Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Spec 799 : - priemer za 2 hodiny (hlavny obchodny cas) je v tomto pripade 20b a viac takze sa nezastavam strangera ale pohyb tu je len ho treba vediet vyuzit . Ale na to sa fakt viac hodi system s 2kon. s 1 je to o stabilite o tom som sa uz presvedcil na vlastnej kozi. Dam ti to prilohu k range od 15:30 do 17:30 zatal je tam 86 dni z minuleho roka. range - cena od Low do High v tomto case open/close - od ovorenia 15:30 do 17:30 :) :) :) :) :) :) Stale sa ucime , len to nas posuva dalej. (tu)

18909

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger naozaj mas system ktory dlhodobo dava 70 percent a take vysledky ake mas v tom grafe 2 strany naspet su realne? alebo backtest?

lebo ja uz som backtestoval nejake veci, ale kazdy jeden moj system mal uspesnost tak 40-45 percent ...a zhodnotenie rocne tak 50 - 100 percent..s takymito systemami do live asi nepojdem je to velmi krehke..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Snuff: ja teraz testujem uz 4 system a dostal som sa na 45% . A chcem 51% mat aspon 1% vyhodu takze dalsie hodiny bactestu. Spec 799: Tomu rozumiem ale prave DT/DB chytaju obrat trhu ,takze ten potencial napr. na 10b tam je. Ale vsetko musi byt otestovane a tebou odskusane az potom to ma zmysel . Ak mas dobry system tak sa ho drz ale aj tak ho budes casom upravovat aby si prezil. Nech sa dari. (treba si pockat co bude dalej so strangerom lebo aj 2 mesiace live este nie je dost aby si sa dozvedel ci bude uspesny alebo nie ) :D :D :D :D Spec : dam tu obrazok (neviem ci je to DT ale cena sa dostala dost daleko ) ale to sa stava dost malo

18913

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@tomm02 pekny obrazok, teda pre teba @spec799, musis si uvedomit ze Double Top a Double Bottom je vlastne SR uroven, to co sa ti javy ako v aktualnom grafe a aktualnej hodine ako DT / DB ked pozries par dni ci mesiace historie do zadu uvidis SR uroven, cize cena uz tam bola len znovas ju testuje ale sposobom DT DB. Co tym chcem povedat je, ze trhy a udery ceny na urcite miesta niesu ziadna veda s matematickou presnostou, musis citat kontext vytvorenia DT DB a tie vrcholy nemusia byt vobec na tick presne vysoke / nizke
Ten obrazok co dal tomm to pekne ukazuje.
Ty vyhladavas tieto formacie na tick presne alebo mas tam aj nejaku odchylku?
Cim vacsi TF tym vecsia povolena odchylka, napriklad na 3 minutovom grafe ked zakreslujes SR uroven, moze mat cenu odchylku aj cely bod ci dva, je to normalne. Pri DT DB si sam vychytaj ake mozes mat najvacsie odchylky.

@snuff 50 percentna uspesnost je v pohode uz len sa zameraj na slusny RRR a bude to okej.
Co sa tyka zhodnotenia kazdy si musi zvolit svoj limit, alebo ciel. mojim cielom nikdy nebolo hodnotit ucet 100 percentne za cely rok. K tradingu pristupujem uz od zaciatku tak ze mojim cielom bolo hodnotit ucet minimalne 100 percent mesacne. zatial slabo hodnotim ucet oproti bactestom a replayom, tma bolo zhodnotenie 400 - 500 % mesacne na jeden kontrakt.

Je dobre od zaciatku si nastavit co chcem a podla toho tomu prisposobit aj studium a samote budovanie biznisu.

A ako povedal Tomm, dva mesaice este nic neznamenaju v live. uvidime co bude dalej.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger tak 100percent mesacne ked toto dokazes tak klobuk dole..ja mam zatial ambiciu 100 (= v backteste tak 200 percent) percent rocne a ani k nej sa zdaleka nepriblizujem..viem zhruba na co sa mam zamerat, a co hladat vo svojom systeme ale niekedy mam pocit ze vazne nic nefunguje..


moja najvacsia bolest je prave RRR naozaj niekedy nerozumiem co sa tym mysli..napriklad ked sa pozriem na posledny obrazok 2 prispevky vyssie, tak ja by som ten DT uz nezobral vtedy ked si ho bral Ty..na mna bol ten trh uz prilis daleko a RR nemohlo byt ani 1:1..skor tam vidim negativne RRR..alebo ako to posudzujete vy?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stuf : to bola iba ukazka , nasiel som scren svojho vstupu a bol tam aj DT (takze nedoruzumenie) ten popis so vstupom neber v uvahu (to bol vstup podla mojho O.P.) ( moj SL -2b PT 10b RRR 1:5 )

