Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

Ja som dnes dostal iba jeden vstupny signal a to na High do shortu ale z trhu sa vytratil pohyb (td) mikky : ja som od zaciatku tohto roka obchodoval a cakal ako blazon a nic :( (stalo ma to peniaze a nervy ) potom som si zapisal rozpatie od 15:30 do 17:30 za rok 2011 a aj tento rok a pohyby su o polovicu mensie , teraz si iba do tabulky zapisem kazdy den a viem uz podla toho co od trhu cakat ( momentalne je to slabota ) - s dvoma kontraktmy to ide ale kym sa tam dostanem :S

19018

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

ja mam dnes dve obchody za sebou. Zaujimave na tom je ze som si myslel ze su podla planu a tak som do nich vstupil. Obe skoncili stratou, cize celkom strata 22 tickov. Co ma dnes prekvapilo je ako sa mi zahmlel usudok a celkovo pohlad na situaciu a obchodoval som akoze podla planu. Pri spatnej analyze som zistil ze ani jeden obchod nebol podla planu.
dve straty za sebou znacia 1 hodinu pauzu od trhov. ta pauza uplynula a tak cakam na dalsi obchod.
Tento raz uz si dam pozor a sustredim sa na spravne dodorzanie obchodneho planu.
Bud sa mi podari pokryt stratu a mozno zisk navyse
alebo bude opat strata (no tento raz podla OP) co bude znacit ze 3 straty v jeden den = koniec obchodovania dnes

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Danny22:

možná právě pro to, že nebyl žádný report ;)... Ale je opravdu důležité vědět proč se včera trhy pohybovaly a proč ne? Řešit minulost tímhle stylem je práce spíše analytiků ne traderů. Jestli je to opravdu důležité pro tvůj OP tak ti bohužel nepomůžu. Jestli to důležité pro tvůj OP není, tak bych se tím nezabýval a spíše se věnoval jak, kdy a kde v takových trzích vstupovat, abych vydělal. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já jen jestli jsem nepřehlédnul nějakou informaci..
Taky mě napadlo, že to mohlo být tím, že nebyl žádný report. Mě osobně takový styl pohybu trhu nevyhovuje, když se
snažím jít pro větší targety, neboť mě trh vyhazoval na S/L, aby se v zápětí vláčel dostrany a následně k PT ale beze mě..

Zajímalo mě to proto, abych se příště takovému trhu věnoval pasivně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja po dlhsom case zobchodovany den. :) - Ako posuvate SL na zaklade vytvorenych formacii ako Swing a ine alebo to mate pevne nastavene napr. ak trh spravi +3b posuniete na BE a tak dalej a co vam ide lepsie na NQ ????? (ja som mal lepsie vysledky bez posuvania v testoch ale v live to bol masaker. Asopn co sa od zaciatku tohto roka tika - hore /dole) dnes 3 mozne vstupy (jeden zrealizovany ) ale ten gap co tam vznikol sa my nepozdaval tak som pritahol SL na SP +2b

19095

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomm02

Preco to bol masaker? Ako si testoval ten posun v backteste? Nebolo to cisto curve fitting? Pri posuvani SL si uvedom ze nieco stratis ci chces ci nie budes mat mensi zisk (mozno vacsi win% ale o ten tu nejde ze?). Otazka zostava ci sa ti to oplati teda si zober pomer usetrenych (SL zasiahnuty a trh dalej isiel az k originalnemu SL) $ k tym co stratis (posunuty SL zasiahnuty a potom to doslo k PT)...pracne ale oplati sa.

Ja neposuvam na BE mechanicky (teda po urcitom profite alebo podla indie aj ked nasobok ATR je validny pristup) na BE posuvam (vsetko pre long) ak mam nove HL ktore spravy nove HH posuniem pod neho, ak sa mi trh otoci a nespravi HH ale len LH alebo ak je tam divergencia (podla situacie beriem viac ako BE), po X minutach ak trh nedokaze prekonat svoje HH, teda ak je chop ale to skor beriem co tam je a moc ma nezaujima ci je to BE+-1...
Teda vlastne zdrham vzdy ked mi trh prestane ukazovat ze pozicia je spravna.....necakam kym mi trh ukaze ze je moja pozicia nespravna to uz chcem byt vonku..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes tedy NQ neskutečně diverguje, ale fandím mu. Jde si svojí cestou a nekouká na ostatní indexy :-)

echeck: Pokračuješ ve studiu a obchodování divergencí, nebo jsi přešel na jiný styl? Já jedu stále stejně IM divergence, ale obchoduji jen TF. Zredukoval jsem obchodování všech 4 indexů jen na jeden, protože jsem měl problémy s koncentrací a zbytečně jsem přicházel o obchody. Navíc si NQ poslední dobou hodně jede po svém a někdy mě překvapuje ta razance pohybů a skalpovacích úseček. Na obchodování divergencí na NQ nic příjemného. Někde jsem viděl zmínku, že i stranger pokukuje po jiném indexu, tak mu zřejmě NQ přestává vyhovovat a to už je co říct :-). Co ostatní obchodníci na NQ?

Úspěšný zbytek měsíce

Skap

"Nezdoláváme trhy, ale sami sebe"



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Skap:

Ahoj ;)... IM divergence sleduji, ale spíše jen z hlediska kontextu trhu a určité nápovědi jak by to mohlo vypadat dál. Jinak obchoduji stále NQ a soustředím se zejména a pouze na něj. Můj styl jsem ještě dost poupravil. V přípravě si stanovuji S/R úrovně a obchody vyhledávám právě v těchto oblastech. Mám určitá nastavení co všechno trh v těchto oblastech může udělat a na základě určitého vývoje slabosti ceny a trhu, a kontextu celého trhu spekuluji nad tím určitým nastavením. Používám k tomu i IM divergence. Všechny indikátory mám pryč a jedu čistě "Price Action". Poměrně mi to vyhovuje a myslím, že už jsem našel systém, ve kterém se cítím komfortně a věřím mu. Navíc se mi díky tomu podařilo i poměrně snížit SL a lehce zvýšit RRR, což mi také pomohlo na psychice. Jinak samozřejmě stále jedu live. Ještě to furt není tak jak bych si představoval, ale ono to půjde ;)

Co ty, spokojenost? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

echeck - tak to je fajn. Určitě je to perspektivní přístup. Měl jsem také období, kdy jsem připravoval dopředu SR oblasti s možnými scénáři ke vstupu. Protože jsem bojoval hlavně s přeobchodováním, pomohlo mi to vyvarovat se nesmyslných vstupů v oblastech, kde nebyl takový potenciál. Hlavně pak nemáš tendenci hledat obchod za každou cenu, ale počkáš si až cena dojde k SR a jak se tam bude chovat a podle toho obchoduješ. Dnes už ani ty SR moc nesleduju, jedu čistě podle ceny a IM divergencí. Občas mrknu na 10 min tf, ale rozhoduji se hlavně podle 3 min.

Jinak se mi povedlo zvýšit dlouhodobou úspěšnost na 50% a teď také ladím RRR (dlouhodobě mám průměr kolem 2, včetně BE+1 a chtěl bych to ještě o něco zvýšit). Psychicky nejvíc prožívám přidání kontraktu a drawdowny, během obchodování už jsem docela v klidu. Největší výzvu teď vidím v stabilním obchodování více kontraktů, protože zatím pořád přidávám a ubírám kontrakty podle toho, jak se vyvíjí účet.

Ať se ti daří!

Skap

"Nezdoláváme trhy, ale sami sebe"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...