování.

echeck

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger:

čti pozorně co píšu. Já neobchoduji svíčkové patterny! Psal jsem, že mi to pomohlo lépe analyzovat trh a to i pomocí svíček, ne svíčkových patternů a formací!! Pro mě jsem vstoupil na základě mého systému dobře. Vyhledával bych vstup short na tomto místě ať už bych tu knížku četl nebo ne. Ona mi pomohla lépe to načasovat, s čímž jsem měl problémy a stále se v tom hledal. Nevím co je harami a ani mě to nezajímá ;)

M_A_R_A:

je to YourTradingCoach: YTC Price action trader. Je v angličtině, tak jestli umíš aspon trochu anglicky, tak určitě doporučuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To echeck : dík, no já vím, že týden nic není, ale přesto si nedokážu představit sám sebe, že dokážu z 12,5 h týdně zobchodovat 3 obchody. Vzhledem k časům obchodů se snažím do budoucna přemýšlet, tak, že pracuji nejčastěji cca do těch 3. hodin a spát chodim nejpozději ve 22:00. Co by si mi teda doporučoval jako nejefektivnější čas ? Pokud bych to bral dle volatility tak zpravidla dost se obchoduje 15:33 - 18:30 a pak jakžtakž 20:06 - 22:00 (tu).

Jo ta trpělivost je vcelku mrška :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mikky182 je to harami ja tuto cs formaciu s radostou vyuzivam a priniesla mi so spojenim mojho op uz stovky tickov do zisku a este ani jednu stratu s touto formaciou.
Samozrejme idealnejsie harami je s gapom ale to na intradennom obchodovani asi tazko je najditelne.
Samozrejme viem co je price action sam ju vyuzivam . Autor prispevku "Psal jsem, že mi to pomohlo lépe analyzovat trh a to i pomocí svíček" cize len k tomu som reagoval podla toho co som si myslel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Super zasa to tu obsadil ved viete kto niet co dodat :S :S :S :S :S Vyslevene v tomto case mojmu OP trh nepraje , lebo vyuzivam SL alebo PT a 10b ziskat teraz je trapenie. Tak zacinam testovat strategiu s RRR 1:3, dlhsiu dobu sa venujem prielomom slabsich (dennich) S/R alebo roznich urovny spolu s CCI Dam dnesni SIM obchod (viem ze tu skoro vsetci idete PA - tak nejaky nazor k tomuto vstupu ???? ) (tu) (tu) (tu) (tu) (tu) (tu)

18811

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stranger Som rad ze ti to prinasa ticky na brokersky ucet a toto ber ako moju potrebu vysvetlit sebe a aj tebe aj ostatnim ze to harami nieje (teda ak vlastne rozpravame tej istej veci kedze si si nedal namahu ukazat ze kde je ta Harami..musis vziat do uvahy ze nie kazdy sa zaobera candlestick a nazorna ukazka je hodna 100 slov sak to poznas) Harami v predklade = tehotna teda lava sviecka = matka a prava = plod (dieta) teda prava sviecka je v tele matky. Idealne ako vravis gap open a telo ma byt schovane v tele matky, tvoja "harami" nema ani jedno. Ak sa pozries na YM tak tam mas Harami. Znova opakujem ak ti prinasa ticky je to super ale nieje to harami, je to ina formacia.. (tu)

18812

18813

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mikky182 asi ponimame inak harami. viem ze existuju tieto harami denne, ale na intradennom sa ich nedockas...
Ponimam harami ako jeden autor jedneho dokumentu, (nemozem uviest stranku lebo by mi to admin blokol)
takze dam sem len text. takze v konecnom dosledku je pre mna harami to co je na echeckovom grafe ako som pisal vyssie a aj na YM

Harami (býčí)

Formace Harami v její býčí variantě se skládá z velkého těla červené svíce následovaného malou
svící se zeleným tělem, která se celá nachází v rozmezí těla (nebo stínů) červené svíce. Zelená
svíce musí uzavřít maximálně do poloviny červené svíce nebo níže. V západní verzi technické
analýzy se obdobná formace nazývá „inside day“ a její logika je podobná.

Logika býčího Harami je následující: dlouhá červená svíce reprezentuje silný pohyb ve směru trendu
způsobený prodeji obchodníků, kteří identifikovali klesající trend příliš pozdě. Mnohdy je velký
výprodej způsoben zasažením řady stop loss pokynů, které zasáhnou další vlnu objednávek a cena
proto klesá pouze technicky. Často se tak jedná o „poslední výkřik“, který je rychle zastaven. Zelená
svíce znázorňuje tento stop stav dalším prodejům.

Formace ukončuje klesající pohyb ceny, hledáme ji tedy při poklesu ceny jako moment otáčející
trend

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...