Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX II


Doporučené příspěvky

a když už mám nějaký ten patern tak vím taky můj sl 3 body:D (celkem sebevražda, ale co uz víc nez se 100 000kc to delat nebudu) a dělám analízu mae/mfe
tzv vyznačím si včechny patterny se sl 3 body a vyznacim si nejvetsi profity, jak tede pak dale postupovat?



abych vědel zdali budu úspěšný..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 288
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

wolf:

O SL 3 bod. tu este kedysi davno pisal Gladiator, on udajne pouzival prave 3 bod. SL. Z mojho pohladu to bolo pred nejakym casom nerealne, teraz viem, ze to realne je, ale len limitnymi, dokonale ladenymi vstupmi, musis presne vediet, kde a preco sa trh otaca, respektive konci jedna z 3 typov korekcii, kde su nejake tie double urovne atd...tieto tytpy obchodov zaradujem do mojho obchodneho systemu uz nejaky cas, ale stale tam bojujem so psychikou, radsej si pockam na potvrdenie otocky a skocim do toho s vacsim SL, ale je to mozne, no byt na tvojom mieste radsej pouzijem vacsi SL a risknem to aj s mensim uctom...DAX je hodne dravy trh a pokial na nom nie si "Kral", tak by som ti neodporucal skusat setrit na SL, nemusi sa to vyplatit....Nepoznam tvoj system, tazko mi radit, ako postupovat, aku mas uspesnost atd...Sprav si backtest, chod sim, zisti kolko mas max. DD, ci si s uctom vystacis....

Nech sa dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mydlo:
prave na fdaxu mi ten patern haze zajimave zisky jak rikam delam ted mesicni analizu se sl 3 body(mesic leden 2011), chci to dodelat.. s dobrym vystupem muzu profitovat, ALE jsem zacatecnik takze muj start na fdaxu muze byt tvrdy a rychlost trhu me muze rozsekat a zneschopnit me za 2),fdax je pomerne drahy(skoda ze treba neni nekde nejaky polovicni fdax, to bych hned bral) za 3)nevim teda zdali to ma smysl zabivat se fdaxem, kdyz muzu chytat slippage celkem velke protoze delam na volume 500 ktere je jeste celkem rychle, takze uvazuji o tom zdali nemam zkusit spise se divat na fesx, muze mi s timto nekdo poradit?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wolf:

Neviem co obchodujes, ale FESX by som ti neodporucal pokial mas system zalozeny na trendovych patternoch, ak obchodujes protitrendy, tak FESX s podporou nejakych divergencii atd... je tou spravnou volbou, no nemyslim, ze by ti protitrendovy system hadzal take dobre vysledky na DAXE a urcite nie s takym malym SL, cize ak je to tak, ako myslim, FESX neodporucam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to wolf,

na zacatek vam potvrdim vas nazor ze vas start na fdaxu muze byt tvrdy. je opravdu pomerne drahy a dravy.
slippage na fdaxu nemusite chytat pokud nebudete nutne vstupovat STOP ci MARKET prikazem, nevim jakou mate strategii, asi pomerne agresivni, ale muzete zvazit moznost vstupu pomoci LIMIT prikazu ci casovat prikazy na cenu, kde nedojde ke skluzu - k teto analyze vam muze pomoci T&S (time and sales, tape) a Level II.

prechod na fesx by byl krok spravnym smerem. v kazdem pripade tyto trhy mezi sebou znacne koreluji, nevidim tedy problem pouzivani stejneho patternu jako na fdaxu ale samozrejme s tim, ze nebudete pouzivat VOL 500 ale treba VOL 1500 protoze fesx je mnohem likvidnejsi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

Osobně se na Evropských trzích už pohybuju pár roků a osobně vnímám obrovský rozdíl mezi FESX a FDAX i když se může zdát že na první pohled korelují tak ano to ano. Ale to je tak vše. Jakmile začnete zkoumat blíže zjistíte že pohyby jsou naprosto jiné... FESX se pohybuje v range a pak udělá pár bodů nahoru a zase range...témeř neexistuje pořádný trend, proto se chodí spíše pro pár bodíku které urvete. Kdežto FDAX jakmile se rozjede tak nemá problém udělat 100 bodů s malýma korekcema, je potřeba si počkat ale jak je trend tak to jede...
Z mého pohledu na těchto 2 trzích je naprosto odlišné chování ceny a hodně bych zvažoval prostý přechod se stejným systémem.

Toť můj názor...
R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lapaz: souhlasím a jelikož jsem chtěl znát konkrétní odpověď, zaznamenával jsem si během backtestu od 1.1.2011 do 15.6.2011 taky range marketu. Je docela s podivem, jak přesně se trh FESX po většinu času nachází ve "svém" range okolo 20 - 40 ticků. Pokud tedy trh dosáhne během dopoledne této hranice, další obchody na danou stranu beru jen velice zřídka. Určitě je dobré trh takto posuzovat :) Viz obr. (TH Range je rozsah od 8 AM do 12 AM)

16507

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tome,

Osobně bych se z Evropskych trhu zaměřil na FGBL a nebo FDAX, ptotože podle mě FESX už se dávno neláká drobné spekulanty jako jsme my a proto tam zůstaly jen instituce které se melou mezi sebou podle fundamentálních zpráv a z mého pohledu jejich 3 výskoky z range za den pro 100 EUR jsou témeř nepredikovatelné...

Ať se daří.
R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lapaz: je pravda, že dříve byl Fesx asi o dost živější. I podle volume je logičtější, že je trh určen spíše pro větší hráče. Nedávno jsem v T&S viděl trade s cca 5000 kontrakty :) jeden jediný trade ... Snažil jsem se nastavit si systém právě pro takto líný trh. Obchoduji maximálně s profitem 2R. Vstupuju na korekcích a SL umistťuje podle ATR + logicky. Takže mě netrápí, když mám SL je 3 ticky a PT 6 protože si hned nasypu 2 kontrakty místo jednoho. Dneska to vypadá velice dobře, ale včera bych si asi vylámal zuby, protože to je přesně trh, na kterém mi to funguje trochu méně :). Stanovil jsem si ale max. 2 ztráty / den a pak končím. Mohl bych se to snažit aspoň vynulovat, ale ze začátku bude asi lepší přijmout ty 2 ztráty a počkat na další den, který může být na FESX úplně jiný. Přikládám moje potenciální obchody pro ukázku. Přiznám se, že daxu se bojím, ale na FGBL se kouknu z blízka. Zatím je z čeho vybírat :)

16510

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...