Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX II


Doporučené příspěvky

wolf: kdybych měl 20 000 EUR, tak bych šel na DAX ikdyž jsem začátečník. S mýma 4 tisícovkama si můžu dovolit maximálně Bund :) Stop-lossy nastavuji podle ATR ... viz screen. Pokud se do SL nevlezu tak aby byl logicky pod korekcí, do obchodu nelezu. Stop-loss neutahuju pod korekci, vždy nastavuji podle min. hodnotu ATR

16649

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 288
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

wolf: Chápu, že každého FDAX láká, protože v těch velkých pohybech vidí velké zisky. Ale úměrně tomu budou i velké ztráty, stop-lossy. A nejde jen o volatilitu, kterou má FDAX 4-5x větší než FGBL a FESX. Jde taky o likviditu, kterou mají tyto trhy 10x větší než FDAX, tudíž se tam dá obchodovat 10x více kontraktů. Tím pádem mají FESX a FGBL dvojnásobný potenciál zisků, oproti FDAX. Takže ten FDAX zas takové terno není. Ale vydělat se dá ve všech těch trzích, je to spíše otázka osobních preferencí, jestli člověk zvolí divoký FDAX, nebo třeba nudný a pomalý FESX.

Já jsem si z nich vybral FESX, protože tak nějak předpokládám, že s rostoucím počtem kontraktů, ocením spíše tu pomalost a nudnost, než divokost trhu (a taky mi na FESX sedí obchodní systém). Adrenalin si raději užiji jinde než v tradingu.

A k tvé otázce, na FESX či FGBL by bohatě by mělo stačit obvykle doporučovaných €4000 ($5000). I kdybych začínal s €20000, stejně bych se FDAX vyhnul a zvolil zase FESX :-) Používám fixní SL stanovený podle MAE/MFE analýzy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Břonda Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dobrou volbou z německých trhů je FGBL (namísto
> FGBS). Jede též opačně proti FESX. Má výborné
> volume. Oproti FESX má lepší trendy - alespoň z
> mého pohledu. Při rozumném timeframu vystačíš se
> SL 50-70 EUR.
>
> Břonda

Mohu se zeptat co je to rozumný TF? Koukal jsem na úterní graf FGBL a na 5 min TF jsou range svíce běžně 0,3 až 0,6 bodu. To si se SL 50-70€ nedovedu představit. Hledám něco podobného Russelu, kde mám SL okolo 140$ a PT okolo 350$ (5 min TF).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mdas!
Je pravdou, že volatilita posledních dnů byla jinde než běžný stav.
Jinak vhodný SL záleží i na zvolených exekučních postupech.
Já jsem dosáhl potřeby výrazně nižšího SL, když jsem přestal vstupovat
marketem a posadil si limit přesně tam, kam potřebuji. Tebou uváděný TF=5min.
nepoužívám. Jedu na (100-200) tickovém grafu a ve většině případů mi SL = 5 ticků stačí.
Navíc mám vstupy bez skluzů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomas262,

ještě díky za to atr, ještě mohu vědět jak jsi došel k výsledkům, jaký pt, sl nastavit k hodnotě atr.
jinak vstupní signály pěkné? triple screen? :)


a ještě k mé předešlé otázce zen fire, má dostatečně kvalitní data.

+doplnující otázka znáte ještě někdo nejaký jiný indikátor který pracuje na základě volatility

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...