Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 288
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

nemusite se vztekat. pro upresneni i tady ve vyhledavaci jsem dlouho hledal ale odpoved nenasel. proto jsem se ptal. bohuzel jsem mel popsat ze jsem uz provedl vsechno bezne hledani. tak to asi vyznelo banalne.

proto se ptam tedy nekoho kdo toto realne pouziva nebo se tim zabival --- jakou hodnotu open na FESX berete? 9:00, 7:50 nebo jinou hodnotu? trh by mel byt otevreny od 7:50 ale moje data od zenfire zobrazuji FESX az od 8:00 a to je taky divne. toto urcite neni banalita a budu moc rad kdyz mi to nekdo vysvetli. doufam ze uz jsem to popsal dostatecne aby se na to nemuselo reagovat zle. dekuji

Thony

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Osobně se mi Fesx zobrazuje od 8:00. Dále pro mě jsou důležité hodnoty premarketu 8:00 - 9:00, které jsou zde silnými sr úrovněmi. Obchodovat začínám až v 9:12, nechávám trh chvíli vyblbnout ze začátku je obvikle roztěkán. Nejlépe asi je si otevřít trh a dle volume a svých bactastů si zjistit v kolik začít obchodovat a co brát za platné a co ne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Thony

- Zobrazeni je ruzne broker od brokera, vetsinou je to od 08:00 - 22:00
- Hodnoty premarketu pro mne nejsou vubec dulezite... hlavni obchodni hodiny vis
- Obchodovat zacinam v 9:00, koncim podle situace (napr. dnes v 13:00, vcera v 10:00)
- Nevztekal jsem se, jen dal odkaz na clanek s relevantnimi informacemi

Rob

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jardat, Rob99:

dekuji za dalsi nahled a omlouvam se za predchozi "nedorozumeni". kdyz jsem se vcera dival na grafy prislo mi nejlogictejsi si znacit jako hodnotu open 9:00. je tam nejvetsi narust volume kazdy den. zmatlo me prave asi to ze na strankach eurexu jsou obchodni hodiny rozdeleny na "pre-trading" a "regular trading" hours. s tim ze regular zacinaly v tech 7:50. a spojeni regular se v americe vetsinou pouziva pro 15:30-22:15. takze jsem nevedel kdy si to open znacit.

abyste me dobre pochopili jde mi vylozene o presnou hodnotu open. nejde mi o nejaky hruby nahled na to kdy zacina byt trh aktivni. musim mit presnou hodnotu. jednu jedinou cenu z celeho dne ktera je oteviraci. tak jako je jedna uzaviraci cena celeho dne nebo tka jako je jedno celkove high a low jednoho konkretniho dne. takto ja potrebuji vedet jednu konkretni cenu open pro dany den. dobre by se to dalo napr. vysvetlit na tom kdyz nekdo obchoduje oteviraci mezery gapy. potrebuje mit zobrazeny presny usek dne aby videl jestli doslo nebo nedoslo ke gapu.

Thony

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Analogie s amerikou je open v 9:00. Je ale na tobe k cemu a jakou cenu potrebujes. Musis se sam sebe ptat jaky system chces obchodovat, co ma dana cena open vyjadrovat a podle toho se zaridit. Imho nedostanes od americkych brokeru data pred osmou, takze muzes vyjit jen z toho, kazdopadne "start" je v devet.

Btw: Nakonec jsem dnes vzal jeste jeden obchod ve kterem jsem ztvrdl pres dve hodiny, nicmene mel logiku, potencial a dalsi atributy a vzal jsem jeste jeden PT. Jak pravi klasik, jedine dogma je ze nic neni dogma.

