Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

este som znazornil jednu uvahu nad ktorou skus porozmyslat Jedna sa o to ze DT DB su protitrendove signaly, ak taky nastane, preco ukracovat svoj profit na nejakych 120 USD? ked mozes ziskat aj 500 Neobchodujes trendove signaly kde nevies kedy trend skonci a moze sa otocit proti trebe. Obchodujes DT DB teda protitrendove, to znaci ze ked sa tak stane a trh sa skutocne odrazi a zmeni trend, potom nadeli ti paradny zisk. (obchodujes aj trendove DT DB?)

18897

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý večer,
no teď si mě zahltil dotazama a je pravda, že vlastně ani pořádně nevím (pro treding nic moc slova :D). Abych to upřesnil, tak co se týka trend / netrend, to mi přijde dost složité určit o co se jedná.
Např podle tvého screenu se může jednat o protitrendový DT (každy DB / DT je protitrendový svým smyslem), zároveň to může být trendový - utvoří se drobná korekce, řekněme 5 bodů a pak se rozjede nahoru...a teď jak to posoudit - v rámci DT je to protitrend, v rámci grafu trend.
Co se týká kde bych vstoupil kam sl atp. tak já to mám postavené tak, že na první svíci nevstupuju (tzn. vstoupil bych na openu další svíce), zpravidla se řídim tím, že další svíce by měla mít open na stejné úrovni jako předcházející close, nebo níž -> zde dost tápu, zkusím si projít screeny u každého obchodu, jestli není lepší vstoupit už na vykreslené svíci (kdy vyroste k S / R a klesne cca k openu tak se dá předpokládat, že už S / R nepřekoná).
SL mám umístěný 1 tick nad vyznačeným S / R a profit bych dával tam jak ukazuješ (taky kolikrát nevím, jestli není lepší mít opatrnější variantu a umístit PT na menší S / R - konkrétně zde na 2368,5.
Co se týká posouvání SL tak s tím bych rád počkal po projití první fáze BT (cca 300 obchodů), ale zase fixní PT (resp logické pt) je pro psychiku lepší si myslím.
Pokud to vyznělo tak, že SL mám fixních 20 tak to určitě ne, umisťuju ho tick nad / pod S / R... u tvého obrázku by to bylo cca 60$ (3 body).

Už dle toho co jsem napsal, je jasné, že se mam ještě hodně co učit (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Každopádně na třech měsících vidím, že něco není v pořádku, protože mam průměrně 1250$ zisk, což je pěkné číslo, ale v paperu určitě půjde dolu tak na 700-900 tipuju a v live by to pak šlo tak na 300.
Je to určitě předčasné, nicméně už teď si tak nějak plánuju kdy bych začal live a jedna z podmínek je mít v paperu 1500-2000$ / měsíc (1 kontrakt), což je 30-40% měsíc, což si myslím na paperu není nijak přehnané. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

spec799

Podla toho, co pises vyzera, ze system celkom funguje a vysledok 1250 je v poriadku, teraz by som ho na tvojom mieste zacal simovat, alebo ak nemas cas, tak po veceroch isiel replay, kde uvidis realnejsi vysledok a ak budes par mesiacoch v pravdilenom zisku, presiel by som na live, lebo je zbytocne nieco testovat vecnost pokial to funguje a az v live sa presvedcis, ako na tom si ;)

Vela uspechov!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mydlo - děkuji za názor cítim to podobně (to, že nemá smysl donekonečna něco zkoušet) a spíš se prvně pustím do replaye dat co jsem odzkoušel, abych zjistil jestli dokážu i skoro paper mít +- shodný s backtestingem.
To jestli je 1250 v BT dost zjistím v paperu. Mimochodem screenuju si každý obchod a našel jsem tam 2 totální faily...nakonec byli ztrátové. Koukal jsem na ně 5 min a nechápu podle čeho jsem vztoupil.

A jak jsem si tak procházel screeny obchodů tak jsem si všiml toho, že často šli dost daleko a pokud bych jel metodu přitahování sl na BE příp BE+1 tak ze 100 obchodů by bylo ztrátových (základní SL) asi 8 čemuž se mi moc nechce věřit...teď nemám čas musím jít spát, ale zítra založím další deník se stejnými vstupy a zjistim jak by to dopadlo s přitahováním SL. (tu)

Ale dost se obám případů kdy přitáhnu na BE+1 obchod zde skončí a já pak zjistím, že se základním fixním PT bych měl vcelku balík. Tato metoda bude asi dost o tréningu, kdy přitáhnout a kdy nechat trh dýchat. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer,
tak s tím posouváním SL to nebude tak jednoduché jak jsem myslel :D. Posunout na BE+1 to ještě dejme tomu, zase tak často k tomu nedojde, ale následovné posouvání SL to je ten oříšek, zkoušel jsem teď x způsobů od počkání na swing plus rezerva řekněme velikosti počátečního SL kdy jde trh dál a poté posunout SL nad / pod swing.
Také jsem zkoušel otevřít několik obrázků a na jejichž základě vydedukovat správné posouvání, ale to se už vůbec neosvědčilo a zavánělo to přeoptim. na pár obchodech...
Také jsem přemýšlel nad posunutím na BE+1 s tím, že už od začátku mám stanoven PT (pár pěkných profitů zmizí, ale také dost proher). No nevím a to už mám za sebou měsíc tradingování.

P.S. poslední věta byl vtip
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

spec799 ja posuvam SL na BE ked cena prejde dvojnasobok vysky SL.
cize ked mam SL 80 SL tak presuniem ho na BE+1 az ked cena je v profite 160 USD +
Niekedy je to dost o hubu ked skonci pekny profit nakoniec stratou :) ale beriem to.
Ine to bude ked zacnem s 2 kontraktami kedy sa chystam postupne uzavriet prvy a druhy presunut SL a nechat bezat. toto ale este nemam odtestovane takze neviem este k tomu ziadne pravidla.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

spec799 normalne :) vstupis a drzis. ked mas vyriesene pravidla, pre vstup, drzanie a vystup, tak lahko dosiahnes 200 za den. ale aby som nepovedal, dneska mam plny SL stratu. - 80 USD zatial.
Kedze mi vstup do toho krasneho long usiel a bol by vysledny cez 500 USD, tak som chcel zachytit ho a vstupil som zle. zbrklo. ked som to spatne znalyzoval zistil som ze to nebolo podla planu. Ale aj to sa stava :)

Este aby som podotkol, ze dolezity je aj potencialny RRR. ktory nesmie byt mensi ako 2:1

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ale zvažoval jsem přecijen zkusit 2 kontrakty, protože si vedu statistiku risku a ten je v průměru 0,7% což není moc. Se dvěma kontrakty by to bylo 1,4% což pořád není tak hrozné...a drawdown 375$ (7,5%).

A nebo ještě zvažuju zkusit jiný systém, abych mohl srovnávat. Plácnu třeba WCCI , ZLR. Doposavaď jsem vlastně zkoušel jen DB / DT tak si myslím, že by bylo dobré na stejných dnech je podle něčeho jiného a srovnat. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...