Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

Stranger

Nesuhlasim celkom s tym, ze system sa postavi sam u kazdeho na zaklade toho, co vypozoruje v trhu, svojich schopnosti. Nie kazdy je tak sikovny, aby toto dokazal....Ja osobne som sa tiez snazil postavit nejaky vlastny system, ale za cca 3 roky sa mi to nepodarilo a tak som len zostal pri hladani systemu, ktory sedi mojej povahe, schopnostiam, nic som nevymyslal sam, len hladal to, co uz na trhu je a funguje...nakoniec som nasiel, co som hladal, len samozrejme trvalo nejaky cas kym som si ho "osvojil".

Nech sa dari!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Mydlo SK si ma chytil za slovicka.
Samozrejme ze napriklad indikator momentum, alebo fibonaci uz existuje a nebudem hladat nieco nove, nebudem robit novy indikator ci hladat novu formaciu v trhu. Jasne ze prvky s ktorymi sa da pracovat su vzdy uz vytvorene ale napriklad ze ked vezmem aj woodieho ci finwin, stale to musis prerobit tak aby to sedelo tebe ako osobnosti. Ted ja som niky finwin ci woddieho neskusal takze sa len domnievam ze aj napriek pravidlam ktore su tam vytvorene musis do toho priniest aj svojej "kreativity" ze neide tam len o prelomovanie nulovych liniek ci tych formacii (neviem ako sa volaju) ale tiez musis pozerat na trh zo svojho pohladu, tj bud zvladnut technicku analyzu a vytvorit si tam vlastne pravidla ktore ti sedia ci najst techniku vstupovania, ci uz na svieckach ci len tak od oka. A cize to ze napriklad ten finwin mi prelomi nejaku linku to neznamena ze mam vstupit. TO je poodbne ako vstupovat ked momentum prelomi nulovu linku a vystupovat ked ju tiez prelomy naspat. Ja pracujem s momentom inak, co som ukazal hore na screene. cize nasiel som si to co mi sadlo, nikde som to necital, nikde som to nestudoval, len som to nasiel z toho ako som pozoroval zapisoval, testoval, skumal a daval do svojich obchodov seba sameho skrz moje schopnosti. A tak isto pri hladani vstupov. Ani zdaleke nastaci aby mi trh vykreslil CS formaciu pin bar ci podobne, tiez je tam za tym nieco co som si sam upravil tak aby mi sedelo, Cize aj ked som zobral indikator momentum, a cs formacie, tak ako celok je to system vybudovanyn a mieru specialne pre mna vzhladom nam oju povahu a moje silne ci slabe stranky. Jednoducho nikde som ho v takej podobe ako je dneska nenasiel.
Cize predpokladam ze aj do systemo ktoer existuju musis dat sam seba

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mydlo SK : možné sú obe možnosti, aj to čo tvrdí stranger. Nemá zmysel to riešiť. Niekto hľadá na fórach a knihách, nete, zlaté zrná do mozaiky pre svoj systém, iný trader zas dá len na vlastné pozorovanie trhov, čo je ťažšia varianta, lebo poznatky iných traderov možu významne pomáhať, ty si zas našiel funkčný systém, realita je však taká, že info z fóra, aj názory traderov je jedna vec a auditované výsledky obchodov za dlhšie obdobie je ďalšia vec. Kto čomu verí, to už záleží na inteligencií a skúsenosti každého tradera...Jedna z mála možností, ktorá ešte može dať dobrú informáciu o schopnosti tradera obchodovať je dávať dopredu príkazy na trhu pre obchody nejakou praktickou formou, nie až po funuse, keď je pravá strana grafu jasná. Ja už beriem z fóra mnohé informácie so značnou rezervou. Hlavne tie, kto je ako úspešný, ako sa díva s nadhľadom na nováčkov, atď...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stranger,
zkoumal jsem bezpočet věcí, přečetl tu spousty článků včetně retracement úrovně, ale plně jsem to nepochopil. Resp. to, podle čeho, nebo jak se nastavuje ta úroveň.
Nastavuje se retracement na dno a vrchol mezi např. DB a 50% retra je tedy cca půlka vrcholu a dna, nebo se tato půlka bere nad touto formací, případně se retra bere v závislosti na větší vzdál. grafu, než-li pouze na této drobné DB / DT formaci ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