Jeste jednou... Tvoje lpeni na nejake exactly open mne vede tak trochu k myslence, ze chces obchodovat nejakou mechaniku bez logiky. Neni az tak dulezite jestli vezme cenu v osm nebo v devet, mel bys vedet co za tou cenou je, proc je napr. volume v danou chvili takove, atd. Pro predstavu... open range na TFku drzim hodimu, na FESX max 30 minut. Ale castu vstupuji uz behem prvnich 5-10 minut, podle tlaku na S/R (psal sem ze mne nezajimaji premarket ceny, zajima mne nalada na trhu) Takze pojem "presna open" je mi v podstate cizi. Jestli mas system ktery s nejakou takovou cenou pracuje, nemel by si v podstate klast tyto otazky, ale mnel by si mit v tom jasno.
Tak snad si uz rozumime :)

Tak at se dari
Rob

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky Robe za info ohledně otvírací doby a různého zobrazení u různých brokerů, zase další střípek do týhle mozaiky:-)
Thony: Jak je vidět tak lidi u různých brokerů budou reagovat na open jinak neb ho asi každý bude mít jinde. Někdo v 7:50, druhý v osum třetí to bere od devíti atd. a ty by jsis měl dle tvého pozorování určit jakou hodnotu budeš využívat a dle toho se pak řídit. To že já napsal, že používám premarket od do a Rob zas, že ho nebere v potaz jen v souvislosti s celkovým děním a jinak pro něj nejsou důležité, aspoň pro tebe dokládá rozdílnost povah jednotlivých hráčů na trhu a relativitu jejich názorů. Nakonec to budeš ty kdo sedí před monitorem a bude dělat rozhodnutí zda vzít ten a ten obchod a pokud ti mohu poradit řiť se svým úsudkem, přeci jen je lepší si to podělat dle svého než na radu někoho jiného:-) Nakonec chyby jsou jen ukazatele našeho vývoje a je jen na nás zda se z nich poučíme.
Jinak já Robe měl dneska jedinný vstup v cca 11:48 short vstup limit 2844 nevyplněn, pěknej pohyb nakonec z toho, ale MM mě nepustilo na lepší cenu. Pro mi mluvil fesx: low premarketu high včera a včerejší pivot plus Dax se odrazil od low premarketu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

wolf:

Sorry, moc sem uz nechodim, tak odpovedam az teraz. Tie cisla mi meraju dlzku useciek-celkovu a tiez len telo usecky, ma to svoj vyznam pri style mojho obchodovania....Presne vysvetlenie na otvorenie tej druhej pozicie nemam, neviem, co presne sa tam stalo, ale ani sa tym uz nezatazujem, na DAXE je "vsetko" mozne, ale stale ho obchodujem a mam rad cim dalej tym viac ;)

Nech sa dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wolf: Slip mam zvycajne od 0.5-1 bod, ale zalezi tiez na spravnom kliknuti ;) , som u Mirus Futures, vystupy mam pevne, ale vopred naplanovane a to tak, ze si vypocitam kolko mam este potencial vo svieci mojho vstupu(15 min. 60 min.) na zaklade velkosti sviec z daneho dna a ked je tam nejaka SR, tak samozrejme beriem do uvahy aj tu...na vstupy sa ma radsej nepytaj, to by som tu musel napisat malu knizku :) ked uz pisem, tak prilozim aspon nejake obchody.... Nech sa dari

16225

16226

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wolf:

Ja sice ladim vstup na 3 min., niekedy 1 min., ale vzdy si spravim najprv predikciu na dennom grafe, kde si vyznacim dolezite urovne a predikujem, kam by to "malo" ist, potom na 60 min. a 15 min. vyznacim vsetky dolezite SR....potom cakam definiciu trendu a nakoniec hladam nejaky "pattern" na 3 min. a ked vidim, ze 3 min. je pomala, hladam ho na 1 min. SL mam pevny 150 eur, pricom RRR min. 1:2, ale prave prechadzam na SL podla situacie, lebo mi utekaju vstupy tam, ked je potrebne pouzivat vacsi(do teraz som ich nebral, nemam rad velke SL) Ten system vymyslel niekto iny, ja som sa ho len naucil a prisposobil sam sebe, ale je to asi jeden z najkomplikovanejsich systemov, ake asi existuju a co viem, tak som zatial len druhym traderom po mojom ucitelovi, ktory nim dokaze profitovat a to sa ho uz ucilo hodne ludi....

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...