-ide o to ze ty by si vstupoval pri vrchole, predpokladam ze asi za 72 a ak ja som v tomto obchode mal + 10b na 66 tak kolko by to dalo tebe (tu) (tu) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stranger : teraz testujem dalsi system a chem byt medzi prvymi a mat co najlepsie postavenie a cenu. Sam som na to prisiel ale toto co viem teraz vyuzijem lebo ak budem predavat tam kde ty a cena sa pohne k vstupu kde by som vstupolal za predchadzajucich podmienok tak cenu drzim dalej a predpokladam ze urobi pohyb. :) :) :) :) :) :)
- vsetko je na nieco dobre (terajsi system na posudzovanie dalsieho pohybu a nie len tak verit )
inac tam bol gap 53 z rannej seansi tak potencial to malo (tu) (tu) (tu) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomm02 Indikatory prelomovanie nulovych liniek a podobne ti vacsinou povedia o vstupe az neskoro a vacsinou sa cena vracia a vytvara korekciu pretoze ked vstupim velmi nizko tak nemozem ocakavat ze este cena pojde dole bez toho aby vykreslila korekciu. Tiez chcem byt v trhu od zaciatku, v podstate rad obchodujem protitrendove strategie u ktorych sa veziem dlhodobo a nemusim sa trapit jak nastupim na tej ci onej korekcii malickej.

Verit mozem v svoj OP a v svoje schopnosti ho dodrziavat ale nemozem verit v to ze trh pojde tam ci tam. Ja sa snazim obchodovat to co vidim nie to co si myslim lebo to ma trh aj tak u riti. Niekedy sa samozrejme aj ja pristihnem pri tom ze "verim" "dufam" alebo ze nejak tvrdohlavo tlacim tu cenu tam kde chcem aby isla. Ale snazim sa to eliminovat. lebo "viera v to ze pojde tam cena kde chcem ja" uz ma pripravila najme v january o par stovak USD.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomm02:

tym ze budes mat 51% uspesnost si nezarucit 1% vyhodu v trhu... skus sa na to pozriet inak, oplati sa mi hladat sposob ako si zvysit win% o 6% a co za to budem musiet obetovat.. (cas, RR, ave winner atd) nic nieje zadarmo

tvoj vztup z mojho pohladu vobec nieje idealny, ides do trhu prilis neskoro na DT/DB sa conservativne berie prielom DT/DB swingu teda viac menej 2/3 candles po vrchole (podla toho ci beries prielom close ci wick). Osobne pri tvojom obrazku by som chcel by v trhu uz po prvej cervenej candle maly SL velky potencial..

pozri si
www.financnik.cz/komodity/manual/komodity-dvojity-vrchol.html
alebo podla mna este lepsi pattern
www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/2b-reversal.html

snuff:

Zda sa mi ze zameriat by si sa mal na nieco ine ako tvoj system.. tvrdenim ze nic nefunguje len davas najavo ze nedostavas to co ty chces, najprv zisti co chces a potom postav veci tak aby si to dosiahol. Zatial stavias dom bez toho aby si vedel ako ma vyzerat...ak budes pokracovat budes casto prerabat a nikdy nic nepostavis..

k RRR je to koncept ktory len vravi maj mensi risk ako zisk. To je vsetko. K obrazku ak vztupil na prielme EMA a dal SL nad vztupnu canlde a vystupil na tej ciernej ciare je to RR asi 1:2 alebo tak. Ak mal SL na DT a vystupil na ciernej ciare tak ano mal RR negativne.

stranger:

pekny screen :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mikky :
to uz viem ze som mal vstupy neskoro a ako som napisal tak by som chcel vstupovat tam kde stranger a ak sa cena pohne a vytvori signal tam pri 66 tak cenu budem drzat (tento system uz neobchodujem ale mal pre mna velky vyznam lebo si teraz podla neho urcujem vyvoj v trhu)

Momentalne som sa dostal do fazi kde vsetci k PA a 51% ano a to jedine LIMIT vstupmi. Teraz uvazujem kde vstupuju ostatny a kde su ich SL a tam si dam Limit a tymto smerom chcem ist.

diky za komentare (tu) (tu) (tu) (tu) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mikky182 nie nepochopil si ma :) ja viem co hladam a ako to ma vyzerat.. kazdy jeden system ktory som zatial otestoval mal urcitu myslienku a vedel som preco testujem to co testujem..mam sa este vela co ucit najma co sa tyka RRR a urciteho vnimania trhu..zatial mam jednu strategiu ktorej ako tak verim, ale stale to nie je to co hladam..len proste vravim, ze este som nenasiel taky OS ktory by mal uspesnost 70 percent a nedajboze RRR 1:2 a lepsie..ale verim ze to existuje...tak vela uspechov pri tradovani..mam teraz este hekticke obdobie kedze koncim VS ale v juli idem do toho znovu naplno a stretneme sa pri obchodovani NASDAQ indexu (tu) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...