Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 288
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

mtomas111: Podle mě to bylo způsobený zprávama z probíhajícího summitu EU ohledně Řecka. Je to teď dost nervózní a lidi panikaří. Jinak ten pohyb podle mě nastal až po průrazu S/R úrovně cca na 2758 - 2762. Když se podíváš na včerejší graf, uvidíš, že podobně neočekávanej pohyb nastal včera kolem 20:57 večer a zastavil se právě na téhle S/R úrovni. Dneska se trh nemohl dostat přes S/R úroveň na 2785, potom klesal zpátky k 2758-62, ale nikdo neměl odvahu nakupovat. Když byla potom S/R na 2758-62 prolomená, spustilo to menší paniku. A všimni si, že po tom prudkým pohybu zpátky se trh zase zastavil na těch cca 2760.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

te_o: právě ranní odraz od oblasti 2860 (jedna z low volume area na týdenním market profilu) do long jsem bral s PT na 2777 (předpředvčerejší POC a zároveň jedna z high volume area týdenního profilu), ale čekal jsem buď následující balance, nebo pokračování up , je fakt že když trh neprorazil 2786 (další low volume area tádenního MP) tak se odmítnutí ceny dalo čekat, ale ta hysterie dolů mě dostala, úrovně 2760-low volume a. a hned pod ní 2755 high volume a. , ten pád ani nepřibrzdily ani na nízkých TF trh neváhal a pak ještě ta rychlá a volatilní aukce mezi 2725(dno) a 2729 ukazovala že trh trochu nevěděl kde je, no hysterka no:) . Tomáš

16524

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

zdravím, jel vám dnes ráno Schatz 09-11 (FGBS) a v pátek? Nevím jestli je problém u mě, u velocity nebo někde jinde :)

Ještě jsem se chtěl zeptat, má někdo s tímto trhem zkušenosti? Např. v porovnání s FESX? Mám účet jenom 4200 EUR tak vybírám na naučení skutečně levný trh, který mě hned nezamorduje :). Momentálně paperuju FESX na 3min a chtěl jsem zkusit i Schatz, neboť se pohybuje prakticky přesně opačně, takže zase tak velký rozdíl by ve výkonnosti mého OS být neměl. I když na 3min tf je na Schatzu hodně doji svíček (i když se hýbe) a to mi moc nepasuje na můj systém, kdy potřebuju vidět svíci ve směru vstupu :/

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomas
Jak je patrno z grafu nahoře jedu Fesx 2min a na naučení je z mého pohledu super. Používám základní SL 30eur občas si vystačím s 20ti. Což pro začátečníka s malým účtem je minimálně po psychické stránce velmi vyhovující. Nastupuji limitem na sr. Pro porovnání (IA) používám Dax. Někdo zde psal, že Dax více trenduje, což dle mého tak není, jen má Dax větší hodnotu bodu a dělá větší (prudší) swingy, jinak se v základu pohybuje stejně jako Fesx. I když se občas rozkmotří a každý si dělá to svoje:-).
To že hledáš levný trh na naučení je dle mého super. Hromada lidí dělá ramena a vrhá se na Dax nebo na TF v případě odpoledních indexů a vidí ty prachy co se tam válejí ale moc již nesledují ty prachy co jim ten trh bude brát. A že ty prachy spíš budou odevzdávat. Asi každý z nás je na počátku nedisciplinovaný, není schopen přijmout strátu a o konzistenci obchodování ani nemluvě. K trhům přistupujeme jako k ruletě. Teď padne červená a já vyhraju jupíí a když ne tak je z toho frustrace, protože jsem musel udělat něco špatně. Obchodní plán je nutné zlo co si musím udělat a měl bych ho dodržovat, protože se to všude píše, ale když ty pohyby tak lákají. SL je potvora co nás vyhazuje i když v rámci jsme ten pohyb přece předpověděli dobře atd...
Levnej trh a mechanickej systém na naučení disciplíny je dle mého základ jak přestát zkušenost s trhy bez sebezničení a posunutí se do dalšího levelu. Určitě bude víc cest, ale mě tahle funguje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jardat:

