Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

ET123 - dost lidí, včetně Petra s Tomášem píší, že pokud začátečník má na konci roku prvního live obchodování stav účtu +- na stejné úrovni se kterou začal, nebo lepší tak je to nadprůměrný výsledek...ber si z toho co uznáš za vhodné.
Pokud si měl BT -> paper na slušné úrovni tak si teď projdi live obchody a zamysli se nad tím, jestli si podobné v BT, paperu vzal..pokud ne tak si polož otázku proč. Dále se zamysli nad tím, zda-li by si v BT - paperu nevzal náhodou obchody, které si v live přehlížel.
Pokud si dodržel plán řekněme na 80-100% tak je to vcelku problém a je třeba udělat menší nuance v OS, pokud obchodní plán dodržuješ jen velmi zřídka tak je to ta lepší varianta a jde pouze o psych. stav a tvé obchody se budou s přibývající dobou live obchodování lepšit...držim palce (tu)


Stranger - zdravim, hele můžeš sdělit jak si na tom od počátku live obchodování ? Tuším, že obchoduješ 1-2 měsíce
live. Zatím co čtu tvé příspěvky tak to vypadá na vcelku solidní rozjezd ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to ET123
Finwin na TF volume a rangebars (neviem ci aj 3;5min) ma od polky decembra, januar, februar, niekedy april a august horsie vysledky. Ale kazdy rok je to trocha ine. Ale hlavne to zalezi na to ci to je presne finwin ako je prezentovany na tejto stranke, kolko paternov mas v OP alebo ci nemas svoj upraveny system kt. nieje uplne ako finwin.
A na zac kazdeho roka je nizsie volume u NQ.
Jedine co ti mozem poradit je zbacktestovat cely rok a rozlisovat mesiace v OP. Budes mat vacsi prehlad ako je tvoj OP uspesny pocas roka.
Ja osobne mam na kazdy mesiac inu verziu OP a tak ciastocne kompenzujem tieto rozdiely v mesiacoch. Myslim tim ze napr. si zvysis/znizis TF a podobne upravy ktore nebudu az tak radikalne menit tvoj OP.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

spec799 - asi mas pravdu najviac musim popracovat na mojej psychyke. po uspesnych obchodoch, casto vstupujem len na zaklade mojich pocitoch (nemam jasny signal podla OP) ale si myslim,ze trh pojde mojim smerom a ked to aj konci stratou,velmi ma to nemrzi lebo som bol v pluse. a naopak po 2-3 stratach sa tak bojim vstupit,hoci mam jasny signal,ze ziskove obchody len sledujem a lutujem,ze som zmeskal.

Andy_C - OS som upresnoval najme na zaklade BT z obdobia jun-nov 2011. Na zaklade tych udajov som isiel live nov,dec,jan,feb2012, ale som zistil,ze SL(80$) som mal zbytocne velky, stacilo (60$ pri niektorych patternoch aj mensi), a PT 250$ bol naopak prilis vysoko akrem mojho prveho obchodu ktory skoncil so ziskom260$ - sa mi uz nikdy nepodarilo dosiahnut. Bohuzial teraz uz nemam stanoveny PT, ale vystupujem na zaklade mojich pocitoch, ked si myslim,ze nastal chop alebo sa trh otocil. OS bol zalozeny na 8 patternoch (6 z FinWin) + 2 moje, ktore som vysledoval z BT. Teraz pouzivam uz len styri, ktore mi nadelovali zisky a uplne som prestal obchodovat medzi
17:00-18:00, lebo 80% stratovych obchodov som mal prave tomto case.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak korekcia nastala aj som nastupil, ale skoro som prisunul SL na BE+1 co nezvyknem robit. ale tento raz som to urobil. Nemam rad celkovo vstupy do rozbehnuteho trendu, som v nom nervozny a neviem co mozem cakat, samozrejme nemusim hovorit ze teraz si ide trh pekne predpoklanadym smerom.

Vstup na 17:57 2609,75
vystup na 18:24 2610

ZLE ZLE ZLE...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to ET123

Na NQ sa mi zda fixny PT 250 vela. Ale je to hlavne podla OP a toho ci je ten system na par min, max par 10 min. Ale ak mas system na par 10 min (ako ja) tak to zniz na polku. Ja ma PT vzdy 24tickov (120). Ale ak uz PT nepouzivas tak to je len na tvojom vystupe.
Ja proste vstupim (na zaklade OP) a potom su len tri moznosti: -50,+5,+120.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pre mna zapisany den prvvy obchod sa otocil 2tiky pred PT a druhy 1tik pred PT :( a na poslednom vstupe som znizil PT o 1b a konecne ma vyplnilo ale cena stala na LTM skoro minutu uz som myslel ze sa to zase vrati :) - ako riesite ked vam napriklad vychadza PT na nejaku uroven napr :High,Low, 2000 ,zadate PT na 2000 alebo na 2001 aby ste mali istotu ze budete vyplneny (je lepsie znizit PT alebo to davat na doraz ) :S :S :S :S Dnesne Sim:

19008

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomm02:

vacsinou sa dava 1-2 ticks pod/nad uroven aby si mal "istotu" plnenia, jeden tick hore dolu by nemal mat zavratny dopad na celkovy system myslene ze zobrat profit a tick menej je stale ok.

Ja nedavam target na cenu ako prikaz ale mam target v hlave a ked ho cena dosiahne tak posuvam blizsie SL takze movem prist o par tickov ale aj zarobit viac o par tickov...dnes to bol ten prvy pripad "stratil" som par tickov..


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...