spec799 v sr urovni hej :) ale to je len moje ponimanie veci. v DT DB by som tak velky rozptyl nebral v uvahu, aj ked da sa aj to, nehovorim ze nie. Mimochodom ja beriem v uvahu len SR urovne vykreslenen a 60 minutovom grafe, cize ked potom si prepnes na 3 minutovy tak je tam rozptyl skutocne par bodov pri niektorych swingoch :)

Tie retracement je to opat vec ktoru kazdy oznacuje inak, niekto pouzije vzdialenejsie swing niekto ten maly blizko. niektore bere v uvahu hladinu 50 niekto inu. To nesu veci ktore sa daju nejako vedecky vysvetlit, tak isto ako SR urovne.

TO mas jak s indikatorom. Matematicky je urobeny na vlas presne, ale jeho vyuzitie aplikuje kazdy po svojom.
o retracement je plno clankov aj tu na financnikovy, pripadne skus aj stranku fxstreet tam tiez najdes kvalitne clanky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nejde mi o dogma na téma retracementů, vážně jsem za tu chvíli přečetl spoustu věci a už dávno pochopil, že na vytvořené strategii a indik. se nedá vydělávat bez úpravy sobě samému, jen mi jde o to jak se vlastně bere ta úroveň. Jak jsem se ptal jednou, jestli 50% se bere tak či onak...viz. vysvětlující obrázek. Nebo je snad i toto čistě na komkoliv ? 1) "zelená" retracement úroveň je vlastně půlka mezi vrcholem a spodkem 2) "červená" retracement úroveň je stejná vzdálenost mezi vrcholem a spodkem, akorát, že pod touto formací (v případě DB nad formací) snad rozumíte co mám na mysli...

18925

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Este jedna vec ma napadla stranger.. vravis, ze mas system ktory dava 400 percent mesacne.. kolko riskujes na 1 obchod? ak 2 percenta uctu tak to si celkom neviem predstavit nejaky system ktory dava stabilne 400 percent..

Nemozes nacrtnut zhruba aspon co vyuzivas? nemusi to byt presny OS,chapem ze je to Tvoje know-how ale aspon nieco mozes priblizit :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

snuff v bacteste a papery daval cca 400 percent. zatial take zhodnotenie nedosahujem v live ani zdaleka
Ci je to stabilne, tazko povedat, to mozem povedat ked budem obchodovat cely rok. Moj risk vychadza 80 USD na jeden kontrakt, je to fixny risk teda 4 plne body, vacsinou pocas obchodovania znizim riziko tym ze to presuniem nad swing vstupnej sviecky. len malo kedy je zasiahnuty plny SL. Zacinal som so sumou 2700 USD, takze 80 USD bolo viac ako 2 %, konkretne to bolo cca 3 % risk. Ale ako hovorim realne plny SL je zasiahnuty malokedy, ked je zasiahnuty SL tak vacsinou je to zo znizenym rizkom cize polovicka alebo stvrtina.
Napisal som na com je zalozeny moj system. aj som vysvetlil ako pracujem snim na jednom konkretnom obchode. najdi si to v predchadzajucich prispevkoch. (mimochodom vcera sa konala takmer rovnaka situacia ako v tom analyzovanom dni 26.01) zobchodovali ste to niekto? Trh ponukal nadherne prilezitosti podla mojho OP v hodnote 108 tickov, teda (27 bodov). dal sa obchodovat aj lepsie ale OP mi to neumoznil, lebo ten vystup z toho prveho krasneho long pohybu bol neskor, nie na high. ale potom tam boli este 2 pohyby do konca seance ktore sa dali zobchodovat. jeden za 5 bodov a druhy za skoro 10

Uvidime co priniesie dnesok.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...