no já jedu evropu hlavně kvůli dopoledne. Jsem v UK, takže si vstanu v 7 a od 7:45 se do toho vrhám a kolem 9 už mám obvykle hotovo, ale čumím do toho až do 11, abych nachytal ještě nějaké ztráty :-D a pak to zavírám. FESX je super trh a má pro mě jednu obrovskou výhodu - zisk jednoho jediného ticku mi zaplatí komise pro 6 kontraktů :)
Mám super backtest, ale na paperu je to horší. Hlavně dny jako bylo včera (5.7.2011). To jsem si vylámal zuby, ale naštěstí mám limit 2 ztráty = konec pro seanci. Můj systém je založený právě na vstupování do korekcí a takový trh jako byl včera je to nejhorší. Udělá to korekci, kousek pobyb a pak se to obrátí a to samé na druhou stranu a tak pořád dokola :)
Právě jsem chtěl, než se naučím tyhle "mrtvé" trhy filtrovat a získám cit, trénovat na Schatzu, kde můžu mít SL pohodlně i poloviční oproti FESXu :) Problém je ale velké množsví doji svíček na grafu, které mě jaksi matou (klamou tělem :))
Jako cíl č. 1 mám v obchodním plánu napsáno "přežít". Až to splním, jdu na další cíle (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomas
5. jsem měl jeden vstup v 10:28 long skončil na be. Těžkej den, jak píšeš FESX se neustále točil. Pokud by jsis, ale otevřel Dax viděl by jsi hezkej up trend.
Dokud jsem sledoval pouze Fesx často jsem vystupoval se ztrátou protože trh se obrátil a já ani nevěděl proč. Pokud si ale otevřeš Dax zjistíž, že narazil na sr a otočil a fesx s ním. I tak budou pořád situace, kdy se trh bude otáčet a nebudeš vědět proč, ale aspoň jich ubyde:-). Nechci bejt ten ďáblík na rameni a našeptávat ti přihoď si tam ještě jeden trh jen nabízím další možnost pohledu.
Koukal jsem, že obchoduješ asi od 2010. Dle mého to je chvilka, i když po roce nebo dvou jsme si taky říkal, že už toho vím dost, no teď si říkám, že vím, že toho hodně nevím, ale teď aspoň vím, že o všem musím přemýšlet a poskládat si to tak aby mi to dávalo smysl a logiku. To je věta:-).
Jak jsem už psal výše. Nevím zda zápasíš s chybama mimo plán, nebo se bojíš vstoupit do obchodu atd. Vzhledem k tomu, že ale píšeš bactast super, ale paper horší tak asi něco z toho tam bude. Mě hodně pomohlo, že jsem si udělal plně mechanickej plán s přesně napsanejma vstupama, posunem na be a výstupama bez bla diskrece, pak jsem si udělal tabulku na deset obchodů a tam jsem si zapisoval výsledky každého obchodu a červeně si obarvoval ty mimo plán. No a až jsem začal mít tabulky jen s černými číslicemi tak jsem zjistil, že to jde. Tím myslím dodržovat plán k vydělávání peněz to je ještě o kousek dál:-). Postupně jak jsem vyplňoval tabulky a koukal jsem, že i přes hodně chyb a dost ztrát (nemusí vždy souviset) ten účet neubejvá moc rychle při použití rrr 1:3. Začínal jsem si všímat proč se trh zastavuje tady a ne támhle a že ve výsledku stačí se podívat kam trh jde a skusit naskočit v jeho směru pokud splní moji představu o risku a následné odměně. A pak se stane jedna z věcí buď to vyjde a já inkasuji profit nebo be a nebo ne a pak tam je SL. Těch posledních pár vět je můj nynější stav a vypadá to na dobrej směr. Navíc stopovat trh jak tomu říkám je docela zábava:-)
Ale abych se sem dostal a bral to vcelku v klidu i když pořád mám ještě knedlík v krku a mám tendenci do toho občas zasáhnout když se to nehejbe, tak jsme si musel projít mechanickou částí a naučit se věřit sám sobě a že zvládnu udělat co je třeba a když je to třeba.




Link to comment
Sdílet pomocí služby

musím dát přítomným diskutujícím za pravdu. FESX je skutečně mrtvola :) Myslím, že pro můj systém bude lepší FGBL. Zatímco FESX dneska udělal pár ticků range a já bych utřel nos, na Bundu mám 200 babek paper profit. Teď to ještě raději celé testnu od začátku roku, jestli to není jenom několikadenní "anomálie". Taky jsem zjistil, že 3 minutový graf není pro mě. Je to hrozně pomalé. Přešel jsem na jednominutový. Sice je to podstatně náročnější na přesnost a koncetraci, ale to je přesně to, co potřebuju. A taky můžu skončit obchodování podstatně dříve, což je další plus.

jardat: no můj plán je poměrně diskreční, ale to mě nevadí. Je pravda, že budu potřebovat velice mnoho screentimu, ale mechanika je mi prostě tak nějak proti srsti a na to abych obchodoval vyloženě nějakou "mechanickou" edge, na to nemám znalosti ani zkušenosti. Raději tedy volím cestu dostatečného screentimu a tréninku přesné exekuce + co nejmenší risk na dlouhodobé přežití. Fakt si začínám uvědomovat, že trading je hrozná mozaika. Uděláš si systém. Na něj ti musí padnout timeframe, na to musí padnout trh (např. ten FGBL nebo FDAX) a to celé musí padnout na tvoji hlavu + ještě přidat hromadu nakoukaných zkušeností, aby to bylo aspoň trochu konzistetní a něco si vydělal ... je to holt dřina :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nevím z čeho vycházíte, ale FGBL vůbec nemá blízko k FDAX. A naopak FGBL a FESX k sobě mají hodně blízko. Stačí si udělat statistiku volatility trhu (rozpětí nejnižší a nejvyšší ceny). Mě zajímá kolik se dá vydělat dopoledne do 11:30, a v tuto dobu to vychází volatilita takto (vzorek dat posledních 18 měsíců):

FESX: průměrně 28 bodů = 28 tick = €280
FGBL: průměrně 0,34 bodů = 34 tick = €340
FDAX: průměrně 54 bodů = 108 tick = €1350

FDAX je úplně jiná liga. FESX a FGBL jsou na tom podobně, ale záleží na konkrétním obchodním systému. Některý může více vydělávat na FESX, jiný na FGBL.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...